У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 8 Міжнародна біржова діяльність

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 8.4.2025

Тема 8. Міжнародна біржова діяльність.

План

1. Суть міжнародної біржової діяльності.

2. Організація міжнародного товарно-біржового ринку.

3. Класифікація міжнародних товарних бірж.

1. Суть міжнародної біржової діяльності.

Основою біржової діяльності є біржова торгівля. Виникнення біржової торгівлі пояснюється потребами розвитку виробництва і торгівлі, при цьому торгівля - сполучна ланка між виробництвом і зовнішнім середовищем.

Біржова торгівля виросла зі звичайного локального ринку і ярмарку.

Міжнародна біржова діяльність являє собою самостійну форму комерційної діяльності з метою одержання прибутку, конкретизується в місцях виробництва і споживання;

  1.  ведеться по специфічних видах товарів великими партіями;
  2.  ведеться під час відсутності товару по зразках, описах каталогах;
  3.  проводиться регулярно, враховує можливості концентрації попит}7 та пропозиції, продавців і покупців у часі і просторі;
  4.  відрізняється гласністю торгів;
  5.  характеризується вільним ціноутворенням;
  6.  ведеться біржовими посередниками;
  7.  передбачає відсутність прямого держвпливу на процес біржового торгу;
  8.  ведеться за єдиними правилами, дії яких регулює ринок, який складається;
  9.  здійснюється при наявності певних вимог до умов постачання товару, виробляє два основних стандарти, які характеризують якість і ціну товару

Правові форми бірж:

  1.  установа (найпоширеніша);
  2.  корпорація;
  3.  пайове, акціонерне товариство.

2. Організація міжнародного товарно-біржового ринку.

Керування біржовою корпорацією покладається на Раду директорів, що складається з 6 і більш чоловік. Оперативне керування здійснюється президентом і керівниками відділів і комітетів котирувального, статистичного, ревізійного, інформаційного й ін. При кожній біржі є розрахункова палата, яка реєструє всі строкові угоди, котрі укладаються на біржі, і здійснює безготівкові розрахунки між членами біржі.

Регулювання біржової діяльності - певне упорядкування
роботи бірж і укладання біржових угод на основі
встановлених правил і вимог.

Товарна біржа – це ринок масових, якісно рівноцінних товарів, на котрі укладаються угоди без їх наявності. Біржова торгівля дає можливість сконцентрувати попит і пропозицію на товари у певних географічних пунктах без обов’язкового завозу туди товарів. На товарних біржах продаються тільки так звані біржові товари, що у масі своїй однорідні. Партії товарів при цьому можуть бути легко замінені: бавовна, каучук, цукор, зернові, шовк, шерсть, кольорові метали, нафта, соєві, боби, олія, кава, жива худоба, апельсиновий сік та ін.

Найбільші світові біржі:

  1.  "Чикаго Борд оф Трейд" концентрує 30% загального обсягу біржової торгівлі США (оборот – близько 500 млрд. дол. за рік), основні товари: золото, срібло, зернові, сік, боби.
  2.  "Чикаго Меркенталь" зосереджує 20% біржової торгівлі країни (оборот – понад 250 млрд. дол. за рік), основні товари: жива худоба, картопля, яйця.
  3.  "Нью-Йоркські біржі" охоплюють 20% біржової торгівлі США (оборот – більш як 260 млрд. дол. за рік), основні товари: кава, цукор, шерсть, дорогоцінні метали, картопля, бавовна, апельсиновий сік.
  4.  "Лондонська товарна біржа" охоплює 75% усіх біржових угод країни (оборот – близько 100 млрд. дол. за рік), основні товари: цукор, какао, кава, каучук, вовна.

Основними учасниками біржових операцій є члени біржі, тобто юридичні чи фізичні особи, що мають свої частки в статутному капіталі біржі, і посередники, брокери, що допомагають укладати угоди в біржовому кільці. Брокер не має права представляти інтереси покупця чи продавця. Його завдання – знайти покупця чи продавця і надати їм допомогу в укладанні контракту. Брокер є постійним співробітником біржі. І за свою роботу він отримує винагороду у вигляді відсотка від укладеного контракту.

