У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Лекція 1 Основні закони і принципі спілкування людини з природою Лекція 2

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Екологічний аудит

Приміський Владислав Пилипович

Лекція 1. Основні закони і принципі спілкування людини з природою

Лекція 2. Екологічний аудит. Критерії екологічного аудиту. Мета та основні завдання ЕА. Основні принципи ЕА. Форми екологічного аудиту

Лекція 3.


Лекція 1

Основні закони і принципі спілкування людини з природою

Барій Каммонер сформулював 4 основні закони:

1. Усе пов’язане зі всім;

2. Усе повинно кудись діватись;

3. Природа знає краще;

4. Ніщо не дається дарма.

10 екологічних рекомендацій ООН із захисту навколишнього середовища:

1. Поступова відмова від використання свинцю у виготовленні бензину;

Перехід у світовому масштабі з етилованого на не етилований бензин з метою зниження забруднення повітря. Етилований бензин викликає розлад нервової системи і серцеві захворювання у дітей, особливо у країнах, що розвиваються. Від етилованого бензину відмовилися 18 країн. На думку фахівців, країни можуть у 10 разів окупити витрати, пов’язані з переходом на не етиленовий бензин, за рахунок зниження витрат на охорону здоров’я.

2. Активніше витіснення хлорфторо вуглеців (ХФВ);

Скорочення виробництва і виключення ХФВ дозволить зупинити виснаження озону в стратосфері. Отримуючи кошти з екологічного фонду світового банку Росія зупинила виробництво ХФВ до 2010 р., однак для цього їй потрібна була невелика фінансова підтримка з боку промислово розвинених країн.

3. Створення глобального ринку послуг зі зниження викидів сполук вуглецю з метою перешкоджання зміні клімату на Землі;

Одним з перспективніших шляхів вирішення проблеми є концепція створення глобального ринку послуг в області зниження викидів парникових газів. Іншими словами, компанія в будь-якій країні може виконувати встановлені конвенцією стандарти з викидів парникових газів шляхом вкладання коштів у зниження таких викидів в іншій країні. Подібний механізм може забезпечити зниження вартості робіт зі скорочення викидів парникових газів і сприяти вироблення нових рішень щодо запобіганню зміни клімату на Землі. Також закликає приватні компанії до фінансування проектів зі створення поновлюваних джерел енергії в таких країнах як Індонезія та Індія.

4. Перетворення води в економічну категорію;

Вода вже протягом часу розглядається як особлива товарна категорія, а не звичайний економічний ресурс. В усьому світі поширена практика дотації сім’ям, фермерам та іншим водокористувачам. Близько 1 млрд. Людей на Землі як і раніше не мають доступу до послуг офіційних організацій, що займаються водопостачанням. Ціна води повинна відображати реальні витрати, пов’язані з її достатком. Приватний сектор повинен грати більш значну роль у фінансуванні і керуванні системи водопостачання, а ринкові механізми (такі, що підлягають продажу проти же права користування та забруднення джерел води) набувати універсальний характер.

5. Поліпшення екологічного стану в містах;

В країнах, що розвиваються, де мільйони людей йдуть з сіл в міста, вирішення екологічних проблем міст пов’язані зі значними витратами. Маючи майже 25 річний досвід допомоги країнам що розвиваються, ООН вважає, що поліпшення екологічного стану в містах залежить від вирішення тих проблем, які завдають найбільшої шкоди. Як приклад – встановлення пиловловлювачів та фільтрів. Якщо будуть забезпечуватися стандарти якості повітря, прийняті ЄС, то в 18 містах країн Європи можна запобігти перебігти смерть 18 тис. осіб та заосяджити      1.2 млрд. доларів за рік. Якщо зробити інвестиції в заходи очищення води перед заходами щодо покращення якості міського повітря, то на думку банку екологічні умови в містах можуть бути покращені для мільйонів людей.

