У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

табачні руди Керченського басейну

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

ІСТОРІЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ГІРНИЧОДОБУВНОЇ ГАЛУЗІ

Україна є великою мінерально-сировинною базою залізними рудами, яка представлена 80 родовищами, 30 з яких експлуатується (58% розвіданих запасів). Загальні запаси залізних руд сягають понад 30 млрд. тонн, що складає близько 6% світових запасів і 30% запасів країн СНД. Багаті залізні руди і залізисті кварцити видобуваються на родовищах Криворізького, Кременчуцького і Білозерського залізорудних басейнів, до 1992 р. розроблялися також "табачні" руди Керченського басейну. В цілому залізні руди представлено трьома основними типами: багатими мартитовими, залізистими кварцитами і бурими залізняками.

За станом на 01.01.2005 року балансові запаси залізорудної сировини щодо діючих підприємств України складають: 1394, 1 млн. тонн природно багаті руди, зокрема 684, 0 млн. тонн в проектних рамках; 11711, 9 млн. тонн магнетитові кварцити (6473, 7 млн. тонн); 1027, 8 млн. тонн окислені магнетитові кварцити (753, 4 млн. тонн). Окрім цього, на балансі підземних підприємств знаходиться на обліку 3809, 9 млн. тонн магнетитових кварцитів.

Інтенсивний розвиток гірничодобувних підприємств відбувався в 1950-1960 рр. Вже в 1963 р. Українська РСР виробляла 54, 6% залізорудної продукції від загального виробництва в СРСР, на початку 1970-х забезпечувала 14% світового виробництва і 43% союзного видобутку товарної залізної руди, а в 1978 році досягла максимального обсягу - 126, 4 млн. тонн залізорудної продукції.

У подальшому з відомих причин виробництво поступово знижувалося до мінімального, в 1999 році воно складало 48, 0 млн. тонн.

Завдяки реалізації цілого ряду організаційних, технічних заходів і державної підтримки, в кінці 1999 року вдалося стабілізувати роботу гірничодобувних підприємств, забезпечити поступове нарощування виробництва товарної продукції.

На даний час залізні руди України видобувають десять гірничодобувних підприємств, з них 6 розробляють залізисті кварцити і 4 - багаті руди.

У 2007 році гірничодобувними підприємствами вироблено: 77, 4 млн. тонн руди і залізорудного концентрату (73, 1 млн. тонн в 2006 році), зокрема: залізної руди неагломерованої - 16, 5 млн. тонн (16, 3 млн. тонн); концентрату - 70, 0 млн. тонн (56, 8 млн. тонн); 42, 1 млн. тонн залізорудного агломерату (68, 3 млн. тонн), 22, 4 млн. тонн залізорудних окатишів (30, 9 млн. тонн).

Перспектива розвитку залізорудної галузі зумовлюється перспективою розвитку металургійного виробництва і експорту сировини. На даний час проведено корегування Державної програми розвитку і реформування гірничо-металургійного комплексу. Програмою, відповідно до потреби,  збільшено виробництвао товарної залізної руди в 2011 року до  91, 7 млн. тон на рік.

МІСЦЕ ПРОФЕСІЇ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

На сучасному етапі становлення ринкових відносин значно підвищився рівень конкуренції на ринку робочої сили у всіх галузях народного господарства. Коли суспільство з індустріальної ери свого розвитку поступово перейшло у інформаційну еру, значно змінилися вимоги до рівня кваліфікації працівників гірничодобувної галузі. Зараз ставка робиться не на фізичну працю гірника, а на його інтелект. Перш за все, він повинен володіти інженерним мисленням, широким технічним кругозором, високою професійною підготовкою. В своїй роботі сучасний працівник гірничодобувної галузі, за найменшими ознаками не тільки повинен встановлювати характер та причину виникнення неполадок, а й визначати способи їх усунення.

Враховуючи той факт, що найважливішою умовою підвищення ефективності економіки всієї країни є розвиток гірничодобувної галузі, над новими науковими розробками працюють потужні науково - дослідницькі центри - Академія гірничих наук, Донецький вугільний інститут, проектні інститути та інші заклади освіти.

ВИМОГИ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Прохідник 4-5 розряду повинен знати:

  1.  Класифікацію по міцності гірничих порід та їх властивості.
  2.  Будову кодових відділень у стволах та полків на розстрілах при проведенні вертикальних виробок та стволів.
  3.  Способи проведення горизонтальних, похилих та вертикальних виробок.
  4.  Правила розробки гірничої породи механізованим інструментом та вручну.
  5.  Форми перерізу гірничих виробок.
  6.  Види постійних та тимчасових кріплень, типи та властивості полімерних матеріалів, правила користування ними.
  7.  Будову та правила експлуатації обладнання, машин та механізмів, які застосовуються при проведенні гірничих виробок.




1. С 26 43 Гоголь Н
2. Этапы разработки производственной программы предприятия.html
3. Тема 1. Економічна теорія- предмет і методи пізнання Що вивчає мікр
4. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук ІваноФранк
5. Отряд катранообразные (squaliformes)
6. х лет; финансовая лизинг долгосрочная
7. Развіццё вучнёскага самакіраавння ў сучаснай школе
8. В 1547 г Иван Грозный был венчан на царство
9. Остановимся на некоторых нововведениях Кодекса
10. IP3 ldquo;ФПСУIPКлиентrdquo;3 Пассивные СЗИ
11. 1С- Предприятие. Общая характеристика типовой версии
12. тематикена тему- Информационные системы в юридической деятельности Выполнил- студент группы 1061.html
13. капитал организации и раскройте его состав.
14. задание- 1015 минут Волобуев Денис Скаленко Настя Колосова Настя Старикова Юля Форова В
15. Правильный выбор профессии зависит не только от интеллектуальных задатков и интересов но и от психологичес
16. М- Политиздат 1989
17. Правопреемство в международном праве.html
18. СевероКавказский федеральный университет Управление воспитательной работы ПОЛОЖЕНИЕ о выставк
19. Zd~lo se e rthur~v spole~n~k je zcel pohrouen do sv~ch mylenek kdy se rthur n~kolikr~t pokouel nv~zt konverzci kmet se jen zeptl zd n~co nepot~ebuje
20. Анализ рынка недвижимости г Иркутска