Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №23
Клас Амфібії. Особливості будови кровоносної системи.
Мета Вивчення особливостей будови та функціонування кровоносної системи амфібій.
Матеріал та обладнання Таблиці будови кровоносної системи і серця жаби.
Обєкт дослідження Зелена озерна жаба (Rana ridibunda)
Хід роботи Розглянути таблиці з зображенням кровоносної системи жаби. Ускладнення кровоносної системи у порівнянні з рибами еволюційно повязане з виходом амфібій на сушу. Ретельне вивчення будови кровоносної системи амфібій дозволить зрозуміти напрямки її еволюції у хордових тварин серед всіх їх таксонів.
Серце трикамерне, має два передсердя і один шлуночок. У жаби перегородка між передсердями повна. Передсердя сполучаються з шлуночком одним спільним отвором. Є венозна пазуха та артеріальний конус. В останньому є спіральний клапан, який відіграє важливу роль при розділянні венозної, що виходить із серця. І артеріальної крові.
Уважно вивчіть хід судин кровоносної системи. Їх улаштування забезбечує життєдіяльність організму, який тривалий час перебуває у воді і на суші. Система кровообігу амфібій дозволяє забезбечити постачання чистої артеріальної крові до голови, хоча до тулуба потрапляє змішіна кров.
Завдання Виконати малюнок кровоносної системи жаби і окремо малюнок будови серця. Письмово поясніть механізм регулювання кровопостачання до голои і органів тулуба. Поясніть ціркуляцію крові в серці.
Питання для теоретичної підготовки 1.Будова кровоносної системи амфібій. 2. Будова серця амфібій. 3. Механізм регулювання току крові в серці. 4. Головні судини кровоносної системи.
Література
Адольф Т.А., Бутьев В.Т. и др. Руководство к лабораторным занятиям по зоологии позвоночных. Учеб. Пособие для студ. биолог. спец. Пед институтов. М., “Просвещение”, 1977.
Наумов С.П. Зоология позвоночных. Учебник для студентов пединститутов по биол. спец. М.: Просвещение, 1982. 464с.
Новак В.П., Пилипенко М.Ю., Бичков Ю.П. Цитологія, гістологія, ембріологія.: Підручник. К.: Віра Р, 2001. 288 с.