У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Київський картоннопаперовий комбінат Асортимент продукції виробляємої на комбінаті Поліграфічне в

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.4.2025

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Зміст

  1.  Вступ
  2.  Історія ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат»
  3.  Асортимент продукції, виробляємої на комбінаті
  4.  Поліграфічне виробництво
  5.  Паперове виробництво
  6.  Картонне виробництво
  7.  Виробництво гофрокартону
  8.  Коротка характеристика волокнистих напівфабрикатів, що використовується для виробництва паперу і картону
  9.  Характеристика гідророзбивачів з вертикальним валом
  10.  Гідророзбивач високої концентрації HDC-18
  11.  Гідророзбивач ГРВ-02
  12.  Індивідуальне завдання
  13.  Список використаної літератури

  1.  Вступ

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Відкрите акціонерне виробництво «Київський картонно-паперовий комбінат» - одне з найкрупніших підприємств в Україні і одне з основних підприємств целюлозно-паперової промисловості України.

В складі підприємства є чотири основних виробництва:

  1.  Картонне, потужністю 200 тис т картону в рік
  2.  Паперове, потужністю 60 тис т в рік паперу санітарно-гігієнічного призначення або 240 млн рулончиків
  3.  Поліграфічне, потужністю 50 тис т в рік багатофарбової споживчої упаковки з картону
  4.  Гафровиробництво  по випуску гафрокартону до 100млм м2 в рік

Підприємство має зручне географічне розташування, наявність залізничних шляхів, автомагістралей. Продукція комбінату, що користується постійним попитом, продається в Україні і експортується в країни СНГ, Балтії, Іран, Турцію, Польшу, Болгарію, Словаччину, Румунію, сербію, Чорногорію, Македонію і ін.

  1.  Історія ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат»

Початок будівництва комбінату 1977р. Пуск підприємства відбувся в 1982 р. В 1986 р. проектна потужність картонного виробництва – 200 тис тон картону, а в 1988, 1989 і 1990 рр. випуск продукції перевищив проектну потужність. В 1986 р. директором підприємства став Превер Володимир Михайлович.

В липні 1987р. була прийнята в експлуатацію паперопереробна машина №1, почав працювати цех по переробці паперу в рулончики.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

В 1988 р. була випущенна мільйонна тонна картону, пущена в експлуатацію друга папероробна машина. Комбінат нагороджений Дипломом Подяки і мікроавтобусом «рАФ-2203» за результатами виставки «Ресурсозберігання - 88», ВДНХ, СССР.

В 1989 р. введена в експлуатацію цеч товарів народного споживання.

В 1990 р. комбінат повністю розрахувався за кредит, виданий банком на його будівництво.

1992 р. – початок кризи. Різкий спад об`мів виробництва, розрив налагоджених економічних зв`язків.

1994 р. – згідно Указу президента України «Про корпоратизацію державних підприємств» в липні державне підприємство Київський картонно-паперовий комбінат було перетворено у відкрите акціонерне товариство «Київський картонно-паперовий комбінат».

1995 р. – освоєно випуск спеціальних видів картону малої щільності: для плоских прошарків гофрокартону (картон таркий 180 – 200 г/м2), папір для гофрування (флютинг 112 – 140 г/м2).

1999 р. – зустріч жителів Обухова з Президентом України Л. Д. Кучмою. Генеральний директор Превер В. М. ознайомив президента України з продукцією комбінату на виставці, організованій з цього приводу в будинку культури. В цеху товарів  народного споживання освоєно виробництво високоякісних серветок із «тиссю» різних кольорів з нанесенням двохкольорової печатки. Контрольний пакет акцій комбінату придбав об`єднаний консорціум російських, німецьких, австрійської, української фірми «Август».

2000 р. – реформа організаційно-управлінської структури комбінату.  Рішенням Спостережної Ради створено Торговельний дім, в компетенції якого збут, постачання, і інші комерційні питання. Генеральним директором назначено Лобанова Євгенія Володимировича.

2001 р. – початок будівництва виробництва гофрокартону. ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» - переможець Рейтингу «Золота фортуна».

2002 р. – 25 років з початку будівництва комбінату. Введено в експлуатацію перша черга гофрокартонного виробництва. Створено більше 60 нових робочих місць.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Сила підприємства – в колективі з його знаннями і досвідом, в раціональному використанні виробничих потужностей. Моючи сучасне обладнання, використовуючи високоякісну сировину і матеріали, а головне використовуючи сучасні технології, комбінат гнучко реагував на потреби ринку паперової продукції. Так було освоєно випуск тарнин і тонких видів картону, паперу для гофрування.

Розвивалось паперове виробництво. Орієнтоване на випуск туалетного паперу із 100% макулатури масою 32 г/м2, з 1998 р. підприємство почало освоювати випуск паперу тиссю із целюлози різної ваги від 15 до 45 г/м2. Введення в експлуатацію дублюючої машини №1 дозволимо вперше в

СНГ випускати двох - і трьохшаровий папір.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Згідно прийнятій Інвестиційній Програмі технічного переозброєння і розвитку комбінату на підприємстві безперервно проводяться роботи по модернізації діючих виробничих ліній. Вдосконаленню технологій, підвищенню продуктивності технологічних процесів. Покращенню якості готової продукції і розширенню її асортименту,  нарощуванню виробничих потужностей, покращенню екологічних факторів виробництва.

У відповідності з цією Програмою в 2002 році було покладено початок виробництва гофрокартону і гофротари, коли на гофроагрегаті німецької фірми BHS  був випущений перший гофрокартон і встановлені переробні лінії шведської фірми ЕМВА. З тих пір було придбано кілька ліній по виробництву чотирьохклапанних ящиків і виробів важких конструкцій, а також допоміжне обладнання, в тому числі автоматизовані пакувальні лінії. В 2007 р. розгорнулись роботи по введенню в експлуатацію другого гофроагрегата і встановленню нових переробних ліній.

  1.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Асортимент продукції, виробляємої на комбінаті

  1.  Папір санітарно-гігієнічного призначення, целюлозний.

