Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Стереохімічний результат реакції

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Карбокатіони

  1.  Дайте визначення і наведіть приклади карбокатіонів, карбенієвих йонів, йонів карбонію? Геометрична та електронна будова іонів карбенію.
  2.  Які зміни відбуваються в спектрах 1Н ЯМР та 13С ЯМР карбенієвих йонів в порівнянні зі спорідненими нейтральними структурами (вуглеводнями)?
  3.  Методи генерації іонів карбенію.
  4.  Наведіть рівняння реакції, що перебігає за механізмом SN1. Стереохімічний результат реакції. Чим він пояснюється з точки зору концепції йонних пар? Як змінюється швидкість сольволізу галогеналканів, які утворюють стабільні карбокатіони в порівнянні з аналогічними SN2-процесами?
  5.  Напишіть рівняння реакції, що перебігає за механізмом SN2. Стереохімічний результат реакції. Чим він пояснюється з точки зору концепції йонних пар?
  6.  Наведіть рівняння реакції що перебігає за механізмом SNi. Стереохімічний результат реакції.
  7.  Способи оцінки стабілізації карбокатіонів. Наведіть приклади карбокатіонів з підвищеною енергією стабілізації. Зробіть висновки про вплив замісників на рівень стабілізації.
  8.  Дайте визначення і напишіть схеми ізодесмічних реакцій.
  9.  Шляхи стабілізації (перетворень) карбокатіонів.
  10.  Напишіть схеми наступних реакцій карбокатіонов: 1) фрагментації; 2) заміщення з ароматичними сполуками; 3) заміщення з олефінами; 4) реакції з -зв'язками.
  11.  Напишіть схему реакції естерифікації, що перебігає через карбокатіони.
  12.  Напишіть схему реакції Фріделя-Крафтса, що перебігає через карбокатіони.
  13.  Напишіть схему реакції Джаппа, що перебігає через карбокатіони.
  14.  Реакції Джаппа-Меррея і Штолле, що перебігають через карбокатіони.
  15.  Реакція Вільсмайера-Хаака, що перебігає через карбокатіони.
  16.  Реакція Манніха, що перебігає через карбокатіони.
  17.  Реакція Фріделя-Крафтса, що перебігає через карбокатіони.
  18.  Механізм реакції Шмідта, що перебігає через карбокатіони.
  19.  Напишіть рівняння реакції, що перебігає за механізмом SN1. Стереохімічний результат реакції. Чим він пояснюється з точки зору концепції йонних пар? Як змінюється швидкість сольволізу галогеналканів, які утворюють стабільні карбокатіони в порівнянні з аналогічними SN2-процесами?
  20.  Напишіть схему перегрупування Бекмана, що перебігає через карбокатіони.
  21.  Напишіть схему реакції Хібберта, що перебігає через карбокатіони.

Карбаніони

  1.  Константи дисоціації похідних карбаніонів. Характерні особливості електронних спектрів і спектрів ЯМР карбаніонів.
  2.  Напишіть схеми реакцій Зайцева і Реформатського, перегрупування Фаворського.
  3.  Напишіть схеми реакцій Циглера і Віттіга.
  4.  Порівняльна стабільність карбаніонів з різною гібридизацією атома, що несе заряд, і карбаніонів з різним І-ефектом замісників.
  5.  Наведіть схеми реакцій Улльманна і Сузукі.
  6.  Основні типи негативно заряджених частинок. Напишіть схеми отримання карбаніонов, ілідів, некласичних карбаніонів, гомоєнолятів. Типи гібридизації та геометрична будова карбаніонів.
  7.  Схеми основних реакцій утворення карбаніонів.
  8.  Які сильні основи застосовуються для депротонування СН-кислот, їх основність? Напишіть схему реакції Шоригіна і схему розщеплення третинних спиртів у лужному середовищі.
  9.  Шляхи отримання енолят-йонів.
  10.  Схеми перегрупувань Стивенса і Рамберга-Беклунда.
  11.  Схеми реакцій Міхаеля і Кньовенагеля.
  12.  Наведіть схему перегрупування Віттіга і схеми двох типів перегрупувань з міграцією фенільного фрагмента, які протікають через проміжні карбаніони.
  13.  Порівняльна стабільність енолят-йонів. Порівняльна стабільність ди-і тризаміщених карбаніонів.
  14.  Наведіть схему естерної конденсації Кляйзена.
  15.  Наведіть схеми основних типів реакцій карбаніонів.
  16.  Наведіть схеми реакцій Кляйзена і Кляйзена-Шмідта.
  17.  Напишіть схеми перетворень металоорганічних сполук, що протікають через карбаніони.
  18.  Напишіть схему реакції Дікмана.
  19.  Напишіть схему реакції Дарзана-Ерленмейера-Кляйзена.
  20.  Напишіть схему реакції Корі.
  21.  Напишіть схему реакції розщеплення по Бемфорду-Стивенсу.
  22.  Наведіть схему реакції Віттіга, що пребігає через фосфонійіліди.

