Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

правових дисциплін ЗАТВЕРДЖУЮ Перший проректор НАВС з навчальнометодичної та наукової роботи

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

PAGE  2

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Кафедра кримінально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор НАВС з навчально-методичної та наукової роботи

генерал-майор міліції

В.В. Чернєй

____. __________ 2013 р.

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ПРОКУРОРСЬКИЙ НАГЛЯД

освітньо-кваліфікаційний рівень “Магістр”

спеціальність – 8.03040201 “Правознавство

галузь знань – 0304 “Право”

КИЇВ – 2013


Робоча програма з навчальної дисципліни “Прокурорський нагляд” складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр”, галузі знань – “Право” за спеціальністю “Правознавство” (8.03040201).

Розробник:

Штанько О.Ф., професор кафедри кримінально-правових дисциплін ННІПП НАВС, заслужений юрист України

Робоча програма обговорена та схвалена на засіданні кафедри кримінально-правових дисциплін ННІПП Національної академії внутрішніх справ від
05 грудня 2013 року (протокол № 8)

Завідувач кафедри

Кримінально-правових дисциплін ННІПП НАВС

___________Горбачевський В.Я.

____. ____________ 20 __р.

Схвалено методичною радою Національної академії внутрішніх справ від ____. ____________ 20 __ р. (протокол № ___)

Голова _________________ (В.В.Чернєй)

____. _____________ 20 __ р.

© О.Ф. Штанько, 2013.

© Національна академія внутрішніх справ, навчально-науковий інститут права та психології, 2013.


1. Опис навчальної дисципліни

Найменування показників

Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

денна форма навчання

заочна форма навчання

Кількість кредитів – 2

Галузь знань

0304 (право)

Нормативна

Змістових модулів – 2

Спеціальність:

правознавство

Рік підготовки:

1-й

1-й

Семестр

Загальна кількість годин – 72

1-й

1-й

Лекції

Тижневих годин для денної форми навчання:

аудиторних – 4

самостійної

роботи – 2

Освітньо-кваліфікаційний рівень:

магістр

16 год.

4 год.

Практичні, семінарські

20 год.

6 год.

Самостійна робота

18 год.

26 год.

Індивідуальні завдання:

18 год.

32 год.

Вид контролю: залік

Примітка.

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить:

для денної форми навчання – 1/1

для заочної форми навчання – 1/2

2. Мета та завдання навчальної дисципліни

«Прокурорський нагляд»

Мета викладання дисципліни «Прокурорський нагляд» полягає у закріпленні, розширенні та поглибленні знань студентами норм законодавства, яке регулює діяльність органів прокуратури щодо здійснення прокурорського нагляду за додержанням та однаковим застосуванням законів; набуття практичних навичок самостійно аналізувати стан дотримання законодавства та реагувати на порушення законів.

Основними завданнями навчальної дисципліни «Прокурорський нагляд» є: вивчення студентами предмету, системи та основних понять навчальної дисципліни «Прокурорський нагляд»; ознайомлення їх з загальною характеристикою сучасної системи органів прокуратури в Україні; з’ясування ними принципів здійснення прокурорського нагляду; поглиблення знань щодо основних напрямів державної політики у здійсненні прокурорського нагляду, а також його вдосконалення відповідно до європейських стандартів; осмислення студентами взаємодії органів прокуратури з іншими державними інститутами; з`ясування особливостей здійснення прокурорського нагляду в певних галузях.

В результаті вивчення дисципліни «Прокурорський нагляд» студенти повинні

знати:

поняття прокуратури України, її структуру та систему;

завдання та функції прокуратури України;

принципи діяльності прокуратури України;

порядок призначення на посаду прокурорів усіх рівнів;

процесуальні права та обов’язки прокурора при підтриманні державного обвинувачення в суді;

порядок представництва прокурором інтересів громадян або держави в суді;

механізм здійснення нагляду прокурором за дотриманням законності органами, які ведуть боротьбу зі злочинністю та під час виконання судових рішень;

вміти:

аналізувати підстави видання актів прокурорського реагування на порушення законності;

аналізувати сутність порушення актів державного обвинувачення;

аналізувати особливості змісту позовної заяви прокурора;

аналізувати заяви та скарги прокурора;

характеризувати сутність подання прокурора на судові рішення, які вступили у законну дію;

характеризувати діяльність прокурора щодо нагляду за дотриманням законності в місцях позбавлення волі.


