Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Зміст курсової роботи
1 Вступ 3
2 Характеристика волосся клієнтки 4
3 Технологія виконання жіночої стрижки і укладання волосся 5
4 Матеріали та інструменти 6
5 Санітарно-гігієнічні вимоги 8
6 Висновки 10
7 Використана література 11
8 Додатки 12
3
Вступ
Актуальність стрижки в наш час
«Каре з видовженими передніми пасмами» - елегантна і витончена стрижка, яка підходить практично для будь-якого типу обличчя. Традиційно вважається, що воно ідельно виглядає на брюнетках, проте останнім часом все більше блондинок просять свого стиліста зробити їм таке каре. І правильно роблять! Якщо у дівчини широкі вилиці або просто повненьке обличчя, такий тип стрижки відмінно приховає всі недоліки і підкреслить жіночність і романтичність образу. Контур обличчя - ось на що спрямовано каре з видовженими пасмами. Інші сміливі дівчата просять перукаря зробити довжину волосся на потилиці екстремально коротке, щоб створити зухвалий, пристрасний образ. Добре, якщо волосся саме по собі густе і красиве, але навіть якщо це не так, правильне укладання нівелює всі ці неприємності.
Історія походження стрижки «Каре»
Перукарі стверджують, що найчастіше жінки зупиняють свій вибір на каре. Спробуємо з'ясувати, чому саме ця зачіска з року в рік і навіть з десятиліття в десятиліття залишається на вершині популярності, незважаючи ні на які зміни в модних тенденціях. Згідно з однією з легенд, першою, хто зробив зачіску каре, була давньоєгипетська цариця Клеопатра. Її розкішні локони чорною гладкою хвилею падали на плечі, а довга, до очей, чілка надавала погляду магічну виразність і привабливість. Правда, історики стверджують, що насправді Клеопатра була зовсім негарною навіть по староєгипетським канонам, ну а всім знайомі єгипетські фрески свідчать про те, що каре носили не тільки короновані особи, а й прості люди, як жінки, так і чоловіки. З упевненістю можна стверджувати наступне: зачіску винайшли саме єгиптяни. Єгипетське каре було простим - волосся остригають по одній рівній лінії трохи нижче вуха, і вистригають прямий густий чубчик. Приблизно з тієї далекої пори «Каре» і стало чи не зачіскою номер один у всьому світі. Його без перебільшення можна назвати прабатьком більшості відомих модних стрижок, включаючи і боб. Крім того що на основі каре створюються різні варіації, воно популярне і в своєму класичному виконанні.
Види «Каре»
4
Виділяють три основні його види: коротке , класичне і довге. Різниця в тому, що в короткому каре потилицю сильніше відкривають - відповідно в довгому потилицю закрито повністю. Класичне «Каре» є "золотою серединою". А взагалі довжина цієї стрижки коливається від зовсім короткого «Каре на ніжці», коли волоссю надається обсяг в потиличній частині, до довгого «Каре», де кінчики локонів лежать на плечах. Крім того, існує градуйоване «Каре», яке виконується на основі класичного варіанту, після чого волосся зачісується наверх і вирівнюються. При цьому зачіска виходить більш об'ємною за рахунок ступінчастої форми. «Каре» у вигляді кулі - ще один різновид стрижки. Її роблять як звичайне каре, але зовнішні прядки обробляються філіровочними ножицями. Асиметричне каре створюється за рахунок контурів різної довжини. У класичному каре задіяна пряма чілка, хоча зараз все частіше використовуються косі, асиметричні і рвані чілки. Довжина чубчика може бути будь-якою.
2 Характеристика волосся клієнтки
Перед тим як я, буду виконувати стрижку своїй клієнтці, мені повинно дати характеристику типу шкіри голови, фізичні особливості волосся, колір волосся. А також дати рекомендації по догляду за даним типом волосся.
В моєї клієнтки яку звати Карина, здорова, без різноманітних ушкоджень шкіра голови без вихрів, волосся світле,блондинка, тонке, пружне, м'яке на дотик, за формою- рівне. Волосся клієнтки має здоровий вигляд.
Натуральний колір волосся моєї клієнтки темно русяве.