Радикали

  1.  Які Ви знаєте процеси фрагментації радикалів (ацил, алкоксибензил, трет-алкоксил, циклопропілалкіл), що дають нові радикали?
  2.  Наведіть схеми основних стадій радикальних процесів - ініціювання, відриву, заміщення, приєднання, фрагментації, перегрупування (реакція Віланда), рекомбінації, диспропорціонування). 
  3.  Шляхи стабілізації (перетворення) радикалів.
  4.  Напишіть схему реакції Зандмейера, що перебігає за радикальним механізмом.
  5.  Напишіть схему реакції Гомберга-Бахмана-Хея для генерації арильних радикалів. Напишіть схему реакції Бамбергера-Хея. 
  6.  Опишіть способи генерації радикалів з ​​металоорганічних сполук. Схема реакції термічного розкладу пероксидів з утворенням радикалів.
  7.  Схема реакції термінальних алкенів з радикалами. Поясніть причину напрямку перетворення. Який основний доказ утворення циклічних продуктів бромування олефінів? Напишіть схему реакції.
  8.  Вплив полярних ефектів і розчинників у радикальних реакціях. Поведінка стабілізованих радикалів (трифенілметил) і активних радикалів у відношенні димеризації і взаємодії з розчинником. Пастки радикалів (наведіть приклади).
  9.  Наведіть схеми ланцюгових реакцій за участю радикалів (на прикладах полімеризації і хлорування вуглеводнів).
  10.  Відносна реакційна здатність у радикальних реакціях конденсованих аренів в порівнянні з бензеном. Співвідношення реакційної здатності о-, м-та п-положень ароматичних ядер в радикальних реакціях? 
  11.  Дайте визначення і наведіть приклади радикалів. Електронна та геометрична будова радикалів. Триплетний і синглетний кисень.
  12.  Напишіть схему реакції Меєрвейна, що перебігає за радикальним механізмом.
  13.  Ряд по енергіях стабілізації радикалів. Як змінюється енергія стабілізації в ряду: первинні, вторинні і третинні радикали? Способи оцінки стабілізації радикалів (крім оцінки по енергіях стабілізації) і вплив будови на рівень стабілізації радикалів.
  14.  Фільність радикалів за шкалою жорсткості. Як змінюється жорсткість у ряду: первинні, вторинні і третинні радикали?
  15.  Наведіть основні способи утворення радикалів.
  16.  Чим відрізняється хімічна поведінка карбокатіонів, карбаніонов і радикалів, в -положенні яких є арильні ядра? Від чого залежить співвідношення продуктів рекомбінації і диспропорціонування в радикальних процесах?
  17.  Реакції радикального відриву атомів. З яким реагентом реакції відриву водню протікають особливо легко? Як розрізняються по швидкості реакції відриву водню від вуглеводнів (первинних, вторинних, третинних)? Які з атомів галогенів відриваються найлегше?
  18.  Як проявляються відмінності в стабільності азосполук і які з них кращі генератори радикалів? Напишіть схему реакції Гомберга-Бахмана.
  19.  Наведіть схему реакції Віланда для ароматичних сполук. 
  20.  Схема бромування алкіларенів N-бромсукцинімідом. 
  21.  Радикальне перегрупування алкілнітритів в нітрозосполуки (реакція Бартона). 
  22.  Радикальний механізм реакції Бородина-Хунсдиккера.
  23.  Радикальне гідробромування несиметричних олефінів. В чому полягає ефект Хараша?
  24.  Схема радикального окислення вуглеводнів.

