У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Із закону Ампера виходить що паралельні провідники з постійними струмами що течуть в одному напрямі прит

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.4.2025

43.Магнітне поле колового струму…………………

44. закон ампера( дія магнітного поля на провідник зі струмом)

Закон Ампера — закон взаємодії постійних струмів. Установлений Андре-Марі Ампером в 1820 році. Із закону Ампера виходить, що паралельні провідники з постійними струмами, що течуть в одному напрямі, притягуються, а в протилежному — відштовхуються. Законом Ампера називається також закон, що визначає силу, з якою магнітне поле діє на малий відрізок провідника із струмом.

Сила Ампера залежить від сили струму , елемента (частини) довжини провідника , кута між напрямом струму і напрямом ліній магнітного поля та магнітної індукції , і задається формулою

У векторній формі сила Ампера записується

.

Якщо кут між векторами i менший, ніж 90°, то:

Якщо кут між векторами i дорівнює 90°, тоді sin90°=1, звідси:

.

Магнітна індукція у просторі навколо провідника зі струмом визначається законом Біо-Савара.

Якщо між полюсами магніту підвісити провідник із струмом, то провідник виштовхується з магнітного поля або втягується в нього, в залежності від напряму струму. Рух провідника є наслідком взаємодії магнітного поля постійного магніту з магнітним полем струму. Сила, з якою магнітне поле діє на провідник зі струмом, називається силою Ампера.
Напрям сили Ампера зручно визначати за «правилом лівої руки»: кисть лівої руки розташовують паралельно торцям магнітів N і S так, щоб долоня була звернута до магніту N. Чотири пальці орієнтують у напрямі струму в ділянці AB, тоді відставлений великий палець покаже шуканий напрям.

45. взаємодія струмів

Взаємодія струмів з магнітним полем постійного магніту створює два протилежно спрямованих моменту, які приводять в рух рухливу систему приладу до встановлення рівноваги, при цьому стрілка приладувстановлюється на певному розподілі шкали. Шкала приладу градуіруется в кілоомах і мегаомах.

Взаємодія струмів здійснюється через поле, що називається магнітним. Ця назва походить від того, що, як виявив в 1820 р. Ерстед, поле, що розпочинається струмом,надає ориентирующее дію на магнітну стрілку. У досвіді Ерстеда дріт, по якій тек струм, була натягнута над магнітною стрілкою, що обертається на голці.

Постійний магніт є система елементарних струмів усередині порожнини, непроникною для зовнішнього середовища.Взаємодія струмів і магнітів залежить від властивостей навколишнього середовища. Це відбувається тому, що навколишнє середовище намагнічується полем, створюваним струмами і магнітами, і сама стає джерелом магнітного поля, що викликає додаткові сили.

Схемипристрої магнітоелектричних логометрів. Взаємодія струмів, що протікають л про обмоткам рамок, з полем постійного магніту створює два обертаючих моменту.
Якщо напрямок струмів у рамках буде протилежно, то і обертають моменти будуть протилежно спрямовані.

Схема включення магнітоелектричного гальванометра в ланцюг. | Характер руху рамки магнітоелектричного гальванометра в залежності від опору кола, в яку він включений. Взаємодія струму /т з полем постійного магніту утворює заспокійливу (гальмуючу) силу. Таким чином, величина заспокоєння залежить від опору зовнішнього ланцюга, на яку замкнута рамка гальванометра.

Взаємодія струму з власним магнітним потоком обумовлює появу ефекту стиснення.

46. потік вектора магнітної індукції через довільну поверхню теорема Остроградського-Гаусса для магнітного поля:

Потоком вектора магнітної індукції (магнітним потоком) через площадку dS називається скалярна фізична величина, яка дорівнює добутку проекції вектора на напрямок нормалі до площадки dS і величини цієї площадки:
де - проекція вектора на напрямок нормалі до площадки
dS ( - кут між векторами і ) (рис. 180), – вектор, модуль якого дорівнює dS, а напрямок збігається з нормаллю до площадки dS.
Потік вектора може бути як позитивним, так і негативним залежно від знаку
cos (визначається вибором позитивного напрямку нормалі ).
Потік вектора магнітної індукції через довільну поверхню
S дорівнює
Для однорідного поля і плоскої поверхні, розміщеної перпендикулярно до вектора , і .
Розрахуємо потік вектора через переріз соленоїда. Всередині соленоїда індукція однорідного поля у вакуумі дорівнює
Магнітний потік через один виток соленоїда площею
S:
Повний магнітний потік через соленоїд, який називається потокозчепленням , дорівнює:
В електродинаміці доводиться
теорема Остроградського-Гаусса для магнітного поля: магнітний потік крізь  довільну замкнену поверхню дорівнює нулю:
Ця теорема є наслідком того, що в природі нема магнітних „зарядів” і лінії індукції будь-якого магнітного поля є замкненими кривими.

