Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

их роках ХХ ~ на початку ХХІ століття Простір для розвитку українська економічна думка отримала в 90ті роки

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Питання №67

Українська економічна думка у 90-их роках ХХ – на початку ХХІ століття

Простір для розвитку українська економічна думка отримала в 90-ті роки XX ст. — на початку XXI ст. Розвиток економічної теорії не уникнув такої вади, як маргінальність, механічне запозичення спрощених концепцій, що нерідко супроводжує суспільну думку перехідного періоду, однак вітчизняні вчені активно почали освоювати надбання світової економічної теорії, послуговуватися ними, створювати на цій основі власні теоретико-методологічні моделі (парадигми) економічної теорії, зосереджуючись здебільшого на проблемах трансформації постсоціалістичної економіки, формування ринкового середовища, інтегрування вітчизняної економіки у світовий економічний простір.

Розвиток економічної теорії у період 60-90 рр.перебував під впливом партійних настанов та ідеологічних догм.

На початку 90-х років у центрі українських політекономіків було дослідження предмету та методу політичної економії.

На відміну від авторів , які при визначені предмету політекономії за основу брали загальні положення К.Маркса, Ф.Енгельса та В.І.Леніна (Предметом політичної економії є виробничі відносини та закони, що управляють виробництвом, розподілом, обміном матеріальних благ у суспільстві). Ю.Пахомов, А.Чухно, М.Черненко щодо визначення предмету політичної економії зробили новий теоретико-методологічний підхід -“Політична економія вивчає виробничі відносини не лише в тісній взаємодії з виробничими відносинами але й із надбудовою”, у праці “Методологічні проблеми політекономії соціалізму”.

З”являються праці, щодо проблем розвитку економічного механізму, теоретичних підходів до використання ринкових форм за умов соціалізму.

У творах Ю.Пахомова, В.Черняка, А.Чухна, В.Логвиненка, С.Мочерного з”являються дослідження проблем соціалістичної власності.

Українська економічна теорія починає повертатись до світової економічної думки. Українська економічна наука активно почала освоювати всі надбання світової економічної думки, послуговуватися ними, зосереджуючись здебільшого на проблемах трансформації постсоціалістичної економіки, формування ринкового середовища, інтегрування вітчизняної економіки у світовий економічний простір. Однак їй не вдалося уникнути такої вади, що нерідко супроводжує суспільну думку перехідного періоду, як маргінальність (ознака певних рис свідомості чи поведінки особистостей не здатних інтегруватись в велике референтне співтовариство). Проте, загальна тенденція щодо системи поглядів у вітчизняній економічній науці спрямована на випереджальний, інноваційний тип розвитку концепцій та моделей такого розвитку.

Становлення та розвиток України як сувереної держави вимагає глибоких перетворень в економічному житі суспільства. Їх суть полягає в переході від тотально-планової та ринкової економіки. Між цими двома економічними системами протікає перехідний період, який теж потребує наукового обгрунтування та економічного дослідження. Характеризуючи загальний етап перехідної економіки України, А.Покритан вважає, що на кінець 90-х років завершується формування тільки передумов для розвинутих ринкових відносин, саме ж становлення ринкового господарства почнеться вже за межами 2000р. І.Лукінов, А.Чухно пропонують здійснювати відродження економіки на розвитку власного внутрішнього ринку за рахунок підвищення платоспроможності товаровиробників і споживачів. Основою структурної перебудови народного господарства може стати посилення інвеситційного процесу, але інвестиції в економіку мають бути мобілізовані за рахунок внутрішніх джерел (накопичення прибутку підприємств, кошти держави, амортизації, кредитні ресурси комерційних банків і т.д.)

В.Гець вважає, що перебудова можлива тільки на основі посилення інвестиційного процесу. Практика зовнішніх інвестиції та позики в економіку України є вимушеною, але не виправданою. Потрібно посилювати національні інвестиційні джерела.




1. і Особлива увага повинна бути надана взаТмозв
2. Семейное право Задачи
3. Эволюция товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности на примере таможенной служб
4. Тема- фізичні середовища КМ
5. Сифилис
6. Реферат на тему- Основные вредные и опасные производственные факторы
7. Сварка трубчатой колонны
8. Современные технологии в комплексной физической реабилитации детей дошкольного возраста с детским церебральным параличом
9. Безопасность жизнедеятельности на транспорте
10. Доклады статьи философские заметки Составление и общая редакция Ю.html
11. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА по дисциплине ВНУТРЕННИЙ АУДИТ Исполните
12. Лабораторная работа 1 MS ccess 2003 Основные приемы работы с данными Цель работы
13. Економічна сутність функції та класифікація податків.html
14. ~а’Д’А’В- ~Ю~А’’’’~Ж’П ’~~Б~В~Г’~ ~~ ’’’~ ’’’Л~Е ~~ ~Ш’В’А’~~В.html
15. Географический кабинет в школе его значение оборудование и работы в нем.html
16. ПРАКТИКУМ ПО ВЫРАЗИТЕЛЬНОМУ ЧТЕНИЮ 1
17. Что добавить чтобы закрепить успех и принять верное карьерное решение Очень важно задать правильные вопро
18. К какой разновидности потока относится кратноритмичный поток По ритмичности ритмичные 92
19. ru Все книги автора Эта же книга в других форматах Приятного чтения Виктор Гюго Клод Ге Гюго
20. July 5 2014 The Fculty of Lw of Yerevn Stte University is plesed to nnounce the Interntionl Summer School ldquo;Peculirities of Constitutionl Developments in the Modern Worldrdquo;