У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему- Екологічний стан с

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

Реферат

з дисципліни «Екологія»

на тему: «Екологічний стан с.м.т. Ворзель»

студентки 4 групи

3 курсу, ФАМ

Гончарук Тетяни

Київ 2012

Зміст

Загальні відомості про с.м.т. Ворзель 3

Рельєф, клімат, промисловість, сільське господарство 3

Освіта і культура 4

Охорона навколишнього природного середовища селища Ворзель 5

Висновки 6

Список використаних джерел 7


Загальні відомості про с.м.т. Ворзель

Во́рзель  — селище міського типу у Київської області. Підпорядковано Ірпінській міськраді.

Основні дані: засноване в 1900 році, площа 7 км2, населення 5603 осіб (01.01.2011), густота населення 800,4 осіб/км2, поштовий індекс 08296, відстань до обласного центру 28 км.

Рельєф, клімат, промисловість, сільське господарство

За своїми природними лікувальними ресурсами Ворзель — це рівнинний кліматичний курорт лісистої зони. Клімат помірно континентальний. Середня місячна температура повітря зимою становить —4,3°С, весною +7,1 °C, влітку +19,1 °C, восени +7,4 °C. Абсолютний мінімум становить —32°С, а максимум

+38 °C.

Опадів випадає в районі селища в середньому близько 500 мл на рік. Під час опадів і після них водяна пара конденсується на частинках пилу, що знаходяться в повітрі (продукти неповного згоряння, пилинки, мікроорганізми тощо) і осідає разом з ними на поверхню ґрунту.  Крім того, опади перешкоджають вивітрюванню ґрунтів, що в свою чергу теж зменшує запиленість та забруднення повітря. Це має велике значення для формування унікального ворзельського мікроклімату, який відрізняється збільшеною прозорістю атмосфери. Так, дослідження вчених свідчать, що у Ворзелі повітря влітку чистіше ніж у, наприклад, Ялті, де опади випадають переважно взимку. Факти свідчать, що в Ялті в 1 куб.см повітря міститься 400 частинок пилу, а у Ворзелі — тільки 200.

Завдяки винятковим природно-кліматичним умовам Ворзель набув широкої популярності насамперед як оздоровча місцевість. Цьому значною мірою сприяли спостереження за позитивними результатами лікування осіб із захворюваннями серця та нервової системи.

Оздоровчі заклади:

  1.  Санаторій «Перемога»
  2.  Санаторій «Україна»
  3.  Санаторій «Ворзель» НАН України
  4.  Санаторій «Зірка»
  5.  Лікарня відновлювального лікування військово-медичного управління СБ України
  6.  Київський обласний санаторний комплекс «Кичеєво»
  7.  Дитячий санаторій «Орлятко»
  8.  База відпочинку «Енергія»
  9.  Спортивно-оздоровчий центр «SPA»

На території Ворзеля розташовані два природно-заповідні об'єкти: пам'ятка природи «Тюльпанове дерево» та лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський» загальною площею 85,0 гектарів.

Також тут знаходиться ВП НУБІП „Навчально-дослідне господарство „Ворзель” ”, яке спеціалізується на молочному і м’ясному тваринництві. У господарстві вирощують овес, картоплю, овочі, кукурудзу, однорічні та багаторічні трави, абардин-ангуська та українська чорно-ряба породи великої рогатої худоби.

Освіта і культура

У лісовій зоні Кичеєва розташувався Будинок творчості композиторів «Ворзель». Є центром розвитку музичної культури та науки всієї України.

На лісовому масиві площею 11 га розташовано 21 будинок (дво-трикімнатні з усіма побутовими зручностями) на відстані 150—200 м один від одного (щоб не долинала музика). У кожному — рояль. Є на території також і пансіонат з кімнатами для співавторів (письменників, вокалістів, артистів, режисерів).

У колишньому СРСР було шість таких будинків, і лише один з них — в Україні. За путівками Спілки композиторів СРСР сюди приїздили композитори з усіх республік, їм подобалися природа, гостинність людей та українські страви. Функціонував заклад на відрахування з виконаних творів композиторів.

