Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

в ГХ складається з таких господарських процесів формування сировинної бати для виробництва готової прод

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

2.Документальне оформлення та облік надходження сировини і товарів

Діяльність для п-в  ГХ складається з таких господарських процесів:

-формування сировинної бати для виробництва готової продукті;

-виробництва ГОТОВОЇ продукції:

- реалізація продукції споживачам.

Сировиною для п-в виступають продукти, які далі піддаються тепловій
та холодній кулінарній обробні і метою отримання з них ГП.
Підприємства самостійно вирішують питання забезпечення сировиною і
продуктами . алкогольними та тютюновими виробами предметами
матеріально-технічного призначення відповідно до вимог санітарно -
гігієнічних норм і правил. Продукти і товари надходять від постачальників
(підприємств харчової промисловості ), оптово роздрібних підприємств, а
також и порядку закупівлі на ринках та у населення.

Операції з надходження та приймання продуктів оформляються відповідними документами: договором постачання, первинними документами, що фіксують факт
надходження .

Такими документами  є рахунки фактури. накладні, податкові накладні,
товарно-транспортні накладні. ВМД. Супровідними документами є
також пакувальні ярлики, специфікації. і ш окремими товарами
сертифікати якості, довідки лабораторних аналізів, що характеризують якість
товару. В залежності від умов постачання отриманий продуктів може
здійснюватися на складі постачальник; на станції призначення і на складі покупця. Отримання сировими і товарів здійснюється МВО на основі довіреності. При отриманні продуктів МВО п-ва ГХ зобов'язана здійснити їх кількісне і якісне приймання , результати якого оформляються актом приймання, складеним відповідно до чинного законодавства. Приймання сировини , товарів за кількістю здійснюється за транспортними та супровідними документами відправника. Відсутність таких документів чи окремих із них не припиняє приймання сировини і товарів. Складається акт про фактичну наявність продуктів з вказівкою на відсутність документів, одночасно направляється лист-рекламація з вимогою надіслати відповідні документи.

Незатарені продукти і товар, що надійшли в комору приймають за кількістю товарних одиниць і ваги нетто. Якщо в момент приймання вагу нетто визначити неможливо , її знаходять за вирахуванням з ваги брутто умовної тари за трафаретом або документом постачальника Визначення ваги нетто шляхом вирахування ваги тари з ваги брутто за даними , вказаними у супровідних документах, без перевірки фактичної ваг и брутто і ваги тари не допускається.

Продукти і товари в тарі або у фабричній упаковці приймають за кількістю місць і вагою брутто з перевіркою стану упаковки . Продукти і товари що швидко втрачають свої властивості приймають за кількістю товарних одиниць і вагою нетто протягом 24 год.. інші товари протягом 10 днів з моменту отримання.

Приймання товарів може здійснюватися :

- від транспортних організацій;

- на складі постачальника при само вивезенні;

- на складі покупця при доставці продукції постачальником.

МВО при прийманні товарів повинні звіряти відповідність фактичної наявності товару даним, які вказані в товаросупровідних документах. Якщо недостача виникла в силу природних причин (усушка, утруска, витікання,бій)і не перепищує  встановлених норм природного убутку, то акт приймання складаються, але претензії по них не виславляються. Якщо при прийманні встановлюється недостача товару понад норм природного убутку то складається акт з виставленням претензій.

Закупівля продуктів або с/г сировини може здійснюватися у населення.

Розрахунки з фізичними особами проводяться через касу або підзвітну особу.

Придбання продуктів через підзвітну особу здійснюється через дотримання наступних умов:

- звіти пов'язані з закупівлею с/г продукції подаються протягом 10 днів з моменту видачі готівки підзвіт або використання власних коштів працівника;

- якщо для закупівлі с/г продукції працівник направлений у відрядження то звіт про використані підзвітні суми або власну готівку , витрачені на потреби п-ва подається після повернення у 3- денний термін

- закупка с г продукції оформляється актом закупівлі довільної форми.

На великих підприємствах запаси продуктів зберігаються на складах або в коморах. Якщо обсяг виробництва незначний . допускається зберігання безпосередньо на виробництві. Облік товарів на складі ведуть МВО за кількістю, ціною найменуванням, і сортами товару.

