У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематики Розроби

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Розробка

позакласного виховного заходу

для учнів 1 класу

на тему:

«Мандрівка країною Математики»

                                                                                Розробила студентка 5 курсу

заочного відділення

ПО «А»

Бородуліна І.Г.

Тема. Мандрівка країною Математики.

Мета: розширити знання про роль математики в житті людини,розвивати вміння

         розв’язувати віршовані, жартівливі і логічні задачі, ребуси;

         формувати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення,

         математичне мовлення;

         виховувати любов до обчислень, порядку, дисципліни.

Обладнання: карта математичної подорожі, картки з ребусами

                                                   Хід виховного заходу

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети заняття

III. Основна частина

1-а зупинка Гора «Пізнавальна»

Ведучий. Математика – найстародавніша з усіх наук. Поняття числа - одне з основних понять математики – виникло з практичних потреб людини на світанку історії людства.

Ще в давні часи математику називали «царицею наук», «ключем до всіх наук». Великий російський вчений-енциклопедист М.Ломоносов писав: «Математику вже тому вчити треба, що вона розум до ладу приводить».

Математика народилася з практичних потреб людини і залишається тісно пов`язана з практикою, причому стає їй дедалі потрібнішою.

Математика допомагає людині в 3сіх її справах. Вона потрібна не лише інженерам, конструкторам. Бухгалтерам, а й робітникам. Без вимірювань і обчислень неможна зробити й стільця. А конструювання літаків, кораблів, виготовлення і запуск космічних ракет, супутників тощо потребують застосування складного математичного апарата, виконання величезної кількості розрахунків.

Без математики не обійтися і художники: вона потрібна йому на прилад, щоб будувати перспективу, додержуватися певного масштабу зображення.

Без математики не обходяться і учні. Наприклад, тільки прокинувшись вранці о 6 год. 30 хв., ти підрахуєш, що через 1 год. 10 хв. ти повинен бути в школі. За цей час тобі потрібно вмитися,зробити ранкову гімнастику, поснідати. Коли мама дає тобі гроші для покупки хліба, ти швидко підраховуєш, скільки ще залишиться, щоб купити собі морозиво чи жуйку.

Агрономи розраховують площу поля, норму висіві зерна на 1 квадратний метр, і на всю площу.

У наш час великого значення набуває обчислювальна математика. Це пов`язано з тим, що подальший розвиток науки, техніки, економіки, потребує виконання дедалі більшої кількості обчислень.

Звичайно, і в минулі часи потреба у виконанні  обчислень зростала з року в рік, їх обсяг невпинно збільшувався, і люди, шукаючи засобів, які б давали змогу прискорювати їх виконання. Наприкінці  XIX ст.. рівень техніки виявився достатнім для винаходу і налагодження виробництва першої обчислювальної машини. Через деякий час з`явились інші більш досконалі машини. Але й вони не могли забезпечити потреб зростаючого наукового і технічного прогресу. І ось в 40 – х рр. минулого століття народилася перша швидкодіюча електронна машина. З її появою коло застосування математики розширилося ще більше. Завдяки величезній швидкості цієї машини ( тисячі і десятки тисяч операцій за одну секунду) і автоматичності їх дії стало можливим розв`язання таких проблем, як наприклад, політ в космос, вихід людини в космос, про які колись і не мріяли, завбачення погоди, складання розкладу руху транспорту.

Тому, самі бачите, тому, хто погано знає математику в сучасному житті доводиться важко.

2-а зупинка  «Стежинка «Поетична»»

Ведучий. Математику вважають наукою сухою черствою, але і їй притаманні поетичні почуття. Ось послухайте, як у віршах учні висловлюють своє відношення до математики. Ми підемо поетичною стежиною.

Ведучий. Якось на перерві розмовляли два учні.

1-й учень   А мені математика – мука.

                  В ній немає живої краси.

   Це важка нецікава наука.

   В ній лиш символи й формул ліси.

  2-й учень  Зрозумій, ти неправий,мій друже,

     Не потому шляху ти пішов.

     Із задачами, певно, не дружиш,

     Той поезії в них не знайшов.

     Будеш друже учитись сумлінно –

     У науці уникнеш невдач

     І розв’яжеш на «добре» й «відмінно»

     Не десяток, а сотні задач.                      

3-й учень   Глибина і абстракції сила,

   Розрахунок в задачах стрункий,

   Строга логіка, вигляд красивий

   Математиків ваблять віки.

   Проникаючи в зоряні далі,

   В таємниці земної кори

   Математика всіх закликає:

   « Ти міркуй, фантазуй і твори!»