3. Програма навчальної дисципліни «Прокурорський нагляд»

Змістовий модуль І. Структура та загальні положення діяльності прокуратури

Тема 1. Загальні положення дисципліни «Прокурорський нагляд»

Загальна характеристика дисципліни «Прокурорський нагляд». Поняття прокурорського нагляду в Україні. Його об’єкт та предмет, завдання і система. Роль і місце прокуратури в системі державних органів України. Історія становлення та розвитку прокуратури України. Правові основи організації та діяльності прокуратури. Понятійний апарат прокурорського нагляду. Співвідношення прокурорського нагляду із суміжними юридичними дисциплінами. Принципи організації та діяльності органів прокуратури України. Функції прокуратури України. Правові засоби прокурорської діяльності. Їх класифікація.

Тема 2. Система органів прокуратури та організаційно-правові засади її діяльності

Система прокуратури України та структура її органів. Організація роботи в прокуратурі України. Організація та планування роботи в органах прокуратури. Контроль та аналіз її виконання. Облік, звітність і законодавчо-систематизаційна робота в органах прокуратури. Вимоги, яким повинні відповідати прокурори та інші працівники органів прокуратури. Порядок їх призначення. Порядок атестації та класні чини працівників прокуратури. Дисципліна праці в органах прокуратури.

Тема 3. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів

Суть та завдання нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів. Об’єкт, предмет та межі нагляду. Повноваження прокурора під час здійснення нагляду за виконанням законів. Види нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів. Методики проведення перевірок виконання та додержання законів органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Акти прокурорського реагування на порушення законів.

Тема 4. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство

Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність. Об’єкт та предмет прокурорського нагляду. Межі прокурорського нагляду. Повноваження прокурора та специфіка прокурорського нагляду щодо здійснення нагляду за виконанням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство за чинним законодавством України. Прокурорський нагляд за виконанням законів органами досудового розслідування та оперативними підрозділами. Об’єкт, предмет та межі прокурорського нагляду за виконанням законів органами досудового розслідування та оперативними підрозділами. Засоби реагування на порушення закону в цій сфері.

Змістовий модуль ІІ. Напрями діяльності прокуратури.

Тема 5. Підтримання державного обвинувачення в суді

Поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора (державного обвинувача). Участь прокурора (державного обвинувача) у судовому слідстві. Участь прокурора (державного обвинувача) у судових дебатах. Відмова прокурора (державного обвинувача) від обвинувачення та її правові наслідки. Участь прокурора у перевірці рішень.

Тема 6. Представництво інтересів громадянина або держави в суді

Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом. Зміст представництва прокурором інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ. Зміст представництва у розгляді судами господарських справ. Зміст представництва у розгляді судами адміністративних справ. Представництво прокурором інтересів громадянина або держави у кримінальному судочинстві.

Тема 7. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян

Суть, завдання, предмет і об’єкти нагляду за додержанням законів під час виконання судових рішень у кримінальному провадженні, а також під час застосування інших заходів примусового характеру. Повноваження прокурора та особливості їх реалізації, залежно від об’єкта нагляду. Особливості прокурорського нагляду за додержанням законів у місцях позбавлення або обмеження волі. Нагляд за законністю перебування осіб у місцях тримання затриманих, попереднього ув’язнення, в інших установах, що застосовують заходи примусового характеру. Нагляд за законністю виконання покарання, не пов’язаного із позбавленням волі. Нагляд за законністю перебування осіб у місцях, де виконуються заходи примусового медичного характеру, які призначаються судом. Нагляд за законністю звільнення та умовно-дострокового звільнення.

Тема 8. Координація боротьби зі злочинністю і корупцією.

Суть і значення функції координації діяльності у боротьбі із злочинністю та корупцією. Правові та організаційні форми і напрями координації прокуратурою діяльності у боротьбі із злочинністю та корупцією. Роль прокуратури в координації діяльності у боротьбі із злочинністю та корупцією. Шляхи реалізації координаційних повноважень прокуратури. Основна форма координації діяльності правоохоронних органів.


4. Структура навчальної дисципліни

Назви змістових модулів і тем

Кількість годин

денна форма

Заочна форма

усього

у тому числі

усього

у тому числі

л

сем

прак

інд

с.р.

л

сем

прак

інд

с.р.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Змістовий модуль 1. Структура та загальні положення діяльності прокуратури

Тема 1. Загальні положення дисципліни «Прокурорський нагляд»

8

2

2

-

2

2

6

-

-

-

4

2

Тема 2. Система органів прокуратури та організаційно-правові засади її діяльності

8

2

2

-

2

2

12

2

2

-

4

4

Тема 3. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів.

