Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
КП “Міськтепловоденергія” одне з найбільших та найпродуктивніших підприємств Камянця-Подільського, яке цілодобово забезпечує майже стотисячне місто холодною, гарячою водою, опа-ленням, приймає та біологічно очищує стоки. На сьогоднішній день тут працює понад 900 чоловік, тобто майже кожен сотий житель міста є працівником “Міськтепловоденергії”.
Історія підприємства розпочалась у 1970 році, коли за рішенням виконкому міської Ради було організовано «Підприємство обєднаних котелень міста», яке протягом перших трьох місяців прийняло на баланс 39 котелень. У наступні роки на баланс підприємства прийнято котельні ліка-рень, шкіл, учбових закладів міста, інших установ та організацій. У звязку з тим, що котельні пра-цювали на твердому паливі, вони були малоефективними, нерентабельними, тому з 1973 року роз-почато реконструкцію котелень для використання природного газу. У 1976 році майже всі котельні переведено на газ.
У 1976 році до підприємства приєднано районні котельні котельні Чеміровець, Старої Ушиці, Жванця і увійшло до складу підприємства “Хмельницькоблтепломережа” під назвою “Камянець-Подільський район тепловий мереж”.З 1990 року підприємство вийшло із складу “Хмельницькобл-тепломережі” і стало самостійним державним підприємством.
З вересня 1999 року згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.98 №2074 до під-приємства приєднано Камянець-Подільську ТЕЦ.
Рішенням четвертої сесії Камянець-Подільської міської ради від 20.08.2002 року №25 з метою стабілізації виробництва, економічного удосконалення, упорядкування тарифної системи та, врахо-вуючи єдиний напрямок роботи двох комунальних підприємств міста з дозволу Державного комі-тету України з питань житлово-комунального господарства, як експеримент, було обєднано “Камянець-Подільськтеплокомуненерго” і КП “Водоканал” і утворено ЗАТ “Тепловоденергія”.
На сучасному етапі підприємство має на балансі 8 джерел теплової енергії, враховуючи ТЕЦ, загальною тепловою потужністю 260,2 Гкал/год та електричною 18 Мвт., обслуговуємо більше 70 км теплових мереж у двохтрубному обчислені. КП “Міськтепловоденергія” подає теплоносії на 523 житлових будинків міста, 25 відомчих будинків, 56 обєктів навчальних закладів, 14 обєктів охо-рони здоровя, 37 магазинів, аптек тощо. Також підприємство обслуговує 27 трансформаторних підстанцій, 50 км кабельних мереж на 10 кВ, повітряні електролінії протяжністю до 30 км.
Особливою ланкою нашої роботи є водопостачання міста, яке забезпечується силами Дністров-ського водогону. Окрім цього на території міста та району діє 19 артезіанських свердловин, облад-наних насосними станціями та комплексом очисних споруд. Загальна довжина мереж водопоста-чання сягає майже 300 км. Водовідведення забезпечують 12 каналізаційних насосних станцій, що перекачують воду на очисні споруди по мережах протяжністю 150 км. Виробничі потужності дають змогу подати 75,2 тис. м куб. води на добу та прийняти 70 тис. м куб стічних вод з повною біологічною очисткою.
Покращення якості надання комунальних послуг та забезпечення ефективного викорис-тання всіх енергетичних ресурсів є одним із основних завдань міської влади та керівництва КП «Міськтепловоденергія».
3 березня 2011 року на котельні по вул Жукова,2, відбувся запуск когенераційної газотурбінної установки, яка є найсучаснішою технологією з енергозбереження, що дозволяє з одного виду палива газу отримувати два джерела енергії електричну та теплову. При теперішніх цінах на газ, запровадження таких заходів є дуже важливим, адже це перш за все, турбота про комфорт
наших мешканців у майбутньому. Нова установка має потужність 0,5 мВатт електричної енергії та 0,65 мВатт теплової енергії, що дозволить повністю забезпечити власною електричною енергією котельню по вул. Жукова, водонасосну станцію та каналізаційну насосну станцію, що забезпе-чують комунальними послугами мікрорайон «Жовтневий».
