Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

З переходом до ринкової системи управління економікою та появою різноманітних комерційних структур значн

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Недержавний фінансовий контроль

Новий вид фінансового контролю, що виник в Україні на початку 90 років має назву аудиторського контролю.

З переходом до ринкової системи управління економікою та появою різноманітних комерційних структур значно підвищуються вимоги до їх фінансової надійності та об'єктивності при оцінці фінансового стану.

Основні завдання аудиторського контролю:

· встановлення достовірності бухгалтерської і фінансової звітності й відповідності зроблених фінансових та господарських операцій нормативним актам;

· перевірка платіжно-розрахункової документації, податкових декларацій та інших фінансових зобов'язань і вимог економічних суб'єктів, що перевіряються.

Аудиторські служби можуть надавати за вимогою господарюючих суб'єктів й інші послуги:

· постановку та ведення бухгалтерського обліку;

· складання бухгалтерської звітності і декларацій про доходи;

· аналіз та прогнозування фінансово-господарської діяльності;

· навчання працівників бухгалтерських служб та консультування з питань фінансово-господарської діяльності;

· опрацювання рекомендацій, отриманих в результаті аудиторських перевірок.

Аудиторська перевірка може бути обов'язковою та ініціативною.

Ініціативна здійснюється за рішенням самого економічного суб'єкта.

Обов'язкова відбувається у встановленому порядку в усіх випадках, передбачених законодавством України.

Обов'язковій аудиторській перевірці підлягають всі банки; страхові організації, біржі, позабюджетні фонди, що створюються за рахунок обов'язкових відрахувань, благодійні фонди; всі підприємства, що створені в формі відкритого акціонерного товариства, незалежно від числа акціонерів та розміру статутного капіталу, а також підприємства, що мають у статутному фонді частку, що належить іноземним інвесторам.

Окрім того, щорічному аудиторському контролю підлягають підприємства (за винятком державних та муніципальних), окремі фінансові показники яких перевищують критерії, встановлені Урядом.

Обов'язкова перевірка може бути проведеною і за дорученням державних органів - прокуратури, казначейства, податкової служби та податкової поліції. Ухилення економічного суб'єкта від проведення обов'язкової аудиторської перевірки або перешкоджання її проведенню тягне за собою утримання штрафу за рішенням суду.

Аудиторський контроль - незалежний невідомчий фінансовий контроль. Його можуть проводити як окремі фізичні особи, що пройшли державну атестацію та зареєстровані як підприємці-аудитори, так і аудиторські фірми, в тому числі іноземні, які можуть мати будь-яку організаційно-правову форму, що передбачена законодавством.

Після отримання ліцензії на право здійснення аудиторської діяльності, вони включаються до складу Державного реєстру аудиторів та аудиторських фірм. Аудитори та аудиторські фірми не мають права займатися будь-якою іншою підприємницькою діяльністю.

Усі види аудиторських послуг є платними. Як правило, відношення між аудитором та клієнтом оформлюються угодою з оплатою послуг за договірними цінами. Якщо перевірка відбувається за дорученням судових органів, оплата відбувається за кошт організації, що перевіряється, за тарифами, які затверджені законодавством.

Результати аудиторської перевірки оформляються у вигляді висновку аудитора. Цей документ має силу для всіх юридичних та фізичних осіб. Розрізняють 4-ри варіанти висновку:

1) Висновок без зауважень: аудитор підтверджує достовірність показників бухгалтерської звітності та бухгалтерського балансу.

2) Висновок із зауваженнями. Свідчить про загальну позитивну думку аудитора про достовірність показників фінансової та бухгалтерської звітності, але ним встановлені окремі недоліки, які викладені в аналітичному розділі висновку.

3) Негативний висновок. Складається у тих випадках, коли за думкою аудитора бухгалтерський облік не відповідає чинному законодавству, а фінансова звітність не дає уяви про фінансовий стан підприємства, що перевіряється.

4) Висновок не складається, якщо аудитор не зміг викласти свою думку про якість обліку та звітності у зв'язку з неотриманням від суб'єкта, що перевіряється, достатньо переконливих доказів.

Аудиторський фінансовий контроль знаходиться в процесі розвитку, його сфера діяльності буде поширюватись в залежності від розвитку цивілізованих ринкових відносин в країні, підвищення кваліфікації співробітників економічних служб та зростання попиту на їх послуги з метою зниження фінансових ризиків в умовах зростаючої конкуренції.




1. Охрана и рациональное использование почв
2. Interpreted by performers who dd subtle dynmic
3. МЕХАНИКА Законы сохранения импульса и механической энергии их применение к задаче об упругих и н
4.  История возникновения легкой атлетики 2
5. Горячее сердце1.
6. приточные сюжеты; изменение цвета и изобразительной формы; новое понимание назначения и с
7. mkeup tht is not only effective but lso good for the skin nd environment we shre
8. Бухгалтерский баланс
9. Универсальные логический языковой философский
10. то смеюсь.Я вижу этот домик маленький и словно из белой глины с вкраплениями бирюзовых ракушек и нашей общей
11. П. Стельмашенко ldquo;rdquo;2013 р
12. Статья- Анархические идеи - период 1871-1890 годов
13. і. Призначення. Конструктивне виконання
14. Экономика хозяйство наука отношения между людьми
15. Контрольная работа- Сходства и отличия католиков и православных
16. Лабораторная работа 8 Наименование работы- Сортировка данных
17. задание оценивается в 25 балла
18. Отношения Родитель ~ Ребенок Благодарности Спасибо всем тем кто посещает мои лекции и семинары
19. К истокам Руси
20. Статья 124 ГК определяет что Российская Федерация ее субъекты и муниципальные образования выступают в отнош