8

2

2

-

2

2

12

2

2

-

4

4

Тема 4. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство.

14

2

2

2+

4

4

8

-

-

-

4

4

Разом за змістовим модулем 1

38

8

8

2

10

10

38

4

4

-

16

14

Змістовий модуль 2. Напрями діяльності прокуратури

Тема 5. Підтримання державного обвинувачення в суді.

8

2

2

-

2

2

8

-

-

-

4

4

Тема 6. Представництво інтересів громадянина або держави в суді.

8

2

2

-

2

2

8

-

-

-

4

4

Тема 7. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

8

2

2

-

2

2

6

-

-

-

4

2

Тема 8. Координація боротьби зі злочинністю і корупцією.

10

2

2

2+

2

2

8

-

2

-

4

2

Разом за змістовим модулем 2

34

8

8

2

8

8

30

-

2

-

16

12

Усього годин

72

16

16

4

18

18

68

4

6

-

32

26

Підсумковий контроль – залік

5. Теми семінарських занять

з/п

Назва теми

Кількість

годин

ДФН

ЗФН

1

Тема 1. Загальні положення дисципліни «Прокурорський нагляд»

2

-

2

Тема 2. Система органів прокуратури та організаційно-правові засади її діяльності

2

2

3

Тема 3. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів.

2

2

4

Тема 4. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство.

2

-

5

Тема 5. Підтримання державного обвинувачення в суді.

2

-

6

Тема 6. Представництво інтересів громадянина або держави в суді.

2

-

7

Тема 7. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

2

-

8

Тема 8. Координація боротьби зі злочинністю і корупцією.

2

2

6. Теми практичних занять

з/п

Назва теми

Кількість

годин

ДФН

ЗФН

1

Тема 4. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство.

2

-

2

Тема 8. Координація боротьби зі злочинністю і корупцією.

2

-


7. Самостійна робота

з/п

Назва теми

Кількість

годин

ДНФ

ЗФН

1

Тема 1. Загальні положення дисципліни  «Прокурорський нагляд»

2

2

2

Тема 2. Система органів прокуратури та організаційно-правові засади її діяльності

2

4

3

Тема 3. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів.

2

4

4

Тема 4. Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство.

4

4

5

Тема 5. Підтримання державного обвинувачення в суді.

2

4

6

Тема 6. Представництво інтересів громадянина або держави в суді.

2

4

7

Тема 7. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

2

2

8

Тема 8. Координація боротьби зі злочинністю і корупцією.

2

2

8. Індивідуальні завдання

конспект із теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно;

реферат з теми (модуля) або вузької проблематики;

розв'язування практичних завдань різного рівня з теми;

анотація прочитаної додаткової літератури з дисципліни;

вирішення тестових завдань.

9. Методи навчання

  •  Словесні

Розповідь-пояснення використовується під час навчання студентів на протязі лекції. За метою виділяються такі види розповіді: розповідь-вступ, розповідь-повість, розповідь-висновок. Ефективність зазначеного методу залежить головним чином від уміння викладача розповідати, дохідливості та доступності інформації, від поєднання його з іншими методами навчання.

Бесіда – це діалог між викладачем та студентом, який дає можливість за допомогою цілеспрямованих і вміло сформульованих питань спрямувати студентів на активізацію отриманих знань. Саме з їх допомогою викладач активізує діяльність студентів, ставлячи їм запитання для розмірковування, розв'язання проблемної ситуації.

Лекція служить для пояснення теми; її типовими ознаками є тривалість запису плану та рекомендованої літератури, введення та характеристика нових понять, розкриття та деталізація матеріалу, завершальні висновки викладача, відповіді на запитання.

  •  Наочні методи

Ілюстрація – допоміжний метод при словесному методі, її значення полягає в яскравішому викладенні та показі власної думки. 

Демонстрація характеризується рухомістю засобу демонстрування, наприклад, демонстрація навчальних фільмів.

  •  Практичні методи: вправи, аналіз нормативно-правових документів, складання документів. Ці методи не несуть нової навчально-пізнавальної інформації, а служать лише для закріплення, формування практичних умінь при застосуванні раніше набутих знань.
  •  Навчальна робота під керівництвом викладача – самостійна робота. До неї належать написання рефератів, самостійні письмові роботи, написання тестів.

10. Методи контролю

Підсумкову оцінку якості засвоєння навчальної програми визначають за результатами заліку.