Мої рекомендації по догляду за її волоссям. Оскільки в моєї клієнтки неодноразово фарбоване волосся я пропоную їй шампунь для фарбованого волосся Paul Mitchell.
Шампунь для фарбованого волосся Paul Mitchell володіє сонцезахисними функціями, захищаючи волосся від негативного впливу сонячної інсоляції, ніжно очищає, зволожує, додаючи еластичність, захищаючи структуру волосся, забезпечує UVA і UVB захист і допомагає запобігти в'янення кольору волосся.
5
Спосіб застосування: нанесіть необхідну кількість засобу на волосся під час миття, помасажуйте і змийте.
Фарбування волосся виконувала спочатку відбілюючим порошком «Prosalon professional» за допомогою якого я відбілила корінь волосся. Потім фарбувала волосся фарбою фірми Estel DeLuxe Sense №10/7.
Фарба Estel DeLuxe Sense №10/7 не містить аміак
Фарбує волосся тон-в-тон , м'яко тонує світле волосся
Надає глибину натурального кольору волосся , насичує їх блиском і сяйвом
Вирівнює колір волосся по всій довжині
Легко змішується , володіє м'якою , еластичною консистенцією і приємним запахом , економічна в використанні
Масло авокадо , пантенол і екстракт оливи забезпечують глибоке живлення і зволоження , кератиновий комплекс відновлює структуру і природну еластичність волосся , зберігає природний гідробаланс шкіри голови
Зберігає природний гідробаланс шкіри голови
3 Технологія виконання жіночої стрижки і укладання волосся
Зачіска - це безпосередня робота над формуванням зовнішнього образу людини, бо завдяки їй можна візуально збільшити чи зменшити зріст. Приховати певні вади обличчя, змінити його пропорції.
Підбираючи зачіску, слід враховувати, що її форма повинна відповідати основним тенденціям моди, що у повсякденній зачісці не може бути надмірної кількості деталей, а також те, що зачіска повинна мати багато варіантів укладки без зміни її основної конструкції. Перш ніж робити зачіску, слід чітко уявити собі, як вона пасуватиме конкретній людині, чи буде відповідати її типу обличчя, формі голові, кольору волосся, віку. Адже цілком реально переробити базову модель зачіски з урахуванням довжини, фактури і кольору волосся людини, тобто прив'язати модель до конкретного образу. Особливо складно, вносячи в модель стрижки суттєві індивідуальні зміни, зберегти її загальний настрій.
6
Технологія стрижки «Каре на подовження»
1. Стрижку виконую на чисто вимите вологе волосся.
2. Розділяю волосся на дві частини, зробивши гребінцем з "хвостиком" рівний вертикальний проділ. Волосся заколола шпильками, зробивши два пучка. Тепер знизу біля шиї відокремила горизонтально тонкий шар волосся, обрізавши його так, щоб задати початкову довжину каре на подовження(додаток 1-а).
3. Далі по тонкій пасма шириною близько сантиметра відокремлюю волосся, нахиляючи пасмо під кутом 15 градусів по відношенню до голови. При стрижці каре на подовження кожну наступну пасмо потрібно відтягувати. За рахунок відтяжки і кута кожна пасмо в каре на подовження буде трохи довше попередньої(додаток 1-б).
4. Коли дійшла до горизонтального проділу по лінії вух - перейшла на стрижку скронь. Випустила скроневу пасмо і відтягнула її по напрямку до вертикального проділу (який я робила, коли ділила волосся на 2 частини). Акуратно відрізала так, щоб довжина скроневої пасма збігалася з довжиною потиличних пасом. Коли я причісала скроневу пасмо - вона пішла на подовження, подрізала її так, щоб лінія була плавною(додаток 1-в).
5. Далі стрижу «Каре на подовження» по тому ж сценарію: гребінцем відокремлюю скроневі пасма, кожну відтягую і стрижу(додаток 1-г).
6. Тепер підрівняла кінчики, щоб волосся не стирчали з зачіски. Каре на подовження повинно бути ідеально рівним(додаток 1-д).
7. Залишився останній штрих - перевірка симетричності. Взяла крайні скроневі пасма з обох сторін і піднесіла їх один до одного, порівнявши довжину. Каре на подовження - зовсім не складна зачіска(додаток 1-ж).
