Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Львів 2008.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Проведений у дисертаційній роботі комплексний аналіз існуючої організації управління підприємництвом дав змогу виявити та запропонувати шляхи удосконалення організаційно-економічного механізму розвитку підприємництва у контексті сучасних інтеграційних процесів і зробити відповідні висновки та узагальнення:

  1.  Обґрунтовано необхідність та роль підприємництва у забезпеченні соціально-економічного розвитку. З’ясовано, що основними причинами, що знижують його ефективність, є відсутність скоординованого та економічно обґрунтованого організаційно-економічного механізму управління у цій сфері, у тому числі необхідної взаємодії державних, регіональних і підприємницьких структур. Запропоновано шляхи  сприяння розвитку підприємницької діяльності інноваційного спрямування, що грунтуються на взаємопоєднанні зусиль та інтересів державних науково-дослідних установ і підприємництва інноваційного спрямування, зокрема створення технопарків для досягнення стратегічних цілей регіону та його сталого економічного зростання.
  2.    Уточнено визначення організаційно-економічного механізму, який запропоновано розглядати як систему організаційно-управлінських та економічних елементів, що являють собою методи, важелі, та інструменти узгодження економічних інтересів для виконання його місії - регулювання всебічного розвитку економіки. Доповнено й систематизовано перелік важливих елементів такого механізму, що має поліпшити якість управління розвитком вітчизняного підприємництва.
  3.  На основі аналізу зарубіжного досвіду запропоновано впровадження організаційно-економічного механізму управління інноваційно-інвестиційним напрямом розвитку підприємництва з його інноваційною, інвестиційною та управлінською  складовими. Так, головним завданням інноваційної підсистеми є розвиток інноваційної культури та інституту інтелектуальної власності, багатогранне використання якого спрямовується на закладання підвалин економічного зростання та технологічних зрушень в економіці. Завданням інвестиційної підсистеми є фінансова підтримка розвитку інноваційної інфраструктури. А найважливішим у цьому тандемі завданням управлінської підсистеми є супроводження процесу комерціалізації інноваційних досягнень і впровадження їх у виробничу сферу. Адже основною причиною інноваційної пасивності є низька якість менеджменту.
  4.  У результаті оцінки інформаційного та нормативно-правового забезпечення розвитку підприємництва виявлено, що подібне забезпечення стає життєво-необхідним для підтримки принципово нової та дієвої системи організації управління розвитком конкурентоспроможної та життєздатної економіки. Реалізацію такого забезпечення можливо здійснити виключно на базі активного впровадження потенційних можливостей та переваг інформаційно-технологічного забезпечення із відповідними складовими. Нові інтелектуальні технології повинні перетворитись на необхідний інструмент розвитку підприємництва і відіграють важливу роль в управлінні останнім. Адже сучасні керівні структури вже не можуть здійснювати свої функції без постійного потоку оновленої інформації, що в свою чергу вимагає повсякчасної його сумісності з формою призначеною до сприятливого засвоєння системою управління.
  5.  Обґрунтовано важливість політики державної підтримки розвитку підприємництва регіону.  Запропоновано концепцію комплексного підходу до структури її формування, оскільки сьогодні недоцільно говорити про будь-яке послаблення ролі держави та зведення її до „компактного і недорогого” інструменту контролю та нагляду за дотриманням загальноприйнятих правил. У час, коли держава постає як найвідповідальніший суб’єкт представництва й захисту національних інтересів перед лицем наймогутніших  консолідованих регіональних союзів, саме від усвідомлення та прийняття нею нових реалій світопорядку залежить її здатність захищати політичний та економічний суверенітет і можливість чинити вплив на міжнародні та внутрішньополітичні процеси, що для України є особливо актуальним, враховуючи її історично-своєрідне геополітичне положення. Проведений аналіз комплексу цільових регіональних програм свідчить про існування певних проблем, пов’язаних з відсутністю єдиного підходу до формування галузевих програм та методичних положень до їх розробки, що призводить до дублювання, неузгодженості їх між собою за термінами виконання, ресурсним забезпеченням та відповідно до неефективного використання бюджетних коштів. Запропоновано низку заходів щодо постійного оперативного контролю за пріоритетністю напрямів їх впровадження, а також повнотою фінансування розрахованої напередодні оптимальної їх кількості.
  6.  Беручи до уваги недостатню забезпеченість власними інвестиційними ресурсами, підприємництву нині, крім державного фінансування вкрай необхідна підтримка банківського сектора з його дедалі ширшими можливостями. Однак, виходячи з тих самих трансформаційних умов, можливості банківської системи також не безмежні. З огляду на це, варто звернути увагу на сучасні  оперативні можливості вітчизняної банківської системи, зокрема у „проектному фінансуванні”, інституті спільного інвестування (ІСІ). Наразі у нас воно існує у досить спрощеному варіанті –як довгострокове банківське кредитування інвестиційних проектів. Одним із найперспективніших напрямів фінансування довгострокових інвестиційних проектів є промислово-фінансові групи (ПФГ).
  7.  З’ясовано, що низькі темпи економічного зростання виводять на перший план потребу управління розвитком підприємництва як одного з пріоритетних рушіїв такого зростання. При цьому, організаційно-економічний механізм управління таким розвитком має впроваджуватись з урахуванням особливостей постіндустріального трансформаційного періоду та націлюватись у контексті інтеграції до ЄС та СОТ. Адже, у нинішніх умовах успіх залежить від стратегічних міжнародних партнерів, які розвиваються використовуючи нові правила гри у діловому світі.