Поточний контроль за засвоєнням знань здійснюється через оцінювання усних відповідей щодо проблем для обговорення, передбачених планом семінарських і практичних занять, а також шляхом проведення експрес-опитувань, тестування, підготовки доповідей і рефератів, написання самостійних і модульних контрольних робіт. При оцінюванні враховується глибина теоретичних знань студентів і вміння застосовувати їх у професійній, науково-дослідній, організаційно-управлінській діяльності.

Підсумкова перевірка якості засвоєння змісту навчального процесу здійснюється у формі заліку, на якому визначається рівень теоретичних знань з прокурорського нагляду, а також уміння застосовувати ці знання.

Перелік питань з дисципліни «Прокурорський нагляд» до заліку:

  1.  Акти прокурорського реагування.
  2.  Апеляційні, касаційні подання прокурора.
  3.  Вимоги, що пред`являються до осіб, які бажають стати прокурором. Порядок їх призначення.
  4.  Відвід прокурора.
  5.  Відмова прокурора від обвинувачення.
  6.  Гарантії і компенсації громадянам, що викликаються до прокуратури.
  7.  Гарантії незалежності прокуратури у здійсненні її повноважень.
  8.  Завдання органів прокуратури.
  9.  Завдання прокурора у судовому провадженні в кримінальному процесі.
  10.  Завдання прокурорського нагляду за додержанням законів.
  11.  Завдання, предмет та об’єкт прокурорського нагляду.
  12.  Здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при прийомі, реєстрації, обліку і вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.
  13.  Здійснення прокурорського нагляду за проведенням оперативно-розшукової діяльності.
  14.  Історія розвитку і становлення прокуратури.
  15.  Кадри органів прокуратури.
  16.  Класні чини працівників органів прокуратури.
  17.  Колегії органів прокуратури.
  18.  Компетенції прокурорів різних рівнів.
  19.  Координація прокуратурою діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю.
  20.  Методики провадження окремих видів прокурорських перевірок щодо дотримання і правильного застосування законів.
  21.  Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному провадженні, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян
  22.  Нагляд за законністю виконання покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.
  23.  Нагляд за законністю перебування осіб у місцях, де виконуються заходи примусового медичного характеру, які призначаються судом.
  24.  Обов’язковість виконання вимог прокурора.
  25.  Обов’язковість вказівок прокурора.
  26.  Організаційне і правове забезпечення прокурором державного обвинувачення в суді.
  27.  Організація діяльності прокурорів у кримінальному провадженні.
  28.  Основні риси прокурорської системи.
  29.  Особливості прокурорського нагляду за додержанням законів у місцях позбавлення або обмеження волі.
  30.  Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих.
  31.  Письмові акти прокуратури при здійсненні нагляду за додержанням та застосуванням законів органами досудового розслідування.
  32.  Підстави для звільнення працівників прокуратури.
  33.  Підстави та форми представництва прокурора в суді.
  34.  Підтримання державного обвинувачення в суді.
  35.  Повноваження Генерального прокурора України по керівництву органами прокуратури.
  36.  Повноваження прокурора під час провадження за нововиявленими обставинами.
  37.  Повноваження прокурора при виявлені порушень закону.
  38.  Повноваження прокурора при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.
  39.  Подання прокурора.
  40.  Порядок призначення і звільнення Генерального прокурора України.
  41.  Порядок призначення прокурорів всіх рівнів.
  42.  Постанова прокурора.
  43.  Право невідкладного прийому керівників прокуратури.
  44.  Правове регулювання прокурорського нагляду.
  45.  Правові засади прокурорської діяльності.
  46.  Правові засоби прокурорської діяльності та їх класифікація.
  47.  Правові основи діяльності прокуратури.
  48.  Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в цивільному процесі.
  49.  Представництво прокурором інтересів громадянина або держави у розгляді судами адміністративних справ.
  50.  Представництво прокурором інтересів громадянина і держави в господарському суді.
  51.  Принцип єдності прокурорської системи.
  52.  Принципи організації і діяльності прокуратури.
  53.  Проблеми правового регулювання прокурорського нагляду в Україні.
  54.  Прокурорський нагляд за забезпеченням виконання вимог закону на стадії досудового розслідування.
  55.  Прокурорські перевірки та порядок їх проведення.
  56.  Роль та місце прокуратури в державному механізмі влади.
  57.  Система органів прокуратури.
  58.  Співвідношення дисципліни “Прокурорськой нагляд” з суміжними юридичними дисциплінами.
  59.  Структура Генеральної Прокуратури України.
  60.  У чому полягають обмеження дії принципу гласності в діяльності прокуратури.
  61.  Участь прокурора в засіданнях Пленуму Верховного Суду України.
  62.  Участь прокурора в судових дебатах.
  63.  Участь прокурора у засіданнях органів державної влади і управління.
  64.  Фінансування і матеріально-технічне забезпечення органів прокуратури.
  65.  Форми та принципи координації боротьбі зі злочинністю і корупцією.
  66.  Функції прокуратури.

