Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
РЕФЕРАТ
з історії України
на тему:
« Біографія Миколи Андрійовича Аркаса».
Виконала учениця групи ОК 11
Герасимова Аліна
2010 рік.
Микола Андрійович Аркас
Адмірал Микола Андрійович Аркас (1816-1881 рр.) народився в Миколаєві в сім'ї греків-переселенців, що не побажали жити на Батьківщині під турецьким ярмом. У 10 років, Аркас почав службу гардемарином на кораблях Чорноморського флоту. У 1828-1829 рр. він брав участь в російський-турецькій війні; (морські десанти, блокада і штурм крепостей з моря).
Після перекладу на Балтійський флот Н.А.Аркас командував судами, на яких здійснювали плавання члени імператорського прізвища. З ними на борту Микола Андрійович пройшов навколо Європи до Греції і в інші південні країни.
У 1871 р. 20 квітня генерал-ад'ютант віце-адмірал Аркас призначається головним командиром Чорноморського флоту і портів і военным губернатором Миколаєва.
На цій посаді він, як і Б.А.Фон-Глазенап, пробув майже десять років, по 1 січня 1881 р. Час його правління співпав з возрождением Чорноморського флоту, але вже не парусного, а якісно нового - парового і броненосного.
До приїзду Аркаса до Миколаєва, Росія вже відмовилася від виконання Паризького трактата і почала відтворювати флот на Чорному морі.
Указом від19 січня 1870 р. предписувалось в Миколаєві почати споруду перших броненосних судів. Адмірал Аркас вклав багато енергії і старання в цей процес, який спочатку опинився не простий, оскільки потрібне було в корені міняти виробництво, технології споруди судів і психологию моряків.
До цього часу в розвинених морських країнах вже велося будівництво броненосців і бронепалубних крейсерів, робились перші спроби створити суда-миноносці, почалося застосування пасивних мінних загород.
Як передова людина нового часу, Аркас почав свою діяльність з перестройки Адміралтейства під броненосне судобудівництво. Було потрібно зведення нових майстерень, відновлення покинутих елінгів і перенавчання майстрів. Для виготовлення морських мін на Стрілці була побудована мінна лабораторія. У червні 1871 р. почав працювати Миколаївський ракетний завод. У Адміралтействі, що відроджується, почалася збірка оригінального круглого броненосця берегової оборони "Новгород", привезеного по частинах з Петербурга, це був перший броненосний корабль, який по прізвищу автора проекта, віце-адмірал А.А.Попова, прозвали "поповкой" 21 травня 1873 р., у присутності того, що спеціальний приїхав для цього генерал-адмірала, поповка "Новгород" зійшла на воду. Незабаром почалося будівництво другої поповки, що отримала назву на честь конструктора, - "Віце-адмірал Попов", которую побудували в 1877 р. Поповки предназначались для захисту Днепро-бузького лимана і Керченської протоки.
Адміралові Аркасу не вдалося побачити повномасштабне будівництво нового броненосного флоту - він помер до закладки первого ескадронного броненосця "Катерина друга".
Похований Микола Андрійович у Миколаєві у фамільному склепі у Кладбищенскої церкви.
.