3-я зупинка  «Болото віршованих задач»

Ведучий. Мандруємо ми країною Математики. Аж ось підходимо до болота. Та непростого. Лише той може його перейти, хто гарно стрибає з кочки на кочку. А кожна кочка то віршована задача. Спробуємо, діти, перейти це зачароване болото?

1 кочка     Півень залетів на тин,

А там півник ще один.

Скільки півників усіх?

Полічить швиденько їх. (1+1=2)

2 кочка Сидів хлопчик біля річки,

Він спіймав аж три плотвички,

Котенятко одну вкрало.

Скільки рибок в нього стало? ( 3-1+2)

3 кочка     На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих , наче сніг,

Троє чорних. Скільки їх? (2+3=5)

4 кочка       П`ять яблунь у саду ростуть,

Чотири з них уже цвітуть.

А скільки ще не розцвіли,

                  Ну, як би ви відповіли? (5-4=9)

5 кочка     «Васю, ти чому сердитий?»

                 «Слив не можу полічити.

                  П`ять було, одну я з`їв.

                 Скільки мамі залишив?» (5-1=4)

4-та зупинка  «Луки ребусів»

Ведучий. Тільки – но ми пройшли болото аж ось луки. Але теж не прості. Той зможе їх перейти, хто вміє ребуси розв`, язувати.

А що таке ребус?

5-та зупинка «Озеро порівнянь»

Ведучий. Гарні луки. І трава зелена, і квітів різноманітних багато. Та треба йти далі. Тільки зібралися в путь – дорогу дальню, а за луками озеро. І  мостика немає, і лодочки, щоб переплисти на той берег. Здається пірнай – і пливи! Але ж озеро чарівне. Щоб його переплисти, треба порівняти два малюнки. Порівняв – і вже на тому березі. Ну що, хто перший?

   6-та зупинка  «Берег логічних задач»

Ведучий. Ось і берег. А вийти неможливо. Бо ми не  розв’язали логічних задач. Які він нам запропонував. Тож якщо продовжувати путь, то потрібно гарненько поміркувати. То до роботи?                                                                                   

  1.  Двох друзів звати Іванко І Петрик. Їх прізвища: Іваненко і Петренко. Іванко старший на один рік. Назвіть ім’я та прізвище кожного хлопчика.
  2.  На озері плавало три качки, мисливець вистрелив і вбив одну. Скільки качок залишилося на озері?
  3.   На столі стояло 5 кухлів із молоком. Кіт випив один кухоль молока. Скільки кухлів залишилося?
  4.   У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім`ї?
  5.   Гуска має масу три кілограми. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу?
  6.  У кімнаті запалили три свічки. Потім одну з них загасили. Скільки свічок залишилося?
  7.  У річці купалися діти. Вони постійно  пірнали у воду. Їх неможливо було полічити. На березі були розкидані кеди – всього дванадцять штук. Скільки дітей купалося у річці?

7-а зупинка  «Чарівний дуб»

Ведучий. Вийшли на берег. Ось він чарівний дуб, до якого ми так довго йшли країною Математики. А в дубі грамоти від цариці Математики для тих, хто найкраще розв’язував задачі і приклади, розшифровував ребуси. Порівнював і гарно читав вірші про математику.

        ( Вручаються грамоти найкращим учням)

IV.  Підсумок

Ведучий. Наша мандрівка закінчилася. Поздоровляємо нагороджених. І маємо надію, що ваша зустріч з математикою на цьому не закінчується. Навпаки,  віримо, що  з сьогоднішнього дня математика стане не тільки вашою найулюбленішою дисципліною, але й вірною помічницею в усіх життєвих справах.




1. О животном мире
2. Жемчужина Поволжья он заслужил совершенно справедливо
3. Курение это вред каждый знает с детских лет Старшая ~ подготовительная группа.html
4. Реферат- Обстоятельства, исключающие уголовную ответственность
5. Ургентные ситуации и консультативная помощь
6.  Расчет временной водопроводной сети
7. Стратегии в менеджменте
8. Что такое любовь к империи
9. переходная экономика1
10.  Принцип регулирования давления
11. Чип щелкнул еще и ты уже
12. Шпаргалка- Конвенция по вопросам гражданского процесса
13. Тема. А.С. Пушкин. Руслан и Людмила история создания; пролог
14. Следовательно объект науки ' это явление процесс или их отдельные стороны которые существуют в реальной
15. .Н. Шамало 2013 г
16. Yer term. The prime minister nd first deputy prime minister re ppointed by the president
17. Туризм в природоохоронних територіях
18. Економіка працює на повну потужність 2 Виробничі фактори не змінюються ні за обсягом ні за якістю можлив
19. Доклад Студентки 3 курса1 группы
20. статья В раннее средневековье вышедшие из Средней Азии и современного Юга Казахстана ученые отличались пои