11. Розподіл балів, які отримують студенти

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сума балів за всі види навчальної діяльності

Оцінка ECTS

Оцінка за національною шкалою

для екзамену, курсового проекту (роботи), практики

90 – 100

А

відмінно  

82-89

В

добре

74-81

С

64-73

D

задовільно

60-63

Е

35-59

FX

незадовільно з можливістю повторного складання

0-34

F

незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

12. Методичне забезпечення

Усі види занять з навчальної дисципліни “Прокурорський нагляд” повинні проводитися в навчальних аудиторіях з використанням відповідних дидактичних і технічних засобів навчання (копії архівних кримінально-процесуальних документів, матеріали кримінальних проваджень, електронні підручники, посібники, мультимедійні презентації).

При проведенні практичних занять створюється інтерактивне середовище, яке сприятиме розвитку у студентів творчого мислення, уміння вирішувати поставлені завдання за допомогою вирішення навчально-проблемних ситуацій, що відповідають особливостям майбутньої професійної діяльності.

Під час підготовки робочої навчальної програми змістовна частина навчальної програми може корегуватися шляхом виключення і скорочення або включення, розширення та конкретизації окремих пунктів і питань у відповідності до специфіки напряму підготовки майбутнього фахівця, типовими завданнями його професійної діяльності.

Остаточні обсяги вивчення окремих тем навчальної дисципліни “Прокурорський нагляд”, а також розподіл навчального часу за видами занять визначаються робочими навчальними планами.

13. Рекомендована література

Нормативно-правові акти:

Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 

Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України» : чинне законодавство з 19 листопада 2012 року : (офіц. текст). – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. – 382 с.

Про прокуратуру : Закон України від 05.11.1991 р. № 1789-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53. – Ст. 793.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури: Закон України від 18.09.2012р.
№ 5288-ІV // Офіційний вісник України. – 2012. – № 73 – Ст. 2508.

Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю : Закон України від 30.06.1993 р. № 3341-XII // Відомості Верховної Ради. – 1993. – № 35. – Ст. 358.

Про оперативно-розшукову діяльність : Закон України від 08.02.1992 р. №2135-XII // Відомості Верховної Ради. – 1992. – № 22. – Ст. 303.

Про Конституційний суд України : Закон України від 16.10.1996 р. № 422/96-ВР // Відомості Верховної Ради. – 1996. – № 49. – Ст. 272.

Про судоустрій і статус суддів: Закон України від 07.07.2010 № 2453-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2010. – № 41-42; № 43; № 44-45. –
Ст. 529.

Про запобігання і протидії корупції: Закон України від 07.04.2011 року // Відомості Верховної Ради України. – 2011. – № 40. – Ст. 404.

Концепція реформування кримінальної юстиції : Затверджена Указом Президента України від 08.04.2008 р. №311/2008 // Офіційний вісник Президента України. – 2008. – № 12. – Ст. 486.

Про вдосконалення координації діяльності правоохоронних органів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю : Указ Президента України від 12.02.2000 № 229/2000 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 7. – Ст. 267.

Про організацію роботи і управління в органах прокуратури України: Наказ Генеральної Прокуратури України від 26.12.2011 року №1 гн.

Про координацію діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією: Наказ Генеральної Прокуратури України від 04.05.2012 року №1/1 гн.

Про організацію діяльності органів прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції: Наказ Генеральної Прокуратури України від 21.06.2011 року №10 гн.

Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей: Наказ Генеральної Прокуратури України від 01.11.2012 року №16 гн.

Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: Наказ Генеральної Прокуратури України від 19.12.2012 року №4 гн.

Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність: Генеральної Прокуратури України від 03.12.2012 року №4/1 гн.

Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян: Наказ Генеральної Прокуратури України від 02.04.2012 року №7 гн.

Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю: Генеральної Прокуратури України від 19.09.2005 року №4/2 гн.