Підставою для оприбуткування товару і продуктів є рахунок-фактура, накладна , ТТН. При оприбуткуванні МВО виписує прибутковий ордер. При оприбуткуванні товарів без супроводжуючих документів складається акт про приймання . Реєстрами складського обліку є товарні книги або картки КІ кількісно-сумового обліку. Контроль за рухом га зберіганням товарів і тари здійснюється на підставі товарних звітів, які складають МВО.

Придбані товари, сировина, продукти оприбутковуються за первісною вартістю, порядок формування якої регулюється ПСБО 9). ТЗВ пов'язані із придбанням продуктів розподіляються прямим способом між одиницями придбаного товару і відображенням в обліку на тому ж рахунку що і товари, або розподіляються за середнім відсотком шляхом віднесення ТЗВ на окремий аналітичний рахунок  до рахунку "виробничі запаси". Застосування цього методу не передбачає розподілу ТЗВ безпосередньо при одержанні товару і сировини.

Для обліку руху товарів та їх залишків на підприємстві використовується рахунок 28 з відповідними субрахунками (281, 282, 283, 284, 285,289). В б/о операції по надходженню продуктів харчування відображаються наступними записами:

281 – 631-  отримано від постачальника товари

644 – 631 -  відображено суму ПДВ

     631 - 311 - перераховано з поточної о рахунку кошти постачальнику за продукти

641 – 644 - відображено податковий кредит. / у випадку, коли оплата здійснюється після отримання продуктів.

371- З11- перераховано аванс постачальнику

641- 644  - відображено суму податкового кредиту по товарах

281 – 631 - оприбутковано товари від постачальника

631 – 371 зараховано передоплату постачальнику за продукти. / у випадку передоплати /

281  - 285 -  нарахована товарна надбавка

281- 372 -  придбано товари через підзвітну особу.

374 – 631-  виявлено недостачу товару і виставлено претензію постачальнику , яку він визнав.

641 - 644 відображено суму ПК з ІІДВ в сумі недостачі / методом червоного сторно

281- 374 -  погашено постачальником претензії на суму товару

641-  374 - …..на суму ІІДВ

В місцях зберігання комірник веде облік у натуральному виразі – за найменуваннями кількістю, обліковими ціпами в товарній книзі коминка або на картках натурально-вартісного обліку . Записи в товарній книзі здійснюються на основі прибуткових і видаткових документів. На останню дату кожного місяця проводиться інвентаризація для порівняння даних по залишках продуктів і товарів. З метою скорочення обсягу облікових робіт доцільно використовувати оперативно-бухгалтерський /сальдовий/ метод обліку запасів. Суть його полягає в тому, що матеріально-відповідальні особи ведуть кількісно-сумовий облік. До обов'язків бухгалтера входить щоденна або з іншою періодичністю перевірка правильності записів в регістрах аналітичною обліку , що підтверджується його підписом. На перше число кожного місяця складається сальдова відомість . При вибутті запасів з комори в структурний підрозділ або при іншому вибутті їх оцінку варто здійснювати за одним із методів передбачених ГІСБО.

3. Облік  процесу виробництва та  його документування.