Папір целюлозний (TISSVE) масою 15 – 45 г/ м2. Одношаровий масою 15 -19 г/м2 одно-, двох-, трьохшаровий. Призначений для виготовлення серветок, рушників, носових хустинок, рулончиків туалетного паперу. Папір виготовляться зміцнений, фарбований або нефарбований, водостійкий або неводостійкий. Папір виробляється в рулонах. Показники якості відповідають марці СГ по ТУ У.

  1.  Папір туалетний макулатурний.

Папір масою 23 – 32 г/м призначений для виготовлення виробів санітарно-побутового призначений – рулончиків туалетного паперу. Туалетний папір виготовляється одно- або двохшаровий, ущільнений або не ущільнений, фарбований або не пофарбований. У відповідності з ДСТУ 4266: 2003 випускаються марки ТМ – 23, ТМ – 27 і ТМ – 32.

  1.  Рулончики туалетного паперу.

А) рулончики паперу туалетного з макулатури виготовляються з макулатурного паперу марки ТМ. Випускаються із фарбованого і не фарбованого паперу:

– в рулончиках без гільзи, без перфорації;

– в рулончиках з гільзою, з перфорацією.

Діаметр рулончика 95 +5 мм, ширина рулончика 90+3 мм. Пакуються в гофроящики по 48 шт чи в поліетиленову плівку по 2, 4, 8, 16, 32, 48 шт. Виготовляться по ДСТУ 4267.

Б) рулончики з паперу санітарно-гігієнічного призначення целюлозного одно- і двошарового. Випускаються з фарбованого і не фарбованого паперу в рулончиках на гільзі з перфорацією. Діаметр рулончика 95+5 мм, ширина рулончика 90+3 мм. Пакуються в поліетиленову плівку по 2, 4, 6, 8 шт. Виготовляються за ТУ У.                                                                               

4. Вироби із санітарно-гігієнічних видів паперу. Папір туалетний целюлозний і макулатурний, одно- і двохшаровий.

   Рушники целюлозний паперові на гільзі шириною 500, 600 мм. Рушнички листові розмірами 230 на 250 мм.

  1.  Серветки: із 100% целюлози білі і кольорові, паковані по 50, 100 штук, розмір 25 на 25, 33 на 33, одно- і двошарові, з друком і без друку.
  2.  Гофрокартон:

Трьохшаровий з профілями «Е», «В» і «С», марок

  1.  ГК – 20 – за розробленими на підприємстві ТУ з коричневим, блакитним і білим покривним шаром;
  2.  Т – 21, Т – 22, Т – 23, Т – 24 – за ГОСТом з коричневим, блакитним і білим покривним шаром.
  3.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Гофротара:

  1.  Ящики 4-х клапанні американського типу, в тому числі з просічними елементами (вентиляційні отвори, прорізі для ручного носіння, клапани та ін.)
  2.  Ящики з перфорацією, що трансформуються в шоу-бокси
  3.  Вироби з гофрокартону важкої конфігурації: лотки, піддони, треї і ін.
  4.  Комплектуючі до гофроящиків – решітки, прокладки, вкладиші, обійчатки і ін.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Наявність друкарської машини і друкарських секцій на переробних лініях дозволяє наносити на гофрокартонну тару флексодрук.

  1.  Поліграфічне виробництво

Основною задачею поліграфічного виробництва є випуск різноманітних видів продукції в результаті переробки картону і папера виробництва ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат».

Поліграфічне виробництво складається з:

  1.  Цех поліграфічної продукції, до складу якого входять:
  2.  ділянка офсетного друку;
  3.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

ділянка висікання і пакування;

  1.  ділянка глибокого друку.
  2.  Цех по виготовленню форм для друку і висікання штампів.
  3.  Ділянка листового і малоформатного картону.
  4.  Цех товарів народного споживання.

Цех поліграфічної продукції спеціалізується на випуску коробок і пачок з багато форматним друком для пакування і зберігання промислової і харчової продукції з картону і комбінованих матеріалів.

На ділянці офсетного друку встановлені багато-фарбові листові машини офсетного друку фірми Nebiolo (Італія) і одна багато-фарбова машина для друку фірми Man Roland. Це дозволяє отримувати багато-фарбову (кольорову) друковану продукцію, з одночасним лакуванням друкованого листа. На ділянці висікання і пакування встановлено обладнання фірми “Bobit” (Швейцарія) і “Wupa” (Німеччина), що дозволяє випускати розвертки висічки пачок і коробок з кольоровим друком, котрі в подальшому можуть бути сфальцьовані і склеєні.

Потужність ділянки офсетного друку разом з допоміжними ділянками висікання і пакування складає 10 тисяч тон картону в рік.

Крім того, в цеху поліграфічної продукції встановлені багато фарбові рольні машини глибокого друку фірми “Черутті” (Італія), що дозволяють випускати розвертки висічок пачок і коробок з друком і багато-фарбовану продукцію в режимі з рулона в рулон і з рулона на лист. На агрегаті фірми Prandi(Італія) випускаються кошерований картон і ламінований картон і папір.

Потужність ділянки глибокого друку 40 тисяч тон картону в рік.

Цех по виготовленню форм по друку і висікаючи штампів цех поліграфічної продукції формами офсетного і глибокого друку, штампами і матрицями.

На ділянці листового і малоформатного картону виконуються операції по розрізанню рулонів картона на листи (листорізальна машина фірми “Gagenberg” (Німеччина)) і на бобіни – від 64 мм. до 600 мм. Встановлено обладнання для упаковування бабін і листового картону в поліетилен і термоусадочну плівку.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

В цеху товарів народного споживання виготовляються серветки паперові різноманітних розмірів з нанесенням друку, одноразові тарілки, а також різноманітні папки і набори з картону.

  1.  Паперове виробництво

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Однією з найважливіших складових підприємства є виробництво туалетного паперу і паперу санітарно-гігієнічного призначення.

Папір виробляється на 2-х папероробних машинах фірми Voith(Австрія) шириною 4.2 м., потужністю 30 тисяч тон паперу в рік кожна.

Паперове виробництво включає в себе паперовий цех і цех по переробці паперу.

В папероробному цеху випускається макулатурна і целюлозна основа паперу, котра може бути пофарбована в різноманітні кольори.