Про організацію прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів: Наказ Генеральної Прокуратури України від 07.11.2012 року №3 гн.

Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України: Наказ Генеральної Прокуратури України від 15.12.2011 року №2 гн.

Про організацію роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та нагляду за обліком кримінальних правопорушень: Наказ Генеральної прокуратури України від 25.09.2012 року №15 гн.

Про організацію роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді та їх захисту при виконанні судових рішень: Генеральної Прокуратури України від 28.11.2012 року №6 гн.

Про особливості організації діяльності  органів прокуратури у сфері транспорту: Наказ Генеральної Прокуратури України від 28.12.2012 року №3/1 гн.

Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань: Положення ГПУ, затверджене Наказом Генеральної прокуратури України від 17.08.2012 року «Про Єдиний реєстр досудових розслідувань» №69.

Базова:

Емельянов Е.А. Предупреждение правонарушений средствами надзора прокуратуры. – М.: Юрид. лит, 1979. – 120 с.

Колб О.Г. Реформування органів і установ виконання покарань України: стан, тенденції, шляхи удосконалення: Навч. посібник. – Луцьк: Медіа, 2001. – 144 с.

Концепция подбора, расстановки, закрепления и воспитания кадров прокуратуры. – М.: НИИ Ген. Прокуратуры Рос. Федерации, 1995. – 44 с.

Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / За загальною редакцією професорів В.Г. Гончаренка, В.Т. Нора, М.Є. Шумила. – К.: Юстініан, 2012. – 1224 с.

Крючко Ю.І. Проблеми підтримання державного обвинувачення у справах про навмисні вбивства. – Х., ТОВ «Пегас». – 2000. – 246 с.

Маляренко В.Т., Вернидубов І.В. Прокурор у кримінальному судочинстві. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 240 с.

Мельник П.І., Хавронюк М.І. Судові та інші правоохоронні органи. Правоохоронна діяльність: Навч. посібник. – К.: Атака. – 2000. – 512 с.

Мичко М.І. Теоретичні і практичні проблеми організації роботи в апараті прокуратури області. – Донецьк, 2000. – 160 с.

Мичко М.І. Функції та організаційний устрій прокуратури. – Донецьк, 2001. – 272 с.

Науково-практичний коментар Закону України «Про прокуратуру» / Д.М Бакаєв, Ю.М. Грошевий, В.В.Долежав та ін.: ІПК Ген. Прокуратури України. – Х.: Рита. – 1993. – 176 с.

Науково-практичний коментар Закону України «Про прокуратуру» : ст. на 1 квітня 2011р. // За заг. ред. Руснака Юрія Івановича. – Київ: Видав. дім «Професіонал», 2011 р. – 387 с.

Прокурорський нагляд в Україні / Грошевий Ю.М., Зозулинський О.Б., Марочкін І.Е. та ін.; Нац. юрид. академія України: Підручник для вузів. – Донецьк, 1997. – 256 с.

Промова прокурора в судових дебатах: Навч.-метод. посіб. – К.: Ген. Прокуратура України., 1997. – 42 с.

Спиридонов Б.М. Прокурорский надзор за соблюдением законности в исправительно-трудовых учреждениях. – М.: Изд-во Моск. Ун-та. – 1978. – 204 с.

Хавронюк М.І. Науково-практичний коментар до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». – К.: Атика, 2011. – 424 с.

Червякова Е.Б. Защита конституционных прав граждан средствами прокурорского надзора (проблемы общенадзорной деятельности): Автореф. дис. …. канд. юрид. Наук (12.00.11). – Харьков, 1992. – 26 с.

Допоміжна:

Баганець О.В. Проблеми організації та діяльності органів прокуратури й оптимізації її діяльності в сучасних умовах: Зб. наук. праць. / ІПК Ген. Прокуратури України. – Х., 1998. – С. 52-58.

Бардук В. Участь державного обвинувачення у кримінальному судочинстві: як організувати роботу в районній прокуратурі // Вісник прокуратури. – 2000. – №3. – С. 81-83.

Бессарабов В.Г. Парламентський контроль. Прокуратура. Взаимоотношения и потиворечия // Проблемы совершенствования прокурорского надзора (к 275-летию Российской прокуратуры): Мат-лы научн. конф. НИИ при Ген. Прокуратуре Рос. Федерации. – М., 1997. – С. 48-52.

Білокінь Р.М. Прокурорський нагляд за діяльністю правоохоронних органів України: Дис. ... канд. юрид. наук (12.00.10) // МВС України, НАВС. – Київ, 2012 р. – 195 с.

