Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Лабораторная работа- Розвиток памяті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

Розвиток мови

Тема: Знайомство з приміщеннями дитячого садку, їх призначенням і назвами

Д/г: «Що робили не скажемо…»

Мета: Ознайомити дітей з приміщеннями дитячого садку, провести екскурсію і розповісти дітям про призначення кімнат (клас, ігрова, їдальня, музичний зал, кабінет логопеда…). Розповісти дітям, як потрібно вести себе у дитячому садку.

Корегувати память, мислення, увагу, поведінку та дрібну моторику. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потрібні для спілкування, вчити висловлювати свої думки.

Виховувати любов до дитячого садку, правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Інд. робота: Сашко Р., Ілля А., Оля М, Микита Д., Тарас П., Сашко Х. 

Хід заняття.

І. Нервово-психологічна підготовка.

ІІ. Організаційна частина.

-логопедична хвилинка.(Казочка про язик)

-пальчикова гімнастика.(Капуста)

ІІІ. Головна частина.

1. Вступне слово вчителя про дитячий садок і як потрібно себе тут поводити.

2. Екскурсія по приміщенням дитячого садку і розповідь педагога про їх призначення. (у спальні-спимо, в ігровій-граемо, у їдальні-їмо, у класі-вчимось…)

3. Вивчити віршик: Мы приходим в детский сад-

Там игрушки стоят.

Паровоз, пароход дожидаются ребят.

4.Фіз.- хвилинка.

Демонстрація малюнків з зображенням садових приміщень. Діти повинні сказати як називається ця кімната і що в ній роблять діти.

Д/г.»Що робили не скажемо…».

- діти за допомогою вчителя імітують як вони: сплять, їдять, співають, сидять на занятті, а один учень відгадує, що показують діти і в якій кімнаті вони знаходяться.

5. Заключна частина.

- підсумкові запитання.

- Дидактично - конструктивна гра:

Побудувати дитячий садок з будівельного матеріалу.(кубиків, цеглинок).

Фему

Тема: Знайомство з геометричними фігурами і кольором. Співвідношення за кольором і формою.

Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»

Мета: Вчити дітей об еднувати тотожні множини за кольором, формою предметів і співвідно сити предмети за формою, кольором. Знайомити дітей з геометричними фігурами і вчити знаходити схожі.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.

Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

І. Нервово-психологічна підготовка.

ІІ. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»

- пальчикова гімнастика.»Капуста.»

ІІІ. Головна частина.

1. знайомство дітей з геометричними фігурами коло, квадрат.

2. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»

вчитель показує дітям геометричну ф. і просить показати таку ж та назвати її.

- знайомство дітей з кольором: червоний, зелений.

3. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»

Завдання ускладнюється: групуємо предмети за двома ознаками: червоне коло, зелений квадрат.

Фізхвилинка.

Закріплення матеріалу: співвідношення і групування предметів за різними ознаками.

4. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- оцінювання.

Д/г: «Підбери за формою.»

Д/г: «Підбери за кольором.»

19.09.07.

Розвиток мови

Тема: Іграшки.

Д/г: «Впізнай іграшку на дотик».

Мета: Розглянути декілька іграшок, з’ясувати з чого вони зроблені (дерев’яні, гумові, хутряні та ін.) Визначити зовнішній вигляд іграшки: форму (кругла, квадратна, прямокутна, овальна), колір, якість (м’яка, тверда, гладка), провести бесіду що іграшки треба берегти.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.

Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

І. Нервово-психологічна підготовка.

ІІ. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»

- пальчикова гімнастикаПаучина»

ІІІ. Головна частина.

Читати вірші А. Барто, будь-який вивчити напамять.

Уронили мишку на пол

Оторвали мишке лапу

Все равно его не брошу

Потому что он хороший

Загадки: Его бьют, а он не плачет,

Упадет – поскачет. (Мяч)

Пляшет крошка, а всего

Одна ножка. (Юла)

Д/г: «Впізнай іграшку на дотик»

Дитині пропонують заплющити очі, дослідити іграшку на дотик і назвати її.

4.Фізхвилинка.

«На галявині…»

Складати опис іграшки за схемою:

Що це?

Який її зовнішній вигляд(Розмір, колір, форма)

З чого вона зроблена?

Як з нею можна гратися?

IV. Заключна частина.

- Підсумкові запитання.

- Завдання у зошитах: розмалювати іграшки.

Фему

Тема: Порівняння предметів за розміром. Співвідношення предметів: більше, менше, однаково

Д/г: « Чого більше, чого менше?»

Мета: Дати поняття дітям більше, менше, порівну. Вчити співвідносити предмети за формою і кольором. Тренувати у порівнюванні множин. Формувати у дітей елементарні математичні уявлення.

Корегувати память, мислення, увагу, дрібну моторику, спостережливість і самостійність. Збагачувати активний словник новими словами і вчити користуватися ними в повсякденному житті.

Виховувати посидючість, спостережливість, уважність, зацікавленість пізнавальною діяльністю.

Обладнання: набір геометричних фігур різного кольору і розміру.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1.Нервово – психологічна підготовка.

2.Організаційна частина.

- логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»

- пальчикова гімнастика.» Капуста.»

3. Головна частина.