9. Встановлено, що з метою підвищення ефективності функціонування організаційно-економічного механізму і досягнення останнім цілей розвитку необхідно приділити належну увагу такій його складовій як стратегічне планування. Адже з його допомогою можна ґрунтовно оцінити не лише існуючий стан економічного розвитку, а й потенціал та перспективу його довгострокового планування. Одним із методів такого планування, який пропонується автором є SWOT-аналіз економічних особливостей та реальні можливості на прикладі столичного регіону.

СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

У наукових фахових виданнях, які внесені до переліку ВАК:

  1.  Мудра І. Я. Роль інноваційного підприємництва і фінансове забезпечення його конкурентоспроможності // Обліково-аналітичні системи суб’єктів господарської діяльності в Україні. Науковий збірник / За ред. В. Є. Швеця. –Львів: Інтереко, 2005. –С.305-313.
  2.  Мудра І. Я. Роль підприємництва в розвитку регіону в умовах трансформаційних змін // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Серія економічна “Формування ринкової економіки в Україні”. –Вип. 34. –Львів, 2005. –С. 681-687.
  3.  Мудра І. Я. Державне регулювання та підтримка підприємництва –необхідна фінансова складова його розвитку // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Серія економічна “Формування ринкової економіки в Україні”. –Вип. 36. –Львів, 2006. –С. 66-71.
  4.  Мудра І. Я. Довгострокове кредитування підприємницької діяльності // України син. Збірник матеріалів на пошану доктора економ. наук, професора, заслуж. діяча науки і техніки Степана Злупка. –Львів: Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, 2006. –С. 251-259.
  5.  Мудра І. Я. Організаційно-економічний механізм управління розвитком підприємницької діяльності // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Серія економічна –Вип. 37(2). - Львів, 2007. –С. 131-134.
  6.  Мудра І. Я. Зовнішньоекономічний механізм розвитку вітчизняного підприємництва в рамках ЄС та СОТ // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону: Науковий збірник / За ред. І. Г. Ткачук. –Івано-Франківськ, ВДВ ЦІТ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, 2008. -  Вип. IV. –Т.1. –С. 183-188
  7.  Крупка М. І., Мудра І. Я. Роль інновацій в організаційно-економічному механізмі розвитку конкурентоспроможного підприємництва // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону: Науковий збірник / За ред. І. Г. Ткачук. –Івано-Франківськ: ВДВ ЦІТ Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, 2007. –Вип. III. –Т.1. –С.20-26. (Автору належить 0,2 д.а, в яких досліджено та здійснено спробу оптимізації шляхів організації розвитку інноваційної інфраструктури м. Києва)

В інших виданнях:

