Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Київський національний торговельно-економічний університет
Чернівецький торговельно-економічний інститут
Доповідь
з Громадського будівництва
на тему:
“Внутрішня каналізація ”
Виконала студентка:
Дарійчук Наталія
4-курс, 445 група
денної форми навчання
6.051701
“Харчові технології та інженерія”
Науковий керівник:
Ткаченко І.В
Чернівці 2013
Каналізація.
Для відведення господарсько-побутових стічні води санітарних приладів у житлових і громадських організацій будинках проектується побутова система внутрішньої каналізації, що складається з приймачів стічні води з гідравлічними затворами,отводних каналізаційних труб від приладів, випусків; двірська каналізаційна мережу.
Пристрій мереж внутрішньої каналізації
Мережа внутрішньої господарсько-побутової каналізації складається зотводних ліній, стояків, випусків.
>Отводние трубопроводи служать це про людське стічних вод мовби від приймачів через сифони достоякам. Усі відвідні лінії прокладаються по найкоротшому відстані з ухилом убік руху стічних вод мовби.Диаметри та схилиотводних ліній, зазвичай, не розраховуються, а призначаються.
Для приєднання достоякамотводних трубопроводів, наявних під стелею приміщення, у підвалах і технічнихподпольях, а як і для устрою відгалуженьотводних труб від ванн одного стояка в одній позначці можлива тільки із застосуванням косих хрестовин. Не допускається приєднання КК однієї відвідної лінії санітарних приладів, розміщених у різних квартирах однією поверсі, і навіть застосування прямих хрестовин при розташуванні їхнього горизонтальної площині. На початку ділянокотводних труб при числі приєднання приладів три і більше і поворотах з кутом понад 34 градусів слід встановлюватипрочистние устрою усуненнязасоров. Внутрішні каналізаційні мережі можна прокладати: відкрито на стінах. колонах, на спеціальних опорах вподпольях, підвалах, коридорах, технічних поверхах, у спеціальних приміщеннях, виділені на розміщення мереж; невиразно тримають у борознах, нішах стін, монтажних коридорах, санітарно-технічних кабінах, блоках, панелях, під підлогою (в каналах чи землі), інодімеждуетажних перекриттях.Отводние лінії,прокладиваемие вмеждуетажних, повинен мати довжину щонайменше 10 м. Стояки служать прийому стічних вод мовби зотводних труб за всі поверхах. Їх поселяють у місцях розташування найбільшого кількості приладів та, наскільки можна, ближчі один до тим приладам, у тому числі надходять найбільш забруднені стоки (наприклад, унітаз). Кількість стояків зменшується, якщо приймачі стічні води зосереджені група над групою поверхами.
Діаметр каналізаційного стояка вибирають залежно від величини розрахункового витрати рідини і найбільшого діаметрапоетажного трубопроводу. За наявності унітаза діаметр стояка приймають 100 мм.За необхідності стояки можуть встановлюватися з відступами чи горизонтальними ділянками, мають ухил. Приєднання приладів до горизонтальним ділянкам заборонена.Стояки, як і відвідні лінії, прокладають відкрито і приховано.Стояк вгорі закінчується витяжний трубою, яка менш, ніж 500 мм вище голови будинку. Це необхідне вентиляції каналізаційної сіті й виключає зрив гідравлічних затворів приймачів стічних вод мовби. Унизу стояк закінчується плавним переходом в випуск. Випуски призначені прийому і відводу стічні води від однієї чи навіть кількох стояків в двірську чи внутрішньоквартальну мережу.Стояки приєднують до випуску на початку його з допомогою двох або одного відводів по 135 градусів і вуханятройника. У місцях приєднання випусків до зовнішньої каналізації влаштовують оглядові криниці. Довжина випуску від стояка чи прочищення до осі оглядового колодязя призначається залежно від діаметра труб. Каналізаційні випуски слід розташовувати з одного боку будинку перпендикулярно площині зовнішніх стін із боку двірського фасаду. Для житлових будинків, мають технічне підпіллі або експлуатовані підвали, припустимо влаштовувати одну чи дві торцевих випуску. Пристрій укрупнених випусків доцільно у випадках, коли досягається зменшення довжини зовнішньої мережі. Їх заборонена влаштовувати у будинках, мають експлуатовані підвали, чи разі, коли зовнішня каналізаційна мережу проходить вздовж будинку. Найчастіше влаштовують один випуск на під'їзд. Випуски приєднуються до зовнішньої мережі шелига вшелигу. До кожного оглядовому криниці можна приєднати одну чи дві випуску. При визначенні мінімальної глибини випуску з будинку походять від умови запобігання труб від руйнації під впливом навантажень і промерзання. При великомузаглублении трубопроводів із приєднання випусків до зовнішньої мережі каналізації слід влаштовувати перепади: відкриті вигляді бетоннихводосливов, лотків (при висоті перепадів до 0.3 м). Перепад слід влаштовувати у контрольному криниці.
Діаметр випуску може бути незгірш від діаметра приєднаних стояків. Для житлових будинків найчастіше діаметр випуску 100 мм.
Для можливості прочищення труб на мережах побутової та виробничої каналізації передбачається установка ревізій чипрочисток. Їх встановлюють на стояками за відсутності ними відступів, в підвальному чи першій дії і верхніх поверхах, а за наявності відступів над відступами.
У житлових будинках заввишки більше п'яти поверхів ревізії встановлюють не рідше, як за три поверху. Висота від статі до центру ревізії повинна бути 1 м. Випуски прокладають з ухилом щонайменше 0.02 убік дворовій каналізаційної мережі.
Дворова каналізаційна мережу
Зовнішня каналізаційна мережу: двірська,внутриквартальная чи заводська, служить прийому стічних вод мовби з випусків будинків. Дворова каналізаційна мережу приймає стічні води від окремих випусків будинків та посилає їх в вуличну систему каналізації.Дворовую мережу каналізації прокладають паралельно будівлям з найменшої можливої глибиною закладення по щонайкоротшого шляху до вуличної мережі. При приєднання дворовій мережі до вуличної за 11,5 м від червоною лінії забудови влаштовують контрольний криницю (КК). Залежно від глибини закладення міської каналізації КК може влаштовуватися з перепадом. Відстань від найближчого оглядового колодязя дворовій каналізації до фундаменту визначається довжиною випусків і бути щонайменше 3 м. Глибина закладення дворовій каналізації диктується оцінкою самогозаглубленного випуску, глибиною промерзання грунту, рельєфом місцевості. Для огляду, промивання і прочищення дворових мереж влаштовують оглядові криниці: у місцях приєднання випусків будинків до дворовій сіті й у місцях зміни ухилу, діаметрів трубопроводів, на прямолінійних ділянках мережі через кожні 35 м при діаметрі 150 мм 50 м при діаметрі 200450 мм. Трубопроводи слід приєднувати до криниць без перепадів й дуже, щоб кут між осями яка входить і виходить труб не була менш 90 градусів. Трубопроводи дворових мереж прокладаються з ухилами, що забезпечуютьсамоочищающие швидкості. Мінімальні ухили приймають для труб діаметром 150 мм 0,008, а труб 200 мм 0,007. Швидкість перебігу стічної рідини у внутрішній каналізації мережі приймаються щонайменше 0,7 м/с. Наповнення каналізаційних труб на повинен перевищувати 0,6 й не бути менш 0,3.