В цеху по переробці паперу відбувається переробка туалетного папіру на рулончики шириною 90 мм., діаметром 100 мм. Різання і упаковка рулончиків здійснюється на 5 автоматизованих лініях Суметало (Японія), загальною продуктивністю 260 мільйонів рулончиків в рік. Готова продукція пакується в ящики з гофрокартону чи термоусаджувальну плівку. В цьому ж цеху встановлено обладнання для виготовлення і упаковки листових рушничків і серветок в асортиментів.

  1.  Картонне виробництво

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Основним видом продукції ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» є картон, по виробництву якого комбінат займає одне з лідируючих місць України.

Картон виробляється на 2-х картоноробних машинах фірми Escher Wynобрізною шириною 4.2 м. і потужністю 100 тисяч тон в рік кожна. Крейдування картону здійснюється на крейдувальній установці фірми “Gagenberg”.

Обладнання для виробництва картону дозволяє виробляти високоякісний картон різноманітних марок масою від 112 до 140 гр./м2. Картон випускається в рулонах і листах.

Основною сировиною для виробництва картону являється макулатура, вміст якої в картоні складає від 80 до 100 %.

  1.  Виробництво гофрокартону

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Новим етапом в житті комбінату став запуск в першому кварталі 2002 року виробництва гофрокартону і гофротари. Встановлені гофроагрегат фірми “BHS”, 2 лінії швейцарського фірми “EMBA”, котрі забезпечують випуск широкого асортименту ящиків різноманітної конфігурації.

Виведення виробництва на повну виробничу потужність дозволить отримувати до 100 млн. м2 гофротари на рік.

Сьогодні комбінат може переробляти 900 тон макулатури за добу. Це одна з найбільших підприємств в Європі по випуску продукції із вторичної сировини.

Запровадження замкнутого цеху випуску гофрокартону дозволено максимально використовувати власну сировину, знизити енерго і матеріальні витрати, забезпечивши таким чином задоволення потреб ринку в високоякісній упаковці.

Виробництво гофрокартону з профілем гофро “В” і “С”, з коричневим блакитним, білим шаром покриття введено в експлуатацію в березні 2002 р. на базі обладнання відомих світових виробників. Був встановлений гофроагрегат німецької фірми BHSпотужністю 100 млн. м2 в рік гофрованого картону. Для переробки гофрокартону в гофротару були введені 2 лінії швецької фірми “EMBA” по випуску чотирьохклапаних ящиків.

В 2003 році встановлена лінія DRO французької фірми MARTIN по виробництву виробів важких конструкцій ротаційного висікання (лотків, піддонів і інше) з друком до 4-х фарб.

В 2005 році було придбано лінії тієж фірми для виготовлення малогабаритних ящиків.

На допоміжному обладнанні західноєвропейського виробництва виготовляються комплектуючі до гофра ящиків (решітки, перегородки, прокладки, вкладиші і інше). Готова гофротара складається в транспортні пакети і упаковується на автоматизованих трнспотрно пакувальних лініях

В 2005 році асортименту гофрокартону розширився за рахунок освоєння випуску гофрокартону з профілем Є.

В 2007 році придбано лінії лишкові висікання з автоматичним виділенням відходів і розділення виробів, яка включає в себе друкарські секції.

В 2007 році на комбінаті вперше в Україні встановлено лінія нового покоління “FFG” 924 FP фірми MARTIN, котра дозволяє в режимі in-line виготовляти ящики із флексу друком до 5 фарб на гофрокартон з будь-яким типом гофри, включаючи і п’ятишаровий гофрокартон.

В цьому ж році вводиться в дію друга черга виробництва гофротари. Введену в експлуатацію гофроагрегати фірми “BHS”, а також установка додаткових ліній по виготовленню чотирьох клапанних ящиків і виробів важких конструкцій дозволяють вдвічі збільшувати діючі потужності по виробництву гофрокартону і гофротари. Удосконалюється якість і рівень багато фарбового друку.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Створення упаковки з гофрокартону починається з розробки графічного і конструктивного дизайну. Щоб знизити ризик споживача, нові конструкції гофротари можна виготовити на плотарі до замовлення серійної партіїї.

  1.  Коротка характеристика волокнистих напівфабрикатів, що використовуються для виробництва паперу і картону

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Сировиною для виробництва волокнистих напівфабрикатів, що використовуються при виробництві паперу і картону, є деровина різних порід, однорічні рослини: солома, троснік, хлопок і інше. Поряд із цими сировинними  матеріалами широко використовують макулатуру, а для спеціальних видів паперу і картону – ганчірки, волокна тваринного походження (шерсть), волокна неорганічного походження: азбест, скло, базальт і т.д.

Деровина різноманітних порід являється основним видом сировини для целюлозно-паперової промисловості. Питома вага ії в виробництві паперу і картону складає 70-85%.

В залежності від вимог, що висуваються до волокнистого напівфабрикату, його виробництво з деревини може здійснюватися трьома основними способами: механічним, хімічним і хімічно-механічним.

Механічний спосіб виробництва волокнистого напівфабриката заклечається в стиранні деревини на дефибрувальному камінці при значному зрошенні водою поверхонь тертя. В результаті цього отримується біла деревинна маса, що зберігає хімічний склад початкової деревини. Біла деревинна маса виготовляється в основному із деревини липи, котра має високу білизну порівнянно більшу довжину волокна і івідносно невеликий вміст смолистих речовин. Під час тертя деревини об камінь виділяється велика кількість тепла і температура в зоні дефібрування 170-190С. Під впливом такої температури лігпин, що з’єднує окремі волокна, пластифікується і вистпаючи зерна каміння виділяють з поверхні деревини волокна.

Так як в процесі дефібрування не відбувається ні яких хімічних реакцій, а лише розчиняється речовини деревини, то вихід деревинної маси складає 93-98%. Біла деревинна маса може бути отримана також шляхом розмелювання стружки на дискових млинах. Якість такої деревинної маси значно вища, ніж при дефібруванні.

Волокна деревинної маси в порівнянні з целюлозними відрізняються більшою жорсткістю і ламкістю, а виготовлено з них папір має малу міцність. В звязку з цим біла деревинна маса як самостійний напівфабрикат для виробництва паперу не використовується. Зазвичай в композицій паперовой маси вводять деяку кількість більш міцних напівфабрикатів – сульфідну або іншу целюлозу.