  1.  Мудра І. Я. Пріоритетні вектори стратегії розвитку підприємництва регіону в Україні// Економічна система України: минуле, сучасне, майбутнє: Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції - Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2005. –С. 390-392.
  2.  Мудра І. Я. Фінансові аспекти і вплив державного фінансування на розвиток підприємництва // Філософія економіки Івана Франка й сучасні економічні проблеми: Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції - Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2006. –С148-150.
  3.  Мудра І. Я. Організаційно-економічний механізм становлення інноваційного підприємництва // Проблеми і перспективи функціонування інноваційної системи держави в умовах глобалізації. Збірник тез 13 Міжнародної науково-практичної конференції –Луцьк: ВДУ ім. Л. Українки, 2007 р. –С.44-46
  4.  Мудра І. Я. Інформаційне забезпечення організаційно-економічного механізму розвитку економіки України // Нові обрії економічної науки: Матеріали міжнародної наукової студентсько-аспірантської конференції - Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2007. –С. 193-195.
  5.  Мудра І. Я. Організаційно-економічний механізм довгострокового кредитування банками підприємництва в Україні // Современные аспекты финансового управления экономическими процессами: Материалы Всеукр. науч.-метод. конф. –Севастополь: Изд-во СевНТУ, 2007. –С. 258 –.
  6.  Мудра І. Я. Сутність організаційно-економічного механізму розвитку підприємництва // Проблемы развития финансовой системы Украины в условиях глобализации: Сб. трудов III международной науч-практ. конф. Аспирантов и студентов –Симферополь: “Центр Стабилизации”, 2007. –С. 132.

АНОТАЦІЯ

Мудра Ірина Ярославівна. Організаційно-економічний механізм управління розвитком підприємництва в Україні. –Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 –економіка та управління національним господарством. –Львівський національний університет імені Івана Франка. –Львів, 2008.

Визначено роль організаційно-економічного механізму розвитку підприємництва як чинника забезпечення сталого економічного розвитку. Деталізовано та уточнено визначення організаційно-економічного механізму як системи організаційно-управлінських та економічних елементів, що становлять методи, важелі та інструменти узгодження економічних інтересів для активізації виконання його місії - регулювання всебічного розвитку економіки.

На основі аналізу досвіду розвинених країн обґрунтовано доцільність активізації розвитку підприємництва в країні та підвищення рівня участі державного сектору у ньому, а також необхідність впровадження інноваційно-інвестиційного механізму розвитку підприємництва. Запропоновано структурно-логічну схему управління розвитком підприємництва та шляхи раціоналізації інфраструктурного забезпечення ОЕМ.

З метою виявлення потенціалу розвитку вітчизняного підприємництва здійснено математичний прогноз розвитку промислового підприємництва на 2007-2010 рр. Сформульовано пріоритети зовнішньоекономічного механізму інтеграції України у світові структури, обґрунтовано переваги членства у ЄС та СОТ.

Ключові слова: підприємництво, управління розвитком підприємництва,  інноваційне підприємництво, організаційно-економічний механізм, державне регулювання підприємництва, пріоритети розвитку підприємництва, євроінтеграція.

АННОТАЦИЯ

Мудра Ирина Ярославовна –Организационно-экономический механизм управления развитием предпринимательства в Украине. –Рукопись.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата экономических наук по специальности 08.00.03 –экономика и управление национальным хозяйством. –Львовский национальный университет имени Ивана Франко. –Львов, 2008.

Определено роль организационно-зкономического механизма управления развитием предпринимательства как рычага обеспечения стабильного экономического развития. Детализировано и уточнено определение организационно-экономического механизма как системы организационно-управленческих и экономических элементов, что являют собой методы, рычаги и инструменты согласования экономических интересов для активизации выполнения его миссии –регулирования всеобщего развития экономики

На основании анализа опыта развитых стран обосновано необходимость активизации развития предпринимательства в стране и повышения уровня участия государственного сектора в нем, а также необходимость введения инновационно-инвестиционного механизма развития предпринимательства. Предложено структурно-логическую схему управления развитием предпринимательства и пути рационализации инфраструктурного обеспечения организационно-экономического механизма.

С целью определения потенциала развития отечественного предпринимательства совершено математический прогноз развития промышленного предпринимательства на 2007-2010гг. Сформулировано приоритеты внешнеэкономического механизма интеграции Украины в мировые структуры и обосновано преимущества членства в ЕС и ВТО

Ключевые слова: предпринимательство, инновационное предпринимательство, государственное регулирование предпринимательства, управление развитием предпринимательства, организационно-экономический механизм, информационно-правовое обеспечение, евроинтеграция.

