У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Нарахування заробітної плати за допомогою програми Excel

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.5.2025

Лабораторно практична робота №11

Тема: Нарахування заробітної плати за допомогою програми Excel.

Мета: Навчитись користуватись ПК для бухгалтерських розрахунків.

Обладнання: Комп’ютерний клас.

Теоретичні відомості

Excel є, мабуть, найзатребуваним програмним продуктом офісного пакета Microsoft. Завдяки унікальним обчислювальним можливостям електронних таблиць, Excel став надійним інструментом бухгалтера в його повсякденній роботі.

Формули. Секрет обчислювальних можливостей програми Excel полягає, насамперед, у структурі її робочого документа, що є таблицею, у кожній комірці якої можуть автоматично здійснюватися математичні та логічні операції. Ці обчислювальні операції виконуються за допомогою введених в комірки формул.

Посилання. У формулах можуть використовуватися як числові або текстові значення, так і посилання на інші комірки таблиці, що містять дані. Записану вище формулу можна представити й у вигляді посилань, якщо значення, які необхідно використовувати у формулі, вже містяться в інших комірках. На малюнку показано такий випадок. В комірці Н14 (H  назва стовпчика, 14  номер рядка) записана формула, в якій як значення використані посилання на комірки F14 і G14.

Функції використовуються для спрощення дії над значеннями, що входять до формули. Є кілька категорій функцій, але ми будемо використовувати тільки математичні і логічні. Наприклад, уже знайому нам формулу можна записати з використанням математичної функції =ПРОИЗВЕД(F14;G14)/100. Як бачите, у цьому випадку посилання на комірки використовуються як аргументи функції. У деяких випадках функція може використовуватися як аргумент іншої функції. Цей прийом ми будемо застосовувати при автоматизації розрахунку індексації зарплати.

Оператори. Ці символи використовуються у формулах, щоб задати тип обчислення. Є арифметичні оператори (наприклад «*», що позначає «помножити»), оператори порівняння (наприклад, «>», що позначає «більше») а є оператори посилання, які поєднують кілька комірок в одне посилання. Наприклад, щоб підбити діапазон комірок від Е4 до Е12 застосовується оператор «:» (двокрапка) і формула буде такою: =СУМ(Е4:Е12). Якщо необхідно знайти суму тільки цих двох комірок, треба використовувати оператор посилання «;» (крапка з комою), тоді формула буде мати вигляд: =СУМ(Е4;Е12).

Константи. Це готові значення, які не потрібно обчислювати за допомогою формул. Наприклад, дата 01.07.2012, число 525, текст «Нарахована зарплата»» є константами.

Хід уроку

Оплати нараховується за відпрацьовані робочі дні відповідно до посадового окладу (оплата одного робочого дня).

НАРАХУВАННЯ: 

1.У працівника посадовий оклад – 2000,00 грн. йому нараховується надбавка за вислуги років в розмірі 30% від посадового окладу, 2000,00*30% = 600,00 грн. Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок С5 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК.

Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1 С4*30% натис. ОК  та отримуємо результат.

 

2.Працівник має надбавку за інтенсивність (за складність  і напруженість у роботі) в розмірі 50% від посадового окладу. Можливі інші надбавки та надбавкив розмірі не більше ніж 50% від посадового окладу.

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок С6 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1 С4*50% натис. ОК  та отримуємо результат.

3.На всі вище встановлені виплати працівнику нараховується підвищення «гірські».

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок С8 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1 (С4+С5+С6)*25% натис. ОК  та отримуємо результат.

4.Після всіх нарахованих виплат знаходимо сумарний фонд оплата праці працівника.

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок С3 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1 С4+С5+С6+С8 натис. ОК  та отримуємо результат.

УТРИМАННЯ:

5.Єдиний соціальний внесок утримується в 3,6% від нарахованого фонду плати праці.

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок F15 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1 C3*3,6% натис. ОК та отримуємо результат.

6.Внески у профспілку утримуються в розмірі 1,0% від нарахованого фонду плати праці.

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок F5 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1 C3*1,0% натис. ОК та отримуємо результат.

 7.Прибутковий податок з громадян утримується з розрахунку: (ФОП-ЄСВ)*15,0%

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок F4 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1(C3- F8)*15,0% натис. ОК та отримуємо результат.

8.За першу половину місяця працівнику виплачують аванс в розмірі 40% від нарахованого фонду оплати праці.

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок F7 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1C3*40,0% натис. ОК та отримуємо результат.

9.Всього до виплати заробітної плати на кінець місяця: ФОП-Аванс-ЄСВ-ППГ-ПВ.

Здійснюється ця операція наступним чином: Виділяємо рядок F6 і натискаємо на вставку функції fx відкривається вікно, натискаємо ОК. Відкривається вікно (аргумент функції) вводимо Число1C3- F7- F8- F4- F5 натис. ОК та отримуємо результат.

10.Висновок по лабораторно-практичні роботі.

11.Збережіть текстовий документ в особистій папці з назвою: D:\Група___\Прізвище\Лабораторні-практична роботи  Microsoft Office Excel.

12.Вимкніть комп’ютер. Оформіть та здайте звіт.




1. голосе замена поля stel del досл
2. первых это самый большой рынок
3. Сварка левой половины корпуса редуктора мотоблока
4. Этапы составления бизнес-плана
5. Педагоги-новаторы ШААмонашвили
6. 01 ~ акушерство та гінекологія Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних нау
7. Основные средства Счет 02 Амортизация основных средств Счет 03 Доходные вложения в материальные ценно.
8. уроки на физическом плане завершены и мы перешли на астральный план а затем далее на каузальный причинны
9. подшиваться. Во всяком случае пока Электронный порошок
10. Вариант 1 1 Написать программу которая вычисляет длину отрезка если известны его координаты