Процес виробництва готової продукції в громадському харчуванні являє собою приготування страв і кулінарних виробів . Виробництво ( кухня ) є відокремленим структурним підрозділом на п-вах ГХ . Підприємство розробляє асортиментний перелік страв виробів і напоїв. Страви і вироби виготовляються за рецептурами, наведеними у збірниках . Партії страв готуються в таких обсягах , щоб забезпечити їх реалізацію в строки , визначені санітарними нормами. Залишені з попереднього дня страви та напої використовувати заборонено. Па підприємствах щоденно планується випуск продукції в визначеному асортименті і кількості. Щоденно , напередодні дня приготування їжі. завідуючий виробництвом складає план-меню. План-меню являє собою план роботи кухні на день . В НЬОМУ вказується назва і номер страв за збірником рецептур , характеристика виробів . а також кількість страв лло плануються до випуску на наступний день. При розробці плану-меню враховується фактична наявність сировини, попит покупців та виробничі можливості п-ва ГХ. Відпуск продуктів у виробництво здійснюється в межах добової погреби , яка відповідає плані меню , з врахуванням наявних залишків на виробництві. Продукти, що надходять на виробництво в кухню передаються з підзвіту завскладу в підзвіт завідуючому виробництвом. Особливістю обліку виробництва на підприємствах громадського харчування є те, що продукти і товарі оприбутковуються за масою необробленої сировини(брутто) , а списуються за обліковими даними відпуску і реалізації готових блюд виробів , напівфабрикатів. Вартість використаної сировини визначається за нормами вкладеної сировини ,наведених в Збірниках рецептур, кількості проданих і відпущених страв і виробів. Для узагальнення інформації про витрати на випуск власної продукції призначений рахунок 23 "Виробництво". До вартості витрат на виробництво ( в дебет pax. 23 ) доцільно вкл.  ТІЛЬКИ вартість сировини, всі інші витрати пов'язані і виробництвом і обслуговуванням процесу виробництва доцільно списувати на рахунки 92. 93. Оскільки об’єктом калькулювання готової продукції є окремий виріб чи страва і при формуванні ціни реалізації на них складається калькуляційна картка( до неї вхопить лише сировинний набір) , то виробнича собівартість складається лише з прямих матеріальних витрат. Аналітичний облік ведеться по МВО. При цьому на виробництвах ведеться сумарний облік в грошовому вираженні , а в самостійних цехах по виробництву кондитерських виробів , напівфабрикатів , кулінарних виробів натурально-вартісному вимірнику за назвою продуктів, кількістю, обліковій ціні і сумі. В обліку ці операції відображаються наступним чином :

23 -  281- поступили на виробництво продукти з комори ( за купівельними цінами)

23 - 285 – нарахована торгівельна націнка на оприбутковані товари у виробництво

23 - 282  - поступили на виробництво зі складу продукти за роздрібними цінами.

Сировина та продукти надходять на виробництво на основі наступних документів: акт вимога на заміну сировини /при додатковому відпуску, вимоги в комору, накладної на відпуск товару з комори та видатково-прибуткової накладної. Операції пов'язані з внутрішнім переміщенням знаходять своє відображення в таких документах : - План-меню, наряд-замовлення. калькуляційна картка, контрольний розрахунок витрати спецій та солі, технологічна картка на фірмову страву, акт про зняття залишків продуктів та напівфабрикатів, звіт про рух продуктів у виробництві.

Якщо на промислових підприємствах калькулюється собівартість готової продукції або виконаних робіт підприємствах I X ,де суміщені процеси виробництва і реалізації, практично неможливо здійснити калькулювання собівартості продукції. Тому собівартість виготовлюваної продукції в ГX не розраховується, проте на кожний виріб власного виробництва визначається ціна реалізації методом калькуляції.

4. Облік продажу готової продукції та товарів.

Продукція власного виробництва може бути реалізована безпосередньо на п-стві ГХ, іншим п-ствам ГХ або роздрібним торгівельним  для подальшого продажу населенню. Для обліку реалізації передбачені рахунок 702, 902, 791. Обсяг виручки (валовий дохід), виникає в момент відпуску продукції і товарів покупцям з одночасною їх оплатою

301 -702

702 - 641.

Собівартість реалізованої продукції і товарів визначається за ПСБО 9.,методом ціни продажу. Якщо реалізуємо покупні товари то їх собівартість визначається в кореспонденції

902 - 282 , при цьому списується сума торгівельної націнки

282 - 285

Якщо продасться продукція власного виробництва ,то її собівартість визначається в кореспонденції

902 - 23 при цьому списується сума торгівельної націнки

285 - 23.

Відпуск продукції І виробництва в місця реалізації здійснюється на основі первинних документів : денних забірних листів , накладних, накладних на сторону. На підприємствах ГХ, де форма розрахунків зі споживачами дозволяє отримати дані про реалізацію і відпуск виробів кухні по найменуваннях кількості і вартості, щоденно складається акт про реалізацію і відпуск готових виробів кухні за готівковий розрахунок.

