Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

На тему- ldquo;Шляхи інтеграції України у світовий простірrdquo; Автор- Svytoslv Krygin КДТЕУ кафедра Економічної тео

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

Реферат

На тему: “Шляхи інтеграції України у світовий простір”

Автор: Svyatoslav Karyagin

КДТЕУ, кафедра Економічної теорії

Пост-редакція і форматування: www.students.net.ua

ВСТУП

Нинішня ситуація характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу до нового якісного стану, нового типу цивілізації третього тисячоліття . Розв`язання цих нагальних завдань здійснюється на різних рівнях та у різноманітних сферах суспільства .Світові проблеми обговорюються вивчаються й вирішуються певною мірою в Організації Об`єднаних Націй та її підрозділах, регіональні питання - у межах сучасних інтеграційних об`єднань, економіка окремих країн - державними та іншими установами ,науково-дослідними інституціями . За такого великого розмаїття неабиякого значення набувають наукове узагальнення , синтез існуючих теорій і концепцій та їх адаптація до потреб і реалій економіки України .

I. Об`єктивна необхідність вимагає поступового , але неухильного включення економіки України до системи міжнародного поділу праці (МПП) , світових інтеграційних процесів, треба враховувати усі вихідні, визначальні умови, що складаються у світовій економічній системі.

по-перше ,вона дедалі більша стає глобальною цілісністю , в якій посилюється взаємозалежність національних економік на основі поглиблення транснаціоналізації виробництва та обігу , всього господарського життя .

по-друге , зростає інтенсивність регіональних інтеграційних процесів , що веде , з одного боку , до виникнення великих економічних просторів та вилучення відповідного ефекту за рахунок зростання масштабів виробництва , а з  іншого - до сегментації світового  ринку , до секторизації єдиного світового господарства внаслідок створення відносно замкнутих торгово-економічних блоків та інтеграційних угрупувань .

по-третє , глобальна економіка як міжнародна господарська система характеризується циклічністю розвитку , яка впливає на динаміку , темпи та пропорції економічного поступу окремих країн як її елементів та ланок .

по-четверте , домінуючими факторами і світового , і національного економічного розвитку стають інтелектуально-інформаційні складові, які отримують могутній поштовх внаслідок науково-технологічної революції .

по-п`яте , поступово змінюється економічна основа сучасної цивілізації . Індустріальна модель розвитку визначається пріоритетом знань , людського капіталу , формування «економіки розуму» , «економіки думки» .

 

ІІ. Одним з найважливіших етапів в інтеграції України у світовий простір є входження України до ЄС .

Важливими етапами на шляху повернення України в Європу були підписання Угоди про Партнерство і Співробітництво між Україною та ЄС і ратифікація цієї Угоди Верховною Радою в листопаді 1995 року , підписання Тимчасової Угоди про торгівлю та питання , пов`язані з торгівлею - першої такої угоди з однією з Нових Незалежних Держав , а також підписання Президентом України Л.Д.Кучмою та Головою Європейської Комісії паном Жаком Сантером Спільної заяви по результатам переговорів , що стало першим прецедентом по відношенню до держави не члена ЄС , в червні 1995 року .

Особливого значення для поглиблення довіри до України та закріплення позитивного ставлення Європейської спільноти до нашої держави набуває вирішення питання про вступ України до Ради Європи , що вже відбулося .

Інтеграція у західноєвропейські структури та розвиток співробітництва з ЄС є не самоціллю , а засобом досягнення , в першу чергу , конкретних економічних цілей .Обсяг торгівлі між Україною та ЄС у 7 разів перевищує обсяг торгівлі України з США .Українські товаровиробники , у першу чергу з найбільш конкурентноздатних сфер української економіки : металургійної і текстильної промисловості , сільського господарства , певних сфер науковоємких та енергетичних технологій ,мають отримати більше можливостей для експорту своїх товарів у Західну Європу. Підготовка нової угоди з ЄС по текстилю, угоди щодо науково-технічного співробітництва, зменшення митних, нетарифних та інших обмежень у взаємній торгівлі сприяння скорішому набуттю чинності Угоди про Партнерство та Співробітництво та практичній реалізації Тимчасової Угоди про торгівлю між Україною та ЄС, - цим та багатьом іншим невідкладним завданням буде присвячена головна увага Постійного представництва України при ЄС.