6. Збереження і управління найважливішими екосистемами на суші і на морі;

Через брак захисних заходів триває екологічна деградація багатьох територій, що мають унікальну природну цінність. ООН банк надає широку підтримку організаціям, які займаються створення природоохоронних зон в усьому світі (і на суші, і на морі). В результаті партнерства між світовим банком і Міжнародним Союзом охорони природу з’явилися нові ініціативи у збереження екологічного різноманіття, в тому числі сформована глобальна система морських природних зон. ООН надає допомогу країнам що розвиваються посиленні екологічних аспектів при реалізації проектів у таких галузях як: сільське та лісове господарство, енергетика, туризм, управління прибережними зонами, міський розвиток та інфраструктура.

7. Виділення додаткових фінансових коштів до глобального фонду навколишнього середовища;

ООН закликає до визначних грошових вливань до Глобального Фонду Навколишнього Середовища (ГФНС). Створено в 1991 р., капітал 2млрд. доларів, надає позики країнам що розвиваються на здійснення заходів щодо зниження ризику пов’язаного зі зміною клімату, забезпечення екологічного різноманіття захисту природних вод. Приклади проектів: Проект з підвищення ефективності енергетичного сектору в Таїланді.

8. Створення альянсів з метою зміни ситуації на ринку;

Перехід до безпечної практики в екологічному відношенні стримується в багатьох галузях високим ступенем ризику, відсутністю знань і фінансування, невірними економічними стимулами та відсутністю «екологічних ринків» . ООН банк вважає, що усунення подібних бар’єрів потребує створення активних партнерських зв’язків між приватними інвесторами, неурядовими організаціями, урядами, фінансуючими організаціями та урядовими громадами. З цією метою банк має намір підтримати ініціативи щодо зміни ситуаціє на ринках у таких галузях як лісове господарство, використання морських ресурсів та сонячної енергії

9. Прийняття екологічних критеріїв у економічному розвитку і відмова у використанні екологічно шкідливих речовин;

Економічний прогрес генерує такі проблеми як: виснаження природних ресурсів і вартість екологічного збитку. ООН спрямовує свої зусилля на те, щоб пов’язати питання економіки та екології шляхом включення до числа показників, що характеризують добробут в країні, екологічні критерії, що покликані поліпшити якість політичних рішень як економіці, так і в екології. Крім  того ООН та інші зацікавлені організації закликають до скасування субсидій на використання природних ресурсів. Рада землі вважає, що загальний обсяг субсидій як і раніше становить         800 млрд. доларів. Ці субсидіє рідко ідуть  на користь і йдуть в шкоду навколишньому середовищу.

10. Більш послідовне застосування екологічних і економічних стандартів.

ООН закликає міжнародні фінансові інститути гармонізувати свої стандарти і застосувати їх більш послідовно. Забезпечення послідовного застосування високих стандартів має особливо важливе значення, коли інвестиції можуть завдати потенційний збиток інфраструктурі і енергетиці. Рішення про створення незалежної комісії з проблем спорудження великих гребель і дамб стало важливими заходом спрямованим на поліпшення становища в цьому секторі екологія.


Лекція 2

Екологічний аудит

Закон України про екологічний аудит (ЕА) – документально оформлений, системний незалежний процес оцінювання об’єкту ЕА, що включає збирання і об’єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності визначених видів діяльності, заходів, умов, систем управління навколишнього природного середовища (НПС) та інформації з цих питань вимогам законодавства України про ОНПС та іншим критеріям екологічного аудиту.

Екологічний аудит – це документальний звіт про відповідність виробничої діяльності підприємства природоохоронному законодавству України.

Об’єктами екологічного аудиту є: підприємства, установи та організації, їх філії та представництва чи об’єднання, окремі виробництва, інші господарські об’єкти.

Суб’єктами екологічного аудиту є: замовники та виконавці.

В разі проведення обов’язково ЕА, замовниками якого є органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, суб’єкти екологічного аудиту також є керівники чи власники об’єктів ЕА. Замовниками ЕА можуть бути органи влади (місцева і виконавча), юридичні, а також фізичні особи. Виконавцем ЕА може бути юридична чи фізична особа (екологічний аудитор), кваліфікована для здійснення екологічного аудиту, відповідно до вимог цього закону.

