Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема-Створення звітів.

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.11.2024

ЛАБОРАТОРНА  РОБОТА №9.

Тема: Створення звітів.

Мета: Навчитися створювати звітів та працювати з звітами.

Прилади та обладнання: персональний комп’ютер, операційна система Windows NT4/2000/XP, пакет Microsoft Office (Access).

Перевірка теоретичних знань із застосуванням тестів.

Хід роботи:

Виконати приклади створення звітів

Звіти у БД "Борей" демонструють різні подання даних, використовуючи можливості програми Access. Ознайомимося з деякими з них. Для цього потрібно відкрити звіт в режимі конструктора та переглянути властивості елементів та областей звіту.

Приклад 1. Звіт Товари по типам

Даний звіт створений на базі однойменного запиту. Він містить згруповані за типами записи про товари (назва та кількість на складі). Кожен тип утворює окремий стовпець.

В області заголовку звіту знаходиться обчислювальне поле з виразом:

Format (Date();"dd-mmm-yyy"),

який виводить поточну дату у відповідному форматі, у заголовку групи Категория знаходяться написи Категорию, Марка та На складе та поле Категория, в якому відображаються значення категорій товарів. Для оформлення заголовку використано лінію (елемент керування з відповідними значеннями для товщини, стилю та кольору). Область значень містить два поля (Марка та НаСкладе). у примітці групи створено обчислювальне поле з виразом

=Count([Mapкa]),

яке визначає кількість найменувань у кожній групі. В області нижнього колонтитула задано поле з виразом

="Стр." & [Page],

яке на кожній сторінці звіту подає номер сторінки.

Усі елементи керування проекту звіту розміщені в межах перших 7,5 см від лівої межі, тому можна задати виведення одночасно трьох стовпців на аркуш формату А4 альбомної орієнтації. Для цього потрібно у діалоговому вікні Параметры страницы (Файл => Параметры страницы) на вкладці Столбцы задати такі параметри:

Число столбцов  3;

Интервалы столбцов  0,635 см;

Ширина  8,503 см;

Высота  0,635 см;

По размеру данных  зняти;

Сверху вниз  встановити.

Приклад 2. Звіт Каталог

Звіт створений для друкування каталогу товарів фірми. Він містить інформацію полів Типы та Товары. Першою сторінкою каталогу є титульний листок з емблемою фірми, другою - інформація для потенційних клієнтів. На інших сторінках подано перелік товарів, які можна купити на фірмі (задана опція, яка не дозволяє розривати записи категорії на різних сторінках), остання сторінка - бланк замовлення.

Перші дві сторінки - це заголовок форми, в якому знаходяться написи, графічні об'єкти (лінія, прямокутник, рисунок) та розбиття сторінки. Бланк замовлення (остання сторінка каталогу) створений в області примітки форми за допомогою написів, ліній, прямокутників, а також малюнків з емблемою та логотипом фірми.

У заголовку групи Категория розміщено поля таблиці Типы та приєднана рамка об'єкта, в якому відображається малюнок відповідної категорії товару. У цій же області знаходиться елемент для відображення підлеглого звіту Подчиненный для каталога, в якому відображається перелік товарів окремої категорії. Підлеглий звіт знаходиться в базі даних як окремий об'єкт. Він створений на основі полів таблиці Товары і складається з полів Марка, КодТовара, ЕдиницаИзмерения, Цена. В області примітки групи розміщено лише лінію. На кожній сторінці звіту виводиться номер сторінки (вираз ="Страница " & [Page] в області нижнього колонтитула).

Друкування звіту задане наступними властивостями:

  •  для цілого звіту: Нижний колонтитул і Верхний колонтитул - Без заголовка/примечания;
  •  для заголовку звіту: Конец страницы - После раздела;
  •  для примітки звіту: Конец страницы - До раздела;
  •  для заголовку групи: Не разрывать – Да

Приклад 3. Створення складеного звіту

Створимо звіт, кожна сторінка якого відображатиме окреме замовлення клієнта з урахуванням знижки на сумарну величину замовлення (див. модуль 4, приклад 3)

Крок 1. Для створення такого звіту потрібно попередньо створити запити Замовлення_знижка та Сума_зі_знижкою, які визначатимуть розмір знижки для кожного замовлення та обчислюватимуть вартість замовлення з урахуванням знижки.

Запити Замовлення_знижка створюється на основі запиту Замовлення_Сума. В його структуру ввійдуть поля КодЗаказа та Вартість. Групування відбуватиметься по значеннях поля КодЗаказа, а значення поля Вартість додаватимуться. Величина знижки для кожного замовлення (поле Знижка_сума) обчислюється за формулою

IIf(Sum([Bapтість])>10000;0,02;0).

Вікно конструктора такого запиту зображене на мал. 5.23.