Папір, що містить в своєму складі деревинну масу, по міцності задовольняє ті вимоги, які висуваються до багатьох інших видів паперу. Однак використовують деревинну масу для виготовлення таких видів паперу,

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

від яких не вимагається довготривалого терміну службі, так як під впливом сонячного світла і зовнішнього середовища папір втрачає механічні властивості і білизну. Основними видами паперу в композиції якого використовується біла деревинна маса, є: газетна, деякі види паперу для друку, пакувальна, кольорова, оближкова, афішна. Деревинна маса використовується також для виготовлення коробкового і переплетеного картону.

Для зменшення витрат енергії деревину піддають тепловій обробці гарячої водою або парою. В результаті цього вона розмякшується і питомі витрати енергії на дефібрування чи розмелювання в млинах зменшується. Таким чином утримують коричнево-деревинну масу, що має меншу білизну і дещо більшу довжину волокна.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Вона використовується для виготовлення внутрішніх прошарків багатошарового картону чи паперу невисокої якості без домішок в композицію целюлози. Вихід коричнево деревинної маси дещо менший (85-87%) і залежить від якості деревини і умов пропарювання. Сировиною для виготовлення коричневої маси окрім ялинової деревини, може використовуватися також сосна, так як в процесі пропарювання більша частина смоляних речовин видаляється.

Хімічно-металічний спосіб виробництва напівфабрикатів полягає в частковому розчлінюванні деревини з наступною механічною обробкою. Цим способом отримують хімічно деревинну мас напівцелюлозу і целюлозу високого виходу.

Хімічно-деревинна маса являється результатом дефібрування різноманітних порід деровини, що попередньо піддавалися вакуумному просочуванню і наступній термо-хімічній обробці парою притиску 1014 кг.*с./ссм2 і температурі 140-150С. В залежності від хімікатів використовуваних для переробки деревини всі способи отримуваня, хімічної деревинної маси можуть бути розділені на кислотні лужні і нейтральні.

Кислотні способи основані на обробці деревини сірчаною кислотою, бісульфітами, сірчаним ангідридом, разом іншими сполуками. До лужних способів належать способі при яких баланс попередньо обробляють розчинами їдкого натру, вапнякового молоко і ін.. отримана за допомогою кислотних і юних способів хімічно деревинна маса перевищує по міцності звичайна деревинна маса і може використовуватися для виготовлення і паперу картону буз додавання целюлози.

До нейтральних відносять способи обробки деревини сульфіт натр.

Така маса, по міцності значно вища білої деревинної маси, а її застосування можливе в композиції газетного паперу наприклад, помолі 33-40 ШР хімічна деревинна маса з бберези має довжину 3 тисячі 500 - 4 тисячі метра при виході 80% від вхідної абсолютно сухої деровини.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Останнім часом в се більш часто використовується спосіб виробництва хімічно деревинної маси із стржки шляхом розмолу. Єє в дискових млиніх. Волокна цієї маси довші ніж дефиброваної, із них можна виготовляти папір придатний для друку, механічні властивості характеризуються більш високим опором роздирання і розривною довжиною.

Напівцелюлоза і целюлоза високого виходу – волокнисті напівфабрикати що займають проміжне місце деревиною масою. Вони виробляється із деревини чи різноманітних. Варіння відбувається в кислому або лужному середовищі. При цьому забезпечуються варінні сировини в мяких умовах, що обумовлює незначне пошкодження волокон і легше розділення стружки на волокна в процесі наступної обробки на розмелюючи машинах. Під час кислого способу варіння напівфабрикат темного кольору.

Для підвищення білизни напівфабрикат можна відбілювати перекисом водню або гіпохлоридом, досягаючи білизни 72-75 %, не зменшуючи вихід.

Напівцелюлоза і целюлоза високого виходу характеризується меншим вмістом лігпину, ніж деревинна маса, і як наслідок, і більшою еластичністю волокон, а в порівнянні з целюлозою, більш високим виходом.

Напівцелюлоза  і целюлоза високого вихода мають високі механічні властивості, що дозволяють використовувати їх для виготовлення паперу, різноманітних видів картона. Білена напівцелюлоза може бути використана в композиції з газетною.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Хімічним способом виготовляються різні види целюлози, властивості якої залежать від породи сировини і використовуваних хімічних речовин. Целюлоза являє собою напівфабрикат, отриманий із рослинної сировини шляхом видалення хімічним шляхом інкрустуючи речовин. При цьому видаляється серединна пластинка, що складається переважно з лігнину, який з’єднує волокна. Папір, вироблений із целюлози, характеризується високою міцністю, еластичністю і стійкістю про дії сонячних променів із зовнішнього середовища.

В залежності від тривалості температури і концентрації варочних розчинів отримують целюлозу різного ступеня проварювання, яка характеризується ії жорсткістю. Жорстка целюлоза на відміну від м’якої містить більшу кількість інкрустуючи речовин і відрізняється більш високим виходом, підвищенною міцністю, меншою еластичністю і білизною. Відбілюювання жорсткої целюлози відбувається при підвищених витратах хімікатів.

В процесі варіння деревини діє розчину відносяться не тільки лігни серединної пластинки але лігпи, що містяться в цих прошарках кліткової оболонки. Гейліцелюлоза, від якої багато в чому залежить міцність паперового пототна, майже повністю гідролізується при виробленні м’яких сортів целюлози. При цьому знижується вихід, полегшується процес відбілювання, так як необхідно видалити невелику кількість залишкового лігпину. Існує два основних способи виробництва целюлози: сульфідний і сульфатний.

Сульфідна целюлоза являє собою напівфабрикат, отриманий під час горіння деревини в кислому середовищі. Варочний розчин складається з бісульфіта кальцію і сірчаної кислоти.

Окрім бісульфіта кальцію, при приготуванні варочних розчинів використовують також розчинні напіврозчинні і змішані основи: натрієві, алюмінієві, магнієві, натріє-кальцієві і інші, які дозволяють скоротити тривалість варки і збільшити вихід целюлози.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Сульфідна целюлоза виробляється з деревини, що містить невелику кількість смолистих речовин і кремнієвої кислоти. В наслідок високої білизни небілена сульфітна целюлоза знаходять високе застосування для виробництва різноманітних видів паперу. Ії використовують в композиції паперу для друку, жаростійкого і інших видів. В залежності від ступеня про варення не білена сульфітна целюлоза випускається 6 марок: Ж – 1, Ж – 2, Ж – 3, Ж – 4, С і М.