Критерії екологічного аудиту

Критерії екологічного аудиту – вимоги нормативно правових актів щодо ОНПС методики, настанови, організаційні вимоги, керуючись якими, екологічний аудитор оцінює докази екологічного аудиту, проводить їх аналіз та готує висновок щодо об’єктів ЕА. До критеріїв можуть належати і інші вимоги, визначені законодавством. Критерії ЕА визначаються у договорі на проведення аудиту.

Докази ЕА – це документально зафіксована інформація щодо діяльності об’єкта екологічного аудиту, яка може бути перевірена. Докази ЕА використовуються ЕА екологічними аудиторами для визначення відповідності об’єкта ЕА вимогам законодавства України про ОНПС.

Висновок ЕА – професійна оцінка об’єкта ЕА, виконана екологічним аудитором, яка ґрунтується на доказах ЕА та є головною складовою звіту про ЕА. Висновок ЕА є офіційним документом, який засвідчується підписом та печаткою екологічного аудитора.

Мета та основні завдання ЕА

ЕА в Україні проводиться з метою забезпечення додержання законодавства про ОНПС в процесі господарської та іншої діяльності.

Основними завдання ЕА є:

1. Збір достовірної інформації про екологічні аспекти виробничої діяльності об’єкта ЕА та формування на її основі виставку ЕА;

2. Встановлення відповідності об’єктів екологічного аудиту вимогам законодавства про ОНПС та іншим критеріям ЕА;

3. Оцінка впливу діяльності об’єкта екологічного аудиту на стан НПС;

4. оцінка ефективності повноти і обґрунтованості заходів, що вживаються для ОНПС на об’єкті ЕА.

Конкретні завдання ЕА визначаються замовником, виходячи з його потреб.


Основні принципи ЕА

Основними принципами ЕА є:

1. Незалежність;

2. Законність;

3. Наукова обґрунтованість;

4. Об’єктивність;

5. Неупередженість;

6. Достовірність;

7. Документованість;

8. Конфіденційність;

9. Персональна відповідальність.

Форми екологічного аудиту

ЕА в Україні може бути добровільним чи обов’язків.

Добровільний ЕА здійснюється стосовно будь-яких об’єктів ЕА на замовлення зацікавленого суб’єкта за згодою керівника чи власника.

Обов’язків ЕА здійснюється на замовлення органів влади (виконавчої чи місцевої) щодо об’єктів та видів діяльності, які становлять підвищену екологічну небезпеку відповідно до переліку, що затверджується КМУ у таких випадках:

1. Банкрутство;

2. Приватизація;

3. Передача або придбання держаної власності, передача в дострокову оренду об’єктів державної чи комунальної власності;

4. Створення на основі об’єктів державної чи комунальної власності спільних підприємств;

5. Екологічне страхування об’єктів;

6. Завершення дії угоди про розподіл продукції;

7. В інших випадках, передбачених законом.

Внутрішні та зовнішні ЕА

ЕА поділяється на внутрішній і зовнішній.

Внутрішній аудит об’єкта проводиться за замовленням його власника чи органом, уповноважений на управління ним.

Зовнішній аудит об’єкта проводиться за замовленням інших зацікавлених суб’єктів.


Лекція 3




1. товароведения в системе дисциплин таможенного дела
2. Законодательство республики Беларусь
3. машиностроителями выполнена большая работа по совершенствованию производства машин самого различного назн
4. ТЕМА 9 ДЕМОКРАТИЯ- ТЕОРИИ И ПОЛИТИЧЕСКАЯ РЕАЛЬНОСТЬ Блок 1 1
5. Доклад по дисциплине Проблемы Теории Государства и Права Основные понятия криминалистической идентифика
6. Реферат- Краткие сведения о принципах действия дискретных и цифровых фильтров
7. Современная модель эволюции Вселенной
8. Лениногорский нефтяной техникум 2013 ~ 2014 учебный год Утверждаю зам
9. Единый алгоритм эволюции вселенной
10. Курсовая работа- Защита авторских и смежных прав в Республике Казахстан