Бородін І. Функціональні обов’язки прокуратури у сфері забезпечення прав людини і громадянина (загальний нагляд, представництво інтересів громадян) // Право України. – 2000. – №7. С. 46-48.

Давиденко Л. Функції прокуратури України згідно з новою Конституцією України // Право України. – 1997. – №6. – С. 38-42.

Давиденко Л.М. Проблемы предупреждения преступности органами прокуратуры: Автреф. дис… д-ра. юрид. наук (12.00.08). – Харьков, 1989. – 42 с.

Давыденко Л.М. Прокуратура Украины: прошлое, настоящее, будущее // Проблемы совершенствования прокурорского надзора (к 275-летию Российской прокуратуры). – М. НИИ при Ген. Прокуратуре Рос. Федерации, 1997. – С. 93-97.

Долежав В.В Проблеми вдосконалення діяльності державних органів і посадових осіб у сфері правозастосовної діяльності // Актуальні проблеми захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні: Мат-ли наук. конф. – К.: Ін-т адвокатури Нац. ун-ту ім Тараса Шевченка. – 2000. – С. 42-51

Зеленецкий В.С. О следственном аппарате и прокурорском надзоре в связи с новым Законом Украины «О прокуратуре» // Закон Украины «О прокуратуре»: теория и практика его применения / Мат-ли. научн.-практ. конф., Х.: Юрид. академия. – 1992. – С. 55-57.

Корж В. Реформирование органов прокуратуры Украины: проблемы законодательства и практики // Законность. – 1998. – №11. – С. 43-45.

Косюта М. Актуальні проблеми діяльності прокуратури по захисту прав і свобод людини // Наук. записки Острозької нац. Академії, сер. «Право». – Вип. 2. – 2002. – С. 206-209.

Косюта М. Взаємодія правоохоронних органів у боротьбі із злочинністю // Вісник прокуратури. – 2001. – №6. – С. 7-16.

Кривобок В. Актуальні аспекти удосконалення законодавства про прокуратуру // Вісник прокуратури. – 2000. – № 3. – С. 32-33.

Кулаков В.В. Проблеми організації роботи апарату обласної прокуратури по нагляду за додержанням законів органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство: Автореф. дис. ...канд. юрид. наук. – Х., 1999. – 20 с.

Левеня М.К. Гарантия независимости прокурорской деятельности в законе Украины «О прокуратуре» // Закон Украины «О прокуратуре». Теория и практика его применения / Юрид. академия: кратк. тезисы докл-в и научн. сообщений респ. научн.-практ. конф. – Харьков, 1992. – С. 25-26.

Логоша В. В. Адміністративно-правові засади діяльності прокуратури в системі державних органів : Автореф. дис. ... канд. юрид. наук (12.00.07) // Харків. нац. ун-т внутр. справ.– Харків: 2011 р. – 19 с.

Малюга В. Система принципів організації та діяльності прокуратури: суть, класифікація // Вісник прокуратури. – 2001. – №6. – С. 31-36.

Маляренко В., Пилипчик П. Межі судового контролю за додержання прав і свобод людини в стадії попереднього розслідування кримінальної справи // Право України. – 2001. – №4. – С. 40-44.

Маляренко В.Г., Пилипчук П.П. Про місце судового контролю за додержанням прав і свобод людини в стадії розслідування кримінальної справи // Вісник Верховного Суду України. 2001. – № 2. – С. 38-42.

Михайленко А.Р. Правовое регулирование деятельности прокуратуры Украины по обеспечению законности // Правоведение. – 1994. – №1. – С. 82-89.

Мичко М., Голова Н. Основні принципи організації прокуратури // Право України. – 2000. – №2 – С. 74-77.

Мичко М.І. Загальні принципи взаємовідносин прокурорів з державними та громадськими організаціями // Проблеми права та правоохоронної діяльності: зб. наук. статей. – Донецьк, 2000. – С. 225-230.

Мичко Н., Давиденко Л. К вопросу о становлении и развитии института прокуратуры в Украине // Наук. Вісник ВДУ: Журнал Волинського держ. ун-ту ім. Лесі Українки. Юрид. науки. Луцьк. – 1998. – вип. 11. – С. 26-30.

Мудров А.М. Про деякі проблеми прокурорської належності. Актуальні проблеми захисту прав і свобод людини в Україні. – К., 2000. – С. 52-57.