На товарній біржі розрізняють дві категорії біржових угод: угоди на реальний товар (угод "спот") і ф’ючерсні угоди.

Міжнародні товарні аукціони

Міжнародні товарні аукціони – це спеціально організовані, що періодично діють у певних місцях ринки. На них шляхом публічних торгів по черзі відбувається продаж попередньо оглянутих покупцями аукціонних товарів, що переходять у власність того покупця, що запропонував за них найвищу ціну, не перекриту іншими власниками торгів. Сьогодні до основних аукціонних товарів відносять: хутро, чай, тютюн, фрукти, рибу, антикварні вироби, предмети старовини, художні вироби.

Найважливіші аукціонні центри з продажу:

вовни – Лондон, Ліверпуль, Сідней, Антверпен;

хутра – Санкт-Петербург, Лондон, Нью-Йорк, Монреаль;

чаю – Лондон, Амстердам, Калькутта, Коломбо;

тютюну – Амстердам, Нью-Йорк;

прянощів – Лондон, Амстердам;

антикварних і художніх виробів – Лондон, Амстердам.

3. Класифікація міжнародних товарних бірж.

Міжнародні товарні біржі належать до організованих товарних ринків. Класичні визначення розглядають товарну біржу одночасно як особливий вид постійно діючого ринку, на якому здійснюються угоди з купівлі–продажу масових, сировинних і продовольчих товарів, що мають спільні родові ознаки, якісно однорідні та взаємозамінні, і як ринковий механізм, завданням якого є виконання ряду стабілізаційних функцій в економіці, а саме: ліквідності та оптимального розподілу найважливіших сировинних товарів.

 За своїм статутом товарні біржі є, як правило, громадськими організаціями — об'єднаннями торговців і біржових посередників, які спільно несуть витрати з організації торгів, встановлюють правила торгівлі, визначають санкції за їх порушення, користуються певними привілеями.

 Від інших видів ринку товарні біржі відрізняють певні особливості:

– наявність чітко визначеного предмета торгівлі, який фіксується в її правилах, що сприяє концентрації біржової торгівлі, стандартизації контрактів і створює умови для високоефективної організації торговельних операцій;

– проведення торгів на постійній і регулярній основі, причому час торгів є чітко обмеженим на рівні 4—6 годин на добу, що сприяє максимальній концентрації попиту і пропозиції на визначені товари у просторі і часі;

– наявність розвинутої виробничої інфраструктури (складської і транспортної мереж);

– відсутність права укладати угоди купівлі–продажу від своєї особи (біржа виступає лише посередником);

– специфічність суб'єктів торгівлі — ними на біржі є не кінцеві споживачі та виробники товарів, а їх представники — брокери і дилери, які є членами біржі;

– можливість укладання угоди не тільки для купівлі–продажу товарів, а й з метою страхування від майбутньої зміни цін на ринку;

– відсутність впливу прямих дій держави на процес торгів;

– гласність як можливість отримання всіма бажаючими інформації про кількість та ціни укладених угод.




1. педагогической деятельностью в современной российской школе и частично со структурой образования в целом
2. на тему- Исследование ассортимента парфюмернокосметических товаров на примере отдела ТК КрасТЭЦ г
3. I.The US is considered to be the fourth lrgest country in the world
4. следственной связи процессов протек в цилиндрах ДВС о возможных путях воздействия на эти процессы с целью у
5. Тематическое планирование уроков литературного чтения по программе Л
6. ТУРАГЕНТСТВО МИР ВОКРУГ НАС Выезды- 02
7. ИНСТИТУТ РАЗВИТИЯ ОБРАЗОВАНИЯ САХАЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ Кафедра дошкольного образования.html
8. В 1988 г было принято постановление ЦК КПСС впервые признавшее необходимость высшего социологического образ
9. Лабораторная работа 211 Кулонометрическое титрование кислот Литература- Методические указания по
10. Лекція 1 Основні закони і принципі спілкування людини з природою Лекція 2