Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Контрольна робота З дисципліни- Політологія.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

    МІНСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

                       Контрольна робота

                              З дисципліни:  «Політологія»

                                                                                                       Студентки гр.ЗОАТ – 13

                                                                                                      Спеціальність «Облік і аудит»

                                                                                                       Іванової Ірини Вікторівни

                КИЇВ 2013

       Тема:    «Політичні  ідеї Стародавнього світу»

1. Міфологічно-релігійні уявлення про політику в Стародавній Індії та Китаю.

2. Політична думка Стародавньої Греції.

3. Вчення про державу та право в Стародавньому Римі.

1. Сучасна політична наука спирається на фундамент політичної думки попередніх  епох . З глибокої  давнини до періоду виникнення ранньокласових суспільств і держав беруть початок перші спроби усвідомлення  сутності політичних явищ. Історично першою формою пояснення нової соціальної реальності стало релігійно-міфологічне тлумачення   природи владних відносин і соціальної  ієрархії. Згідно з древніми міфами земна організація життя має божественне походження  та є  відображенням  загальносвітового  космічного порядку .  Боги передають владу земним правителям або поряд з останніми продовжують залишатися вершителями земних справ.

Пізніше політична думка, порвавши з міфологією, прийняла більш раціональну форму. При розгляді проблем влади і соціального порядку стає домінувати філософсько-етичний підхід, що пояснює ці явища через призму досягнення загального блага та справедливості.

Із усіх давньосхідних суспільств  державно-правова думка досягла найвищого розквіту й рівня своєї раціоналізації у Давніх Індії та Китаї. Державно-правові вчення народів, що населяли Індостан, починаючи із середини II тис.до н.е., тобто від приходу до Індії аріїв, містилися у ведах ( знаннях ) – Рігведі, Самведі, Яджурведі та Атхарваведі, а в VIIIII ст.до н.е. – у дхармасутрах ( кодексах поведінки ) Гаутами ( Будди ), Апастамби, Васіштхи, Баудхаяни та ін.

У ведійський період на території Давньої Індії панував брахманізм – релігійно-філософська система поглядів на суспільство, державу і особу, яка виправдовувала встановлений Богом інститут кастового ладу.

Поділ людей на панівні касти брахманів ( священнослужителів ) і кшатріїв ( вояків ), неповноправні касти вайшіїв ( землеробів ) і мудрів ( слуг ) та повністю безправних «позакастових» недоторканих – стрижень всієї  давньоіндійської думки. Інші її ознаки перегукуються з тогочасними системами мислення, які утверджували обожнення світоустрою,  божественне коріння державної влади, небесне  походження закону тощо.

До найдавніших міфологічних уявлень про державу і право належить поняття «ріта» виконання вимог якої забезпечували з допомогою дхарми ( закону, чеснот, моральних настанов ) боги Варуна і Мітра. Із часом ріту витіснив закон карми, що ставив особистість у цілковиту залежність від її дій і поведінки. Ведійська література пізнішого періоду ( брахмани, араньяки, упанішади ) обґрунтовували панування вже одного безликого космічного абсолюту – Брахми і поділяла владу на духовну і світську ( царську ), а у дхармасутрах подекуди сформовані навіть вимоги до царів і посадових осіб, які можна вважати першоелементами теорій державного управління .

Всесилля брахманізму почав підривати буддизм – учення, зосереджене на проблемах буття особистості , запереченності святості кастового поділу суспільства, проповідувані рівності людей ( окрім рабів ), ненасильства.

Засновник учення Будда заперечував бракманістські погляди на засоби завоювання і збереження влади як аморальні, жорстокі, егоїстичні, а те, що згодом стало називатися політичним мистецтвом, політичною думкою, буддизм вважав чимось другорядним і низькопробним. Сам же Будда став в Індії засновником науки про праведність.

Буддизм ґрунтується на вченні про чотири благородні істин: страждання, як вічний принцип людського буття, його причини, можливість ( стан ) звільнення від нього ( «нірвана» - згасання, заспокоєння ) і шлях, що веде до звільнення від страждань. Згідно з буддизмом, будб яке існування в «ілюзорному» світі ( «сансара» ) є стражданням, яке не призупиняється й після смерті людини, оскільки її очікує переродження, форма якого визначається справами й помислами самої людини як у даному житті, так і в попередніх ( закон карми – воздаяння).

Будь – яка   прихильність до життя й усього земного або спроба активно змінити ілюзорну дійсність розглядалась у буддизмі як шлях до нових нескінченних перероджень.

Водночас із буддизмом еволюціонував джайнізм – вчення, послідовники якого заперечували авторитет вед, кастові відмінності й прагнули до звільнення від перерод жень у нірвані (звільнення від усіх земних благ і пороків).

У письмовому вигляді його доктрини зафіксовано у V ст. Джайністи  (Джинасена, Гунабяадра та ін.) постулювали раціоналістичні концепції походження  суспільства і держави, підривали віру, переслідували мету оволодіння світом через ахімсу – ненасильницької дії правителів.

У  II ст.. до н.е.  зявився кодекс поведінки населення – Мана


 





1.  N 12 Автор описывает событие характеризующее религию во второй половине XIX века у индейцев племени мандано
2.  Может быть он задержался и не приехал навестить меня потому что ему было невыносимо видеть меня такой как
3. Тема- Образ зимы в искусстве на примере стихотворения А
4. вступление в ТС Дата публикации 21 декабря 2013 Прочитано 415 раз Торговая война с Россией лишний раз подч
5. Блок Двенадцать
6. Введение [0
7. практичних робіт та семінарських занять студентів агрономічного факультету денної та заочної форми навчанн
8. Орфей с берегов Теж
9. тема автоматичного регулюванняСАР
10. Подпишите рисунок и обозначения на нем- На рисунке изображена ДНК 1 А
11. белок в химии встречается термины ПЕПТИД и ПОЛИПЕПТИД.html
12. Материалистическое понимание истории в марксизме
13. 10 5 КЛАССИФИКАЦИЯ СРЕДСТВ ДЕЙСТВУЮЩИХ НА ЭФФЕРЕНТНЫЙ ОТДЕЛ НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ХОЛИНЕРГИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
14. Учите правила дорожного движения
15. признакам. Группировка осуществляется на основе систем классификации и кодирования
16. Основные параметры технологических процессов
17. Реферат- Мшанки
18. 30 их общего объема и имеющая филиалы в двух и более странах
19. Производство чугуна и стали
20. тематических логопедических занятиях ребёнок может хорошо выполнять артикуляционную гимнастику правильно.