Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
PAGE 1
Самостійна робота 32 (SE)
Тема Динамічні методи тестування.
Динамічні методи тестування використовуються в процесі виконання програм. Вони базуються на графовій структурі, що пов'язує причини помилок з очікуваними реакціями на них. У процесі тестування накопичується інформація про помилки, що використовується при оцінці показників надійності і якості ПС.
Динамічне тестування орієнтоване на перевірку коректності ПС на множині тестів, що проганяються по ПС, з урахуванням зібраних даних на процесах ЖЦ, проведення виміру окремих показників (число відмов, збоїв) тестування для оцінки характеристик якості, зазначених у вимогах, шляхом виконання системи на ЕОМ. Тестування ґрунтується на систематичних, статистичних, (імовірнісних) і імітаційних методах.
Систематичні методи тестування поділяються на методи, у яких програма розглядається як «чорна скринька» (використовується інформація про розв'язувану задачу), і методи, у яких програма розглядається як «біла скринька» з використанням структури програми. Цей вид називають тестуванням з керуванням за даними або керуванням на вході-виході. Ціль з'ясування обставин, при яких поводження програми не відповідає її специфікації. При цьому кількість виявлених помилок у програмі є критерієм якості тестування.
Ціль динамічного тестування програм за принципом «чорної скриньки» виявлення одним тестом максимального числа помилок з використанням невеликої підмножини можливих вхідних даних.
Метод «білої скриньки» дозволяє досліджувати внутрішню структуру програми, при чому виявлення всіх помилок у програмі є критерієм вичерпного тестування маршрутів потоків (графа) передач керування, серед яких розглядають:
а) критерій покриття операторів набір тестів у сукупності повинен забезпечити проходження кожного оператора не менше ніж один раз;
б) критерій тестування областей (відомий як покриття рішень або переходів) набір тестів у сукупності повинен забезпечити проходження кожної гілки і виходу, принаймні, один раз.
Критерій «б» відповідає простому структурному тесту і найбільш розповсюджений на практиці. Для задоволення цього критерію необхідно побудувати систему шляхів, що містить у собі усі області програми. Перебування такого оптимального покриття в деяких випадках здійснюється просто, а в інших є більш складною задачею.
Тестування за принципом «білої скриньки» орієнтовано на перевірку проходження всіх віток програм за допомогою застосування шляхового й імітаційного тестування.
Знання, 2001. 269 с.