Білена сульфітна целюлоза випускається 2-х видів в залежності від ступеня чистоти, білизни і сурту. До першого виду відносяться целюлоза, призначена для виготовлення віскозного шовку, штапельного волокна, віскозного, кордного волокна і т.д. До другого виду відносяться целюлоза із якої виготовляється папір.

Для виробництва конденсаторного і високовольтного паперу на напругу 110-400 кВ. використовують целюлозу марок ЕІ-1, ЕІ-2, ЕІ-3.

Макулатура є важливим джерелом сировини для целюлозно-паперової промисловості. Вона являє собою відходи підприємств, переробляючи папір, і старий папір, котрий може бути використаний для виробництва багатьох масових видів паперу і картону. В залежності від сорту макулатури, волокниста маса володіє різноманітними папероутворюючими властивостями. Міцність паперу і картона, вироблених із макулатури, нижча  ніж з первинної сировини.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Причина полягає в тому, що в процесі сушіння паперу при високій температурі відбувається необоротне ороговіння волокна і воно втрачає свою здатність до набухання. Крім того, в процесі розпускання і розділення пучків на розмелювальних машинах пошкоджуючих волокнах, в результаті чого збільшується вміст коротко волокнистої фракції. Для отримання якісного замінника целюлози важливим є забезпечення гарної підготовки макулатури, так як вміст по сторонніх не волокнистих включень може бути значним.

В залежності від основних видів відходів паперової і картонної продукції, що входять до складу макулатури, їх поділяють на три групи:

  1.  Паперові
  2.  Картонні
  3.  Змішані

Паперова макулатура поставляється таких марок: БМ-1 – промисловіф відходи білого паперу буз  друку з проклеюванням не вище 1.5 мм; БМ-1а – промислові відходи білого паперу без друку з проклеюванням вище 1.5 мм.; БМ-2 – промислові відходи білого паперу без друку із легким друком; БМ-3 – газетний папір; БМ-4 – книжково-журнальна; БМ-5 – кольоровий папір; БМ-6 – пакувальний і інші види паперу із сульфатної небіленої целюлози; БМ-8 – паперові мішки. Картонна макулатура поставляється наступних чотирьох марок: КМ-9 – промислові відходи картона всіх видів; КМ-10 – ящикова тара; КМ-11 – коробкова тара і інші вироби з картона; КМ-12 – гільзи, втулки і шпульки. Змішана макулатура СМ-13 складається в основному з паперово-картонних виробів різноманітних видів.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Деякі спеціальні види паперу, що мають підвищену термостійкість, пружність і ряд інших властивостей, виготовляються з використанням штучних волокон: азбест, скловолокна, базальтового волокна, волокон тваринного походження і т.д.

Азбест – це мінеральне волокно сірого кольору, яке являє собою комплекс, який складається із оксидів магнію, заліза, кальцію і кремнію. Азбест надає паперу підвищену термостійкість, що застосовується в якості ізоляційного матеріалу. Папір і картон із азбестового волокна в більшості випадків виробляють із додаванням в композицію маш рослинних волокон для підвищення міцності.

Скловолокно товщиною від 0.5 до 40 мк. Також можна використовувати для виготовлення різноманітних видів паперу для електротехнічної промисловості. Ці волокна являються стійкими до дії агресивних середовищ і виготовлений з них папір можна використовувати в якості фільтрувального матеріалу.

Базальтові волокна, отримані з розплавленого базальта використовуються для виробництва паперу подібного скловолокна.

  1.  Характеристика конструкції гідророзбивачів з вертикальним валом

Гідророзбивачі з вертикальним валом можуть бути періодичної або безперервної дії.

Характерною особливістю гідророзбивачі безперервної дії є те, що в нижній частині ванни розміщено сито з отворами діаметру 8-10 мм., через яке маса безперервно по мірі розпускання видаляється із ванни. Для підтримання у ванні гідророзбивача постійного рівня маси, вихідний патрубок зєднується з ящиком, який має переворотку. Рівень маси в ванні гідророзбивача зміненням положення перегородки. Вода і напівфабрикати поступають у напівгідророзбивач безперервно на протязі всього періоду роботи.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Під час розпускання дуже забруднених напівфабрикатів, наприклад макулатураи низького сорту гідророзбивачі обладнуються спеціальними пристроями – елеваторами для видалення важких не волокнистих частинок. Шахта елеватора зєднується з ванною, патрубком, розміщенним тангенсі йно проти напрямку обертання ротора. Елеватор складається із безперервно рухаючихся ланцюгів із закріпленими на них ковшами. В цих ковшах є отвори для відмивання видаляємих забруднень від хорошої маси. Ковшовий елеватор піднімає відходи і попавши в шахту маси на сито, котра затримує забруднення а маса проходить в ящик, і потім знову поступає в ванну гідророзбивача. На ситі відходи додатково промиваються водою для видалення хорошого волокна. Прилад елеватора здійснюється від двигуна із змінним числом обертів, що дозволяє регулювати швидкість його друку в залежності від ступеня забрудненості макулатури.

Для видалення не волокнистих включень, таких як проволока, шматки вірьовок, шпагат, целофан і т.д. гідророзбивач обладнується джуготовиловлювачем. Джгутовиловлювач складається із двох валків, закріплених на кронштейнах. Валки отримують привод від електродвигуна із змінним числом обертів для регулювання швидкості руху утвореного у вані гідророзбивача джгута. Принци роботи джгутовиловлювача полягає в тому, що перед початком розпускання маси в ванну гідророзбивача опускають кінець вірьовки із закріпленими шматками проволоки, а другий кінець закріплюють між валками. Завдяки вихровому руху маси в ванні шматки вірьовок, шпагат, целофан і т.д. намотуються на опущений кінець вірьовки в щільно скручений жгут, який і виловлюється із вани джгутовиловлювачем. Перед валками встановлюється сприски для відмивання хороших волокон, що висіли на джгут.

