Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Поняття про термінального вмираючого хворого

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

95. Поняття про термінального (вмираючого) хворого.

Термінальний хворий – людина знаходиться у фазі вмирання, свідомість згасає і знову з’являється.

Термінальні стани можуть спричинятися різними причинами: шоком, інфарктом міокарда, великою крововтратою, закупоркою дихальних шляхів або асфіксією,електротравмою, утопленням, засипанням землею і т.д.

У термінальному стані виділяють 3 фази, або стадії:

  1.  преагональний стан;
  2.  агонія;
  3.  клінічна смерть.

У преагональному стані свідомість хворого ще зберігається, але вона сплутана. Артеріальний тиск падає до нуля, пульс різко прискорюється та стає ниткоподібним, дихання поверхове, утруднене, шкірні покриви бліді.

Під час агонії артеріальний тиск та пульс не визначаються, очні рефлекси (рогівковий, реакції зениці на світло) зникають, дихання набуває характеру ковтання повітря.

Клінічна смерть - короткочасна перехідна стадія між життям та смертю, її тривалість 3-6 хвилин. Дихання та серцева діяльність відсутні, зениці розширені, шкірні покриви холодні, рефлексів немає. У цей короткочасний період ще можливо відновити життєві функції за допомогою реанімації. У більш пізні строки настають незворотні зміни у тканинах та клінічна смерть переходить у біологічну, справжню.

[ред.]Порушення в організмі при термінальних станах

При термінальному стані незалежно від його причини у організмі відбуваються загальні зміни, без роз’яснення яких неможливо зрозуміти сутність та зміст методів реанімації. Ці зміни зачіпають усі органи та системи організму (мозок, серце, обмін речовин і т.д.) та виникають в одних органах раніше, в інших - пізніше. Враховуючи те, що органи продовжують жити деякий час навіть після зупинки дихання та серця, при своєчасній реанімації вдається добитися ефекту оживлення хворого.

Найчутливіша до гіпоксії (низький вміст кисню у крові та тканинах) кора головного мозку, тому при термінальних станах раніше за все виключаються функції вищого відділуЦНС - кори головного мозку: людина втрачає свідомість. Якщо тривалість кисневого голодування перевищує 3-4 хвилини, то відновлення діяльності цього відділу ЦНС стає неможливим. Слідом за виключенням кори виникають зміни і в підкоркових відділах мозку. У останню чергу гине довгастий мозок, в якому знаходяться автоматичні центри дихання та кровообігу. Настає незворотна смерть мозку.

Зростаюча гіпоксія та порушення функцій мозку у термінальному стані призводять до порушення діяльності серцево-судинної системи. У преагональний період різко падає насосна функція серця, зменшується серцевий викид - кількість крові, що викидається шлуночком за 1 хвилину. Зменшується кровопостачання органів і особливо мозку, що прискорює розвиток незворотніх змін. Завдяки наявності у серці власного автоматизму його скорочення можуть продовжуватись достатньо довгий час. Однак ці скорочення неадекватні, малоефективні, наповнення пульсу падає, він стає ниткоподібним, артеріальний тиск різко знижується, а потім припиняє визначатися. У подальшому значно порушується ритм скорочень серця та серцева діяльність припиняється.

У початковій фазі термінального стану - преагонії - дихання пришвидшується та поглиблюється. У період агонії разом з падінням артеріального тиску дихання стає нерівномірним, поверховим та, нарешті, зовсім припиняється - настає термінальна пауза.

Реагують на гіпоксію печінка та нирки: при тривалому кисневому голодуванні у них також відбуваються незворотні зміни.

У термінальному стані в організмі спостерігаються різкі зміни у обміні речовин. Вони виражаютья перш за все у зниженні окисних процесів, що призводить до накопичення у організмі органічних кислот (молочної та піровиноградної) та двоокису вуглецю. В результаті порушується кислотно-основний стан організму. У нормі реакція крові та тканин організму нейтральна. Затухання окисних процесів у період термінального стану обумовлює зміщення реакцій у кислотну сторону, - виникає ацидоз. Чим довший час помирання, тим більш вираженим стає це зміщення.

Після виходу організму зі стану клінічної смерті спочатку відновлюється діяльність серця, потім самостійне дихання та лише у подальшому, коли зникнуть різкі зміни у обміні речовин та кислотно-основному стані, може відновитися функція мозку.

Період відновлення функції головного мозку найдовший. Навіть після короткочасної гіпоксії та клінічної смерті (менше хвилини) свідомість може бути тривалий час відсутня.




1. Правоохранительные органы Российской Федерации
2. на тему- Киевская Русь при Ярославе Мудром
3. темам в экономике Тема- Студента
4. Исследования межгрупповых отношений
5. Белл телефон лабораторис Bell Telefon Lbortoris научноисследовательской фирме принадлежащей корпорации Америка
6. х гг. XIII в. и впоследствии неоднократно перерабатывалась
7. темах- технических биологических социальных и др
8. Когдато давно существовала планета Земля находящаяся в Солнечной системе в галактике Млечный Путь что вхо
9. вариант статей ~ originl rticles Подвергаться влиянию чьихлибо идей ~ to be ffected by somebody~s thinking Передавать из по
10. тематизации правовых обычаев
11. тематическим гонениям со стороны всех государств в которых они проживали начиная от Индии и заканчивая Англ
12. 2014г 2 Государственный экзамен по специальности 18
13. Демографическая ситуация в России
14. Ионизирующие излучения, их природа и воздействие на организм человека
15. Проблема единицы анализа деятельности и подходы к ее решению.html
16.  Все представленные материалы защищены законом об авторском праве и другими законами РФ и принадлежат их пр
17. Вариант 27 Вопрос 1- Почвенники 2 варианта - Данилевский До.html
18. Несостоятельность специальной теории относительности Эйнштейна
19. Topic the investigtor must decide wht to red
20. Глушенко Евгения Константиновна