ІІІ. Україна не є самотньою у своїх намаганнях вирішувати нагальні завдання економічних відносин з ЄС . Консультації з цього приводу з представниками кількох країн-членів ЄС свідчать , зокрема , про їх  принципову готовність у межах політичних та економічних реалій сприяти зменшенню митних та інших зборів на продукцію , що експортується з України до ЄС та розширення існуючих квот по групі так званих «чутливих товарів» : сталі , текстилю , ядерних товарів та сільгосппродукції. Ці країни підтримують раціональне і прагматичне ставлення України до її інтеграції у західноєвропейські структури .

Під час останніх зустрічей і переговорів в Європейський Комісії розглядалися хід підготовки до запланованого на 1995 р. в м. Києві засідання Спільного комітету України та Європейської Комісії , процес ратифікації Угоди про Партнерство та Співробітництво і набуття чинності Угодою про торгівлю між Україною та ЄС , проблеми узгодження підходів сторін до чорнобильського питання ,підвищення ефективності програм технічної допомоги по лінії Тасіс , які мають розглядатись не як самодостатня категорія , а як засіб для досягнення конкретних , в першу чергу економічних цілей .

Багато зусиль Україна доклала , щоб стати повноправним членом РЄ - впливової міжнародної регіональної інституції.

Історична для нашої держави подія відбулася 9 листопада 1995 р., коли Комітет Міністрів Ради Європи юридично затвердив рішення Парламентської Асамблеї РЄ про вступ України до цієї авторитетної міжнародної організації. Ця подія стала актом юридичного визнання авторитету України, її права на входження в усі європейські структури , що створює на континенті нову політичну ситуацію, дає Україні шанс на поглиблення демократичних перетворень .

Використана література

  1.  Економіка зарубіжних країн- Київ «Либідь» 1996
  2.  Политическа экономия – словарь- Москва политиздат 1979
  3.  «Україна - Європейський Союз : зовнішньоекономічна діяльність і      перспективи співробітництва» - Київ 1995  




1. Строкой называется последовательность символов заключенная в апострофы
2. История русского быта Галерея Искусств Суханова М
3. Самарский государственный технический университет ФГБОУ ВПО СамГТУ Факультет пищевых прои
4. Курсовая работа- Оценка систем на основе модели ситуационного управления
5. Абстрактное мышление и общественное сознание
6. Найдите длину хорды АВ если радиус окружности равен 8
7. БЕЛОРУССКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ СЕЛЬСКОХОЗЯЙСТВЕННАЯ АКАДЕМИЯ Кафедра защиты растений.
8. вступившие в законную силу судебные решения.html
9. C Сзвилл СанктПетербург 11 дек
10. тема 9 Eduction in Gret Britin 5 Twelve million children ttend bout 40
11. философия духа Р
12. Реферат- Последняя повесть Лермонтова.html
13. Двойная выгода Розыгрыш путевки на ГОА Утро с PROдвижением
14. начало войны; ранение; известие о победе
15. Тема 5. ГОСУДАРСТВЕННОЕ УПРАВЛЕНИЕ НА МЕСТНОМ УРОВНЕ 5
16. ММГГГГ Профессия аниматортанцор артист цирка и др
17. Лизинговые отношения коммерческих банков
18. Варіант 10 Зміст Об`єкт дослідження Мета роботи Актуальність теми Вступ Монетаризм та
19. Образование следов выстрела.html
20. Влияние инфляции на оценку эффективности инвестиций