У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

а ефективність процесу навчання ~ результат успішності навчання учнів а також їх вихованості і розвитку; б

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.12.2024

5

  1.  Критерії оптимізації процесу навчання

Оптимізація процесу навчання – це таке управління, яке організовується на основі всебічного врахування закономірностей, принципів навчання, сучасних форм і методів навчання, а також особливостей даної системи, її внутрішніх і зовнішніх умов з метою досягнення найефективнішого (в межах оптимального) функціонування процесу з точки зору заданих критеріїв. До критеріїв оптимізації процесу навчання належать:

а) ефективність процесу навчання – результат успішності навчання учнів, а також їх вихованості і розвитку; б) якість навчання – ступінь відповідності результатів навчання вимогам всього комплексу цілей і завдань навчання, ступінь відповідності результатів максимальним можливостям кожного школяра в певний період розвитку; в) оптимальність витрат часу та зусиль учнів та учителів, відповідність діючим гігієнічним нормам.

Вибір певної структури процесу навчання завжди пов’язаний з прийняттям педагогом рішення про завдання, зміст, форми і методи навчання. Такі рішення приймаються з різним рівнем обґрунтованості, з різною впевненістю в те, що вибраний комплекс засобів є найкращим для даних умов.

2.Рекоментдації до комплексного планування завдань уроку

Під час конструювання, організації та проведення  уроку необхідно дотримуватись  певних комплексних вимог. Вимоги до уроку поділяють на такі групи:

  1.  виховні вимоги, які передбачають реалізацію виховних функцій навчання (єдність морального, етичного, трудового навчання, формування світогляду політичної культури учня, формування ініціативи, відповідальності, сумлінності, працелюбства);
  2.  дидактичні вимоги, які полягають у реалізації принципів навчання, чіткому визначенні мети, завдань навчання, організації роботи та забезпеченні зворотного зв’язку;
  3.  психологічні вимоги. Учитель повинен враховувати психологічні особливості учнів, їхні реальні навчальні можливості, стимулювати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності, формувати позитивну мотивацію;
  4.  валеологічні вимоги, які спрямовані на забезпечення на уроці умов, що не шкодять здоров’ю учнів. Вони пов’язані не тільки з дотриманням режиму провітрювання, норм освітлення, розміру та розміщенню столів, а й створенням позитивного мікроклімату в групі, здійсненням профілактики розумової перевтоми…
  5.  дотримання правил безпеки роботи та охорони праці учнями і викладачем – один з необхідних елементів процесу навчання;
  6.  організаційні вимоги полягають у використанні різних форм залучення учнів до виконання запланованих видів навчальної діяльності, стимулюванні та оцінюванні їхньої  роботи, прогнозуванні результатів.

3.Вимоги до професійної діяльності інженера-педагога

Професія інженера-педагога відноситься до складної групі нечисленних професій, що функціонують одночасно в двох різнорідних системах: "людина-людина", "людина-техніка" і їх модифікацій. Вона відноситься до системи освіти і утворює в суспільстві педагогічну інтелігенцію. Ця кваліфікація, має багато спеціальностей: машинобудування, електроенергетика, гірнича справа і т.д. Вимоги:

Цілеспрямований - той кінцевий результат, до якого прагне інженер-педагог у своїй діяльності: розвиток майбутнього фахівця, сформованість його особистісного потенціалу.  Професійно значущі обов'язки інженера-педагога. Обов'язок педагога постійно досліджувати, вивчати самих студентів, педагогічний процес, ситуацію, систему. Це вміння виявляти, аналізувати, формулювати виникають проблеми, ставити перед собою завдання і вирішувати їх, здобувати нові педагогічні знання.
Комунікативний - виражається у встановленні зв'язків і відносин педагога зі студентами, їхніми батьками, своїми колегами, що сприяють досягненню мети. Організованість - такий обов'язок педагога, яка виражається в умінні розподіляти свої сили і сили студентів у навчальній та іншої діяльності, регламентувати взаємодії і праця, визначати відповідальність, контролювати і т.д.
Планувальник - обов'язок педагога передбачати результати своєї діяльності, визначати послідовність своїх дій при досягненні мети, тобто зводити воєдино свою педагогічну стратегію і тактику. Ця функція пов'язана з розробкою технології кожної форми діяльності студентів, рішенням кожної виникла педагогічного завдання.




1. Бюджетный федерализм- сущность принципы направления реформирования Федеративное устройство России р
2. Литературное чтение 4 класс Количество часов- учебный год- 102ч 99ч- 1 четверть-27ч ; 2четвер.html
3. Тема- Теоретическое обоснование инновационного менеджмента в социокультурной сфере ВВЕДЕНИЕ В настоящее
4. находится под воздействием различных форм общественного сознания политики морали права эстетики и др
5. экзаменационной сессии
6. ВВЕДЕНИЕ5
7. Знакомство С самого детства ты мечтала о прекрасной жизни так как было в дорамах которые ты частенько см
8. МНОГООБРАЗИЕ НАСЕКОМЫХ В ПРИРОДЕ И ЖИЗНИ ЧЕЛОВЕКА 7 класс технология развития критического мышления
9. Об определении количества лесничеств на территории Нижегородской области и установлении их границ на земл
10. Моряки трек в зал входят дети в бескозырках
11. тема обозначения моторных масел определена ГОСТ 17479
12. Волевые качества человека
13. Если зубы больны или отсутствуют то пища плохо прожёвывается часть питательных веществ не усваивается что
14. относительная погрешность для термометра- Где
15. на тему- ldquo; СТРУКТУРА РЫНКА
16. Опыт унификации проведения государственных закупок за рубежом
17. по теме- Гигиена питания Общее число задач-166 1 Количество возрастных групп взрослого трудоспособно
18. Услышь своё сердце Сегодня не будет учения мест из Библии проповеди или громких криков сегодня буде
19. тема ввода вывода служит для- вызова блока начальной загрузки
20. Механизмы психической ригидности у первоклассников