У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему- Екологічний стан с

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

Реферат

з дисципліни «Екологія»

на тему: «Екологічний стан с.м.т. Ворзель»

студентки 4 групи

3 курсу, ФАМ

Гончарук Тетяни

Київ 2012

Зміст

Загальні відомості про с.м.т. Ворзель 3

Рельєф, клімат, промисловість, сільське господарство 3

Освіта і культура 4

Охорона навколишнього природного середовища селища Ворзель 5

Висновки 6

Список використаних джерел 7


Загальні відомості про с.м.т. Ворзель

Во́рзель  — селище міського типу у Київської області. Підпорядковано Ірпінській міськраді.

Основні дані: засноване в 1900 році, площа 7 км2, населення 5603 осіб (01.01.2011), густота населення 800,4 осіб/км2, поштовий індекс 08296, відстань до обласного центру 28 км.

Рельєф, клімат, промисловість, сільське господарство

За своїми природними лікувальними ресурсами Ворзель — це рівнинний кліматичний курорт лісистої зони. Клімат помірно континентальний. Середня місячна температура повітря зимою становить —4,3°С, весною +7,1 °C, влітку +19,1 °C, восени +7,4 °C. Абсолютний мінімум становить —32°С, а максимум

+38 °C.

Опадів випадає в районі селища в середньому близько 500 мл на рік. Під час опадів і після них водяна пара конденсується на частинках пилу, що знаходяться в повітрі (продукти неповного згоряння, пилинки, мікроорганізми тощо) і осідає разом з ними на поверхню ґрунту.  Крім того, опади перешкоджають вивітрюванню ґрунтів, що в свою чергу теж зменшує запиленість та забруднення повітря. Це має велике значення для формування унікального ворзельського мікроклімату, який відрізняється збільшеною прозорістю атмосфери. Так, дослідження вчених свідчать, що у Ворзелі повітря влітку чистіше ніж у, наприклад, Ялті, де опади випадають переважно взимку. Факти свідчать, що в Ялті в 1 куб.см повітря міститься 400 частинок пилу, а у Ворзелі — тільки 200.

Завдяки винятковим природно-кліматичним умовам Ворзель набув широкої популярності насамперед як оздоровча місцевість. Цьому значною мірою сприяли спостереження за позитивними результатами лікування осіб із захворюваннями серця та нервової системи.

Оздоровчі заклади:

  1.  Санаторій «Перемога»
  2.  Санаторій «Україна»
  3.  Санаторій «Ворзель» НАН України
  4.  Санаторій «Зірка»
  5.  Лікарня відновлювального лікування військово-медичного управління СБ України
  6.  Київський обласний санаторний комплекс «Кичеєво»
  7.  Дитячий санаторій «Орлятко»
  8.  База відпочинку «Енергія»
  9.  Спортивно-оздоровчий центр «SPA»

На території Ворзеля розташовані два природно-заповідні об'єкти: пам'ятка природи «Тюльпанове дерево» та лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський» загальною площею 85,0 гектарів.

Також тут знаходиться ВП НУБІП „Навчально-дослідне господарство „Ворзель” ”, яке спеціалізується на молочному і м’ясному тваринництві. У господарстві вирощують овес, картоплю, овочі, кукурудзу, однорічні та багаторічні трави, абардин-ангуська та українська чорно-ряба породи великої рогатої худоби.

Освіта і культура

У лісовій зоні Кичеєва розташувався Будинок творчості композиторів «Ворзель». Є центром розвитку музичної культури та науки всієї України.

На лісовому масиві площею 11 га розташовано 21 будинок (дво-трикімнатні з усіма побутовими зручностями) на відстані 150—200 м один від одного (щоб не долинала музика). У кожному — рояль. Є на території також і пансіонат з кімнатами для співавторів (письменників, вокалістів, артистів, режисерів).

У колишньому СРСР було шість таких будинків, і лише один з них — в Україні. За путівками Спілки композиторів СРСР сюди приїздили композитори з усіх республік, їм подобалися природа, гостинність людей та українські страви. Функціонував заклад на відрахування з виконаних творів композиторів.

