Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Заклади ресторанного господарства класифікація до приміщень для споживачів у закладах ресторанного гос

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

                                  ТОРГІВЕЛЬНІ ПРИМІЩЕННЯ

План.

  1.  Види торгівельних приміщень.
  2.   Їх призначення та характеристика.

   Відповідно до будівельних норм, правил проектування і ДСТУ4281:2004 «Заклади ресторанного господарства (класифікація)», до приміщень для споживачів у закладах ресторанного господарства належать вестибюль (у т.ч. гардероб, туалет) та зали. У ресторанах до цієї групи входять також банкетні зали, коктейль-зали, аванзали. Гардероб і туалетні кімнати обов'язково мають бути у всіх закладах ресторанного господарства, окрім закусочних; у ресторанах «люкс» і вищого класу та барах «люкс» виділяються ще курильні. Роздавальна, бу фети, сервізна і мийні столового посуду у ресторанах є підсобними торгівельними поміщеннями.

   Площа торгівельних приміщень залежить від типу закладу і кількості

місць. Обчислюється вона в квадратних метрах множенням норми площі

на одне місце на кількість посадочних місць.

   Норми площі на одне місце, м2: у їдальнях загальнодоступних – 1,8; кафе, закусочних, пивних барах – 1,6; у ресторанах (зал з естрадою і танц-майданчиком) – 2,0; у ресторанах без естради і танцмайданчика і барах – 1,8.

   Вестибюль – це, по суті, перше приміщення, куди потрапляють споживачі і де починається їх обслуговування. Людина, переступаючи поріг ресторану, відразу ж звертає увагу на те, як розташовані вестибюль, гардероб, зали та інші приміщення. Їхня архітектура, колірне вирішення, елементи інформації активно впливають на емоції.

   Гардероб, як правило, розташовується при вході у вестибюль. Він обладнаний секційними металевими двосторонніми вішалками з розсувними кронштейнами. Відстань між ними повинна складати не менше 70 см, а гачків має бути на 10 відсотків більше, ніж місць у залі. Для зберігання взуття, ручної поклажі (сумок, портфелів) на внутрішньому боці стійки гардеробу обладнують полиці. На підприємствах із самообслуговуванням за відсутності гардероба вішалки для одягу встановлюють безпосередньо у залах.

   Туалетні кімнати. Для відвідувачів має бути забезпечена можливість вимити руки, поправити зачіску і т.ін. Як правило, поряд із гардеробом обладнують туалетні кімнати, до санітарного стану яких висуваються високі вимоги: бездоганна чистота, вентиляція, освітлення. Тут має бути гаряча і холодна вода, дзеркало, туалетне мило, папір, паперові рушники та серветки. В туалетних кімнатах, особливо в підприємствах високогокласу, бажано мати щітки для одягу і взуття.

  Аванзал – приміщення для збору, очікування і відпочинку гостей учасників банкетів (торжеств). Оформлення його має бути органічно пов’язане з декоративним вирішенням основного залу. Тут розміщують тільки необхідні меблі: декілька крісел, диванів, журнальні столи. Крісла мають бути спеціально пристосованими для відпочинку – з підлокітниками і набагато меншою висотою сидіння, ніж ті, що використовуються в основному залі. Дивани можуть складатися з окремих секцій-сидінь. Аванзал прикрашають декоративними рослинами. Тут також можна поставити банкетки, які у поєднанні з кріслами і диванами створюють атмосферу затишку.

   Зали підприємств ресторанного господарства – це основні приміщення, в яких обслуговують споживачів. Сприйняття і оцінка ними всіх елементів інтер’єру залу відбувається з позицій зручності і краси. Архітектурними і декоративними елементами, затишною обстановкою, що сприяє відпочинку, ресторан має справляти психологічну дію на споживача. Все внутрішнє убрання повинне викликати у нього бажання побувати тут ще раз.

   VIP-зала- (англ. Дуже важлива персона, або в літературному перекладі — «Вельми Іменита Персона») — людина, що має персональні привілеї, пільги завдяки своєму високому становищу, багатству або славнозвісності. Особливий гість, що вимагає особливої уваги», з'явилося в англійській мові в 1930-і чи 1940-і роки, імовірно у Великобританії. В авіації називали пасажирів високого рангу, для польотів з якими забезпечувалися спеціальні заходи безпеки.

В українській мові слово «ВІП» з’явилося в 1990р. 

     Бенкетний зал - спеціалізоване приміщення для обслуговування святкових заходів, урочистостей, як офіційних, так і неофіційних. У деяких ресторанах у денні години може служити основним залом, де здійснюється реалізація скомплектованих видів харчування або денних раціонів (у виняткових випадках). Він може бути різноманітної форми - круглої, овальної, прямокутної, квадратної тощо. 