SUMMARY

Mudra I.Y. Organizational and economic mechanism of management of business development in Ukraine. –Manuscript.

A thesis for the Scientific Degree of the Candidate of Economic Sciences on the speciality  08.00.03 –Economy and management of the national economy. –The Ivan Franco National University of L`viv. –L`viv, 2008.

The first section of the Ph.D. Thesis “Theoretical Basis for Research into the Development of Business Activity in Ukraine” clarifies the nature of national and regional business and elucidates the role and need to develop business as a fundamental factor for active and innovative socioeconomic development of the national economy. Based on foreign examples, the need to encourage innovations in this area has been justified. Theoretical generalization of maintenance of components of organizational and economic mechanism of management of business development is carried out in this thesis.An administrative and economic mechanism has been schematized to manage this development in order to stabilize agreed and long-term economic growth. It is established that the administrative and economic mechanism for managing business development is a fundamental factor and method of managing the development of business system in the context of managerial and economic elements that represent instruments for agreeing economic interests and development objectives by means of informational, regulatory, institutional, and infrastructural support.

The second section of the Ph.D. Thesis “Macroeconomic Effectiveness Assessment of National Business Development System” analyzes the institutional instruments and target programs for developing national business activity. The necessity of application of systems approach is grounded in state administration, place and values of the programs in the process of planning of activity of public and local organs of power. The concept of formation of the mechanism of state management by innovation activity is proved, which basic principles are: increase of economic interest of the subjects of innovation process and democratization of innovation manufacture. The section investigates the financial instruments of the administrative and economic mechanism and assesses informational and regulatory framework for business development in Ukraine. It is established that SWOT analysis of economic features based on the metropolitan region, which is proposed by the author, is a strategic planning method that permits not only a thorough assessment of the current status of economic development but also its potential and prospects of long-range planning.

The third section of the Ph.D. Thesis “Priorities of the Strategy for Improving the Administrative and Economic Mechanism for Business Development Management in Ukraine” considers priorities of foreign economic business development within the European Union and World Trade Organization. A logical structural scheme for managing national business development has been elaborated and ways have been identified to streamline and adapt the infrastructural framework for the administrative and economic mechanism for national business development to solve first-priority socioeconomic problems in business development at national and regional levels. Mathematical prediction has been made for the development of national industrial business for 2007-2010 in order to identify the level and potential for such development. It can be concluded that a much higher level can be achieved in sales of industrial business products provided the streamlined administrative and economic mechanism for managing business development in this area and its infrastructural framework.

Key words:. business, innovation business, state regulation of business, management, development, organizational and economic mechanism, euro integration.

Підписано до друку 05.02.2008. Формат 60х84/16. Папір офсетний.

Ум. друк. арк. 1,0. Наклад 100 прим. Зам. № 275.

_________________________________

Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка.

, м. Львів, вул. Д. Дорошенка, 41.




1.  Технологическая карта на устройство фундамента Работы по монтажу железобетонных строительных констру
2. м отложение точки от положения равновесия; А в метрах ~ максимальное смещениеамплитуда ; Тс время одног
3. Генетическая история человечества
4. Курортно-рекреационные ресурсы Скандинавских стран Финляндия Швеция Норвегия Дания1
5. на тему-Конкурентоспособность коммерческих автомобилей на примере ГАЗель Next Iveco Dily Ford Trnsit
6. Финансовые показатели деятельности предприятия и их оценка
7. курсовой проект Технологическая оснастка Разработать проект станочного приспособления с механическ
8. ВВЕДЕНИЕ Актуальность темы исследования
9. Промышленность Ленинграда в годы блокады
10. Об утверждении Положения по бухгалтерскому учету
11. Г.И. Челпанов Учебник логики
12. Статья 86 Порча земель 1
13. настоящему люби его.
14. Фихте Иоганн Готлиб
15. ru Все книги автора Эта же книга в других форматах Приятного чтения Де Сад Маркиз Жюльетта Ма
16. Яков Перельман- штрихи к портрету
17. Создание локальной версии Web-сайта компании
18. производство это воздейчствие человека на природу с целью создания экономических длаг Для осуществл
19. Subject to working tril- C.I.B
20. Жизнь и творчество Исаака Ньютона