У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

культурною компетенцією та небачення за мінливим попитом майбутнього

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

 Відродження національної культури — процес якісного оновлення й розвитку основних компонентів національної культури, що передбачає їх повноцінне функціонування згідно з потребами сучасного та майбутнього розвитку національного життя.

Відродження національної культури — це здебільшого свідомо ініційований і керований процес аніж спонтанний. Його здійснення ніяким чином не припускає нехтування історико-культурною компетенцією та небачення за мінливим попитом майбутнього. Більш того, відродження культури пов'язане, передусім, із її змістовною суттю, що характеризується етногенними можливостями і, не зважаючи на ті чи інші суспільні трансформації, здатна зберігати певні ціннісні інваріанти, визначальні для етнічних спільнот. Інакше кажучи, національна культура повинна бути здатною не лише відповідати вимогам, що їх висуває навколишнє середовище, але й нести у собі потенції, необхідні для досягнення адаптивного ефекту у нових, часом різко відмінних умовах. За обставин якісного оновлення культури певних змін набувають і напрями її розвитку. З одного боку, культура провідного етносу, якщо вона претендує на домінуючу роль, повинна набувати здатності вбирати, переосмислювати досягнення інших культур, зберігаючи водночас свою самобутність. А з іншого, — забезпечувати розвиток духовного життя національних меншин, захист їхньої етнічної, мовної, релігійної, культурної самобутності. Культурно-ціннісна модель спільного розвитку є суттєвим чинником, що визначає духовне самопочуття нації.

По суті, мова йде про становлення нової структури свідомості, нової ментальності нації у її національно-культурній єдності та духовній суверенності. Головна опора у даному процесі лягає на мову, культуру, історичну пам'ять, національні базові цінності, що вироблялися традиційними системами світосприйняття. Тому, чим швидше сформується ціннісна система етнокультурних орієнтацій і набуде престижності національна мова, тим скоріше визріють підстави для відродження національної культури, тим активніше формуватимуться спільні, ментальні структури, що складають основу державницької свідомості.

Власне, між національно-культурним відродженням і національним відродженням у цілому існує безпосередній взаємозв'язок, оскільки останнє включає в себе невід'ємну складову — духовне відродження. До того ж функціональна діяльність соціокультурних інститутів орієнтована на формування і розвиток національної самосвідомості, національного світогляду поза яких неможливий усебічний розвиток культурно-історичного потенціалу нації.




1. Контрольная работа- Органы местного самоуправления в зарубежных странах
2. Право в системе социальных регуляторов
3. Казань Факультет сервиса туризма и технологии продуктов общественного питания Кафедра гостин
4. во ошибок Ошибки звукового состава слова Замены согласных
5. верхах после смерти Сталина
6. д~ст~р; занды~ актілер; доктриналар; ханды~ ы~; шари~ат
7.  Количественная и качественная необходимость питания
8. Animals
9. 8 Марта - Мамин праздник
10. Булгаковская Москва в романе «Мастер и Маргарита»
11.  производя ремонт силами собственного электроцеха; 2
12. Правовой статус субъектов Российской Федерации5 Особенности федеративного устройства Ро
13.  20 г Областное государственное бюджетное образовательное учреждение среднего профессиональн
14. снежный ком ~ из ваты или белой ткани внутри которого тоже могут быть спрятаны сладкие призы
15. 2013 р РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ldquo;ПЛАНУВАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВrdquo;
16. IВведение В мировой и отечественной практике основным видом ставок таможенных пошлин являются адвалорные
17. Ма~тричный принтер англ
18. Продюсирование как форма управления персоналом в музыкальной индустрии
19. КУРСОВОЙ ПРОЕКТ По дисциплине Механика Привод к междуэтажному подъемнику Выполнил-
20. Загальні положення 1