Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА 2 ПОДАТКОВА СИСТЕМА ТА ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ 1

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

ТЕМА 2. ПОДАТКОВА СИСТЕМА ТА ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ

1. Поняття податкової системи.

2. Характеристика органів управління податкової системи.

3. Оцінка ефективності податкової системи.

4. Податковий контроль.

1. Поняття податкової системи

Податкова система України в економічному сенсі визначається як врегульована нормами права сукупність податків, які стягуються на території України, а також форм і методів їх побудови.

Податкова система розглядається з 2-х сторін:

• Податок як матеріал платіж державі.

• Відносини щодо встановлення, зміни, скасування податку, забезпечення його сплати, організації контролю та відповідальності за порушення в галузі податкового законодавства.

Податкова система - сукупність податків, зборів, платежів законно стягуються в державі, принципів, форм і методів їх встановлення, зміни чи скасування, дій забезпечують їхню сплату, контроль і відповідальність за порушення законодавства податкового.

Принципи податкової системи:

• цілісність;  єдина мета; межа податкового тиску; раціональне поєднання прямих і непрямих податків; поділ податків за рівнями компетенції органів державної влади.

Податкова система України складається з податків і зборів.

Податки поділяють на:

• загальнодержавні; місцеві.

До загальнодержавних належать такі податки та збори:

  1.  податок на прибуток підприємств;
  2.  податок на доходи фізичних осіб;
  3.  податок на додану вартість;
  4.  акцизний податок;
  5.  збір за першу реєстрацію транспортного засобу;
  6.  екологічний податок;
  7.  рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України;
  8.  рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні;
  9.  плата за користування надрами;
  10.  плата за землю;
  11.  збір за користування радіочастотним ресурсом України;
  12.  збір за спеціальне використання води;
  13.  збір за спеціальне використання лісових ресурсів;
  14.  фіксований сільськогосподарський податок;
  15.  збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
  16.  мито;
  17.  збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;
  18.  збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

До місцевих податків і зборів належать:

1. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

2. єдиний податок;

3. збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

4. збір за місця для паркування транспортних засобів;

5. туристичний збір.

2. Характеристика органів управління податкової системи

Органами управління податкової системи виступають ВРУ, ВР АРК, сільські, селищні, міські ради.

Верховна Рада України встановлює на території України загальнодержавні податки та збори і визначає:

- перелік загальнодержавних податків та зборів;

- перелік місцевих податків та зборів, установлення яких належить до компетенції сільських, селищних та міських рад;

До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим належать:

- установлення на території Автономної Республіки Крим загальнодержавного збору – плати за користування надрами,

- зміна розміру ставок плати за користування надрами у межах його граничних ставок,

- визначення розміру і надання додаткових податкових пільг у межах сум, що надходять до бюджету Автономної Республіки Крим

Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та зборів, такі податки та збори справляються із застосуванням мінімальної ставки місцевих податків та зборів.

Центральний орган державної податкової служби затверджує форми податкових декларацій (розрахунків) з місцевих податків та зборів згідно, а у разі потреби надає методичні рекомендації щодо їх заповнення.

З точки зору адміністрування податків, виділяють контролюючи органи та органи стягнення.

Контролюючими органами є:

- органи державної податкової служби  щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів,  а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби;

- митні органи  щодо мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони.

Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, у тому числі на запит правоохоронних органів.

Орган стягнення -  державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу. Органом стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень,  а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

3. Оцінка ефективності податкової системи

Ефективність податкової системи визначається тим, наскільки вона відповідає соціально-економічним умовам тобто метою З точки зору значущості податкової системи, а також послідовної оцінки реформи можна виділити 3 рівні опису податкової системи:

1) концептуальний - свідчить, що ґрунтуючись на відносинах власності податкові відносини покликані найбільш розумно створити фінансові відносини м / д державою та платником податків і на базі цього створити цілісну систему податків.

2) Стратегічний - повинен виходити з концепції реформування податкової системи та визначити доцільність внесення тих чи інших тактичних змін в існуючу податкову систему для ефекту отримання такого.

3) Тактичний - зводиться до оцінки тих заходів і рішень за допомогою яких проводиться управління податкової діяльністю в конкретний момент часу.

Для того, щоб оцінити податкову систему на даному етапі необхідно виходити з 4-х взаємопов'язаних і відносних суперечливих аспектів:

1) в економічному аспекті оцінка податкової системи має базуватися на основних проблемах податків, які зводяться до вилучення - з одного боку і погашення більшої частини витрат державного бюджету.

2) У соціальному аспекті податкова система повинна забезпечити рівний підхід до всіх верств населення і окремим господарським одиницям.

3) В організаційному аспекті податкова система повинна бути чітко розділеною на загальнодержавну і місцеву.

4. Податковий контроль

Податковий контроль  система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється контролюючим органами та органами стягнення. Органи Служби безпеки України, внутрішніх справ, податкової міліції, прокуратури та їх службові (посадові) особи не можуть брати безпосередньої участі у проведенні перевірок, що здійснюються контролюючими органами, та проводити перевірки суб’єктів підприємницької діяльності з питань оподаткування.

Способи здійснення податкового контролю

1. ведення обліку платників податків;

2. інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби;

3. перевірок та звірок, а також перевірок щодо дотримання законодавства,

Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності державної податкової служби  комплекс заходів із збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання органами державної податкової служби покладених на них функцій та завдань




1. тема автоматически поставит Вас в ближайшую свободную ячейку в матрицу человека который Вас пригласил спон
2. Реферат- О способах введения «чужой» речи в текст (знаки препинания при прямой речи и цитировании)
3. СаадиПеревод Абу Яхъя КрымкийПеревод записан с аудио лекции Предисловие Хвала Аллаху
4. Развитие сестринского дела на современном этапе
5. Основы психологии и педагогики Психология как наука
6. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА 1 по дисциплине
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук КИЇВ ~2
8. Расчетно-графическая работ
9. Реферат- Пирамида
10. Контрольна робота Мета- визначити рівень теоретичної та практичної підготовки студентів за модулем 1
11. Ieu
12. графической работе по дисциплине ldquo;Статистика Уфа 2011 Фе
13. Реферат- Стратегия управления персоналом
14. . Анатомическая характеристика строения опорнодвигательного аппарата 1.
15. Тема 3 РЕЛЬЕФООБРАЗУЮЩЕЕ ЗНАЧЕНИЕ ВЫВЕТРИВАНИЯ И МЕРЗЛОТНЫХ ПРОЦЕССОВ 3
16. Бог в нейронах Человеческий мозг это сеть примерно ста миллиардов нейронов
17. ТЕМАТИЧЕСКИЙ АНАЛИЗrdquo; 1 СЕМЕСТР 1.
18. Значение символизма в русской литературе
19. Тематика контрольных работ и методические указанияпо их выполнению Контрольные работы должны быть предста
20. ТЕМА 9- Економіка Німеччини 1