Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Калуш
Ка́луш місто на Бойківщині, яке розташоване на північному заході Івано-Франківської області, центр Калуського району, адміністративний центр Калуської районної ради.
Калуш місто обласного підпорядкування з площею 6453,5 га (це 0,5% території області), розташоване на відстані 30 км від обласного центру.
30 жовтня 1990 році сесією обласної ради XXI скликання було затверджено межу Калуської міської ради із загальною площею 6454 га.
20 березня 1972 Калушу присвоєно статус міста обласного підпорядкування.
Влада міста представлена Калуською міською радою (50 депутатів) на чолі з міським головою, обраними мешканцями міста (кількість виборців 49634). Голова міста управляє міською радою та виконавчим комітетом, обраним депутатами. Виконавчий комітет управляє міськими організаціями і службами.
Місто складається з кількох районів: Старе місто, Нове місто (в народі «посьолок»), Височанка (р-н котеджів), Підгірки (р-н котеджів), Загір'я (р-н котеджів), Хотінь (р-н котеджів); має кілька базарів: старе місто базар «Ринок», між старим і новим містом базар «Барахолка», та нове місто «П'ятачок».
Населення міста за статистичними даними станом на 01.01.2003 р. становило 67,9 тис. чоловік, це 4,8% від населення області. За статтю: 52,6% жінки, відповідно 47,4% чоловіки. На 1 км² припадає 1125 осіб. Пенсіонерів 18672 особи (27,5% до наявного населення).
Половина трудових ресурсів міста зайнята в промисловості, а перехід до ринкової економіки викликав значну міграцію кадрів у сферу послуг, із загальної чисельності населення трудові ресурси станом на 01.01.2003 р. становили 45,0 тис. чол., з них працевлаштоване населення у працездатному віці 42,5 тис. чол. Зайнято у сферах матеріального виробництва та послуг 37,2 тис. чол., або 80% до загальної чисельності трудових ресурсів.
Сучасний Калуш завдячує розвитком своїм предкам, які започаткували видобуток солі, пивоваріння, лиття дзвонів і вже на той час створили місту славу передового промислового центру. Сьогодні це великий промисловий і культурний центр Західної України. Тут виробляються третина всієї промислової продукції області і близько 1% промислової продукції України. Ряд унікальних видів продукції (калійні мінеральні добрива, металевий магній, поліетилен, тафтингові покриття та інші) виробляється в Україні тільки у місті Калуш.