Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема: Узагальнення за темою «Галицько-Волинська держава».
Мета: узагальнити знання про періоди розвитку Галицько-Волинської держави, правління різних князів, основні події, які відбулися в цей період історії, закріпити розуміння того, що Галицько-Волинська держава правонаступниця Київської Русі, розвивати вміння аналізувати інформацію, виховувати гордість за свою країну, її історичних діячів.
Навчально-методичне забезпечення:
Тип уроку: урок повторення та закріплення знань.
Хід уроку
Вчитель: Яку тему ми вивчили? Які завдання ставили перед собою на вступному уроці (звернутися до путівника - підручника- стор.144)? Чи вдалося досягти мети?
(Оголошення теми, мети уроку). Краще повторити вивчений матеріал нам допоможе історичний турнір. На попередньому уроці ми поділилися на дві групи. З якою метою, яке завдання отримали групи? (Підготувати відео презентацію за темою).
Оголошення умов турніру, правил оцінювання, представлення капітанів.
Історія цікава, але складна наука. А в чому складність? Звісно, у тому, що необхідно знати велику кількість дат і подій. Але без цього вивчати історію неможливо. Тому перше завдання: визначити, які події відбувалися у цей рік.
(кожна правильна відповідь -1 фішка).
Завдання № 2
Встановити хронологічну послідовність
І група
А Роман Мстиславич
Б Василько Романович
В Данило Галицький
Г Юрій Львович
Д Лев Данилович
ІІ група
А Перше вторгнення монголів на Русь
Б Утворення Галицької церковної митрополії
В Коронування Данила Галицького
Г Перша літописна згадка про Львів
Д Остаточне приєднання Галичини й Зах Поділля до Польщі
Завдання № 3
У нас із визначеннями
Все супер і все ОК,
Бо має кожен історичний…. (словничок)
Дайте визначення поняттям:
Завдання № 4
Відомий британський письменник ХІХ ст. Томас Карлейль сказав: «Історія світу це біографія великих людей». Чи згодні ви з тим, що велике значення в історії відіграють постаті відомих осіб?
Вгадай князя
Завдання 5
Які писемні джерела дають можливість вивчати історію Галицько-Волинської держави? (Галицько-Волинський літопис, Повість про осліплення Василька). Відчуйте себе в ролі літописців: опишіть діяльність одного з князів.
Завдання 6
«Путівник»
Коли людина вирушає у дорогу, далеку і незвідану, то дуже важко обійтися їй без путівника. Таким путівником для нас з вами на важкому шляху вивчення історії є підручник. Він є найважливішим джерелом знань і надійним помічником.
Необхідно дати відповідь на запитання, використовуючи текст підручника:
Завдання 7
Історію без неї вчити неможливо,
Для кожного історика- це річ важлива.
Звертатися до неї частіш варто.
Історію пізнати допоможе історична…(карта)
Завдання № 8
Відео презентації на тему «Галицько-Волинська держава»
(випереджальне завдання)
Вчитель
Давньоримський поет Овідій сказав, що «ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю». Чому вчить нас історія ГВД? Які уроки ми повинні винести з її історії? У чому полягає історичне значення ГВД?
Групи підраховують кількість фішок.
Само оцінювання учні визначають найактивніших у своїх групах, спільно з учителем виставляють оцінки.
Д.З. підготуватися до т.о.