     Зали закладів ресторанного господарства можуть мати природне та штучне освітлення або тільки штучне. Вони мають достатнє природне освітлення, якщо співвідношення площі вікон і площі підлоги складає 1:6. Світло в інтер'єрі - складна та багаторівнева система, до якої входить верхнє, бокове, настільне та напідложне освітлення. Штучне освітлення є одним із найбільш вагомих елементів інтер'єру. В сучасних умовах створюються зали із штучним освітленням, що відповідає концепції закладу. Залежно від призначення та композиційних засобів розміщення світильників розрізняють системи загального, місцевого (локального, спрямованого), індивідуального та змішаного освітлення.

   Загальне освітлення - система світильників, розміщених під стелею або на стінах, які рівномірно освітлюють усе приміщення.

   Локальне (спрямоване) освітлення - система освітлення окремих столів, ділянок залу, умовно обмежених або виділених зон, а також елементів устаткування та декоративного оформлення.

    Індивідуальне освітлення - дає можливість виділити естраду або зону для танців. Тут передбачають кольоромузику, підсвітлення фрагментів поверхонь стін, підлоги, декоративних та інших прикрас залу.

     Змішане освітлення - це поєднання загального та локального освітлення. Зал освітлюється загальним світлом, а окремі ділянки або елементи його виділяються додатковим спрямованим пучком світла.

     Дуже важливим є вирішення вечірнього освітлення. У залах з високою стелею вішають легкі красиві люстри, при низьких стелях використовують витончені плафони. Додатково до них на стінах можна розмістити настінні світильники - бра, а на столах біля стін - настільні лампи з абажурами чи іншої форми, біля столів торшери - напідложні світильники. Дуже поширеним є використання "живого вогню" - свічок різноманітних розмірів та форм з ароматизаторами або без них, каміна тощо.

      До оздоблення інтер'єру залів висуваються певні вимоги залежно від експлуатаційних режимів приміщення. Інтер'єр повинен бути гармонійним, композиційно зібраним. Декоративно-прикладні вироби використовуються за їх утилітарним призначенням (тканини для драпірування, килими, фірмовий посуд, світильники, одяг офіціантів), а також як прикраси (вази, декоративні настінні тарілки, глечики, куманці, муляжі страв, скульптури офіціантів, швейцарів, шеф-кухарів тощо). Велике значення надається оздобленню живою та штучною зеленню (рис. 1.8). В інтер'єрі залу завжди повинні витримуватися закони гармонії кольору.

       Температурний режим має бути в межах 16-18°С, відносна вологість - 60-65 %. У ресторанах необхідна приточно-витяжна вентиляція. Якщо це великий ресторан, то системи витяжної вентиляції у залах, на виробництві, мийних, роздавальні повинні бути роздільними.

Архіпов В.В, Русаковська В. А.




1. Собор Святого Петра в Риме история строительства
2. Тема- Международный маркетинг Начало формы Конец формы Нестандартизированный подход при осущест
3. Лабораторна робота 2 Мета роботи Освоєння основних методів обчислень в Mtlb Хід роботи Для виконання р
4. тематика коммуникацияхудожественное творчество конструирование в старшей группе с использованием Мон
5. курсовий проект з дисципліни Автомобільні двигуни Студентові групи
6. При термоядерных реакциях выделяется энергии в 5 раз больше чем при реакциях деления при одной и той же масс
7. Котельные установки и парогенераторы написано в соответствии c программой одноименной учебной дисциплины
8. За каждым богатством кроется преступление О.
9. а и левом Морозова гора площадь 100 га берегах Дона в пределах Среднерусской возвышенности.
10. Тема 5 Диалектика
11. левого лагеря начинают выделять из себя в удвоенном количестве испарения морали подобно тому как люди вдво.html
12. Электронный экзамен 0005
13. на тему- Диференціальні рівняння першого порядку з відокремлюваними змінними однорідні лінійні Бернуллі
14. Содержание договора и классификация его условий
15. Луцька а також є потужним технічним комплексом по обслуговуванню всіх марок автомобілів
16. Бухгалтерский учет в коммерческом банке
17. Оценка качества виноградных вин (органолептическая оценка) Изучение методов определения содержания спирта в готовой продукции (в вине)
18. Михаил II Всеволодович Черниговский
19. это введение жидкости в нижний отдел толстого кишечника с лечебной или диагностической целью
20. По расчёту устойчивости производственных жилых и административных зданий к воздействию резкого повышени