Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема 1. Предмет, метод та система міграційного права
План
1.Поняття та предмет міграційного права України
2. Особливості методу міграційного права України
3. Системно-структурні особливості міграційного права України як галузі права
4. Становлення міграційного права України як галузі права. Зв`язок з іншими галузями права України
Контрольні питання:
Завдання :
1. Підготуйте есе на тему: „Особливості предмету галузі міграційного права України”
Література
Методичні рекомендації
1. Для розкриття першого питання слід розглянути положення конституційного та адміністративного права щодо поняття предмета правового регулювання, методу та системи права.
Належну увагу слід приділити зясуванню правових засад адміністративно-правового регулювання міграційних процесів, врахуванню дуалістичного характеру предмета галузі та специфіці відображення (закріплення) у національному міграційному законодавстві положень міжнародних правових актів та міжнародних і міжурядових договорів.
2. Для висвітлення другого питання потрібно зазначити, що основними складовими елементами методу є: визначення кола субєктів та їхнього правового статусу; встановлення меж регульованих стосунків, сфери дії міграційного права; створення юридичних норм, що породжують для субєкта права і обовязки; встановлення заходів правового захисту, юридичних засобів забезпечення виконання норм міграційного права.
3. Для вивчення третього питання важливе розуміння студентами структурно-системних особливостей міграційного права України, обумовленість системними зв`язками між його нормами та інститутами, їх підпорядкованість. Потрібно розкрити поняття норм міграційного права України, інститутів міграційного права України.
4.Під час підготовки до четвертого питання потрібно уточнити звязки міграційного права з предметом конституційного, адміністративного та цивільного права. Крім того вказана галузь має інтегративний характер, відчуває вплив і взаємодію права в цілому та міжнародного права зокрема, а також різних суміжних дисциплін: історії, демографії, соціології, етнології, географії, економіки тощо.
Тема 2. Міграція як невідємна складова розвитку людства
Міграція: поняття та види
Причини, основні фактори та наслідки міграційних процесів
Міжнародна міграція : поняття, сучасні тенденції
Контрольні питання
1. Дайте визначення поняття міграції
2.Що варто розуміти під міграцією в широкому розумінні?
3.Які Вам відомі підходи для визначення поняття міграції
4.Назвіть відомі Вам види міграційних процесів
5.Розкрийте сутність селективної функції міграції
6.Які фактори впливають на інтенсивність міграційних процесів?
7. Охарактеризуйте напрями міграційної політики Європейського Союзу
8.Розкрийте сутність таких понять :
Маятникові міграції
Сезонні міграції
Епізодичні міграції
Завдання:
1. Складіть таблицю, яка відображатиме порівняльний аналіз видів міграції
міграції.
2. Складіть таблицю з дефініціями таких понять:міграційний процес, міграційний потік, міграційний напрям.
Література :
Бурбина Ю.В. Движущие силы миграции // Миграционное право. 2008. - № 2. С. 35-36.
Костин Л. Миграция населения в мире // Человек и труд. 2001. - № 8. С. 61-64.
Олефір В.І. Міграційні процеси у світі: різновиди та їх значення для України // Науковий вісник Юридичної академії Міністерства внутрішніх справ України. 2004. - № 4. С. 162-171.
Олефір В.І. Загальна характеристика міграції у міжнародному контексті // Науковий вісник Національної академії внутрішніх справ України. 2005. - №1 С. 12-15.
Палько В.І. Міграційні процеси: від теорії до життєвих реалій // Проблеми міграції. 2000. № 2 (13). С. 27-28.
Римаренко Ю.І. Міграційний процес: терміни та визначення // Біженці та міграція. 1997. - № 1. С. 71-77.
Саїв С.С. Роль міграції в розвитку українського суспільства // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Спец. вип. у 2-х ч.: ІV Національна наук.-теор. конф. „Українське адміністративне право: сучасний стан і перспективи реформування”. - Сімферополь. 2005. - Ч. 2. С. 151-156.
Тиндик Н.П. Основні види, поняття, категорії та сутнісні характеристики міграційних процесів // Науковий вісник Львівського юридичного інституту: Серія юридична. Львів: Львів. ЮІ МВС України. 2005. Вип. 2. С. 9-19.
Трыкамова С.А. Развитие международного миграционного права в XX-XXІ в.в // Миграционное право. 2007. - № 5. С. 29-30.
Фельдман О. Правила "переселення народів": Про державну політику у сфері міжнародної міграції // День. 2003. - 23 квіт. С. 4.
Цапенко И. „Ренесанс” экономической миграции на Западе” // Вопросы экономики. 2002. № 11. С. 108-121.
Методичні рекомендації
1.При підготовці до першого питання необхідно зясувати основні поняття, які визначають сутність міграційних процесів та характеризують види міграції таких як міграційний потік, міграційний напрям, внутрішня міграція, міграційна політика, міграційне законодавство, нелегальна міграція, транзитна міграція. Зокрема, необхідно засвоїти основні ознаки поняття міграція.
Потрібно розкрити поняття внутрішньої, зовнішніьої постійної (або безповоротної), тимчасової, сезонної, кочової, маятникової, організованої, неорганізованої міграції, поняття еміграція, імміграція, транзитні ,легальні, нелегальні міграції.
2. При підготовці до другого питання необхідно проаналізувати фактори, які впливають на формування, інтенсивність та напрями міграційних процесів, як у окремому регіоні так і у світі в цілому. Більш детально слід зупинитися на класифікації причин міграції населення світу, за різними критеріями, які виділяють в науці міграційного права.
3.Розкриваючи третє теоретичне питання, слід проаналізувати напрями та інтенсивність світових міграційних процесів, тенденції та закономірності їх розвитку. Готуючись до відповіді на це питання слід визначити місце та роль нелегальної міграції у світових переміщеннях населення. Також слід відзначити, які заходи вживаються світовим співтовариством та окремими державами для впорядкування та врегулювання надмірно інтенсивних міграційних процесів.