Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
21.Загальна характеристика Кодексу Цивільного захисту.
Це комплексний акт законодавчого органу держави, який регулює відносини пов»язані із захистом населення, території , навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій та порядок реагування на них .Шляхом запобігання таким ситуаціям ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.Ним передбачено функціонування єдиної державної системи цивільного захисту, визначено повноваження органів державної влади, Органів місцевого само вряд.,прав та обов»язків громадян Укр., іноземців, осіб без гром., підприємств, установ , організацій.
22.Загальна характеристика підзаконних нормат.-прав.актів.
Вони поділяються на централізовані та місцеві( децентралізовані). З місцевих можна виділити ще локальні , які ухвалюються на підприємствах , установах , організ.За юрид.силою підзаконні нормат.-прав.акти поділяються на акти Президента Укр., КМУ, міністерств, державних комітетів, спеціальних служб тощо.Існує поділ на галузеві та міжгалузеві.
Підзаконні нормативно- прав.акти найвищої юр. сили ухвалюються зазвичай КМУ, який подає на затвердження ВРУ різні програми у сфері охорони. КМУ ухвалює відповідні постанови, якими затверджує різні положення , переліки , правила , що регулюють відносини з охорони праці.Нормативно прав. Забезпечення з охорони праці є настільки важливим , що в ЗУ»ПРО охорону праці», міститься спеціальний розділ «Н-П А з охорони праці».Документами,що належать до НПА з ОПцей закон називає : правила , норми , регламенти , , положення , інструкції,та інші документи.
23.Порядок опрацювання , прийняття та скасування НПАОП: загал.характеристика.
Опрацювання державних міжгалузевих і галузевих
нормативних актів про охорону праці проводиться за такими
стадіями:
підготовка до опрацювання ДНАОП;
опрацювання і затвердження технічного завдання;
опрацювання першої редакції проекту ДНАОП;
опрацювання остаточної редакції проекту ДНАОП;
затвердження і включення ДНАОП до державного реєстру;
видання та інформація про ДНАОП.
24.Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем НПА ОП на підприємстві
Опрацювання нормативних актів про охорону праці
здійснюється відповідно до наказу власника підприємства, яким
визначаються конкретні строки, виконавці та керівник розробки.
Для підготовки найбільш важливих та складних проектів може
створюватися комісія чи робоча група.
2.2. До опрацювання проекту нормативного акта залучаються
фахівці підрозділів підприємства, до компетенції яких відноситься
питання, кваліфіковані спеціалісти у галузі охорони праці та з
правових питань, представники профспілки (профспілок) та інших
громадських об'єднань, уповноважені трудового колективу та члени
комісії з питань охорони праці підприємства.
Затвердження і скасування нормативних актів підприємства
про охорону праці здійснюється наказом власника (за винятком
актів, які відносяться до компетенції трудового колективу і
підлягають затвердженню на його загальних зборах або конференції).
25. Порядок розробки і, зміст і виклад інструкцій з охорони праці
Інструкції повинні відповідати чинному законодавству
України, вимогам державних міжгалузевих і галузевих нормативних
актів про охорону праці: правил, норм, стандартів, інших
нормативних і організаційно-методичних документів про охорону
праці, на основі яких вони розробляються.
Інструкції повинні містити тільки ті вимоги щодо охорони
праці, дотримання яких обов'язкове самими працівниками. Порушення
працівником цих вимог повинно розглядатися як порушення трудової
дисципліни, за яке до нього може бути застосовано стягнення згідно
з чинним законодавством.
Кожній інструкції присвоюється назва і скорочене
позначення (код, порядковий номер).
Включенню до інструкцій підлягають загальні положення
щодо охорони праці та організаційні і технічні вимоги безпеки. Інструкції повинні містити такі розділи:
загальні положення;
вимоги безпеки перед початком роботи;
вимоги безпеки під час виконання роботи;
вимоги безпеки після закінчення роботи;
вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
За необхідності в інструкції можна включити й інші розділи.
26. Види інструкцій:
1.що належать до державних міжгалузевих НПА про ОП(розробляються для працівників , правила безпеки праці яких установлені міжгалузевими нормативними актами про ОП , затвердженими органами державного нагляду за охороною праці.
2.примірні інструкції
3.інструкції , що діють на підприємствах.
27.Загальна характеристика =локальних нормативно прав. актів.
Вони за порядком їх ухвалення поділяються на такі , що ухвалюються роботодавцем самостійно ,за погодженням із профспілками та такі що ухвалюються на загал.зборахнайманих працівників.За зовнішньою формою вираження є такі локальні акти:положення, правила, інструкції, накази та інші.Найбільш поширеним локальним актом є Правила внутрішнього трудового розпорядку(обов»язки адміністрації і працівників, питання про прийняття на роб. І звільнення, використання робочого часу, порядок застосування заходів заохочення і впливу. Друге місце у системі локальних актів посідають інструкції з охорони праці, які зазвичай затверджуються для технічного персоналу, допоміжних та обслуговуючих працівників.
28.Державний реєстр з охорони НПА з питань ОП.
КМУ своєю постановою створив Державний реєстр . міжгалузевих і галузевих НПА про охорону праці , цей реєстр- це банк даних, який складається і ведеться з метою забезпечення єдиного обліку цих актів
Включенню в цей реєстр підлягають НПУ з охорони праці затверджені Держнаглядохоронипраці в Укр. Державні і галузеві стандарти з пит..охорони праці реєструються в порядку встанов.Держстандартом України. Рішення про включення НПУ з ОПдо Реєстру НПАОПзазначаються в наказі Держнагляд охорони праці України про затвердження НПУОП.
Відповідні види НПА мають відповідне позначення , це є правила , переліки, , норми , положення , інструкції, порядки , інші.Публікується покажчик НПАОП у журналі «Охорона праці».Зараз в цьому реєстрі налічується близько 800 документів з охорони праці.
29.Загальна характеристика Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки , гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018р.
Метою Програми є комплексне розвязання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку та соціальній спрямованості, збереженню і розвитку трудового потенціалу України. Виконання Програми дасть змогу:
сформувати сучасне безпечне та здорове виробниче середовище;
мінімізувати ризики виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві;
знизити до 2018 року коефіцієнт частоти виробничого травматизму і коефіцієнт частоти виробничого травматизму із смертельним наслідком до показників 0,6 і 0,033 відповідно;
зберегти здоровя та життя 850 і 270 працівників відповідно;
забезпечити скорочення соціальних і економічних втрат від негативних наслідків на виробництві;
забезпечити стале зростання національної економіки.
Ефективність виконання Програми забезпечується шляхом оптимізації матеріально-технічних, фінансових, трудових витрат, спрямованих на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, для забезпечення реалізації конституційного права громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, збереження та розвиток трудового потенціалу держави.
30.Загальна характеристика положення про організацію системи управління охорони праці в галузі юриспруденції
Це положення ухвалюється роботодавцями з урахуванням виду діяльності та специфіки виробництва у відповідній сфері У цьому положенні встановлюються засади функціонування системи управління охороною праці, вимоги є обов»язковими для виконання всіма працівниками. Положення розробляється на підставі спеціальних Рекомендацій, де наводиться примірна структура Положення про СУОП та орієнтовний зміст його розділів.(розділи про документацію, про компетентність та підготовку, про управління ресурсами , про аналіз і попередженя загроз життю і здоров»ю працівників.Відповідні положення про СУОП не набули належного поширення в галузі юриспруденції, найчастіше їх можна побачити у суд.органах , рідще в орг..прокуратури.У юриспруденції ефективність локальної нормотворчості у частині забезпеч. ОП все ще залишається низькою.