Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Донецький університет економіки та права
ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ
нормативної дисципліни
земельне право
напрямом підготовки: 6.030401 «Правознавство»
РОЗРОБЛЕНО доцент кафедри, к.ю.н. Д.С. Каблов ________________ ___.___. 2012 р. |
ЗАТВЕРДЖЕНО Протокол засідання кафедри адміністративно-правових дисциплін ___.___. 2012 р. № ___ Завідувач кафедри адміністративно-правових дисциплін д.ю.н., доцент С.В. Лихачов ______________________ ___.___. 2012 р. |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Самостійна робота студентів (СРС) є складовою навчального процесу, важливим чинником, який формує вміння навчатися, сприяє активізації засвоєння студентами знань та їх реалізації.
Мета СРС сприяти засвоєнню в повному обсязі навчальної програми та формуванню самостійності як особистісної риси та важливої професійної якості, сутність якої полягає в умінні систематизувати, планувати та контролювати власну діяльність.
Завдання СРС засвоєння певних знань, умінь, навичок, закріплення та систематизація здобутих знань, їх застосування при виконанні практичних завдань та творчих робіт, а також виявлення прогалин у системі знань із предмета.
Варіанти виконання самостійної роботи розподіляються згідно номеру в журналі, наприклад: 1,11,21,31; 2,12,22,32 і так далі.
Самостійна робота до тем передбачає написання рефератів, виконується власноруч і оцінюється від 0 до 15 балів за кожне завдання.
Підготовка реферату оцінюється від 15 балів.
Реферат оцінюється дискреційним шляхом (на власний розсуд викладача) з урахуванням багатьох критеріїв. Реферат має розкривати зміст теми (від 0 до 5 балів), викладення інформації має бути послідовним, перехід між структурними фрагментами плавним, оформлення грамотним, достовірність наданої інформації підтверджуватися посиланнями на літературні джерела та нормативні акти (від 0 до 7 балів), список використаної літератури має нараховувати від 5 до 10 або більше актуальних джерел оформлених відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи (від 0 до 3 балу).
Основні вимоги до реферату. Реферат має складатися з титульного аркушу, плану, вступу, основної частини (тексту реферату), висновків, списку використаної літератури. Реферат виконується на стандартних листках паперу (А4 - 210 мм х 297 мм) з розміщенням тексту лише на одному боці листка, кегль 14, інтервал 1,5. Робота може бути написана студентом власноручно або надрукована на друкарській машинці чи принтері. При цьому мають дотримуватися відповідні технічні вимоги щодо розміщення тексту, а також виконуватися встановлені правила щодо посилань на джерела. Сторінки реферату, починаючи зі вступу, мають бути пронумеровані. Обсяг основного тексту реферату: 7-10 аркушів машинописного тексту. Мова реферату українська, російська (на вибір студента). Дозволяється використовувати для написання реферату емпіричну базу з мережі INTERNET, але так, щоб скомпіліровані блоки тексту сумарно складали не більше 50% обсягу реферату. Реферат подається на кафедру не пізніше двох тижнів до початку сесії.
Практична частина складається з задач, вирішення яких оцінюється від 0 до 30 балів:
- за правильне вирішення практичної задачі без належної аргументації студент отримує 10 бал;
- за правильне та належним чином обґрунтоване вирішення практичної задачі студент отримує 20 бали;
- за правильне та належним чином обґрунтоване вирішення практичної задачі з посиланням на певну статтю певного нормативного акту студент отримує 30 бали.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБІТИ
Варіант 1.
Завдання 1
Співвідношення та взаємодія земельного права з іншими галузями правової системи України.
Завдання 2
Особливості користування землями річкового і морського транспорту.
Завдання 3
Громадянин Коваленко П.І. звернувся до місцевого органу управління земельними ресурсами з наступним. Його будинок, що був побудований у 1927р., мав відповідний земельний наділ, на якому був посаджений сад. На підставі рішення виконкому міської Ради від 3.03.1969 р. у нього було вилучено 47,0 кв.м земельної ділянки та приєднано до підприємства «Світлий шлях». З часом це підприємство ліквідувалося. Земельна ділянка не використовується.
Завдання
1. Чи може громадянин Коваленко П.І. повернути собі земельну ділянку
вилучену у 1969 р.?
2. Куди йому необхідно звернутись з відповідною заявою?
Варіант 2.
Завдання 1
Повноваження у галузі земельних відносин органів місцевого самоврядування і місцевих державних адміністрацій: порівняльно-правовий аналіз.
Завдання 2
Юридичні засоби захисту прав суб'єктів землекористування.
Завдання 3
Громадянин Семенюк С.О. одержав у спадок житловий будинок у селі, а разом з ним і земельну ділянку площею 0,34 га. Але рішенням сільської Ради йому було дозволено приватизувати лише 0,25 га.
Завдання
1. Чи є правомірними дії сільської Ради?
2. З якого часу виникає право власності на земельну ділянку?
Варіант 3
Завдання 1
Проблеми організаційно-правового забезпечення управління в галузі використання, відтворення та охорони земель.
Завдання 2
Проблеми застосування адміністративної відповідальності за земельні правопорушення.
