Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

варіанти сприйняття-ставлення до проблеми тощо.

Работа добавлена на сайт samzan.net:


85.Фокус група

  1.  Фокусо́ване групове́ інтерв'ю́ — якісний метод дослідження, групове інтерв'ю організоване у вигляді розмови кількох респондентів, зазвичай 6—12 осіб, на задану інтрев'юером-модератором тему. На відміну від класичних інтерв'ю комунікація відбувається переважно між самими респондентами, а модератор лише направляє розмову в потрібне русло. Фокус-групи широко використовуються в соціологічних та маркетингових дослідженнях. Метод дозволяє розкрити мотивацію людей, побачити варіанти сприйняття/ставлення до проблеми тощо. Але ніколи не слід забувати, що фокус-група це якісний метод і на його основі не можна робити кількісних висновків. Однією з важливих умов для плідного використання сфокусованого групового інтерв'ю є комфортність ситуації перебігу процесу. Важливо, щоб кожний учасник фокус-групи не був обмежений часом для спілкування, відчував увагу до себе, зумів налаштуватися на тему, що цікавить дослідника, мав можливість відпочити під час проведення дискусії.
  2.  Дискусія має сфокусований характер. Це означає, що тема дискусії, логіка і форма запитань (кількість яких не має перевищувати десяти) визначаються заздалегідь і фіксуються в інструкції ведучого. Думки учасників взаємодії сприймаються не самі по собі, а у вербальному й невербальному контексті дискусії, адже учасники в ході обміну інформацією можуть не тільки змінювати власну думку, але й коригувати думки один одного.
  3.  Групова інтеракція, яка виникає в ході дискусії, дозволяє дослідникові одержати інформацію не просто про те, що думають з приводу тієї чи іншої проблеми, а й про те, чому вони так думають. У процесі дискусії ведучий пропонує підкріпити висловлювання фактами, виходячи з особистого досвіду. Завдяки цьому висловлювання набувають більш-менш обґрунтованого характеру, і це дозволяє дослідникові робити висновки щодо мотивації суджень та дій респондентів.
  4.  Виникнення інтеракції в процесі сфокусованого групового інтерв'ю дозволяє також розкрити більш глибокі підвалини психіки учасників — досвід співпереживання та групового сподівання. Одержати такий результат шляхом масового (поштового, телефонного, роздавального та ін.) опитування майже неможливо.
  5.  Мета сфокусованого групового інтерв'ю — не досягнення групового консенсусу, а з'ясування напрямків думок кожного із учасників. у сфокусованому груповому інтерв'ю заохочується висловлювання різних кутів зору та будь-якого характеру — як позитивного, так і негативного. Потрібно зазначити, що опитування проводиться не серед експертів, а серед пересічних респондентів. Зазвичай, з однієї теми проводять три-чотири фокус-групи. Практика свідчить, що учасники кожної із груп виявляють не зовсім подібне бачення проблеми, яка аналізується. При порівнянні результатів у всіх фокус-групах з'являється можливість говорити про більш або менш типові підходи, і зробити, з певними застереженнями, висновки щодо їх поширення в інших ситуаціях тощо. В середньому фоку-група триває від 1,5 до 3 годин в залежності від обставин.
  6.  Недоліком методу є те, що фокус-група із-за своїх малих розмірів не може бути репрезентативним по відношенню до генеральної сукупності. А вимога гомогенності (однорідності) групи тільки посилює його.
  7.  Інший недолік обумовлений можливим суб'єктивізмом інтерпретації результатів роботи групи.

87. Метод "вивчення випадку" ("case study")

Суть методу полягає у використанні конкретних випадків (ситуацій, історій, тексти яких називаються «кейсом») для спільного аналізу, обговорення або вироблення рішень студентами з певного розділу навчання дисципліни.   Цінність кейс-методу полягає в тому, що він одночасно відображає не тільки практичну проблему, а й актуалізує певний комплекс знань, який необхідно засвоїти при вирішенні цієї проблеми, а також вдало суміщає навчальну, аналітичну і виховну діяльність, що безумовно є діяльним і ефективним в реалізації сучасних завдань системи освіти.  Цілі, на які спрямовано використання кейс-метод, залежить від типу конкретної ситуації, а саме виділяють: кейс-потреби, кейс-вибір, кризовий кейс, конфліктний кейс, кейс-боротьба, інноваційний кейс.Навчальні завдання кейс-методу полягають у : -         набутті навичок використання теоретичного матеріалу для аналізу практичних проблем;-         формуванні навичок оцінювання ситуації, вибір та організацію пошуку основної інформації;-  вироблені вмінь формулювати питання і запити;-         виробленні умінь розробляти багатоваріантні підходи до реалізації плану дії;-         формуванні вмінь самостійно приймати рішення в умовах невизначеності;-         формуванні навичок та прийомів всебічного аналізу ситуацій, прогнозування способів розвитку ситуацій;-         формуванні вмінь та навичок конструктивної критики.  

