Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Видатний радянський біофізик засновник геліобіології О

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 23.11.2024

Повернутися до Змісту

Інфекційні хвороби в історії людства

В історію людства інфекційні хвороби вписали значну кількість страшних сторінок. Видатний радянський біофізик, засновник геліобіології, О.Л. Чижевський багато років вивчав за архівними даними періодичність виникнення епідемій і пандемій найбільш небезпечних інфекційних захворювань.

До наших днів дійшли свідоцтва про чумні епідемії древньогрецьких істориків Геродота і Фукідіда, видатного лікаря давнини Гіппократа та інших. Особливо страшні епідемії чуми, що залишились в історії пов’язані з іменами правителів та визначних людей того часу. В 125 році лютувала “чума Орозія”, в 165-168 роках – “чума Антоніна і Галена”, в 251-266 роках – “чума Кіпріана”, VI ст. – “чума Юстиніана”. У VII-XIV ст. чума прокотилася по Візантії, в ІХ ст. вона майже спустошила Європу, на території Київської Русі чума з’явилася в ХІ ст. У ХІІ-ХІІІ ст. вона лютувала в Єгипті, Сирії, Греції, Італії і буквально викошувала армії хрестоносців. Кістлява рука “чорної смерті” в ХІV ст. охопила весь світ. Під час цієї пандемії загинула чверть населення Землі. В ХV– ХVІІІ ст. чума зявлялась у різних частинах світу. В ХІХ ст. вона зосередилась у Єгипті, Персії, Вірменії, Індії та періодично у Європі.

Епоху небувалого “розквіту” переживала не лише чума, але й такі тяжкі хвороби як проказа, холера, сифіліс, віспа...

Перші історичні свідоцтва про холерну епідемію в Індії відносяться до 1031 року. В 1364-1367 мала місце епідемія холери в Персії. У Константинополі, Аравії та Єгипті вона з’являється незадовго до завоювання Візантії турками – у 1453 році. В ХVІІІ і ХІХ ст. мали місце спустошливі епідемії в Індії, які забрали сотні тисяч людей.

Перша пандемія холери описана у період 1816-1823 роки. Вона прокотилась від Індії до південних міст Росії. Друга пандемія (1827-1837) теж прийшла з Індії. Три роки, незважаючи на зимовий холод, вона лютувала в Росії. У 1830 році вона проникла в Західну Європу і дала надзвичайно смертоносні спалахи в Італії й Англії. Третя пандемія холери припадає на 1844-1860 роки. Цього разу вона охоплює всі губернії Росії, Азію, Африку і Європу. Четверта пандемія (1863-1875 р.р.) охоплює весь Старий Світ. У 1869 році вона набуває спустошливого характеру. П’ята пандемія виникає у 1883 році знову в Індії і розповсюджується на захід, охоплюючи Аравійський півострів, північ Африки, Росію, Західну Європу. Остання пандемія ХІХ століття датована1892-1895 роками, інтенсивність її розповсюдження була дуже велика. Так, у Гамбурзі за один день кількість хворих зростала приблизно на 1000 осіб. Всього протягом двох місяців у Гамбурзі захворіло понад 17 тисяч осіб і 8605 з них померло.

Епідемії грипу не залишають людство в спокої і сьогодні. Історичні свідоцтва про них обмежені, але вони дозволяють стверджувати, що сильні епідемії грипу виникають з досить чіткою періодичністю в 10-12 років, а пандемії – з періодом в 35 років. Максимальна захворюваність на грип відповідає піку 11-річної сонячної активності та 33, 4-річному ритму. Так, згідно з даними Х. Гезера епідемії грипу виникали в 1403, 1414 і 1427 роках. За даними Гірша, починаючи з ХVІ ст., грипозні епідемії за 340 років десять раз охоплювали всю Європу, дев’ять разів більшу частину західної півкулі, чотири рази всю західну півкулю і шість разів усю східну півкулю. Оскільки спалахи грипу виникають майже постійно в різних країнах і носять характер сезонних катарів, то Гірш у своїх дослідженнях описав лише масові інфекції, що охоплювали цілі країни, материки, півкулі, іноді більшу частину землі.

У ХІХ ст. медицина досягла значних успіхів у боротьбі з інфекційними хворобами, особливо бактеріального походження. Люди навчилися захищатися від збудників, створюючи штучний імунітет. Поліпшення умов життя також сприяло, особливо в країнах Європи і Північної Америки, подоланню багатьох інфекцій. Сьогодні головні вороги людини вже не чума або холера, а серцево-судинні захворювання, рак, травматизм тощо. На жаль, кінець ХХ ст. ознаменувався загостренням епідемічної ситуації. З’являються нові інфекційні хвороби, наприклад, СНІД, атипова пневмонія, хіміорезистентний туберкульоз. Епідемічна ситуація в Україні та інших країнах пострадянського простору загострюється ще й у зв’язку з соціальними та економічними негараздами.

Повернутися до Змісту

PAGE  4




1. Цель задачи эконометр
2. Разработка физической модели базы данных Учёт затрат на медицинские услуги.html
3. темах 6 Макроэкономическая политика в рыночной экономике
4. Н. Бобрик Рассмотрение вопроса о воссоздания в 1918 г
5. Шесть вопросов об отпуске без сохранения зарплаты
6. Организованная преступность в России история и современность
7. докладывали е. и. в.html
8. Социологические проблемы общественного мнения Понятие общественное мнение
9. Планета 13 2.2. Анализ типа управления организацией на примере туристической фирмы Планета.
10.  ЕЛЕКТРИЧНІ КОЛА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ 15 1
11. тематической статистики1
12. В учебной и научной специальной литературе также не уделяется должного внимания доктринальному обоснова
13. Расчет местной вытяжной вентиляции
14. Конституционный суд Австрии
15. . ПРАВОНАРУШЕНИЯ- ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА.
16. I Причины суицидального поведения- социальные и асоциальные факторы
17. САХУЛИНСКАЯ СРЕДНЯЯ ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ ШКОЛА 671 630 Республика Бурятия Курумканский район село Сахули
18.  Классификация гидравлических машин
19. Первая разновидность наиболее характерна для США Канады Австралии и Новой Зеландии
20. статьях на разных языках мира смысл которых им не понятен