Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Прагнення допомагати

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Тема: Прагнення допомагати.

Мета: виховувати поважне ставлення до оточуючих; розвивати здатність до емпатії, співпереживання; формувати стійке бажання допомагати людям.

Обладнання: великий аркуш паперу; частини паперових грибочків.

На дошці записані літери (О О О Д  П М Г А).

ХІД ЗАХОДУ

Організаційний момент

Учитель нагадує учням правила поведінки на занятті.

1.Правило «правої руки».

2.Уміння слухати однокласників.

3.Цінувати думку іншого.

Слово вчителя: Діти, подивіться на дошку. Тут записані якісь літери. Складіть із цих літер слово. Яке слово у вас вийшло? Правильно, вийшло слово «допомога».

Отже, ми сьогодні поговоримо про допомогу. Як ви це розумієте?

Гра «Очікування»

Дітям роздаються аркуші паперу у вигляді крапельок.

Напишіть на паперових краплях, чого ви очікуєте від заняття, про що довідаєтеся, про що будемо міркувати.

Учитель збирає «краплі» і прикріплює на великий аркуш зверху (у вигляді дощу. Потім учитель зачитує слова дітей.)

Ось пішов дощ. А що ж виросте під нашим дощем? Про це ви довідаєтеся згодом.

Коментоване читання

Учитель роздає дітям текст. Вони читають його самостійно кілька разів.

Жили-були двоє мишенят-сусідів — Тимко і Тишко. Одного разу налетів ураган і зруйнував будиночок Тимка. Засмутився він: тепер ніде йому жити. Побачив Тишко, що сталося, і пожалів Тимка. «Не засмучуйся, — сказав він,— ми побудуємо тобі новий будиночок, а поки що живи в мене». Він відвів Тимка до себе додому і пригостив гарячим чаєм. Наступного дняТимко і Тишко побудували новий будиночок. Відтоді їхня дружба стала міцнішою. Не забувайте, що потрібно допомагати одне одному у важку хвилину!

Бесіда

-Що таке допомога?

-Навіщо потрібно прагнути допомагати одне одному?

-У чому виявляється допомога?

Розповідь учителя

Допомагати людям — це означає робити щось корисне для них. Допомагати — це означає намагатися полегшити людям життя. Узяти на себе те, чого вони не мають сил зробити самотужки. Але слід пам'ятати, що допомагати — зовсім не означає тільки догоджати і робити те, що комусь заманеться.

Дійсна допомога — це коли робиш людям те, що дійсно потрібно їм, а не просто задовольняєш їхні примхи. Той, хто готовий допомогти, уважно ставиться до потреб інших людей. Він готовий співробітничати з ними. Людям часто буває потрібна допомога — і на роботі, і в повсякденному житті. Багато речей неможливо зробити поодинці. Якщо люди не будуть ставати в нагоді одне одному, вони не зможуть разом жити й працювати.

Запитання

-Що ви довідалися нового?

-Про що ви не сказали?

Учитель пише на дошці цитату: «У міру сил своїх допомагайте людству».

Прочитайте кілька разів цитату. Що означає «у міру сил»? Що означає «у міру своїх сил»?

Хвилинка відпочинку «Я можу»

У центрі стає вчитель, ставить руку на пояс (спочатку праву, потім ліву) і говорить: «Я можу...». Діти стають поруч, наслідуючи позу вчителя й говорять: «Я теж можу...» Потім ставлять на пояс другу руку зі словами: «А ще я можу...» Діти знаходять пару відповідно до своїх можливостей і виконують дії парами.

Висновок

Подивіться, як багато ми можемо зробити всі разом, а не поодинці!

Завдання

(Відповіді на запитання: «так» чи «ні».)

Чи можна вважати людину такою, яка хоче допомагати, якщо вона:

-робить щось корисне для людей;

-робить домашнє завдання за когось;

-думає, що вона не в змозі нікому допомогти;

-дає людям те, що їм дійсно потрібно, а не задовольняє їхніх забаганок;

-не чекає, коли її проситимуть про допомогу, а сама зрозуміє, хто цього потребує?

Ситуація «Моя допомога»

Учитель ставить на столі дві коробки. На них написи: «Поліпшення території школи» і «Однокласник не виконав домашнього завдання». Дітям видаються листочки.

Завдання

Ви повинні обміркувати кожну проблему й обрати ту, в якій можете допомогти. Потім запишіть вашу пропозицію — допомогу на аркушах і покладіть у відповідну коробку.

Діти самостійно виконують завдання протягом 10 хв.

Бесіда

-Що ж цікавого і корисного запропонували ви? (За допомогою дітей учитель узагальнює й конкретизує пропозиції.)

Сьогодні ви запропонували свою допомогу у розв'язанні двох проблем. І це — реальна допомога.

Результати

Дітям роздають частини паперових грибочків (шапинки й ніжки).

Завдання

Напишіть, що ви довідалися корисного, до чого будете прагнути, що вам сподобалося.

Учитель прикріплює до великого аркуша (під «краплями») фрагменти з висловлюваннями у вигляді грибів. Потім зачитує висловлювання дітей. (Другий варіант: учні самостійно прикріплюють «грибочки», коментуючи свої висловлювання.)

Висновок

Під нашим дощем виросли ось які гриби. Допомога кожного з вас може дати гарні плоди. Важливо правильно обрати проблему й розрахувати свої сили. «У міру сил своїх допомагайте людству».

Домашнє завдання

Учням пропонується визначити, кому потрібна їхня допомога і чим вони можуть допомогти.




1. химическое микробиологическое исследование а также микроскопическое изучение мочевого осадка
2. Народный перевод Гарри Поттера- http---hrrypotter
3. Поземельные отношения в средневековой Англии и их правовое регулирование
4. 2015 годы Москва 2010 г
5. Вопросы к экзамену по философии
6. Тема- Осень Тема- Осень
7. Тема- Администрирование сетей Администрирование ЛЭС можно разделить на 3 части - Администрирование ПК
8. энергетические ресурсы Вторичный энергетический ресурс ВЭР Энергетический ресурс полученный в виде
9. Инфекция инфекционлы~ процесс инфекциялы~ ауру т~сініктер
10. Диомед
11. Субъекты и объекты гражданского права Цель данной темы заключается в ознакомлении студентов с дисциплин
12. . Сутність види та форми МЕД 2.
13. Фактографическая проза, или пред-текст
14. Дополнительно фирма решила изготавливать шапки и подстежки из натурального меха
15. Первоначальное накопление капитала
16. личное страхование
17. это разность между наибольшим и наименьшим предельными размерами или абсолютное значение алгебраической р
18. Генрих Густавович Нейгауз
19. 1Предмет ТГП Теория государства и права наука общественная
20. контрольна робота І рівень Розвиток термінологічної лексики в національних мовах відбувається під вп