Покажемо справедливість теореми Остроградського-Гауса на простому прикладі. Розглянемо магнітне поле нескінченно довгого прямолінійного провідника зі струмом
І. За замкнену поверхню S візьмемо поверхню прямого колового циліндра, вісь якого збігається з віссю провідника.

Лінії індукції магнітного поля прямолінійного струму є концентричними колами, центри яких лежать на осі провідника, а площини перпендикулярні до нього. Тому лінії індукції не перетинають ні бічної поверхні циліндра, ні його основ. Отже, в будь-якій точці поверхні циліндра проекція вектора на напрямок нормалі до поверхні і .

47. дія магнітного поля на рухомий заряд сила Лоренца

. Дію магнітного поля на провідник з струмом, тобто існування сили Ампера, голландський вчений Лоренц пояснив тим, що магнітне поле діє на рухомі заряди в провіднику з струмом. Це означає, що сила Ампера є сумою сил, що діють на рухомі заряди (електрони і іони).

Сила з якою магнітне поле діє на один рухомий заряд називається

силою Лоренца. Позначається буквою Fл.

Fл = Fа/N , N — загальна кількість зарядів в провіднику.

Fл = B·I·l·sinα, I = v·noe·S

Fл = B·vesinα, αкут між B і v

Напрям сили Лоренц також визначають за правилом лівої руки. Якщо ліву руку розмістити так, щоб силові лінії входили в долоню, а чотири пальці спрямовані в напрямку руху заряду якщо він позитивний і проти руху заряду якщо він негативний, тоді відведений великий палець вкаже напрям сили Лоренца .

48. діа- пара- і феромагнетики

У зовнішньому магнітному полі 0 нескомпенсовані магнітні моменти атомів орієнтуються за полем, створюючи внутрішнє поле 1 (парамагнітний ефект), але цьому перешкоджає тепловий рух атомів (рис. 78).

 

Рис. 78

 

В атомах речовин під впливом зовнішнього магнітного поля 0 обертання електронів видозмінюється таким чином, що в атомів з’являється магнітний момент, спрямований проти зовнішнього поля (діамагнітний ефект) (рис. 79).

Рис. 79

Парамагнітні речовини (Na, Аl та ін.) — це речовини, атоми яких мають ат ≠ 0. Парамагнітний ефект перекриває діамагнітний. Усередині парамагнетиків поле трохи підсилюється: μ > 1.

Діамагнітні речовини (Не, Сu та ін.) — це речовини, атоми яких не мають магнітного моменту ат = 0. У них наявний тільки діамагнітний ефект. Усередині діамагнетиків поле трохи слабшає: μ<1.

Феромагнітні речовини — особлива група магнетиків (Fе, Ni, Со та деякі сплави). У феромагнетиках існують окремі ділянки, які називаються доменами, усередині яких магнітні моменти атомів в основному зумовлені нескомпенсованими спіновими магнітними моментами електронів. Магнітні моменти атомів усередині доменів спонтанно орієнтуються в певному напрямі, утворюючи магнітний момент домену домену (рис. 80).

Магнітні моменти доменів хаотично орієнтовані в різних напрямах і, як правило, компенсують один одного.




1. Преобразователь разности давлений
2. Джерела фтору та вплив фтору на людський організм
3. Контрольная работа- Мастерство публичного выступления
4. Конспект лекций СанктПетербург 2012 Аннотация дисциплины Ди
5. КошАгач состоит из отдельных усадеб разбросанных без всякого порядка на значительном расстоянии друг от
6. длина волны рентгеновского излучения;угол дифракции; hkl индексы Миллера для плоскостей решеток
7. 22 декабря 2013г г Новосибирск Приглашаем Вас на нашу Сибирскую конференцию которая пройдет в г1
8. тема нормативных актов правовые источники отзыва [3
9. Механизация процесса приготовления и раздачи кормов на ферме
10. Реферат- Болгария в конце XIX века