У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

сировинних і трудових ресурсів країн що розвиваються

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

програма молодих політично незалежних держав щодо перебудови міжнар. економічних відносин, висунута в умовах загострення кризи системи імперіалістичної експлуатації паливно-сировинних і трудових ресурсів країн, що розвиваються. Зафіксована в документах 6-ї спец. сесії Генеральної Асамблеї ООН з питань сировини та розвитку (травень 1974). Програма включає вимоги політ., екон., правового характеру. Н. м. е. п. пропонує дотримуватись у міжнар. відносинах принципів суверенної рівності д-в, тер. цілісності, невтручання у внутр. справи. Обов'язковою вимогою д-в, що стали на шлях нац. незалежності, є право кожної країни на самовизначення, вибір соціально-екон. системи, право контролю над своїми госп. ресурсами. У проектах Н. м. е. п. відображено проблеми, які стоять перед молодими країнами Азії, Африки та Лат. Америки. Одна з найгостріших — проблема справедливих відносин у галузі зовнішньої торгівлі. Оскільки існує великий розрив між цінами на сировинні товари, які експортують молоді незалежні д-ви, та цінами на пром. товари, що надходять у ці країни з розвинутих капіталістичних д-в, країни, що розвиваються, пропонують запровадити систему індексації цін на сировину щодо цін на пром. товари, щоб встановити справедливе співвідношення між ними. Серед реформ, які намагаються провести в галузі зовн. торгівлі,— ліквідація тарифних і нетарифних бар'єрів у розвинутих країнах для товарів країн, що розвиваються, розвиток пром-сті по обробці й переробці сировини у цих країнах, створення міжнар. запасів сировини та міжнар. фонду фінансування їх. Прямим наслідком політики імперіалістичних країн є зовн. заборгованість молодих незалежних країн, що на кін. 1979 становила понад 360 млрд. дол. (за даними 11-ї спец. сесії Генеральної Асамблеї ООН з екон. питань 1980). У зв'язку з цим одним з положень проектів Н. м. е. п. є вжиття заходів, спрямованих на усунення зовн. заборгованості. В умовах науково-технічної революції високий ступінь монополізації ринку технології зумовлює залежність країн, що розвиваються, від імперіалістичних д-в при одержанні нової техніки і технології. Тому пропонується розширити допомогу країнам, що стали на шлях нац. незалежності, у розвитку їхнього науково-технічного потенціалу, відкрити їм доступ до найновіших досягнень науки і техніки. У проектах Н. м. е. п. зафіксовано вимоги д-в "третього світу" щодо перебудови світ. валютної та кредитної систем, створення власних нац. валют, надання країнам, що розвиваються, продовольчої допомоги. Проекти Н. м. е. п. мають антимонополістичну спрямованість. В них ставиться питання про обмеження, а потім і ліквідацію засилля міжнародних монополій в економіці слаборозвинутих країн Азії, Африки та Лат. Америки. Осн. положення Н. м. е. п. активно підтримують країни світової соціалістичної співдружності.

Новий міжнародний економічний порядок (НМЕП) — концепція перебудови міжнародних економічних відносин відповідно з комплексом вимог економічно відсталих країн для подолання їх нерівноправного становища у сфері зовнішньоекономічних відносин. Принципи НМЕП проголошують: суверенітет кожної держави над своїми багатствами, в т.ч. природними ресурсами й економічною діяльністю, інтегрована програма з сировини, ліквідація бар'єрів на шляху промислових товарів країн, що розвиваються, на ринки промислово розвинутих країн, передача країнам, що розвиваються, передової технології на пільгових в комерційному відношенні умовах; обмеження негативних наслідків діяльності транснаціональних корпорацій; реформа світової валютної системи; зміцнення економічної співпраці. В майбутньому ці норми і вимоги отримали розвиток у діяльності всієї системи економічних органів ООН і були зосереджені у 25 вузлових проблемах. Це — проблеми допомоги і сприяння, міжнародної торгівлі, міжнародних фінансів, індустріалізації, реалізації програм розвитку технології і бізнесу, соціальних питань, а також політичні й інституційні проблеми ж.




1. Социология и другие гуманитарные науки Общество является объектом изучения целого ряда научных дисципл
2. й рубежной аттестации Графические элементы в 3Dпространстве- точки линии поверхности
3. Методы документальной и фактической проверок как способ сбора доказательств по уголовному делу
4. ЧС и влияние шума на организм человека
5. Размышления у справочной полки
6. Нефтегазовые технологии
7. Мастер и Маргарита
8. Социальная защита населения
9.  Природне освітлення виробничих приміщень
10. Выполнение работ по профессии младшая медицинская сестра по уходу за больными (решение проблем пациента посредством сестринского ухода)