Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Rotate - це запит про кут повертання. При вказанні кута повертання необхідно памятати про те, що додатні значення кутів у AutoCAD спрямовані проти ходу часової стрілки, а відємні - за ходом часової стрілки.
Команда Array (Масив ) дозволяє копіювати вибраний обєкт стільки разів, скільки вкаже користувач. Після введення команди зявляється діалогове вікно Array (рис. 2.14), яке мас дві опції: прямокутний масив або круговий. При формуванні масивів слід памятати про те, що AutoCAD2002 «копіює» елементи масиву проти ходу часової стрілки (круговий масив) та вправо і вверх (прямокутний масив).
Рисунок 2.14 - Діалогове вікно Array На рисунку 2.15 наведене поетапне виконання контурів деталі. На першому етапі за розмірами (100x60) виконаний прямокутний контур деталі (команда Прямокутник). На другому етапі у лівому нижньому куті прямокутника встановлена початкова точка UCS та виконане коло (команда Circle) діаметром 10 мм з координатами центра (20,15). На третьому етапі виконані вісім отворів діаметром 10 мм, які розміщені у два ряди (відстань між ними 30мм) та чотири колонки (відстань між ними 20 мм). Для виконання цього етапу необхідно вивести на екран діалогове вікно Array, у якому активізувати опцію Rectangular Array (Прямокутний масив), встановити необхідну кількість рядів (у прикладі їх 2) та колонок (у прикладі - 4) та у відповідних віконцях вказати відстані між рядами та колонками (відповідно ЗО га 20 мм). Після встановлення необхідних параметрів натиснути кнопку ОК.
Команди Chamfer (Фаска) та Filet
(Спряження) призначені для виконання фасок різної довжини та під різними кутами та спряження двох прямих ліній, двох кіл та кола і прямої лінії різними радіусами. Опції команди Chamfer наведені на рисунку 2.16, опції команди Filet - на рисунку 2.17. Для виведення списку опцій (контекстне меню) після введення команди (натискання на відповідну піктограму панелі інструментів Modify) клацнути правою клавішею миші на графічній зоні екрана.