Для визначення грошового еквівалента знижки та вартості замовлення з урахуванням знижки створимо запит Сума_зі_знижкою, структура якого міститиме поля КодЗаказа, Вартість та Знижка_сума запиту Замовлення_знижка. Розмір знижки обчислюватиметься за формулою

=[Вартість]*[3нижка_сума],

а вартість замовлення з урахуванням знижки за формулою

=[Вартість]*(1-[Знижка_сума]).

Бланк запиту матиме вигляд, показаний на мал. 5.24.

 

Мал. 5.23 Вікно конструктора запиту Замовлення_знижка

Мал. 5.24. Вікно конструктора запиту Сума_зі_знижкою

Крок 2. Перейдемо до створення звіту. Нехай наш звіт відображатиме заповнений бланк замовлення у вигляді, показаному на мал. 5.25: на кожному аркуші замовлення повинна знаходитись інформація про номер замовлення та дату його виконання, дані про клієнта, детальний опис замовлення (найменування, ціна товару, знижка на окреме найменування), а також вартість замовлення без урахування та з урахуванням знижки на суму замовлення. Інформація, яка знаходиться у полях таблиць чи запитів, показана на мал. 5.25 у рамках, зокрема:

Дані про клієнта - поля запиту Покупці_запит;

код, дата - поля таблиці Заказы;

Найменування товару, ціна, кількість... - поля запиту Замовлення_Сума;

вартість 1, знижка, вартість 2- поля запиту Сума_зі_знижкою.

Мал. 5.25. Структура бланку замовлення

У звіті міститиметься вбудований (підлеглий) звіт - детальна інформація про кожне замовлення (найменування товару, ціна, кількість, знижка на окремий товар, вартість замовленого   товару   з   урахуванням   знижки).

Створимо його, використовуючи дані усіх полів (крім КодЗаказа) запиту Замовлення_Сума. У режимі конструктора створений запит (назвемо його Замовлення_підлеглий) матиме вигляд, показаний на мал. 5.26.

Мал. 5.26. Вигляд звіту Замовлення підлеглий у режимі конструктора

Після цього перейдемо до створення основного звіту. Тут найкраще скористатися майстром створення звітів.

У звіті повинні знаходитися такі поля таблиць та запитів:

запит Покупці_запит - усі, крім КодКлиента;

таблиця Заказы - КодЗаказа, ДатаИсполнения;

запит Сума_зі_знижкою - усі поля, крім КодЗаказа.

У вікні майстра звітів потрібно задати вигляд подання даних, показаний на мал. 5.27.

У наступних вікнах не потрібно додавати рівнів групування та задавати параметрів сортування. Задамо вигляд макету звіту {по левому краю 1) та стиль {полужирный). На останньому кроці присвоїмо звіту назву Замовлення_покупці та перейдемо до зміни структури звіту, у вікні конструктора створений звіт матиме вигляд, подібний до наведеного на мал. 5.28

Мал. 5.27. Вікно майстра звітів: вигляд подання даних

У наступних вікнах не потрібно додавати рівнів групування та задавати параметрів сортування. Задамо вигляд макету звіту (по левому краю 1) та стиль (полужирный). На останньому кроці присвоїмо звіту назву Замовлення_покупці та перейдемо до зміни структури звіту. У вікні конструктора створений звіт матиме вигляд, подібний до наведеного на мал. 5.28.

Для того, щоб звіт відображав бланк замовлення, показаного на мал. 5.25, потрібно внести зміни у структуру звіту.

  1.  Знищимо області заголовку та примітки звіту, а також очистимо область нижнього колонтитула.
  2.  Перенесемо усі елементи (поля та написи) з області заголовку групи "КодКлиента" в область заголовку групи "КодЗаказа" та знищимо область заголовку групи "Код Клиента".
  3.  В області заголовку групи "КодЗаказа" знищимо написи, які відповідають елементам області даних.
  4.  В область заголовку групи "КодЗаказа" помістимо елемент Подчиненная форма/отчет та задамо йому такі властивості (вкладка Данные):
  •  Объект-источник - Отчет.3амовлення_підлеглий;
  •  Подчиненные поля - КодЗаказа;
  •  Основные поля - КодЗаказа.

Мал. 5.28. Вигляд звіту Замовлення покупці після завершення роботи майстра

  1.  В область заголовку групи "КодЗаказа" розмістимо написи, які відповідатимуть полям підлеглого звіту.
  2.  Внизу області даних розмістимо елемент Разрыв страницы, оскільки кожен замовлення повинно відображатися на окремому аркуші.
  3.  У верхньому колонтитулі можна розмістити назву фірми, її емблему чи іншу інформацію, яка буде відображатися на кожному аркуші бланку замовлення.
  4.  Відформатуємо усі елементи звіту: змінимо написи на українські, задамо параметри шрифту відображення даних, вирівняємо елементи та задамо їх відповідні розміри, оформимо області за допомогою ліній (див. мал. 5.29).