Інтенсивність розпускання маси в гідророзбивачах вертикального типу, в значній мірі залежить від співвідношення діаметрів ротора і ванни. Як видно, із таблиці данних ці співвідношення для виконаних конструкцій знаходяться в межах 0.40-0.46. При збільшенні співвідношення діаметра ротора до діаметра ванни чи колової швидкості ротора характер руху може змінюватися так, що весь обєм маси у ванні гідророзбивача буде знаходитись в обертальному русі.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

  1.  Гідророзбивач високої концентрації HDC-18

  1.  Призначення обладнання.

Гідророзбивач високої концентрації HDC-18 призначений для розпуску несортованої макулатури марок МС-1А, МС-2А, МС-7Б при концентрації 13-16 %.

  1.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Технічна характеристика обладнання

Вага ГРВ в комплекті, кг …………………………………………..17000

Потужність двигуна, кВт ……………………………………………..355

Концентрація маси, % ………………………………………………13-16

Вага ротора, кг ……………………………………………………….1500

Вага редуктора, кг …………………………………………………...2000

Споживана потужність, кВт год……………………………………...305

Кількість обертів ротора, об/хв. ……………………………………...155

Мінімальний тиск ущільнюючої води, бар …………………………….3

Номінальне число обертів двигуна, об/хв. ………………………1500

Ступінь захисту двигуна …………………………………………….1055

Продуктивність, т/добу ……………………………………………….100

Рік випуску …………………………………………………………...2005

  1.  Склад та принцип роботи обладнання.

Гідророзбивач високої концентрації HDC-18 представляє собою ванну з кислотостійкої сталі з направляючими (дефлекторами) на внутрішній стороні. Робочим органом гідророзбивача є гвинтовий ротор. Привод ротора здійснюється за допомогою електродвигуна через редуктор.

Розпаковані кіпи макулатури подаються на транспортуючу стрічку, обладнану вагами. Коли на стрічку надійде 2300-2500 кг макулатури, в гідророзбивач почне подаватися вода підігріта з резервуару теплої води об`ємом 15-16 м3, вмикається ротор і відбувається подача макулатури в ванну гідророзбивача.

За рахунок високої концентрації маси відбувається тертя між листочками паперу і вони розщеплюються на волокна. Після розпуска макулатури знову включається подача води і об`єм суспензії доводитисься її розбавлення. Розпущенна маса автоматично зливається через зливний отвір і поступає на всмоктування опорожню вального насоса, який відкачує масу на подальше очищення. Для розбавлення маси необхідної концентрації на всмоктування (всос) насоса також передбачена подача води. Гідророзбивач працює в періодичному режимі. Весь цикл від макулатури на транспортну стрічку до відкачування маси займає 25-30 хв.

Для більш повного і швидкого виділення плівки і липких включень від волокон друкарських фарб на початковому етапі, в гідророзбивач подаються рідке мило і рідке скло. Для підвищення білизни волокна, в гідророзбивач подається перекис водню. Всі хімічні речовини подаються із станції приготування хімікатів дозуючими насосами.

  1.  Підготовка до пуску
  2.  Перевірити технічний стан апарата (наявність будь-яких механічних пошкоджень не допускається).
  3.  Перевірити працездатність заслінок.
  4.  Перевірити ротор на вільне обертання.
  5.  Перевірити наявність мастила у всіх вузлах і механізмах.
  6.  Перевірити напрямок обертання ротора (повинен бути за годинниковою стрілкою, якщо дивитися на ротор).
  7.  Відкрити ущільнюючу воду.
  8.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Забрати всі сторонні предмети з ванни гідророзбивача.

  1.  У випадку виявлногоення яких-небудь неполадок , усунути або вимагати усунення від чергового персоналу.
  2.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Пуск

  1.  Зібрати електричну схему електродвигуна гідророзбивача.
  2.  Включити масло насос редуктора
  3.  Заповнити апарат водою на 50% від необхідної для розбавлення.
  4.  Включити двигун і заповнити решту кількість води при обертаючому роторі.
  5.  Контролювати навантаження  двигуна, споживаний струм повинен бути на 10-20 % нижче номінального.
  6.  Провести завантаження макулатури.
  7.  Контролювати завантаження макулатури.
  8.  Контролювати навантаження двигуна на масі.

  1.  Обслуговування під час роботи.

Для забезпечення потрібної якості маси, необхідно постійно контролювати якість подаваємої сировини, наявність по сторонніх включень в макулатурі (при наявності включень необхідно своєчасне видалення), ступінь розпуску макулатурної маси на виході з гідророзбивача. Також контролюється тиск і температура в редукторі, споживання струму електродвигуна, робота клапанів ущільнюючої води.

  1.  Зупинка
  2.  припинити подачу сировини на транспортну стрічку, звільнити стрічку від макулатури.
  3.  Відкачати гідророзбивач, постійно додаючи воду на розбавлення.
  4.  Розібрати електросхему приводного двигуна.
  5.  Закрити клапан на розбавлення.
  6.  Закрити клапан ущільнюючої води.
  7.  Вимкнути опорожню вальний насос.
  8.  Видалити важкі відходи через шлюз відходів
  9.  Через 2-і хвилини відключити змащюючий насос редуктора.
  10.  Очистити ванну гідророзбивач від відходів.
  11.  Заходи безпеки під час обслуговування.
  12.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

До експлуатації гідророзбивач HDC-18 допускається навчений          персонал, що досяг 18-річного віку, ознайомлений з влаштуванням, принципом роботи і безпечними методами проведення робіт. Персонал повинен пройти всі види інструктажів для роботи на данному виді обладнання.

  1.  HDC-18 дозволяється експлуатувати лише в технічно справному етапі і відносно призначенню. Роботи по ремонту і обслуговуванню, що проводяться в середині ванни гідророзбивач, повинні проводитись при розібраній електросхемі привода.
  2.  Оскільки під час приготування макулатурної маси використовуються хімікати, при їх взаємодії можливе утворення шкідливих газів. Тому, під час виконання робіт в середині ванни, необхідно провести виміри на вміст шкідливих газів. Доступ в ванну можливий лише при отриманні дозволяючи аналізів санітарної лабораторії.

  1.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Для уникнення захоплення одягу або кінцівок обслуговуючого персоналу обертовими частинами обладнання, забороняється експлуатація обладнання без захисних огороджень.