- знайомити дітей з такими поняттями як: більше, менше, однаково. Формувати з різних предметів множини і постійно ставити запитання: Де більше? Де менше?

Д/г: « Чого більше, чого менше?»

- практичне завдання – більше, менше, однаково

Закріплювати з дітьми матеріал.

Роздати дітям круги жовті і червоні. Учні повинні повторювати за партами те, що вчитель робить на дошці. Розділити круги жовті від червоних, потім порівнювати множини, Яких більше? Яких менше?

Фізхвилинка.

Тренувати дітей порівнювати предмети

За розміром. Групувати великі і маленькі.

Д/г:» Знайди великий, знайди маленький?»

Д/г:» Покажи червоний квадрат?», «жовтий круг?»

4. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- підсумкові запитання.

Конструювання

Тема: Робота з паличками: «Доріжка».

Д/г: « Покажи такого ж кольору».

Д/г: « Прищепки».

Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.

Корегувати память, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.

Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.

Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».

- пальчикова гімнастика «Капуста».

3. Головна частина.

Д/г: « Покажи такого ж кольору».

діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).

- виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.

- виконання завдання «доріжка» дітьми.

- вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання.

Фізхвилинка.

- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.

4. Заключна частина.

Д/г: « Прищепки».

- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.

- підведення підсумків заняття.

24.09.07.

Розвиток мови

Тема: Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках.

Д/г: «Великий – маленький.»

Д/г: «Впізнай на смак.» 

Мета: Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів.

Корегувати память, мислення, увагу, дрібну моторику та звязну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки.

Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово-психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

-логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»

-пальчикова гімнастика.» Капуста.»

3.Головна частина.

-Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.).

Д/г: «Защіпки»

-Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?....

Д/г: «Вгадай на смак.»

Фізхвилинка.

-Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка...

Д/г: « Назви ласкаво.»

4. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- закріплення матеріалу.

- оцінювання.

Фему

Тема: Поняття 1 – багато. Геометричні фігури. Співвідношення за формою і кольором.

Д/г: « Збери за ознаками.»

Мета: Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором.

Корегувати память, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові.

Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння.

Обладнання: лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

Організаційна частина.

- логопедична хвилинка: «Тягнути губи…»

- пальчикова гімнастика: «На галявині…»

3. Головна частина.

- вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.)

Д/г: « Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)»

- діти виконують завдання по черзі.

Фізхвилинка.

- повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.).

- закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г.

Д/г: » Збери за ознаками».

3. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- підсумкові запитання.

- оцінювання.

Розвиток мови

Тема: Родина. Сімя. Бесіда «Моя родина».

Д/г: «Дзеркальце».

Мета: Вчити дітей називати правильно своє імя та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п.

Корегувати мислення, увагу, память, звязну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета.

Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність.

Обладнання: малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».

- пальчикова гімнастика « Сонечко сяє.»

Сонечко сяє сопілочка грає

Річка тече човник пливе

Правим віслом загрібаєм

Лівим віслом загрібаєм

А тепер двома руками

Повернулися до мами

Головна частина.

- вступне слово вчителя про імя. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає.

-Д/г: « Дзеркальце».

- розглядаємо фотокартки родини:

Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сімї, імена братів, сестер, батьків)

Завдання виконує кожна дитина.

Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся?

Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій).

Фізхвилинка.

- Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина».

Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина.

Заключна частина.

Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються.

Конструювання

Тема: Робота з паличками: «Паркан».

Д/г: « Покажи такого ж кольору».

Д/г: « Квітка семицвітка».

Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.

Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.

Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».

- пальчикова гімнастика «Капуста».

3. Головна частина.

Д/г: « Покажи такого ж кольору».

діти називають кольори одержаних геометричних фігур та отбирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).

- виконання дефектологом зразка «паркана» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.

- виконання завдання «паркан» дітьми.

- вчитель допомагає тим дітям, які відчувають труднощі у виконанні завдання.

Фізхвилинка.

- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.

4. Заключна частина.

Д/г: « Квітка семицвітка».

- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.

- підведення підсумків заняття.




1. Митино Отчет студента по итогам производственной практики ПМ
2. философия духа Р
3. Методика преподавания биологии Часть 1
4. линейки УГАДАЙ ЗВУК Воспитатель произносит слова
5. Study the new words- provide обеспечить
6. 6000 Frnkfurt 60. Публикуемый текст классика современной философии Мишеля Фуко представляет курс лекций прочита
7. Макросфера Внешняя среда организации
8. ТЕМА 4 Кейнсианская модель макроэкономического равновесия 1
9. экономические и экологические аспекты
10. і. Наприкінці 20х ~ на початку 30х рр
11. Конъюнктура рынка факторинга
12. В языке есть слова
13. Реферат- Мифы корпоративной стратегии
14. Статья- Интегрированные системы управления.html
15. Subject lyceums nd so on. Tuition in most of them is free of chrge but some new types of schools re feepying
16. Задание на курсовое проектирование
17. Загрязнение атмосферного воздуха выхлопами газа автомобильного транспорта
18. Статья- Кант и проблема сознания
19. Труд и развитие личности школьника
20. я линия д.43 Помощник дежурного по площадке назначается из числа штатных помощниковдежурных комендант.html