Озерський І.В., Дерев'яненко В.В. Кадровий менеджмент в органах прокуратури : Монографія. – Полтава, 2012. – 504 с.

Попов Г.В. Прокурорський нагляд за додержанням законів щодо захисту прав і свобод неповнолітніх : Автореф. дис. ... канд. юрид. наук (12.00.10) // Нац. акад. прокуратури України. – Київ: 2011 р. – 16 с.

Потебенько М. Парламентаризм і прокуратура: деякі аспекти проблеми // Парламентаризм в Україні: теорія та практика / Ін-т законодавства Верх. Ради України: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. – К., 2001. – С. 80-87.

Ринда В.В. Прокурорський нагляд, судовий та відомчий контроль за провадженням дізнання : Дис. ... канд. юрид. наук (12.00.09) // МВС України, НАВС. – Київ: 2012 р. – 180 с.

Рохлин В. Правовой статус прокуроров отделов и управлений // Законность. – 1998. – №8. – С. 5-7.

Середа В. Критерії ефективності роботи прокурора по підтриманню державного обвинувачення в суді // Питання конституційно-правового статусу прокуратури в Україні та удосконалення її діяльності в сучасних умовах: Зб. наук. праць / ІПК Ген. прокуратури України. – К., 1998. – С. 63-66.

Сухонос В. Організаційно-правові проблеми кадрового забезпечення органів прокуратури: Автореф. дис… канд. юрид. Наук (12.00.10). – Х., 1999. – 20 с.

Тириня О. Правоохоронні органи. Питання теоретичного осмислення та нормативного визначення // Право України. – 2001. – №5. – С. 79-80.

Угровецький П.О. Адміністративні акти органів прокуратури : Автореф. дис. ... канд. юрид. наук (12.00.07) // ДНДІ МВС. – Київ: 2011. – 16 с.

Шишкин В. Прокуратура і правосуддя в суверенній Україні // Право України. – 1992. – №1. – С. 184-188.

Шмуклер М. Прокурор отдела – кто он? // Законность. – 1993. – №9. – С. 22-23.

Щербаненко Ю.В. Состояние законности в пенитенциарных учреждениях и прокурорский надзор за ее соблюдением // Акт. проблемы прокурор. надзора: Сб. статей. – Вып. 1 / ИПК руковод. кадров Ген. Прокуратуры Рос. Федерации. – М., 1998. – С. 6-12.

14. Інформаційні ресурси

http://rada.gov.ua – Офіційний сайт Верховної Ради України.

http://gp.gov.ua – Офіційний сайт Генеральної Прокуратури України.

http://kmu.gov.ua – Офіційний сайт Кабінету Міністрів України.

http://minjust.gov.ua – Офіційний сайт Міністерства юстиції України.

http://court.gov.ua – Офіційний портал Судової влади України.

http://mvs.gov.ua – Офіційний сайт Міністерства внутрішніх справ України.

http://nbuv.gov.ua – Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського.

http://catalogue.nplu.org – Національна парламентська бібліотека України, каталог книжкових та спеціальних видань (з 1995 року).




1. ГРОДНЕНСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ АГРАРНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ
2. Б класс Учёба ~ наш главный труд 01
3. Ферменты как причина патологических заболеваний
4. з курсу ldquo;Програмуванняrdquo; для студентів 3 курсу спеціальності ldquo;Комп~ютерні системи та мережіrdquo; 7
5. Роль лісу в екологічній стабілізації ландшафтів
6. Кризис современной культуры - феномены и анализ причин
7. Курсовая работа- Розумове виховання обдарованих дітей
8. Дождик Цель- познакомить детей с нетрадиционной техникой рисования пальчиком
9. Методические рекомендации педагогам- Веселые физминутки
10. Инженерно геодезическая практика
11. страхуют предохраняют общественную жизнь от хаоса и самотека направляют ее течение в нужное русло
12. азатты~ ~оз~алыс ж~не оны~ тарихи ма~ызы
13. Начальная школа XXI века по предмету Окружающий мир Каргина Н
14. а 9 11 декабря 2003 г
15. МІСЦЕВІ ФІНАНСИ
16. МОГИЛЕВСКИЙ ВЫСШИЙ КОЛЛЕДЖ МВД РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ Кафедра историкоправовых дисциплин Допущ
17. Котельные установки Классификация котлов по ГОСТ параметры Назначение парового котла его схема
18. Методы лечения рака в Германии
19. Сийский заказник Архангельской области
20. на тему- Протекционизм и либерализация их цели методы соотношение в современной внешнеторговой полити