Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Лекція № 54
Тема: Оформлення планів та звітів роботи
Мета: охарактеризуйте види планів; зясуйте правила оформлення планів та звітів
План
Самостійне вивчення
Оформлення бізнес плану
В нинішніх умовах господарювання всі учасники ринкових відносин самостійно здійснюють планування своєї діяльності на основі ринкового попиту, раціонального використання наявних ресурсів, прагнення отримати максимальну величину прибутку. При цьому в практичній діяльності підприємство використовує різні види планів.
За об'єктами планування розрізняють наступні види планів:
В залежності від тривалості планового періоду плани поділяються на:
Довгостроковий (перспективний) план передбачає визначення стратегії розвитку підприємства стосовно всіх напрямів його діяльності на період більше 5 років.
Середньостроковий план - це деталізація довгострокового плану для перших років діяльності підприємства на період від 1 до 5 років.
Поточний план - це планування діяльності підприємства за всіма напрямами на короткі періоди (рік, квартал, місяць, тиждень, доба). Короткострокові плани містять у собі конкретні заходи щодо досягнення цілей (визначених у довгострокових планах) та використання необхідних для цього ресурсів підприємства.
За змістом планових рішень плани поділяють:
Таким чином, основна ознака стратегічного планування - пошук нових можливостей діяльності та розвитку підприємства, створення потенціалу для адаптації до динамічних змін внутрішніх та зовнішніх умов його існування. Саме для цього під час стратегічного планування підприємство визначає цілі та розробляє засоби їх досягнення.
Оперативне планування здійснюється в масштабі всього підприємства як цехове (міжцехове), а для окремих цехів - у розрізі дільниць і робочих місць (внутрішньоцехове).
Міжцеховий оперативний план забезпечує скоординовану діяльність між цехами підприємства згідно з послідовністю технологічних процесів (заготівельних, обробних, складальних) та з урахуванням цехових функцій - основні, допоміжні, обслуговуючі, побічні. Головним завданням міжцехового оперативного планування має бути забезпечення ритмічної роботи всіх цехів, запобігання виникнення «вузьких місць», погодження номенклатури заготівель, деталей, вузлів та термінів їхнього пересування між цехами (виробництвами).
Внутрішньоцеховий оперативний план включає розробку календарних планів виробництва для дільниць та контроль за їх виконанням, розподіл робіт за робочими місцями, оперативне регулювання виробничих процесів.
При ринковій системі господарювання він виконує дві важливі функції:
Плани класифікують за такими ознаками:
Таку назву має довідково-інформаційний документ, у якому визначається точний перелік запланованих до виконання робіт чи заходів, їх послідовність, обсяг, тимчасові координати керівників та конкретних виконавців.
За терміном виконання плани бувають:
перспективні (охоплюють декілька років);
річні;
піврічні;
квартальні;
місячні;
тижневі;
щоденні.
Залежно від кількості запланованих заходів і робіт розрізняють прості та складні плани.
Зміст плану подається у формі тексту або таблиці, а кожний пункт складається з частин, які визначають:
зміст роботи;
термін виконання;
виконавців, на яких покладається відповідальнісгь за здійснення запланованих заходів.
Біля кожного з пунктів залишається місце для відмітки про виконання.
Службові плани підписують виконавці або керівник .установи, а індивідуальні самі укладачі. План затверджується колегіальним органом або керівником установи. Деякі види планів перед затвердженням узгоджуються з вищими або суміжними установами.
Реквізити:
17 гриф затвердження або погодження, де вказується дата, посада, прізвище, імя та по батькові, підпис особи, що затверджує план;
10 назва виду документа;
07 назва установи;
19 заголовок (вказується період, на який складено план);
21 текст;
23 підписи;
11 дата складання;
25 візи;
26 печатка.
Розрізняють плани прості і складні.
Звіт це документ, що містить відомості про виконання плану, завдання, доручення, підготовку або проведення заходів; адресований вищій установі чи посадовій особі. Окремі види звітів мають додаткові реквізити: погодження та затвердження.
Звіт за реквізитами близький до плану.
Реквізити:
07 назва установи;
10 назва виду документа;
19 заголовок (вказується установа, напрям діяльності, звітний період);
21 текст, який має такі частини:
вступ (вказуються завдання, що їх було поставлено перед установою за звітний період);
- головна частина (опис та аналіз виконаної роботи);
висновки (пропозиції, зауваження, перспективи);
23 підпис керівника установи або особи, що є відповідальною за складання звіту;
11 дата складання;
26 печатка.
У звітах, які не виходять за межі установи, печатка, штамп не ставляться.
Звіт умовно поділяють на:
Якщо звіт великий за обсягом, то він поділяється на частини з різними заголовками.
Складаються ці документи у текстовій або табличній формі. В таблицю зводять статистичні періодичні дані, що відображають ступінь виконання плану і позапланових робіт - місячні, квартальні, річні. Вони затверджуються керівником, який раніше підписав або завізував план виконання робіт. Річний і квартальний звіти оформляються за наказом керівника установи у встановлений термін.
Звіти бувають періодичні та разові. Разові адресуються посадовим особам, від яких одержано завдання. Їх текст звичайно розпочинається словами «Згідно з Вашим дорученням від ( вказується дата) …». Це посилання є першим логічним елементом змісту документа. Потім йде опис виконаної роботи та висновок, в якому вона аналізується.
Види звітів: наукові звіти, анотовані звіти, рекомендаційні звіти, річні звіти, аудиторські звіти, робочі звіти, звіти про поїздки, звіти про розслідування, бюджетні звіти, поліцейські звіти, демографічні звіти, кредитні звіти, оціночні звіти, перевірочні звіти, військові звіти тощо
У звітах, які не виходять за межі структурного підрозділу, печатка, штамп установи не ставляться.
Види звітів
1. Усний та письмовий;
2. Цифровий та у вигляді тексту;
3. Разовий та періодичний