Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Діяльність людини має складну ієрархічну будову

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

1. Діяльність людини має складну ієрархічну будову. вона складається з декількох шарів або рівнів. Назвемо ці рівні, рухаючись зверху вниз. Це, по-перше, рівень особливих діяльностей (або особливих видів діяльності); потім рівень дій; наступний - рівень операцій; нарешті, найнижчий - рівень психофізіологічних функцій.

Дія - це основна одиниця аналізу діяльності. За визначенням дія - це процес, спрямований на реалізацію мети. Таким чином, у визначення дії входить ще одне поняття, яке необхідно визначити - мета. Це образ бажаного результату тоесть, того результату, який має бути досягнутий у ході виконання дії.

Характеризуючи поняття "дія", може виділити наступні чотири моменти. перший: дія включає в якості необхідного компонента акт свідомості у вигляді постановки і утримання целі.Второй: дія - це одночасно і акт поведінки. Отже, теорія діяльності зберігає також досягнення біхевіоризму, роблячи об'єктом вивчення зовнішню активність тварин і людини.

2. Потреби – це необхідність підтримки стабільності оптимальних параметрів життєдіяльності організму – комфортного стану.

Потреби зароджуються на тлі виниклого дискомфорту. Вони визначають спрямованість психіки даної людини, підвишену збудливість її  до окремих сторін дійсності. Суттєво, що в процесі задовільнення потреби відбувається як розвиток особистості, так і зміна оточуючого середовища, в якому живе людина. А це означає, що саме адаптивні процвси і потреби є рушійною силою розвитку та активності людини. Потреби мають одночасно і активний і пасивний характер, бо, з одного боку, вони задають людині умови біосоціального комфортного існування і пов’язані з виникненням дефіциту в комфортній сфері – соціальній або біологічній. З іншого – потреби стимулюють активність людини, спрямованої на усунення цього дефіциту і стабілізації комфортного стану.

Властивістю потреб є також діалектична єдність їх суб’єктивної і об’єк-тивної сторін.

Потреби людини також є базові, похідні та вищі.

БАЗОВІ ПОТРЕБИ – це потреби в матеріальних умовах і способах життя, у спілкуванні, пізнанні, діяльності та відпочинку. Вони диктуються об’єктив-ними законами життя індивіда в суспільстві та його розвитку як особистості.

ПОХІДНІ ПОТРЕБИ – це потреби, що формуються на основі базових. До них належать емоційні, культурні, поведінкові, навчальні  і ін.

ВИЩІ ПОТРЕБИ – це потреби, пов’язані з такими аспектами життя людини, як її жертовність заради інших людей, творчістю особистості та т.ін.

Мотиви діяльності людини завжди пов’язані з її цілями. При цьому цілі і мотиви можуть збігатися, але не обов’язково. Для того, аби предмет чи явище дійсності стало метою нашої діяльності, необхідно попереднє усвідомлення  людиною, що даний предмет  має відношення до задоволення наявної у неї потреби, і потреба цього предмету спонукає людину до відповідної дії Тільки у цьому випадку мотиви  і цілі збігаються . У психічному житті людини є й такі особистісні тенденції та установки, які недостатньо усвідомлюються нею або зовсім не усвідомлюються. І тоді цілі та дійсні мотиви розбігаються і навіть можуть протистояти одне одному.

Отже в основі будь-якої поведінки лежать потреби, що психологічно виявляються як мотиви, які в свою чергу, реалізуються в низці психологічних явищ: інтересах, прагненнях, переконаннях та установках.

4. Діяльність розвивається з розвитком свідомості і разом з тим є основою формування свідомості. Розвиток діяльності – складний і тривалий процес. Спочатку активність має характер імпульсивної поведінки (вроджені реакції на сильний подразник, їжу.) У сучасної людини є безліч різних видів діяльності, число яких приблизно відповідає кількості наявних потреб.

В перший рік з’являється дослідницька поведінка: дитина накопичує інформацію про світ. З року формується практична поведінка, в якій дитина засвоює, як користуватись побутовими речами. Одночасно розвивається комунікативна поведінка і засвоєння мови. Перший вид діяльності, що з’являється в онтогенезі – гра. Її спонукає потреба в активності, її джерело – наслідування і досвід. Ціль гри – сам процес діяльності, а не предметний результат. В грі дитина оволодіває способами застосування речей і відносинами між людьми. Засвоєння суспільного досвіду є результатом научіння, при якому не ставиться цілі навчитись будь-чому. Засвоєння досвіду – це ніби побічний результат досягнення інших цілей. Учіння, як вид діяльності, з’являється, коли ставиться ціль навчитись будь-чому. Суспільство організовує процес передачі суспільного досвіду у формі навчання та виховання.

Праця – діяльність, спрямована на виробництво суспільно-корисних продуктів (матеріальних або ідеальних). Цілі діяльностей визначаються не особистими потребами, а задаються суспільством. (виробництво телевізорів має сенс лише тоді, коли вони потрібні для суспільства). Праця – діяльність соціальна за природою (цілями) і за характером (неможлива без розподілу праці). Праця є необхідною умовою появи і розвитку свідомості. Застосування і виготовлення знарядь відрізняє працю від простого присвоєння продуктів природи. В праці людина керується об’єктивними властивостями предметів, а не їх біологічним значенням.

Тому людина повинна відкрити ці властивості, а для цього необхідні вищі процеси переробки інформації: мислення і уява.




1. Кинетический рисунок семьи
2. это сложное техническое сооружение которое состоит из многочисленных взаимосвязанных элементов имеет опр
3. Организация работы специализированной страховой компании, занимающейся имущественным страхованием
4. реферату- Сиинтезуюча природатворчостіРозділ- Філософія Сиинтезуюча природатворчості За основу визначе
5. Механические ткани
6. тематике представил Фрэнсис Фукуяма
7. Лабораторная работа ’ 2 ОПЕРАЦИОННАЯ СИСТЕМА LINUX Управление процессами.html
8. Атомная энергия
9. Длилась 6 лет. Участвовало 61 государство 80 населения Земли.
10. Ландшафтное районирование (на Волгоградской области)
11. Пермский государственный педагогический университет Кафедра дошкольной педагогики и психологии
12. Новороссийск Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение средняя общеобразовательная шк
13. Економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем
14. Лабораторная работа 7 Разработать и отладить на контрольном примере программу расчета статистических ха
15. на тему Детский ясли сад на 25 мест объединенный с начальной школой на 40 учащихся
16. тема- Проблемы добычи алмазов в Якутии Выполнил студент гр
17. Уленшпигель нарезки На сцене к началу действия стоят стол и два кресла ждут последней сцены
18. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства Л
19. Ответы к экзамену по Теории Организации
20. Планування у тваринництві