Будинок графині Уварової. В будинку знаходиться «Ворзельський центр творчості». Уваровський дім, як його називають в народі, як і тюльпанове дерево, є символами селища. Цей будинок відомий київський промисловець і меценат Терещенко подарував своїй дочці. В 2000-ні будинок реставрований з метою створення в ньому центру дитячої творчості і краєзнавчого музею.

У Ворзелі також знаходяться середня ЗОШ №5 і сільська бібліотека.

Охорона навколишнього природного середовища селища Ворзель

Одним з найважливіших факторів діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища селища є ліквідація стихійних сміттєзвалищ та утримання в належному  санітарному стані благоустрою селища, поліпшення екологічної ситуації в селищі, здійснення перебудови техногенного середовища, технічного переозброєння виробничого комплексу на основі впровадження новітніх наукових досягнень, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, безвідходних та екологічно безпечних технологічних процесів, застосування відновлюваних джерел енергії, розв'язання проблем знешкодження і використання всіх видів відходів.

Метою та основними завданнями Програми є  розроблення заходів,  спрямованих на проведення  ліквідації стихійних сміттєзвалищ, ліквідації наслідків природних явищ, утримання в належному санітарному стані селища, вживання заходів по запобіганню та ліквідації пожеж, збереженню зелених насаджень, берегів і річок, озер у  селищі.

Програма розрахована на один рік. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених в загальному та спеціальному  фонді бюджету селища Ворзель на 2012 рік та за рахунок коштів  підприємств.

Основні заходи,  щодо реалізації Програми:

  1.  ліквідації стихійних сміттєзвалищ;
  2.  проведення протималярійних гідротехнічних заходів на водоймищах розташованих в селищі Ворзель;
  3.  придбання паливно-мастильних матеріалів для ліквідації пожеж на поймах;
  4.  ліквідації наслідків стихійного лиха (буреломів, сніголамів, вітровалів);
  5.  проведення роз’яснювальної роботи з населенням по додержанню належного санітарного стану вулиць та прибудинкових територій;
  6.  екологічна освіта та виховання;
  7.  підвищення рівня благоустрою будинків, прилеглих території, збереження житла;
  8.  вживання заходів по запобіганню пожеж у приватних секторах селища, будівлях комунальної власності та на підприємствах селища;
  9.  збереження зелених насаджень у смт. Ворзель;
  10.  проведення інвентаризації зелених насаджень в селищі;
  11.  поліпшення екологічного стану повітряного і водного басейнів, а також земельних ресурсів;
  12.  вирішення питань утилізації побутових і промислових відходів;
  13.  формування збалансованої системи природокористування та структурної перебудови виробничого потенціалу, екологічності технологій у промисловості, енергетиці, будівництві та на транспорті.

Висновки

Селище Ворзель має сприятливі природньо-кліматичні умови для життя людей. На сьогодні у Ворзелі діє дещо понад десяток оздоровчих закладів, які продовжують курортні традиції, закладені у селищі з початку його існування. Проте активні мешканці не полишають надій на відродження курортної слави Ворзеля і роблять усе можливе задля цього.


Список використаних джерел

  1.  http://uk.wikipedia.org/wiki/Ворзель
  2.  http://vorzel-rada.gov.ua/
  3.  http://www.vorzelkurort.com.ua/
  4.  Газета «Західне передмістя Києва» №32 (34)
  5.  Газета «Ворзельські відомості» №7-8 (13-14)



1. На рис. 26.2.1 для выявления паза детали мысленно введем секущую плоскость ~.html
2. Noted tht there re no normtive criteri for judging the success or filure of n investigtion
3. Синтаксический распознаватель арифметического оператора условного перехода языка FORTRAN
4. Экономика организаций предприятий для студентов ФЭМ бух
5. 15этажный односекционный жилой дом со встроеннопристроенными помещениями по пр
6. Уральский федеральный университет имени первого Президента России Б
7. Тема- Рішення задачі симплексметодом.
8. ленность к достижению оптимальных затрат при прве эксплуати и ремонте
9. Взаимодействие между процессами
10. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.html