Укладання волосся
Нанесла на вологе волосся пінку, розподілила її рівномірно по всій довжині волосся від коренів до самих кінчиків. За допомогою круглого гребінця висушила волосся феном по одній прядці, поступово зачісуючи їх назад.
7
Руками поправила пасма так, щоб вони лежали охайно і зафіксувала волосся лаком для волосся.
4 Матеріали та інструменти
При виконанні курсової роботи я використовувала такі інструменти:
Одноразові паперові комірці захищають шию клієнта під час перукарських процедур. Завдяки хорошій тянучкості, приємному матеріалу і зручній липучці, максимально комфортні(додаток 2-ж)
Користуватися розпилювачем дуже легко! Просто налийте в нього необхідну кількість води і в міру потреби розпиляйте з відстані 20-30 сантиметрів на сухі локони під час стрижки(додаток 2-і)
При виконанні курсової роботи я використовувала такі матеріали:
8
5 Санітарно-гігієнічні вимоги
Дезінфекція, знезаражування комплекс заходів щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).
Методи дезінфекції:
1.Санітарно-профілактичні заходи загальна обробка перукарні;
2.Механічний метод очистка інструментів від залишків остриженого волосся і промивка під проточною водою;
3.Фізичний метод обробка парою, ультразвуком, ультрафіолетовим випромінюванням ( стерилізація );
4.Хімічний метод погруження інструментів в спеціальні хімічні засоби
Дезінфікуючі засоби для шкіри рук:
Стерилліум це засіб який має фунгіцидну, туберкулоцидну та пролонговану бактеріцидну дію, проти бактерій та їх штамів. Спосіб застосування: втирати в суху шкіру рук.
Кутасепт це готовий розчин туберкулоцидний, фунгіцидний, бактерієцидний, вірулоцидний. Спосіб застосування: розпилення и змочування тампоном.
Іодобак це готовий розчин туберкулоцидний, фунгіцидний, бактерієцидний, вірулоцидний , хороша переносимість шкіри. Застосування: змочування тампоном, протирання, втирання.
9
Бактолан це готовий розчин профілактико-мікротравматичних пошкоджень шкіри рук , має охолоджувальні та освіжаючі дії. Швидке втирання без ефекту проявлення жирної плінки , придатний більш для чутливої шкіри. Спосіб застосування: втирання.
Дезінфікуючі засоби для інструментів:
Бодефен це концентрат, розведення 1:100, бактерицидний, фунгіцидний. Не містить формальдегід , відсутність різкого запаху. Спосіб застосування: замочування с подальшим промиванням водою.
Корзолін це концентрат, роведення 1:30 , бактерицидний, фунгіцидний. Не містить формальдегід , відсутність різкого запаху. Спосіб застосування: замочування с подальшим промиванням водою.
Дезінфікуючі засоби для поверхонь:
Мікробак Форте це концентрат, розведення 1:400 , бактерицидний, фунгіцидний . Не містить альдегіди. Мало піниться, прекрасна сумісність з матеріалами, відсутність алергічних реакцій. Спосіб застосування: двократне протирання.
Бациллол Плюс це готовий розчин, бактерицидний, фунгіцидний, туберкулоцидний, вірулоцидний. Надзвичайно сильний швидкодіючий засіб.
Не містить фармальдегид, відсутність алергічних реакцій. Спосіб застосування: розпилювання.
Дезінфікуючі засоби для приміщень:
Хлорцин це порошок, призначений для дезінфекції і профілактичної обробки житлових приміщень, ванн, раковин, унітазів, посуду. Спосіб застосування: розчини хлорцин готують в будь-якому посуді шляхом розчинення препарату у воді. Спосіб використання: протирання .
Дезокон це концентрат , розведення 1:10 бактерицидний, фунгіцидний, вірулоцидний. Не вимагає змивання з обробних об'єктів. Спосіб використання: протирання .
Кровоспинні засоби:
10
Їх використовують при випадкових порізах , або будь-яких інших пошкоджень шкіри що викликають кровотечу. Ці засоби сприяють швидкому загоєнню крові , для зупинки кровотечі при порізах застосовуються : розчин перекисі водню, або насичений розчин алюмінієвих галун.