  1.  Гідророзбивач оснащений кнопкою аварійної зупинки, котра знаходиться на стійці біля ванни, також для аварійної зупинки передбачені аварійні вимикачі, які проходять вздовж транспортної стрічки з обох сторін. Обслуговуючий персонал повинен знати місце знаходження засобів аварійної зупинки.
  2.  Обслуговуючий персонал має право відмовитись від виконання розпоряджень, які суперечать правилам техніки безпеки.

  1.   Гідророзбивач ГРВ-02

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

  1.  Призначення

Гідророзбивач ГРВ-02 призначений для розпуску волокнистих напівфабрикатів (макулатури, целюлози).

  1.  Будова та принцип роботи.

Гідророзбивач складається з таких основних вузлів:

  1.  Ванна гідророзбивач, яка умовно ділиться на нижню і верхню частини. До верхньої частини відноситься відображувач, циліндрична частина ванни і конічний перехід. До нижньої частини відноситься сортувальне сито, яке проходить сито, через яке проходить волокниста маса.

Діаметр отворів сита 6-12 мм, відображувач призначений для запобігання розбрискуванню вмісту ванни під час роботи гідророзбивач. Виконаний у вигляді зрізаного конуса, закріпленого у верхній частині ванни. У відображувачі є два люки для завантаження гідророзбивач і для видалення з ванни джгута сторонніх предметів.

  1.  У верхній частині відображувача встановлені два водяних сприски-зрошувачі, які призначені для зменшення пилу під час завантаження макулатури і пришвидшення її намокання. Кількість подаваємої води регулюється заслонкою.
  2.  В нижній частині ванни знаходиться ротор гідророзбивач. Він являє собою диск з лопотями, посаджений на вертикальний вал. Привод ротора знаходиться під ванною гідророзбивача і складається з електродвигуна і одноступінчатого конічного редуктора.
  3.  Поряд із гідророзбивачем встановлений підпорний вертикальний бок, в який самотоком по трубі поступає маса із під ситового простору гідророзбивача. Він служить для забезпечення рівня маси в ванні. Всередині бака є вертикальна перегородка з шибером, яка ділить бачок на дві частини.

Маса із гідророзбивача поступає в першу половину і переливаючись через шибер потрапляє в другу, з якої відкачується насосом. Велечина рівня маси в гідророзбивачі регулюється шибером.

  1.  Для видалення із маси важких по сторонніх включень, гідророзбивач оснащено збірником бруду.
  2.  Безпосередньо біля ванни гідророзбивача на другому поверсі, біля люка відображувача встановлюється джгутовиловлювач, який являє собою лебідку з ведучим барабаном і притискним роликом. Ступінь притискання джгута до барабана регулюється гвинтовим механізмом притискного ролика.
  3.  Для обрізання джгута, витягуємо із гідророзбивача, на транспортабельні шматки, встановлено механізм відрізання. Відрізання здійснюється сталевим обертовим диском. Підйом і опускання диска проводиться за допомогою системи важелів.
  4.  Принцип дії.

Ванна заповнюється водою до половини ємкості, запускається електродвигун привода ротора і завантажується волокнистий матеріал.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Під дією ротора вміст ванни починає здійснювати обертальний рух, при цьому в центрі утворюється всмоктуючи гідравлічна воронка. Під дією лопатей ротора, керуючих ребер, встановлених на конічній частині ванни, і інтенсивного руху рідини, макулатура (целюлоза) розпускається на волокнисту масу, яка вільно проходить через сито гідророзбивача в підпорний бак. Обертаючі лопоті ротора запобігають забиванню отворів сита. Із підпорного бака маса відкачується центр обіжним насосом.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Важкі крупні домішки, що потрапляють в гідророзбивач, відкидаються ротором до периферії ванни і потрапляють в збірник важких відходів. Для запобігання забиванню збірника масою в нього подається вода.

Під час розпуску макулатури в ванні збирається велика кількість матеріалів, котрі не піддаються розпуску: проволока, шматки тканини, ганчірки, вірьовки, поліетилен і ін. їх видалення здійснюється за допомогою джуготовиловлювача.

Для початкового утворення джгута в ванну опускається кінець заправ очної вірьовки, на якій відбувається намотування матеріалів, що не розпускаються.

  1.  Технічна характеристика.
  2.  Гідророзбивач ГРВ-02
  3.  Продуктивність, т/доб …………………………………………...40-120
  4.  Концентрація маси, % ……………………………………………….2-4
  5.  Об`єм ванни, м3………………………………………………………..43
  6.  Число обертів ротора, об/хв…………………………………………180
  7.  Джуготовиловлювач
  8.  Колова швидкість барабана, м/с……………………………….0.106
  9.  Механізм відрізання джгута
  10.  Ріжучий орган – сталевий круг
  11.  Споживаєма потужність, кВт …………………………………….1.6
  12.  Пуск в експлуатаці

Перед пуском потрібно переконатись у відсутності посторонніх предметів в гідророзбивачі.  Гідророзбивач може працювати в безперервному і періодичному режимах.

Пуск гідророзбивача при безперервній роботі

  1.  Подати воду на сальникові ущільнення.
  2.  Заповнити ванну водою на половину ємкості.
  3.  Включити насос змащування редуктора привода гідророзбивача і підшипникового вузла.
  4.  Запустити електродвигун привода гідророзбивача.
  5.  Відкрити воду в сприски – зрошувачі.
  6.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Завантажити в ванну гідророзбивача напівфабрикат, відрегулювати за допомогою шибера підпорного бака необхідний рівень маси в ГРВ.

  1.  Опустити заправ очний кінець вірьовки в ванну для утворення джгута.
  2.  При досягненні необхідного ступеня розпуску волокнистого матеріалу пустити насос, який би відкачував масу із підпорного ящика.
  3.  Відкрити заслінку на напорному патрубку насоса. Велечина відкриття заслонки залежить від продуктивності гідророзбивача. Під час безперервної роботи гідророзбивача макулатура (целюлоза) і вода на розбавлення подаються постійно в кількості, що відповідає продуктивності вузла і швидкості розпуска матеріалу. Рівень  маси в бачку перед насосом може підтримуватися автоматично або вручну.

Пуск гідророзбивача при періодичній роботі

  1.  Подати воду на сальникові ущільнення.
  2.  Заповнити ванну водою на ¾ об`єму.
  3.  Включити насос змащування редуктора привода гідророзбивача і підшипникового вузла. Запустити електродвигун пивода гідророзбивача. Відкрити воду в

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

сприски – зрошувачі. Завантажити в ванну близько 1000 кг волокнистого матеріалу.

