У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Скоропадський Новий уряд рішуче проводив політику українізації духовного життя особливо у сфері освіти

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.5.2025

 Найбільше для відновлення української культури в часи визвольних змагань було зроблено Українською Державою, яку очолював гетьман П. Скоропадський. Новий уряд рішуче проводив політику українізації духовного життя, особливо у сфері освіти. Першим кроком Міністерства у цій справі стала титанічна робота з запровадження єдиної трудової школи, проект якої був розроблений ще Центральною Радою. Для незаможних учнів призначалися стипендії.

Наука

14 листопада було ухвалено закон про заснування Української академії наук у Києві, затверджено її статут, штат, а також склад установ.

У складі УАН було три відділи: історико-філологічний, фізико-математичний, соціальних наук, а також такі установи: національна бібліотека, астрономічна обсерваторія, хімічна лабораторія, фізичний інститут, зоологічний музей, ботанічний сад, геологічний музей і низка інших наукових закладів. УАН мала свою друкарню і літографію. Членами академії мали право обиратися громадяни України та українські вчені Галичини, Буковини і Закарпаття.

На час гетьманату припадає заснування таких наукових установ, як:

Українська національна бібліотека з кількома філіями у великих містах України. 

Державний український архів, Національна галерея мистецтв, Український історичний музей. Окрім названих наукових установ у Києві було засновано Державний драматичний театр. Завдяки зусиллям О. Кошиця організовано Українську державну капелу, симфонічний оркестр.

Література

Молоді поети і письменники групувалися навколо численних літературних студій і гуртків, редакцій газет і журналів, літературних альманахів. Найпомітнішими творами української літератури періоду національно-визвольних змагань були книги віршів "Плуг" та "Сонячні кларнети" П. Тичини, "Червоний заспів" В. Чумака, "Удари молота і серця" В. Еллана-Блакитного, "Червона зима" В. Сосюри, "Мої коломийки" І. Кулика. Помітними стали прозові твори С. Васильченка, А. Головка, М. Ірчана, Г. Коцюби, П. Панча, О. Вишні, С. Пилипенка та ін.

Театр

Весною 1917 р. у Києві створилося товариство "Український національний театр", яке об'єднало кращі акторські сили. У Києві в 1918 р. було відкрито три театри — Державний драматичний, Державний народний і Молодий.

Музика

Визначною подією було створення на початку 1920 р. Державної української мандрівної капели "Думка", що згодом стала одним з кращих хорових колективів України.




1.  Общие сведения Ленточные конвейеры получили широкое распространение во всех отраслях промышленности
2. 15этажный односекционный жилой дом со встроеннопристроенными помещениями по пр
3. нибудь слово предположим космос записать сверху вниз и рядом немного отступив его же снизу вверх-
4. це- Нітразепам Медазепам Соннат Сондокс Золпідем 54
5. Аспекты использования газообразных сорбированных углеводородов в эколого-гидрогеологическом мониторинге
6. Маяковский ’ поэт большого общественного, социального темперамента.html
7. вещественными и финансовыми потоками предложением и спросом достигается пропорциональность
8. а облігатні абсолютні внутрішньоклітинні паразити; б облігатні внутрішньоклітинні паразити на генетичн
9. Московская битв
10. Проектирование гальванического участка