Будинок графині Уварової. В будинку знаходиться «Ворзельський центр творчості». Уваровський дім, як його називають в народі, як і тюльпанове дерево, є символами селища. Цей будинок відомий київський промисловець і меценат Терещенко подарував своїй дочці. В 2000-ні будинок реставрований з метою створення в ньому центру дитячої творчості і краєзнавчого музею.

У Ворзелі також знаходяться середня ЗОШ №5 і сільська бібліотека.

Охорона навколишнього природного середовища селища Ворзель

Одним з найважливіших факторів діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища селища є ліквідація стихійних сміттєзвалищ та утримання в належному  санітарному стані благоустрою селища, поліпшення екологічної ситуації в селищі, здійснення перебудови техногенного середовища, технічного переозброєння виробничого комплексу на основі впровадження новітніх наукових досягнень, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, безвідходних та екологічно безпечних технологічних процесів, застосування відновлюваних джерел енергії, розв'язання проблем знешкодження і використання всіх видів відходів.

Метою та основними завданнями Програми є  розроблення заходів,  спрямованих на проведення  ліквідації стихійних сміттєзвалищ, ліквідації наслідків природних явищ, утримання в належному санітарному стані селища, вживання заходів по запобіганню та ліквідації пожеж, збереженню зелених насаджень, берегів і річок, озер у  селищі.

Програма розрахована на один рік. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених в загальному та спеціальному  фонді бюджету селища Ворзель на 2012 рік та за рахунок коштів  підприємств.

Основні заходи,  щодо реалізації Програми:

  1.  ліквідації стихійних сміттєзвалищ;
  2.  проведення протималярійних гідротехнічних заходів на водоймищах розташованих в селищі Ворзель;
  3.  придбання паливно-мастильних матеріалів для ліквідації пожеж на поймах;
  4.  ліквідації наслідків стихійного лиха (буреломів, сніголамів, вітровалів);
  5.  проведення роз’яснювальної роботи з населенням по додержанню належного санітарного стану вулиць та прибудинкових територій;
  6.  екологічна освіта та виховання;
  7.  підвищення рівня благоустрою будинків, прилеглих території, збереження житла;
  8.  вживання заходів по запобіганню пожеж у приватних секторах селища, будівлях комунальної власності та на підприємствах селища;
  9.  збереження зелених насаджень у смт. Ворзель;
  10.  проведення інвентаризації зелених насаджень в селищі;
  11.  поліпшення екологічного стану повітряного і водного басейнів, а також земельних ресурсів;
  12.  вирішення питань утилізації побутових і промислових відходів;
  13.  формування збалансованої системи природокористування та структурної перебудови виробничого потенціалу, екологічності технологій у промисловості, енергетиці, будівництві та на транспорті.

Висновки

Селище Ворзель має сприятливі природньо-кліматичні умови для життя людей. На сьогодні у Ворзелі діє дещо понад десяток оздоровчих закладів, які продовжують курортні традиції, закладені у селищі з початку його існування. Проте активні мешканці не полишають надій на відродження курортної слави Ворзеля і роблять усе можливе задля цього.


Список використаних джерел

  1.  http://uk.wikipedia.org/wiki/Ворзель
  2.  http://vorzel-rada.gov.ua/
  3.  http://www.vorzelkurort.com.ua/
  4.  Газета «Західне передмістя Києва» №32 (34)
  5.  Газета «Ворзельські відомості» №7-8 (13-14)



1. документа У разі використання стандартної мови HTML для надання кільком елементам певних властивостей напри
2. На тему- Банки и их роли в рыночной экономики
3. на тему- Прогнозирование использования земельных ресурсов в Хвалынском муниципальном районе Саратовской
4. Политические воззрения Якобинцев Марат и Робеспьер
5. 2 Сущность структура механизм функционирования и особенности рынка труда
6. Лекция 9 10 Граничные задачи для уравнения Лапласа 10
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.7
8.  Новонароджена дитина яка в пологовому залі операційній отримує додатковий кисень повинна перебувати пі
9. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук2
10. Державно-правовий розвиток Німеччини другої половини XIX століття