У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

політичному економічному житті другої половини ХІХ ст

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Вагомізрушення в суспільно-політичному, економічному житті другої половини ХІХ ст. сприяли утвердженню в образотворчому мистецтві тенденції до реалістичного  відображення світу.

Під впливом ідей народників художники-реалісти створили Товариство пересувних художніх виставок, яке ставило собі мету поширити мистецтво в масах. Ідейною підвалиною художників-передвижників був критичний реалізм, тобто реалістичне відображення пороків суспільно-політичного життя.

Поступово склалася группа митців, яка започаткувала самостійний розвиток українського мистецтва. Серед них – С.Васильківський, М.Пимоненко, М.Самокиш, К.Трутовський, О.Сластіон, І.Їжакевичта ін. У 1887 р. Українські митці створили Київське товариство  художніх виставок (організаційно оформилося 1893 р.), а 1890 р. в Одесі – Товариство південноросійських художників.

Також сформувалися українські мистецькі центри  – Харківський, заснований першою професійною жінкою-маляркою  Марією Раєвською-Івановою, Одеський на чолі з Кир’яном Костанді та Київський з малярської школи М.Мурашко.

Українськімитці почали не тільки приділяти більше уваги побутовим темам українського села, а й звертатися до історичних тем, зокрема героїчних подій козацької доби. Одним із найвидатніших українських малярів, знавцем народного орнаменту і мистецтва був Сергій Васильківський, який працював над альбомом «З української старовини». 

На західноукраїнських землях розвиток українського образотворчого мистецтва відбувався в непростих умовах. Польські, австрійські, німецькі мистецькі школи, які домінували в мистецтві Австро-Угорщини, пропагували академізм, основою якого був класицизм, заважали становленню української мистецької школи. Але й тут художники уподобали теми з народного життя і побуту. Першим, хто звернувся до цієї тематики, був К.Костиянович («Бойківська пара», «Гуцулка біляджерела», «Шевченко на засланні»).

З-поміж західноукраїнських художників другої половини ХІХ ст. слід відзначити І.Труша, О.Кульчицьку, О.Куриласа, А.Манастирського, Ю.Пігуляка, Н.Івасюка та ін.




1. I Азот имеет очень низкую реакционную способность химически инертен
2. Тематика домашних контрольных работ по возрастной анатомии, физиологии и гигиене
3. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук Оде.html
4. КУРСОВОЙ ПРОЕКТ ОТРАСЛЬ- Выбор перспективы Выполнила- Грановская Н
5. Медіум 2003. 251с. Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчальної програми з теорії держави і пр
6. ситуації у навчанні персоналу теоретичні відомості; розробка кейсситуації для аналізу конкретної управлі
7. на тему- Вентиляция зрительного зала Выполнил- слушатель Решетников С
8. Производственные запасы
9. 52 Лидерство в малой группе Лидерство являясь психологическим по своей природе феноменом т
10. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Дніпроп