У Камянці - Подільському влада серйозно задумується над питанням реформування системи теплової енергетики, її модернізації. 5 серпня 2011року у міській раді своє бачення майбутнього теплової енергетики представили спеціалісти Західноукраїнського регіонального навчального центру (м. Львів), які розробили «Міський енергетичний план м. Камянця-Подільського на 2011-2015 рр». Цей документ розроблявся на основі методології болгарської компанії EnEffect, яка провела спеціальне навчання для українських експертів. За словами фахівців, за цією методикою розроблені енергетичні плани для 21 міста України.
Щодо загальних положень цієї концепції, то вона практично кардинально відрізняється від тієї, яка запропонована місцевими розробниками. «Міський енергетичний план м. Камянця-Подільського на 2011-2015 рр». передбачає збереження ТЕЦ як основного ядра комунальної теплоенергетики міста на найближчі 15 років. Проте з метою економії коштів, пропонують перевести станцію на вугілля або інші альтернативні види палива, які дешевші за газ. Також альтернативні види палива пропонують і для інших котелень міста, що дозволило б економити кошти. Проте щодо кількості джерел теплової енергії, то їх кількість пропонують суттєво зменшити, щоб максимально заван-тажити ТЕЦ. Із сучасних котелень пропонують залишити лише ті, які знаходяться по вул. Жукова та Молодіжній. На думку львівських фахівців, найбільша на сьогодні котельня по вул. Тімірязєва, 123 забагато використовує електричної енергії та газу, то від неї краще відмовитися. А котельню по вул. Молодіжній пропонують перевести на біомасу.
Вартість такого проекту за попередніми підрахунками становить 130 млн. грн. Термін окупності обрахований на рівні 2,5-3 роки. Але при цьому не враховується вартість заміни теплових мереж (там термін окупності близько 20 років), які давно вичерпали свій ресурс. Також не врахована екологічна складова, адже через спалювання вугілля може значно погіршитися екологічна ситуація в Камянці-Подільському. Щоб цього запобігти необхідно встановлювати сучасне обладнання, фільтри, які дуже дорогі.
Щодо інших напрямків, то розробники пропонують встановлювати індивідуальні теплові пункти в будинках для підігріву гарячої води, технічно вдосконалити системи теплопостачання та підвище-ння енергетичної безпеки міста шляхом переходу від монопаливної до багатопаливної системи. Кожна концепція має право на життя і потребує вивчення, проте навіть після першого ознайом-лення виникло ряд запитань.
Проте є і спільне у баченні теплоенергетиків Львова та Камянця-Подільського необхідно збе-регти централізовану систему опалення міста, бо якщо зараз її зруйнувати, то повернутися назад буде майже нереально. А коли ціна для газ для населення буде такою ж, як і для комунальних під-приємств, то охочих мати своє опалення майже не буде.
КП «Міськтепловоденергія» продовжує впроваджувати нові технології, спрямовані на здешевле-ння послуг та покращення їх якості. 1 жовтня 2011 р. відбувся запуск нової когенераційної уста-новки, яку змонтували на котельні по вул. Князів Коріатовичів, 56. Система когенерації доз-воляє з одного виду палива газу отримувати два види енергії 630 кВт/год електричної та 0,7 Гкал/год теплової. Вироблена електроенергія буде використовуватися для власних потреб під-приємства та спрямовуватися у найбільш енергозатратні галузі виробництво води та очистку сто-ків. Суттєвою перевагою установки є те, що вироблена електроенергія майже вдвічі дешевша за ту, яку доводиться купувати, її собівартість буде приблизно 40 коп. за 1 кВт. Що ж до теплової енергії, то за словами директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, її достатньо для того, щоб забезпечити на 90-95% гарячою водою весь мікрорайон Жовтневе. Установка є аналогічною тій, яку встановлено в березні цього року на котельні по вул. Жукова, але більш потужна. На цьому зупинятися не будуть. Валерій Григорович повідомив, що наше підприємство внесено у державну програму на наступний рік, якою передбачено встановлення у нас ще двох таких установок.
Особлива увага на підприємстві приділяється впровадженню нових енергозберігаючих технологій, модернізації устаткування, автоматизація виробничих процесів, покращення якості послуг та зменшення ризиків виробничого травматизму.