Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

УДПМ ТА ГРАФІКА ЗА 20112012 н

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені Г.С.СКОВОРОДИ

ЗВІТ

РОБОТИ КАФЕДРИ «УДПМ ТА ГРАФІКА» ЗА 2011-2012 н.р.

Затверджено на засіданні кафедри

Протокол №4 від 30.11.12р.

Завідувач кафедрою

«УДПМ та графіка» доц. Тимошевський В.І.__________

ХАРКІВ-2012

    Навчальний процес 2011-2012 н.р. забезпечувався таким викладацьким складом кафедри :

    доцентів – 5;

    старших викладачів – 3;

    викладачів – 4.

Обсяг академічних годин складав 9553,5, з яких виконано 9613,1 год.

Колектив кафедри, відповідно до завдань, визначених законодавством України та в світлі рішень III з’їзду працівників освіти,  визначив такі напрями роботи:

    Продовжувати вивчати та популярізувати як декоративно-прикладне мистецтво України, так і рідного краю – Слобожанщини;

   Викладачами в цьому напряму велась активна робота – це тісний зв’язок із загальноосвітніми школами Слобожанщини, Будинком народної творчості, Спілкою художників.

   Викладач Лісунова Л.В., являючись членом спілки Народних майстрів, провела ряд зустрічей з народними майстрами Слобожанського краю, що значною мірою активізувало навчальний процес. Втілюючи один із стратегічних пріоритетів розвитку освіти – її модернізація, на кафедрі розроблялись та корегувались навчальні програми – «Графічні матеріали» (доц. Тимошевський В.І.), «Скульптура та пластанатомія» (ст.викл. Пригодін М.Д.) для I-III курсів спеціальностей «ОБМ», «Дизайн», «Шкільний курс художньої праці» (викл.Лісунова Л.В.), які поповнили електронний методичний фонд кафедри. В цілях модернізації освіти, розробки кафедри своєчасно подавались у відділ моніторингу за якістю вищої освіти, внавчальну частину.

    Студенти мали можливість навчатись в комп’ютерному класі і за допомогою новітніх ліцензійних програм максимально застосовувати їх на стадії проектування.

    Колективом кафедри за звітний період було написано ряд статей та методичних посібників, матеріали яких збагачують та продовжують розкривати наукову тему кафедри «УДПМ та графіка». Підготовлені та надруковані методичні рекомендації загальним обсягом 30,6 друк.арк.

«Основні вимоги та методичні рекомендації до виконання завдань за профілем «Фірмовий стиль» з дисциплін «Прикладна графіка», «Комп’ютерна графіка» напрямку «Мистецтво» (для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 6.020208, 7.020208-ОБМ та ДПМ), «Завдання з виробничої практики» (для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 6.020208, 7.020208-ОБМ та ДПМ), методичні рекомендації «Завдання з педагогічної практики» (для студентів V курсу художньо-графічного факультету спеціальності 8.020208 -ОБМ та ДПМ, методичні рекомендації для студентів художньо-графічного факультету освітньо-кваліфікаційноо рівня «бакалавр», викладачів загальноосвітніх шкіл та студій «Художня обробка деревинних наростів-капів, капокоренів та сувелів». Такі  напрямки дослідницької та наукової роботи колективу викладачів кафедри не тільки доповнюють, розкривають та збагачують наукову тему кафедри, а і знаходяться у тісному  взаємозв’язку з навчальним процесом.

                Викладачі кафедри активно видають друковану наукову продукцію серед якої не тільки методичні вказівки, а і посібники для загальноосвітніх шкіл, слухачів інститутів післядипломної освіти. Ст.викл. Чен Н.В. у співавторстві видала посібник «Художня культура Х кл. загальноосвітніх навчальних закладів».

             Доцент Тимошевський В.І. у співавторстві з проф. Стефанюк С.К. видали посібник «Віра в Господню всюдисущність:християнська педагогіка», в якому порушуються і висвітлюються питання етики, соціальної педагогіки. Посібник адресований широкому колу читачів.

Колектив кафедри наполегливо працює над покращенням свого якісного складу. Так, Малиніна І.О. є кандидатом педагогічних наук, а ст.викл.Іноземцева С.В. та ст.викл. Чен Н.В. в цьому році успішно захистили кандидатські дисертації. Викладач Лісунова Л.В. закінчила навчання в аспірантурі і викладає курс методики ДПМ, являється членом Спілки народних майстрів України. Доцент Тимошевський В.І., викладачі Лісунова Л.В. та Вітчинкіна К.О. брали участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Становлення і розвиток етнодизайну: Український та європейський досвід», яка відбулася 28-30 жовтня в м. Полтаві, де в своїх наукових статтях розкрили теоретико-методологічні підходи до визначення творчої активності як одного з видів активності особистості та обгрунтували засоби дизайну як основи побудови етнодизайну.