Мал. 5.29. Вигляд звіту Замовлення покупці в режимі конструктора після редагування: 1 - поля таблиці Заказы; 2- написи, які відповідають полям підлеглого звіту; 3 - вбудований елемент підлеглого звіту; 4 - поля запиту Покупці_запит; 5 - лінії та прямокутник; 6 - поля запиту Сума_зі_знижкою.

У режимі перегляду кожен аркуш звіту матиме вигляд, подібний до показаного на мал. 5.30.

Мал. 5.30. Зразок сторінки звіту Замовлення покупці в режимі перегляду

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

  1.  Створіть звіт, який відображатиме наявність товару на складі.
  2.  Створіть звіт для відображення обсягів продажу по кожному типу товару. Передбачте виведення підсумкового значення для кожного товару.
  3.  Створіть звіт для відображення обсягів продажу по місяцях. Передбачте можливість виведення сумарного значення обсягу для кожної сторінки та максимального обсягу продажу протягом проаналізованого періоду.
  4.  Створіть діаграму, яка відображатиме обсяги продажу кожного товару по місяцях.
  5.  Створіть наклейки для адрес клієнтів та постачальників.
  6.  Проаналізуйте (за допомогою звіту з діаграмою) обсяги продажу кожною філією.
  7.  Створіть звіт, який би використовувався для друкування оплачених рахунків.
  8.  Створіть каталог наявних у магазині товарів (аналогічно до звіту Каталог БД "Борей").

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

  1.  Що таке звіт? Для чого він використовується?
  2.  На основі яких об'єктів бази даних можна створити звіт?
  3.  Де міститься інформація у звіті?
  4.  Які типи звітів можна створювати в Access?
  5.  Що таке автозвіт? Які типи автозвітів існують в Access?
  6.  Для чого використовують звіти діаграмами?
  7.  Якими способами можна створити звіт?
  8.  В яких режимах можна відобразити звіт?
  9.  Опишіть вікно конструктора звіту.
  10.  З яких елементів складається вікно проекту звіту?
  11.  Для чого використовується кожна область проекту звіту?
  12.  Коли відображається кожна з них?
  13.  Яким чином можна вибрати спосіб створення звіту?
  14.  Як можна створити звіт за шаблоном?
  15.  Опишіть процес створення звіту за допомогою майстра.
  16.  Як можна завантажити конструктор звіту?
  17.  Коли варто використовувати конструктор звіту?
  18.  Як можна додати елемент керування у звіт?
  19.  Чи можна форматувати та редагувати елемент керування у звіті? Яким чином?
  20.  Чи можна редагувати області звіту? Яким чином?
  21.  Для чого використовується групування при створенні звіту?

4-




1. khsturu-studentsbooks-othistory-otucheb-posobie-oglvl
2. ЛЕКЦИЯ по учебной дисциплине
3. тематических наук профессор кафедры общей и молекулярной физики Института естественных наук Уральского фед
4. езд 1 откр 2 закр
5. МОСКОВСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ЭКОНОМИКИ СТАТИСТИКИ И ИНФОРМАТИКИ МЭСИ АЛТАЙСКИЙ ТЕХНИКУМ
6. по теме НДС при экспорте в тексте которых встречается слово льготы
7. 1 Опишите современную систему документации обеспечения управления предприятием организацией учреждением.
8. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА 2 ПРАВИЛА ВЫБОРА НОМЕРА ВАРИАНТА Вариант задания совпадает с двумя последними ц
9. Снег - индикатор чистоты воздуха
10. Лабораторная работа 309 Определение аминокислот в их смеси
11. Антигитлеровская коалиция в годы Второй мировой войны
12. Курсовая работа- Локальная вычислительная сеть бухгалтерского отдела.html
13. Бессоновская средняя общеобразовательная школа Белгородского района Белгородской области
14. Тема 22. Трудовые споры План 1.
15. Жо~~ар ~скеріні~ 16811685 ж бір тобы Сарысу ~зеніне жетсе екінші бір б~лігі жетті- Орта ж~зді~ солт~стік
16.  Национальное богатство макроэкономический показатель представляющий в денежном выражении совокупнос
17. а Смотрю им вслед и тут на ум приходит что да у них нет дома нет денег они наверняка имеют букет венерически
18. Курсовая работа- Страховой рынок и его функционирование в РФ
19. Формирование эстетической воспитанности у детей младшего школьного возраста на уроках окружающего мира
20. Гражданская оборона- устойчивость лаборатории к воздействию Электромагнитного Импульса(ЭМИ)