Його складають в кількісно-вартісному вираженні і подають в бухгалтерію, що дозволяє правильно визначити кількість виробів . Його складає завідуючий виробництвом на основі касових чеків, накладних, вірних інших документів на відпуск продукції кухні. Суму реалізованої, за готову продукцію по акту необхідно звірити з виручкою каси і потвердити підписом касира. Дані про реалізовану продукцію по безготівковому розрахунку звіряють з доданими до акту документами . Якщо в денний час продукція кухні реалізується за цінами нижче ,ніж  вечірній час,  реалізація виробів кухні оформляється окремими актами. Підприємства ГХ можуть здійснювати відпуск харчування своїм працівникам. Такий відпуск здійснюється за пільговою вартістю ( без націнки або певними знижками ) і фіксується в роздаточній відомості під розпис кожного робітника.

Продукція підприємств ГХ може бути реалізована по безготівковому розрахунку по талонах чи абонементах. В такому випадку між підприємствами укладається договір по наданню послуг на обслуговування .

За угодою сторін в договорі вказується номінальна вартість талону на кожний вид харчування (сніданок , обід, вечеря). Відпуск за талонами проводиться згідно спеціального комплексного меню. В кінці робочого дня дані про кількість , ціну , вартість відображаються в меню-накладнім на відпуск харчування по безготівковому розрахунку. Талони погашають, групують по підприємствах і здають в бухгалтерію підприємства ГХ. В кінці місяця бухгалтер в присутності представника підприємства перераховує талони і знищує їх в чому складається акт в двох екземплярах. Щоденно або в терміни встановлені підприємством завідуючий виробництвом складає звіт про рух продуктів і гари на кухні в двох екземплярах. Перший з них з доданими прихідно-видатковими документами здається до бухгалтерії , інший залишається у завідуючого виробництвом . До звіту прикладається план-меню і один екземпляр меню.




1. Тихоновский Богословский Институт IV курс заочное отделение Катехизаторский Факультет ИСТОРИЯ РУСС
2. Маркетинг в розничной торговле
3. Курсовая работа- Исследование мировоззрения Василия Жуковского путем анализа его поэзии
4. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 8 РЕШЕНИЕ НЕЛИНЕЙНЫХ УРАВНЕНИЙ Отделение корней Отделить корень ура
5. РОССИЙСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ КООПЕРАЦИИ КАЗАНСКИЙ КООПЕРАТИВНЫЙ ИНСТИТУТ ФИЛИАЛ МЕНЕДЖМЕ
6. И АБИШЕВА учебное пособие
7. МЕНЕДЖМЕНТ Ж~НЕ МАРКЕТИНГ КАФЕДРАСЫ ЕМТИХАН~А АРНАЛ~АН ТЕСТ С~РА~ТАРЫ
8. Айвенго. Главное в романах Скотта не изображение быта и нравов а изображение истории в ее движении и р
9. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Харків ~ Дис.html
10. Реферат- Українські народні оповіді та перекази про легендарних людей і народи
11. Реферат- Основные принципы и понятия поведенческой психотерапии
12. Понятие Преступления в Законодательстве Европейских Стран
13. Лекция 8 ЭКОНОМИЧЕСКИЙ РОСТ И ЭКОНОМИЧЕСКИЙ ЦИКЛ План
14. теория Что такое гештальттеория и каковы ее задачи Гештальттеория стала результатом перекрестных иссл
15. Устав железнодорожного транспорта Российской Федерации Собрание законодательства Российской Федерации
16. Интерпретация В психоанализе параноидное расстройство личности понимается как состояние человека с пар
17. на тему Роль в деловом общении социальнопсихологических характеристик партнера
18. Юриспруденция маманды~тарына арнал~ан мемлекет ж~не ы~ теориясы п~ні бойынша емтихан с~ра~тары
19. Urui автор pethron ад udunАльдебаран Borgil апрель Gwirith Арктур Morwinyon арфа gnnel арфист tlgn астроном
20. тема органов судебной власти 21 2