У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Однак діячі епохи були щиро впевнені що переживають і здійснюють відродження

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

Передові діячі перехідного періоду, борючись проти всесильної офіційної церкви і схоластики, використали культурну спадщину античної давнини, особливо античної Греції. Звідси - термін Відродження (Ренесанс по-італійському II Rinascimento) - досить неточне позначення, що збереглося в науковій літературі до наших днів. Насправді культура пізнього середньовіччя, що різко відрізнялася за історичними умовами свого виникнення й формування від умов античного світу, ніяк не могла бути простим відтворенням античності. Однак діячі епохи були щиро впевнені, що переживають і здійснюють відродження. В галузі медицини Західна Європа прийняла крім спадщини античної медицини також спадщину передової медицини народів Сходу, що стало відомим у Європі завдяки діяльності арабістів, перекладачів з арабської мови на латинську (Герарда Кремонського, Костянтина Африканського та ін.). Енгельс писав: «Це був найбільший прогресивний переворот з усіх пережитих до того часу людством, епоха, яка потребувала титанів і яка породила титанів щодо сили думки, пристрасті й характеру, щодо багатосторонності і вченості... Але що особливо характерне для них, так це те, що вони майже всі живуть у самій гущі інтересів свого часу, беруть жваву участь у практичній боротьбі... Кабінетні вчені були тоді винятком...»

У соціалістичних утопіях епохи Відродження - «Утопії» То-маса Мора (1476-1535), «Місті Сонця» Томмазо Кампанелли (1568-1633), «Новій Атлантиді» Френсіса Бекона (1561-1626) і ряді інших порушувалися також питання медицини і лікареві відводилося велике місце у проблемах особистого і громадського життя.

Як уже зазначалося, навчання медицини на медичних факультетах майже в усіх тогочасних університетах Європи зводилось до вивчення Канону Ібн-Сіни, коментарів до творів Гіппократа, Галена. У багатьох університетах, включаючи і Краківський, окремо викладалась астрологія, яка намагалася встановити вплив небесних світил на здоров'я людини, показати, як залежно від положення їх можна дати прогноз захворювання у людини, передбачити хід подій у житті окремих міст і навіть цілої країни. Вміння складати такі гороскопи входило в коло знань кожного тогочасного дипломованого доктора медицини. Викладання фармації було пов'язане з алхімією, яка шукала «філософський камінь» для перетворення звичайних металів у золото і засобів повертати людям похилого віку молодість. Своїх клінік для навчання  студентів  університети в переважній більшості не мали. Така відірваність від життя не могла не викликати протесту серед самих лікарів, які по закінченні школи ще довго відчували свою цілковиту безпорадність біля ліжка хворих.




1. Анализ конкурентной среды Кемеровского молочного комбината
2.  Доходи і витрати банку як об~єкти обліку Склад доходів і витрат банку обумовлений фінансовою природою б
3. Глазунов Александр Константинович
4. Ледбитер ЧАКРЫ ПРЕДИСЛОВИЕ Когда человек развивая свои чувства приобретает способность видеть нес
5. Подросток на работе
6.  Общество Общественные науки- экономика философия социология политология этика о морали эстетика
7. Сети ЭВМ и телекоммуникации
8. Тема- Бухгалтерский баланс
9. Обряды жизненного цикла и традиционные системы воспитания детей у разных народов мира
10. виниловый дизайнерский паркет EcoClick Кварцвиниловый дизайнерский паркет EcoClick является прогрессивным проры