           Доцент Моценко П.М. доопрацював та видав  методичні рекомендації  для студентів художньо-графічного факультету «Художня обробка

   У навчальному процесі викоривтовувалось ліцензоване програмне забезпечення:

    - Windows XP Home Edition;

    - Microsoft Office 2003.

Значне місце у навчальному процесі кафедри посідають практики: педагогічна, науково-педагогічна, виробнича, безперервна пропедевтична. Практика – це можливість попрацювати студенту на підприємстві, в загальноосвітній та спеціалізованій школі, у вузі.

В цьому навчальному році базами педагогічних практик були загальноосвітні школи м.Харкова – ЗОШ №150, ЗОШ №154, ліцей №107, СЗОШ №17, ЗОШ №100, гімназія №55. Практики були проведені без істотних нарікань з боку керівництва баз практик та методистів від університету.

    Виробнича практика студентів проходила на базі ТОВ РА «Іріс» та на базі комп’ютерного класу кафедри «УДПМ та графіка» ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Практика пройшла на досить високому організаційно-дисциплінарному рівні, студенти відповідально поставились до виконання завдань практики. Як зауваження з боку адміністрації бази практики можна відзначити дещо недостатній рівень знань незначною кількістю студентів графічних редакторів та невпевненість під час роботи з комп’ютером. Педагогічні практики як для кафедри «УДПМ та графіка» так і для художньо-графічного факультету займають значне місце у профорієнтаційній та методичній роботі.

    Навчальний процес кафедри орієнтувався на профілі, де задіяна ручна робота:

        - офорт (гравюра на металі);

        - народні ремесла;

        - художня обробка деревини;

        - художня обробка тканини;

        - кераміка та ін.

Потребуючи своїх технологій, базуючись на традиційні, вони постійно розвиваються та видозмінюються на кафедрі. Колектив кафедри висловлює вдячність адміністрації вузу та персонально його ректору за піклування, яке виражається в матеріальному забезпеченні профілів кафедри та, зокрема, в придбанні муфельної керамічної печі, що значною мірою активізувало викладання таких дисциплін як технологія ремесел та кераміка.

    На кафедрі «УДПМ та графіка» працює методичний кабінет, де студентам надається допомога у самостійній та теоретичній роботі, з узагальнення та систематизації матеріалу з досвіду роботи кращих майстрів ДПМ України та світу.

Процес підготовки фахівців з напряму 0202 – Мистецтво спеціальностей 7.02020501, 8.02020501 «Образотворче мистецтво» забезпечений довідковою, навчально-методичною літературою. Про належний стан навчально-методичної роботи кафедри свідчить те, що кафедра посідає I місце з наукової роботи на факультеті.

Протягом 2011-2012р.р. викладацьким складом кафедри було підготовлено до друку та видано ряд методичних розробок з ціллю забезпечення самостійної та індивідуальної роботи студентів. Так, доцент Моценко П.М. видав методичні рекомендації для самостійної роботи студентів художньо-графічного факультету на тему: «Особливості композиції у декоративно-прикладному мистецтві» (1,1др.арк.), також зібраний матеріал для методичних рекомендацій на тему: «Основи майстерності художнього різблення деревини», «Аплікація та її технології».

   Викладач Вітчинкіна К.О. написала наукові статті на тему: «Роль викладача вищої школи в розвитку творчості студентів, майбутніх вчителів», «Теоретико-методологічні основи формування творчої активності студентів в процесі навчальної діяльності».

      Ст.викл Пригодін М.Д. видав статтю «Біонічний екодизайн і екологічні аспекти при проектуванні промислових виробів» та підготував методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з дисципліни «Скульптура».

   Професорсько-викладацький склад кафедри протягом навчального року аналізував та корегував самостійну роботу студентів. У зв’язку з цим були розроблені та видані методичні рекомендації для самостійної роботи студентів художньо-графічного факультету за всіма профілями кафедри.

