У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему- Біографія Миколи Андрійовича Аркаса

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

РЕФЕРАТ

з історії України

на тему:

« Біографія Миколи Андрійовича Аркаса».

    Виконала учениця групи ОК – 11

Герасимова Аліна

2010 рік.

Микола Андрійович Аркас

Адмірал Микола Андрійович Аркас (1816-1881 рр.) народився в Миколаєві в сім'ї греків-переселенців, що не побажали жити на Батьківщині під турецьким ярмом. У 10 років, Аркас почав службу гардемарином на кораблях Чорноморського флоту. У 1828-1829 рр. він брав участь в російський-турецькій війні; (морські десанти, блокада і штурм крепостей з моря).

Після перекладу на Балтійський флот Н.А.Аркас командував судами, на яких здійснювали плавання члени імператорського прізвища. З ними на борту Микола Андрійович пройшов навколо Європи до Греції і в інші південні країни.

У 1871 р. 20 квітня генерал-ад'ютант віце-адмірал Аркас призначається головним командиром Чорноморського флоту і портів і военным губернатором Миколаєва.

На цій посаді він, як і Б.А.Фон-Глазенап, пробув майже десять років, по 1 січня 1881 р. Час його правління співпав з возрождением Чорноморського флоту, але вже не парусного, а якісно нового - парового і броненосного.

До приїзду Аркаса до Миколаєва, Росія вже відмовилася від виконання Паризького трактата і почала відтворювати флот на Чорному морі.

Указом від19 січня 1870 р. предписувалось в Миколаєві почати споруду перших броненосних судів. Адмірал Аркас вклав багато енергії і старання в цей процес, який спочатку опинився не простий, оскільки потрібне було в корені міняти виробництво, технології споруди судів і психологию моряків.

До цього часу в розвинених морських країнах вже велося будівництво броненосців і бронепалубних крейсерів, робились перші спроби створити суда-миноносці, почалося застосування пасивних мінних загород.

Як передова людина нового часу, Аркас почав свою діяльність з перестройки Адміралтейства під броненосне судобудівництво. Було потрібно зведення нових майстерень, відновлення покинутих елінгів і перенавчання майстрів. Для виготовлення морських мін на Стрілці була побудована мінна лабораторія. У червні 1871 р. почав працювати Миколаївський ракетний завод. У Адміралтействі, що відроджується, почалася збірка оригінального круглого броненосця берегової оборони "Новгород", привезеного по частинах з Петербурга, це був перший броненосний корабль, який по прізвищу автора проекта, віце-адмірал А.А.Попова, прозвали "поповкой" 21 травня 1873 р., у присутності того, що спеціальний приїхав для цього генерал-адмірала, поповка "Новгород" зійшла на воду. Незабаром почалося будівництво другої поповки, що отримала назву на честь конструктора, - "Віце-адмірал Попов", которую побудували в 1877 р. Поповки предназначались для захисту Днепро-бузького лимана і Керченської протоки.

Адміралові Аркасу не вдалося побачити повномасштабне будівництво нового броненосного флоту - він помер до закладки первого ескадронного броненосця "Катерина друга".

Похований Микола Андрійович у Миколаєві у фамільному склепі у Кладбищенскої церкви.

.




1. Реферат- Інтеграція України у світове господарство
2. Лекция 5. СОЦИАЛЬНАЯ ФИЛОСОФИЯ
3.  Финансы как экономическая категория Финансы ~ это фундаментальная обобщающая экономическая категория к
4. История и культура Древней Инди
5. ссуда Соответственно тех кто дает деньги в долг называют кредиторами а тех кто берет деньги в долг назыв
6. Документы о государственной поддержке СМИ с комментарием Судебная палата Парламентская хроника
7. Олигополистическое ценообразование
8. Погода. Элементы погоды. Комплексные типы погод. Предсказание погоды. Местные признаки погод
9. Маркетинговое исследование прогнозирования ЗАО Волжская Медиакомпания
10. вариант Тяжелое течение болезни