  1.  Опустити заправ очний кінець вірьовки в ванну для утворення джгута. При досягненні необхідного ступеня розпуску волокнистого матеріалу пустити насос, який би відкачував масу із підпорного ящика.
  2.  Після випускання маси з ванни зупинити привод гідророзбивача і насоса. При неохідності подальшого розпуску напівфабрикатів цикли повторювати в тому ж порядку.
  3.  В періодично працюючому гідророзбивачі оптимальною концентрацією целюлози є 5-6%, макулатурної маси – 4-5%, а в постійно працюючому 3.5-4.5 % для всіх видів напівфабрикатів. Процес розпуску припиняється при вмісті 30-40% згустків нерозпущеного напівфабрикату, тому що розпускати їх повністю в гідророзбивачі невигідно через великі витрати енергії.

Порядок обслуговування збірника важких відходів

  1.  Під час пуску ГРВ закрити нижню термозаслінку збірник важких відходів, відкрити верхню і дати в збірник воду.
  2.  Заповнення збірника контролювати через спостережне скло.
  3.  Для очистки збірника необхідно закрити верхню термозаслінку і відкрити нижню, провести вивантаження важких відходів. При необхідності промити водою.
  4.  Закрити нижню термозаслінку, заповнити збірник водою і відкрити верхню пневмозаслінку.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Порядок пуску джуготовиловлювача

  1.  Пустити привод джугутовиловлювача при відповідному притисканні джгута притискним роликом. Необхідно слідкувати, щоб кінець заправочної вірьовки чи утворювального джгута постійно знаходився в ванні.
  2.  Під час виймання джгута певної довжини, розрізати його механізмом різання. Швидкість утворення джгута залежить від ступеня забруднення макулатури.

  1.  Зупинка
  2.  Звільнити ванну гідророзбивача від маси.
  3.  Промити ванну.
  4.  Зупинити електродвигун привода.
  5.  Закрити заслінку на трубопроводі подачі води в збірник бруду.
  6.  Зупинити подачу  води на сальникові ущільнення і відключити систему змащення.

7. Заходи безпеки під час експлуатації

1)  Під час експлуатації гідророзбивача забороняється:

- працювати без обгороджень на з`єднувальних муфтах;

- працювати з незаземленим електродвигуном.

2) Ремонт і чистку гідророзбивача проводити лише при розібраній електричній схемі двигуна.

3) неприпустимим є попадання води на електродвигун і пускову апаратуру.

4) Робочий персонал повинен пройти стажування і інструктаж по ТБ.

5) Категорично забороняється спускатись в ванну гідророзбивача при нерозібраній схемі живлення електродвигуна.

12. Індивідуальне завдання

Проходячи практику на Київському картонно-паперовому комбінаті, моїм індивідуальним завданням було проаналізувати конструктивні параметри гідророзбивачів і їх вплив на техніко-економічні показники.

Теоретичний аналіз показує, що визначають техніко-економічні показники роботи гідророзбивачів, являються: геометричні розміри і об`єм ванни, діаметр ротора, число обертів ротора.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Оскільки в результаті довготривалої експлуатації, конструктивні параметри гідророзбивачів в достатній мірі оптимізовані, то можна дати основні закономірності зміни окремих характерних величин.

Одним із співвідношень, що характеризують геометрію ванни, являється відношення висоти до діаметра:

Де Hвисота ванни

    D – діаметр ванни.

Відношення діаметра ротора до діаметра ванни, очевидно, може характеризувати інтенсивність зрушуючи зусиль, що виникають у вихровому потоці на периферійних радіусах ванни:

Де d – зовнішній діаметр ротора.

Питомий з`єм з 1м3 ванни або ж частота впливу характеризується відношенням продуктивності гідророзбивача до об`єму ванни

Де Q – продуктивність гідророзбивача;

    V - об`єм ванни.

Питома енергонапруженність об`єму ванни дорівнює:

Де N – потужність, споживана гідророзбивачем. Витрати енергії на 1т розпущеного напівфабриката можна виразити таким співвідношенням:

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Аналізуючи зміну абсолютних розмірів висоти і діаметра ванни в залежності від ємкості гідророзбивача видно, що при зміні об`єму ванни в 6-13 разів діаметр змінюється в 2.1-2.8, а висота  ванни приблизно в 1.5 раза, тобто об`єм ванни збільшується в основному за рахунок збільшення діаметра. Така зміна геометричних розмірів ванни при збільшенні об`єму, як видно, обумовлено тим, що колові швидкості ротора то зовнішньому діаметру залишається у всіх гідророзбивачів приблизно однаковими.

Продуктивність гідророзбивача уточнюємо за формулою:

Де V – корисний об`єму ванни гідророзбивача або об`єм маси, завантажуємої в гідророзбивач;

       k – коефіцієнт використання робочого часу;

       h = 0.4÷0.6;

       c – концентрація маси;

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

       t – тривалість розпускання повного завантаження для гідророзбивача періодичної дії або час перебування елемента маси в ванні гідророзбивача безперервної дії.

13. Використана література

  1.  

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Машины для розмела волокнистой массы. Палинский В.Ф. «Лесная промышленность», 1992г.

  1.  Корда И., Либнар З., Прокор И. Размел бумажной массы, перевод с ческого. М. «Лесная промышленность», 1987г.
  2.  Седов Л.И. Методы подобия и размерности в механике. М. «Наука»
  3.  Каталог-справочник «Бумагоделательное оборудование» - М. «Лесная промышленость», 1991г.



1. Первая волна феминизма 2
2. лекція 4228 проф
3. Лекция 1- Цели процесса конструирования- создавать малогабаритную высокоэффективную и надёжную аппаратуру
4. Особенности религии древних славян
5. . Какие из отмеченных свойств характерны для белков 1
6.  Справку по форме 086у
7. Он же дал распоряжение сливать в канализационную систему отработанные масла и другие загрязняющие вещества
8.  BSSDI- NETGER SSID- 00-18-40-32-0B-1B Ch
9. денежная сумма которую обязан уплатить должник кредитору в случае неисполнения или ненадлежащего исполнен
10. Душа человека