Завдання 3
Громадянин Франко О.Л. працював у промисловому підприємстві. Після виходу на пенсію він переїхав жити в село. 1988 р. вступив до колгоспу, де працював до 1998 р. Під час паювання землі йому відмовили в земельній частці (паю) на тій підставі, що він пенсіонер промислового підприємства.
Завдання
1. Чи має право на земельний пай громадянин Франко О.Л.?
2. Яка існує процедура виділення земельних паїв у натурі?
3. Як визначається розмір земельної частки (паю).
Варіант 4
Завдання 1
Гарантії реалізації і захисту прав суб'єктів сільськогосподарського землекористування.
Завдання 2
Суб'єкти, об'єкти, зміст і підстави виникнення, зміни та припинення права використання земель оздоровчого та рекреаційного призначення.
Завдання 3
Кому має виплачуватися орендна плата на земельну частку (пай) протягом шести місяців з дня смерті власника сертифіката і в подальшому до оформлення правонаступниками померлого документів на цей пай? Якою має бути (1,5 чи 2 відсотки від вартості паю) орендна плата спадкоємцям? Чи вважається незатребуваним пай протягом всього часу з моменту смерті власника і до оформлення права на спадщину?
Завдання
Дайте юридичну консультацію громадянину Сороці.
Варіант 5
Завдання 1
Право власності на землю Українського народу: поняття та проблеми реалізації.
Завдання 2
Пільги, які надаються юридичним і фізичним особам щодо справляння земельного податку.
Завдання 3
Громадянин України Лукянов придбав будівлю колишній житловий будинок, який був виведений з житлового фонду і проданий на аукціоні фондом комунальної власності міста. При оформленні документів на укладення договору оренди земельної ділянки, де розташована вказана будівля, проектний інститут виконав проект забудови цієї ділянки згідно з цільовим призначенням.
Але Управління земельних ресурсів міста наполягає на відводі земельної ділянки у межах площі присадибної ділянки, що значилася за житловим будинком.
Чи правомірна ця вимога при зміні цільового призначення земельної ділянки і що є підставою для визначення її розміру?
Завдання
Дати аргументовану відповідь.
Варіант 6
Завдання 1
Гарантії права власності на землю.
Завдання 2
Особливості правового режиму земель лісогосподарського призначення.
Завдання 3
На підставі рішення місцевої держадміністрації юридичній особі була надана в користування земельна ділянка для будівництва тваринницької ферми по відгодівлі худоби без попереднього складання проекту відведення земельної
ділянки.
Завдання
1. Чи законне дане рішення?
2. Які повноваження місцевих державних адміністрацій в галузі земельних відносин.
3. Який порядок складання проекту відведення земельної ділянки передбачено Земельним кодексом України?
Варіант 7
Завдання 1
Придбання земельних ділянок на конкурентних засадах.
Завдання 2
Правові форми охорони земель від забруднення і засмічення.
Завдання 3
Громадянин Пєскун О.О., отримавши у встановленому порядку 10 га землі для ведення фермерського господарства, обробляти землю не став, а надав її в оренду комерційному підприємству. Підприємство використало земельну ділянку для створення кінноспортивної бази. Це повідомлення анонімно надійшло до сільської ради.
Завдання
1. Яке рішення у звязку з цим повідомленням може бути прийняте сільською радою?
2. Який порядок надання земель для ведення фермерського господарства передбачено земельним законодавством?
3. Які обовязки землекористувачів передбачені земельним законодавством?
Варіант 8
Завдання 1
Правовий режим земель житлової та громадської забудови, їх класифікація та особливості.
Завдання 2
Проблеми поняття та особливості правового режиму земель рекреаційного призначення.
Завдання 3
Громадянин Мєліков Г.О. самовільно зайняв 0,05 га орної землі, що належить тваринницькій фермі ТОВ, та посадив на ній картоплю. Восени він зібрав 1000 кг картоплі, частину якої продав.
Завдання
1. Чи законні дії Мєлікова Г.О.?
2. Перерахуйте види земельних правопорушень.
3. Який існує порядок відновлення самовільно зайнятих земельних ділянок?
Варіант 9
Завдання 1
Конфіскація, викуп земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності.
Завдання 2
Правові форми планування і забудови територій населених пунктів.
Завдання 3
Громадянин Куценко Р.Д. звернувся із заявою до селищної ради з проханням вжити заходів до сусіднього землевласника Ражика П.Є. у звязку з тим, що посаджені останнім дерева на межі їх земельних ділянок перешкоджають проникненню сонячних променів та стримують ріст сільськогосподарських рослин на його ділянці.
Завдання
1. Дайте визначення поняття і зміст добросусідства.
2. Яке рішення може бути прийняте по заяві Куценка Р.Д.?
Варіант 10
Завдання 1
Проблеми поняття земель іншого природоохоронного призначення.
Завдання 2
Завдання 3
Командир військової частини, яка розміщена в лісовій місцевості, за проханням голови фермерського господарства надав цьому господарству в користування 20 га земель лісового фонду для випасання худоби.
Завдання
1. Дайте загальну характеристику правового режиму земель оборони.
2. Який порядок надання земельних ділянок для випасання худоби
передбачений Земельним кодексом України?
3. Чи мав право командир військової частини вчиняти вказані дії?