90. Спеціальні методики та процедури якісного дослідження. 

Етапи аналізу та інтерпрет.даних:

І первинний.(аналіз текстів з опорою на S-ий досвід соціолога)

ІІ редагування.(формування масиву даних)

ІІІ систематичний(формування із єдиного масиву даних кластерів для аналізу)

ІV формулювання роб.гіпотез.

V групування емпір.матеріалу згідно запропонованих гіпотез.

Осн.відмінність якісного аналізу від традиційно-позитивістського полягає в наступному:1)аналітичні поняття постійно переосмислюються і змінюються.2)текст як джерело інф-ї завжди залишається первинним базовим елементом відносно концепцій,які його пояснюють.3)елементом інф-ї є не лише сам текст,але й внутр..та зовн. Контекст аналізу.

Надійність р-тів якісного д-ня забезпеч.наступними кроками:1)співставлення емпір.інформації із реальними фактами.2)виявл.суперечностей в тексті аналізу.3)співставлення із аналог.ситуаціями інших дослідницьких текстів.4)порівняння отриманих даних із ін..джерелами інф-ї.

41. Порівняльний аналіз основних шкал (номінальної, порядкової (рангової), інтервальної та шкали відношень вимірювання соціальних х-стик.

Номінальними називаються шкали,в яких код відповіді не є більш ніж найменуванням категорії.Працюючи з номінальними шкалами слід дотримуватися 2х правил:1)треба точно дізнатися,які числові коди позначають ту чи іншу категорію.2)під час аналізу даних із числовими знаками кодів не можна здійснювати жодних арифметичних дій-додавання,віднімання,множення,ділення,не можна обчислювати сер.арифмет.

Шкала з безумовно рівними значеннями інтервалів між позиціями  відповідей має назву метричної або інтервальної. Метрична шкала завжди має одиницю виміру,якою вимірюється відстань між позиціями.метрична шкала практично не має обмежень у застосуванні статистичних процедур,у цьому аспекті метричні шкали найефективніші для аналітика.Порядковою шкалою є така послідовність відповідей на запитання,в якій  кожний наступний варіант відповіді х-зує наступне рангове місце у континуумі значень.

Кожна шкала має ряд переваг і недоліків,і ні одна з них не є досконалою.




1. с одной стороны он коммунизм есть явление интернациональное а с другой ~ русское и национальное.
2. Кредитные институты Германии
3. Жизнь Платона происхождение встреча с Сократом Точная дата рождения Платона неизвестна
4. Затруднение прохождения пищи по пищеводу1
5. тематикомеханический факультет Рабочее место технического диз
6. Реферат на тему- Принципи навчання інформатики
7. Лекция 28 Обработка системных ошибок В стандартной библиотеке stdlib
8. КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни rdquo;БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІrdquo; для курсантів і студентів напрям підг
9. Бухгольц Иван Дмитриевич
10. Виды кредитов коммерческих банков
11. Российская академия правосудия Кафедра гуманитарных и социальноэкономических дисциплин
12. КУРСОВОЙ ПРОЕКТ По дисциплине ~~Вагоны и контейнеры~ ПРОВЕРИЛ- ВЫПОЛНИЛ-.
13. Пожарная безопасность
14. то способ раз и навсегда ответить на все вопросы и сделать ответы общедоступными.html
15. 923. 1 927. 928.1 2; 34и.html
16. на тему- Эксплуатация машин в районах пустыннопесчаной местности
17. Тема- Поздравительная открытка ко дню матери
18. Международный детский туризм в Санкт-Петербурге
19. і б технологічні технічні міцнісні й протипожежні
20. бытовой и психологической адаптации к новым жизненным реалиям что обуславливает собой применение особых ме