Перекис водню - концентрація 3-6%, широко розповсюджений засіб , але цей засіб зупиняє кров дуже повільно , при взаємозв'язку перекисі з живими тканинами виділяється кисень. Поводитися з концентрацією перекисі водню потрібно дуже акуратно. Бо потрапляючи на шкіру рук вона визиває сильні опіки, особливо потрібно берегти очі.
Алюмінієві галуні представляють собою насичені розчини сильнокисного алюмінію, вони безбарвні, на смак злегка солодкі, без запаху. Галуні випускаються в виді олівця , але в цьому виді ними користуватися не можна , так як таким чином можуть передаватися різноманітні захворювання. Рекомендується приготувати розчин галунів , для цього олівець подрібнюють в порошок і не великими порціями засипають в 3-6% перикись добавляють до тих пір поки кристали не перестануть розтворюватись , тобто розчин стане насиченим і готовим до використання, після добавлення кожної порції , розчин необхідно поколотити до повного розтворення. Розчин рекомендують зберігати в темному флаконі з щільно-прикритою пробкою.
6 Висновки:
На практиці я побачила новій перукарський інструмент,нові технології стрижки, також навчилася виконувати хімічну завивку, навчилася новим технологіям укладання волосся.
Професія перукаря передбачає дотримання певних етичних норм при спілкуванні з клієнтами під час виконання професійних обов'язків і дотримання правил культури обслуговування.
Етика й етикет у перукарській справі зобов'язують працівників бути ввічливими й уважними до будь-якого клієнта, готовими нада¬ти послуги, максимально використовуючи професійні знання, вміння і навички.
Справжній перукар особистість, наділена особливими мораль-ними якостями. Для нього важливою є якість обслуговування, тому основний зміст роботи не може зводитися тільки до заробітку. Справжнього перукаря характеризують естетичність, ввічливість,
11
шанобливість, терплячість, здатність до компромісів, позитивне ставлення до клієнта і своїх обов'язків, самоконтроль, дисципліно¬ваність, охайність.
Перукарська справа - це бізнес, де є правило: «Від того, як кожний працівник ставиться до людей, з якими він має справу, залежатиме імідж установи. Думка клієнта або партнера по бізнесу про окремого працівника може стати думкою про фірму взагалі». Починаючи спілкування з новими для себе людьми, спостережли¬вий перукар з добре розвиненою інтуїцією може здогадатися про те, яке враження він справляє на клієнта.
Переважна більшість людей після першого знайомства складає образ партнера за його зовнішнім виглядом. Гарний та охайний одяг перукаря підкреслює повагу до клієнта. Уявлення перукаря про клієнта і клієнта про перукаря складаються не лише за зовнішнім виглядом. Важливою ознакою щодо психологічного портрету є мова жестів, вираз обличчя (міміка), виразність рухів (пантоміміка), динамічність та експресивність мови (інтонації, ритм, вібрації голосу), які можуть бути вирішальними щодо уявлень про особистість.
Перша хвилина зустрічі клієнта з перукарем і перукаря з клієнтом є вирішальною у створенні соціального і психологічного портрета, вона визначає характер їх подальших взаємин. Змінити таку думку потім важко. Тому з появою відвідувача важливо дати правильну оцінку його особистості та намірів щодо послуги.
Співробітник салону повинен конкретизувати рекомендації і обґрунтувати вартість послуги, відповідність моделі моді, її практичність відповідно до віку й особливостей характеру клієнта.
При неможливості надати послугу в даний момент, можна запропонувати інший час. Призначаючи нову зустріч, треба чітко домовитись про дату та годину і з приходом клієнта розпочати роботу точно в призначений час.
Відмова клієнта від послуги може залежати від багатьох при¬чин, наприклад, неуважного до нього ставлення, що викликає розчарування і навіть роздратування. Якщо відвідувач відмовився від послуг, не слід виявляти своє невдоволення, щоб не зіпсувати враження. Клієнту слід залишити шанс повернутися до вас ще раз.
12
Після процесу обслуговування, прощаючись з відвідувачами, важливо наголосити, що в салоні будуть раді бачити його знову.
13
7 Використана література:
14
8.Додатки:
Додаток 1
а б в г
д ж
15
Доддаток 2
а б
в г
д ж
з і
й к
Рецензія