Карбени

  1.  Напишіть схеми реакцій вклинення гетероциклічних карбенів в С-Н зв'язок ацетонітрилу. Інші реакції вклинення гетероциклічних карбенів. Схеми реакції вклинення синглетних і триплетних нижчих карбенів.
  2.  Методи отримання гетероциклічних карбенів. Методи Ардуенго-Ванцліка і Куна.
  3.  Реактив Симмонса-Сміта, його одержання і застосування в карбеноїдних реакціях з олефінами. Опишіть метод дегалогендекарбоксилювання для генерації карбенів.
  4.  Схеми хімічної стабілізації карбенів на прикладі 1,2,4-триазол-5-іліденів і тетразол-5-іліденів.
  5.  Електронна та геометрична будова синглетних і триплетних карбенів. Синглет-триплетні розщеплення для різних карбенів. Які карбени є синглетними, а які триплетними в основному стані?
  6.  Методи отримання гетероциклічних карбенів. Метод отримання першого стабільного карбену Бертраном. Метод Ендерса. Метод розкладання ціанометильних похідних азолінів.
  7.  Наведіть схему генерації дихлоркарбену за методом Хайна і схему генерації карбенів шляхом дегалогенування дигалогеналканів.
  8.  Охарактеризуйте метод розкладання ілідів для генерації карбенів. Розкладання діазосполук в умовах фотолізу. Вплив комплексів міді на стереохімію реакції.
  9.  Розклад кетенів як метод генерації карбенів. Напишіть схему реакції. Наведіть схеми генерації карбенів з різних циклічних реагентів (азолінів, оксиранів, фенантренів та ін.)
  10.  Наведіть схеми реакції відновлення амінокарбенів воднем. Які сполуки здатні давати з карбенами водневі зв'язки. Наведіть формули Н-комплексів.
  11.  Реакції вклинення карбенів в СН-зв'язок ароматичних сполук. Наведіть схему реакції Раймера-Тимана.
  12.  Різниця в напрямку реакції синглетних і триплетних карбенів з олефінами. Стереохімія реакцій карбеноїдов з олефінами. Напишіть схему реакції Дьорінга.
  13.  Схема реакції приєднання гетероциклічних карбенів до активованих олефінів. У чому відмінність в напрямку реакції фосфанілсилілкарбенів?
  14.  Схема реакції приєднання фосфаацетиленів до гетероциклічних карбенів і схема міграції протонів в нижчих карбенах.
  15.  Реакції приєднання до нижчих карбенів нуклеофільних сполук (сульфідів, піридинів і ізонітрілів). Радикальне розщеплення триплетних карбенів.
  16.  Термодинамічна стабілізація карбенів. Ряд по енергіях стабілізації карбенів.
  17.  Кінетична стабілізація карбенів. Наведіть приклади стерично утруднених структур карбенів, які отримані в індивідуальному стані.
  18.  Оцінка фільності карбенів за шкалою хімічної жорсткості. Наведіть приклади типових нуклеофільних і електрофільних карбенів. Зіставте основність карбенів за величинами рКа і спорідненості до протона.
  19.  Наведіть схему карбенової реакції Кляйзена за участю 1,2,4-триазол-5-іліденів. Інші напрямки реакції з естерами.
  20.  Перегрупування за участю карбенів. Наведіть схеми міграції в карбенах протона, силільних груп, складних радикалів (дибензоциклогептенілу).
  21.  Міграції ацильних груп в карбенах. Механізм реакції електрофільного заміщення в азолах.
  22.  Перегрупування ізотіазол-3-іліденов. Наведіть схеми реакцій.
  23.  Перегрупування ізоксазол-3-іліденів. Наведіть схему реакції.
  24.  Особливості реакції димеризації карбенів.
  25.  Реакція хлорування імідазол-2-іліденів за Ардуенго.
  26.  Приєднання гетероциклічних карбенів до олефінів, ацетиленів та гетероциклічних сполук. Реакція приєднання нітрилів до стабільних карбенів.
  27.  Обмін атомів водню на дейтерій в імідазол-2-іліденах.
  28.  Перегрупування Вольфа та карбен-карбенові перегрупування. Наведіть схеми реакцій.
  29.  Напрямки перегрупування арилкарбенів.

Нітрени

  1.  Будова нітренів. Гібридизація, стабільність нітренів.
  2.  Методи генерації нітренів.
  3.  Перегрупування Курціуса. Механізм реакції.
  4.  Перегрупування Гофманна. Схема реакції.  
  5.  Перегрупування Лоссена. Схема реакції.  
  6.  Перегрупування Штигліца. Схема реакції.  
  7.  Особливості реакції вклинення нітренів. Циклізації зі вклиненням.
  8.  Особливості реакції відщеплення нітренами.
  9.  Особливості реакції приєднання нітренів до олефінів, ацетиленів та нітрилів.
  10.  Напрямки взаємодії нітренів з ароматичними сполуками.
  11.  Застосування нітренів в синтезі гетероциклів.
  12.  Методи синтезу амінонітренів
  13.  Структура та методи синтезу діазосполук.




1. София 2003; М- ИД София
2. Методические рекомендации для самостоятельной работы студентов Тема- ХРОНИЧЕСКИЕ ГАСТРИТЫ III
3. Механизмы формирования, экономической оценки и анализа эффективности использования имущества предприятия
4. Загальна медична мікробіологія 253 При санітарнобактеріологічному дослідженні водопровідної води отри
5. деген элементтерді' санын 'алай атайды т'зетуші 'абілеттілігі B кодты' комбинацияны' синдромы C к
6. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Одеса ~
7. Основные направления этнопсихологических исследований
8. Безопасность жизнедеятельности Омск 2007 УДК 331
9. Особливості саморегуляції психолога
10. парадокс. Він ~ Оскар Уальд
11.  Структура навчальної дисципліни 2
12. тематики- Один два ~ руки вище вище голова
13. і. 2 етап- з 1956 ~ 1961 рр
14. варіант студентатки групи Розробити програму досліду хар
15. Менеджмент і адміністрування Спеціальність- 8
16. Российское законодательство эмитировать конвертируемые облигации- а разрешает; 2В РФ могут выпуска
17. Дивидендная политика
18. Оценка рыночной стоимости станка
19. Тема 13 Трактат РДекарта ldquo;Размышления о первой философииrdquo; Обращение к членам теологического факульт
20. Тематика дипломных работ по курсу Уголовное право Актуальные вопросы уголовно правовой борьбы с взяточ