Рівень роботи кафедри «УДПМ та графіка» прослідковується за тематикою та результатами дипломного проектування:

      - Методико-педагогічні та естетичні аспекти народного розпису та їх

       вплив на студентів ВНЗ (наук.керівник доц. Моценко П.М.,

       дипл. Абовян М.М.);

     - Психологічні та методологічні функції лінії як засобу вираження

        у станковій графіці (наук.керівник доц. Тимошевський В.І.,

       дипл. Лісойван І.В.);

     - Семантика в ДПМ та реалізація її у розписі великодних писанок

       (наук.керівник ст. викл. Гребенщікова Л.М., дипл. Звягінцева Ю.А.);

     - Поняття художній образ в ОБМ та його реалізація у станковій графіці

       (наук.керівник доц. Тимошевський В.І., дипл. Непомняща М.О.);

      - Методика створення художнього образу масок на уроках образотворчого

        мистецтва (наук.керівник доц. Чєн Н.В., дипл. Двалішвілі Ю.В.).

Дипломне проектування як результат навчально-методичної роботи на кафедрі було відзначене ДЕК. Відмічались дипломні проекти теоретично обгрунтовані, з високим рівнем професійної та методичної подачі, виконані авторськими засобами ручної роботи. До дипломних робіт, які отримали високі оцінки та похвалу ДЕК можна віднести:

         - Психологічні та методологічні аспекти тону як засобу вираження

            у станковій графіці (наук.керівник доц. Тимошевський В.І., дипл.

             Байбекова І.І.;

В даному дипломному проекті досліджувались не тільки функції тону, а і можливості вирішення у трьохмірному, так і ілюзії чотиривимірного простору на двовимірному просторі листа.

До недоліків захисту дипломного проектування 2012р. Можна віднести роботу недосвідчених дипломних керівників, які починають свою викладацьку діяльність.

   Кафедра планово підходила до питання підвищення кваліфікації викладачів шляхом стажування на базі університету, проведення творчих зустрічей, організації наукових семінарів.

    Викладацький  колектив  кафедри організовував та проводив  творчі  виставки студентів, викладачів на базі факультету, а також на рівні області, України. У обласній творчій виставці викладачів Харківщини, яку традиційно проводить ХДАДМ, кафедра «УДПМ та графіка» щорічно представлена  кращими роботами  своїх  викладачів і співробітників.

     Аналізуючи роботу кафедри та підводячи підсумки, слід зазначити, що викладацький  склад кафедри «УДПМ та графіка» заслуговує схвальної оцінки  і на належному рівні  забезпечує  декоративно-прикладні  та  графічні  цикли в навчальному процесі на художньо-графічному факультеті. Кваліфікація викладачів відповідає займаним посадам, задовольняє вимоги навчально-методичної, організаційної, виховної роботи, відповідає освітньо-культурним і науковим завданням.

Зав. кафедрою                                                            доц. Тимошевський В.І.

Секретар                                                                    ст. лаб. Нечай-Велкова В.К.




1. Технология молока и молочных напитков (схема)
2. Либерально демократическая партия России в Государственной Думе Проект П
3. I know tht the spdes re the swords of soldier Я знаю что пики ~ это мечи солдат I know tht the clubs re wepons of wr Я знаю что трефы
4. НАША НОВАЯ ШКОЛА В 2011 ГОДУ ПЛАН ДЕЙСТВИЙ ПО МОДЕРНИЗАЦИИ ОБЩЕГО ОБРАЗОВАНИЯ НА 2011 2015 ГОДЫ распо
5. вариант когда Вы эти 23 часа работаете не постоянно а всего лишь первую недельку и все
6. Детский сад Зоренька г
7. ЗАДАНИЕ ОТВЕТ БАЛЛЫ I
8. vi Inforedesign TUW Первая история ~ о соединении точек
9. Национальный исследовательский ядерный университет МИФИ Димитровградский инженернот
10. Экономическое обоснование выбора каналов распространения рекламы
11. Вариант 4 В результате проведения мероприятий по повышению безопасности технологических процессов и произ
12. Предмет и функции политологии. Особенности политической культуры
13. Інший операційний дохід; 94 Інші витрати операційної діяльності
14. ПО МКТ1 ПО МП2 ПО ИЗО2веч ПО МКТ2 ПО МКТ3
15. Банківська і страхова справа
16. ТЕОРИТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ ФИНАНСОВОЙ СИСТЕМЫ РФ 5 1
17. Циклічність як форма руху ринкової економіки
18. то вечное страдание как оно описано в мифах может быть боясь и самого бесчувствия в смерти как будто оно и с
19. Сложение и вычитание в пределах 100 с переходом через 10 День Защитника Отечества
20. ~- ~~ существо и происхождение рождение индивидуальное развитие организма от оплодот