Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Я і Україна. 2 клас
Тема. Права дитини.
Мета: сформувати в учнів уявлення про Декларація прав дитини, зясувати обовязки та права дітей; розвивати вміння висловлювати свою думку; виховувати почуття відповідальності за себе та за свої вчинки.
Обладнання: виставка дитячих малюнків із символами прав дитини,
іграшковий мікрофон, карта України, фішки.
Хід уроку
Слово вчителя
Зараз почнеться незвичайний урок.
Про це повідомив веселий дзвінок.
Вузлик не один сьогодні
Будемо в'язати,
На уроці нову тему
Будемо вивчати.
Тема хоч і непроста,
Та для вас цікава.
Будуть в ній нові слова,
Буде і забава.
«У тридевятому царстві жили собі…», - так починаються багато відомих вам казок. Що ж це за царство таке? Очевидно, виникало у вас таке запитання.
Тридевять це три по девять, тобто двадцять сім. У переносному значенні вираз «тридевяте царство» означає дуже віддалені країни, місця. Але сьогодні на уроці ми будемо говорити не про далекі країни, а про рідну велику суверенну державу в Європі, яка живе за своїми правилами,законами. Ця країна дуже відома вам. Ви напевно здогадалися, яку країну я маю на увазі.
Прочитайте на дошці тему уроку ( один учень читає вголос).
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Назвіть слова та фрази, які спадають на думку з теми «Україна»
Поля Гори Населення Права
Карпати Гімн Прапор
Ріки українці
Моря Дніпро
Київ Суми Тарас Шевченко Леся Українка
Не можна уявити Україну без традицій народу, природного багатства, мальовничої природи та самого народу.
Уявіть собі, що ви опинились на острові, де ніхто не живе. Чого вам бракуватиме над усе?(Телевізора, їжі, друзів, спілкування)
Більшості бракує друзів, спілкування, тому що ми з вами люди, й живемо серед нам подібних. А робить нас людьми не народження,не країна, в якій ми народилися, а те, що ми живемо зростаємо в людській спільноті. Кожна людина має почуття, здібності,характер.
Як же зробити, щоб такі різні, несхожі між собою люди жили в мирі та злагоді? Для цього існують правила, що визначають стосунки між людьми. Життя змусило людей установити багато різних правил, і ми повсякчас з ними маємо справу.
Ви прийшли до школи і зразу познайомились із правилами для учнів, щоб легше було вчителям навчати, а вам вчитися.
Сідаєш у трамвай, автобус чи поїзд перед тобою інші правила правила для пасажирів.
Заходиш у кінотеатр і тут свої правила, яких повинні дотримуватись глядачі.
Коли ти йдеш вулицею, ти пішохід, і зобовязаний виконувати правила дорожнього руху.
Але є такі правила. Обовязкові для всіх громадян країни, хто б вони не були дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні.
2.Вправа «Мікрофон».
- Подумайте і скажіть, а що ж таке право?(Міркування дітей).
3. Слово вчителя
Права дитини це певні можливості, що надаються вам, дітям (до 18 років), для того, щоб жити і дорослішати. Інакше кажучи те, що ви можете робити і в чому вам не можуть відмовляти, щоб повноцінно жити.
Життєвий досвід не тільки свідчить, але й учить,що не буде дітей не існуватиме й держави. Діти дзеркало будь якої держави, її майбутнє.
Уся історія людства це історія війн. Одна із найстрашніших в історії людства війна тривала 6 років і завершилась у 1945 році. Загинуло близько 60 млн. осіб.
І тоді люди всього світу зрозуміли,що необхідно обєднатися для захисту прав людини. Вони створили ООН Організація Обєднаних Націй міжнародну організацію, завдання якої підтримка миру і безпеки у всьому світі. 10 грудня 1948 року різні народи світу вирішили і проголосили, що всі люди рівноправні. Так виникла Загальна Декларація прав людини. Декларація прав людини перший документ, у якому були зазначені права дитини. Вона має 46 статей, які включені до нашої Конституції.
У 1989 році країни світу, у тому числі й Україна, підписали Конвенцію про права дитини. У цій Конвенції країни домовились охороняти права всіх дітей світу. Там записано, що дитиною вважається людина, якій ще не виповнилось 18 років.
Відкрийте підручник «Я і Україна» на с.87 та із тлумачного словничка дізнайтесь значення слова декларація.
Декларація документ, у якому викладено важливі правила, обовязки для всіх людей.
Конвенція лат. слово. Це угода, міжнародний договір із певних питань. У даному випадку з питань прав дитини(визначення записане на дошці).
Близько 50 років тому Організацією Обєднаних Націй була прийнята Декларація прав дитини.
У ній перелічено умови, за яких усі діти Землі будуть щасливі.
Читання та обговорення статті «Про права дитини» на с. 86
Учитель називає перелік прав і обовязків. Коли називаються права, діти плескають в долоні. Коли називають обовязки, діти крокують на місці.
Ø1 Берегти шкільне майно.
Гра «Казкові герої та порушення прав»
Рефлексія
Я знав
Я дізнався
Я був здивований
Гра «Так чи ні!»
(зміст Конвенції про права дитини)